Skocz do zawartości

Reklama

Prasa John Deere 550

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
372 odpowiedzi na ten temat

#221 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1433 postów
  • Zainteresowania:Inseminacja bydła, USG, leczenie

Napisany 09 czerwiec 2013 - 19:34

Dodany obrazek

Dodany obrazek

wencelpiotr a pytanie do Ciebie jak robisz miękki rdzeń ??

#222 wencelpiotr

wencelpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 09:14

Witam
Luke16 dzięki za pomoc
Co do miękkiego rdzenia to włączamy go za pomocą przełącznika przy kontrolkach pomiędzy lampką "owijanie sznurkiem" a "STOP przepełniona komora"
Przycisk działa na zasadzie 0-1 jak był na 0 to bele wyszły bardzo zbite a na pracy w pozycji 1 bele posiadały miękki rdzeń
Kable ze sterownika dochodzą do zaworu który znajduje się w pojemniku na dodatkową siatkę i on jest odpowiedzialny za miękki rdzeń tak nam się wydaje :P

Załączone miniaturki

• SAM_7294 (Kopiowanie).JPG
  • SAM_7290 (Kopiowanie).JPG

#223 borus90

borus90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 00:11

Witam, mam problem z prasą John Deere 550, mianowicie w trakcie zamykania komory pasy wchodzą miedzy oś, a tylni, dolny wał. powoduje to, że są ściskane i boję się że w trakcie uruchomienia może nastąpić ich rozerwanie.
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 16 czerwiec 2013 - 09:27.

#224 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1433 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:53

Podnieś na maxa do góry... potem gaz do oporu i dźwignia do zamykania klapy ... ale prasa musi być włączona ... Powinien napinacz naciągnąć je przy zamykaniu...

#225 borus90

borus90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 22:38

dzięki za info:) i powiedz mi jeszcze- to za kazdym razem jak wyrzucam balota to trzeba na max podniesc klape do góry i na dużych obrotach? Czy np może cos tam z hydrauliką nie tak? A czy w trakcie owijania siatką da się coś zrobić żeby ten siłownik od sznurka nie chodził?
No i jeszcze jedno, jestem tu świeży, no i połączyłem tematy czy coś i dostałem jakieś ostrzeżenie. O co to wgl chodzi no i sory jak coś nie tak  :)

#226 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1433 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 08:05

tak tak na max obrotach klapa do góry i z powrotem przy zamykaniu też max obroty... Siłownik od sznurka zawsze będzie chodził... No chyba że go zdemontujesz :D

Po prostu utworzyłeś temat który istnieje i Moderatorzy podpięli go tutaj :)

#227 erciak

erciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • 1728376
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 17 czerwiec 2013 - 08:44

Mam pytanie w sprawie prasy, podczas belowania nawija mi się materiał na wałek nad podbierakiem, nawija się pod dwa skrajne pasy. chodzi o ten wałek na którym chodzą 4 pasy- skrajne i środkowe. Po zbelowaniu 5 bel jest tak 3-4 cm, wtedy otwieram komorę i rozcinam siekierą. Jest na to jakieś lekarstwo?
Jeszcze jedno, na początku sezonu zawijało się na wałek, ten w komorze, zamontowałem skrobak i nie pomogło, dopiero jak zmieniłem położenie nagarniaczy popychających materiał do komory na bardziej pionowe, pomogło, takie ustawienie macie także u siebie?
Dzięki za odpowiedzi.

#228 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1433 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 10:46

Za mokre prasujesz i tyle :) Ta prasa lubi suche ... U mnie po zamontowaniu zgarniacza problem zniknął .... Pytanie jakie masz listwy na tym wałku metalowe czy gumowe ?? Muszę być metalowe do sianokiszonoki..

#229 wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • 12824903

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:19

Jeśli chodzi o wchodzenie pasów między oś a tylni wał to u mnie niczego takiego nie zauważyłem a zamykałem różnie: jak prasowałem zetorem 5211 to podczas otwierania i zamykania komory wałek był wyłączony, klapy nie podnosiłem na maxa do góry, robiłem to przy około 1600 obr/ min. i było OK. W tym roku pierwszy raz prasowałem pronarem 1025 i robiłem tak samo ale wałka nie wyłączałem (za dużo "roboty", ciągnik wyjątkowo nie ergonomiczny albo jeszcze się nie przyzwyczaiłem) i też było w porządku. Prasa bez "bajerów", wąski podbierak...

#230 borus90

borus90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:43

Dzięki wielkie za odpowiedzi, jak w przyszłości będę mógł coś pomóc to chętnie. Bo narazie to mam pierwszy sezon prase i jeszcze za dużo o niej nie wiem. Wcześniej to tylko sipma kostkująca.
A podpowie ktoś jak najlepiej dobrać prędkość jazdy? Czy to prawda że jak sie zaczyna robić nowego balota to trzeba najpierw wolniej czy coś?

#231 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1433 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:46

Jak najbardziej prawda.... trzeba powolutku wjeżdżać żeby pasy owinęły a potem ile fabryka dała ... w słomie nigdy nie było problemu z zaczęciem gorzej w sianie bo czasem potrafi pozgrzytać ale idzie później :)

#232 farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:58

Witam. Panowie proszę o szybką odpowiedz jaki jest rozmiar paska do jd 550 do napędu podbieraka, bo mi się zerwal a siano czeka na zbiór.
Pozdrawiam

#233 sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:30

Hmm,pasek napędza podbierak? U mnie są łańcuchy. Pasek jest tylko od napędu pompki owijania sznurkiem.

#234 farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:33

po prawej stronie mam 2 paski ; 1 do napedu pompki a ten drugi ?

#235 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1433 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 17:54

Chyba pozycja 27 ;)
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#236 Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • 6918776

Napisany 19 czerwiec 2013 - 18:41

Witam :) potrzebuje pomocy natomiast w JD 550 nie działa siatka siłowniczek ruszy się jakieś 0,5 cm i dalej nic, jak ustawić te zawory ?i czy się da zmniejszyć zgniot oraz jak ustawić średnicę miękkiego rdzenia ? niby fajna prasa ale żeby się z nią oswoić trzeba zjeść beczkę soli :D a i jeszcze jedno mam ustawione średnicę beli na 1 a robi większe :(

#237 farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 01:09

Tak to napewno pozycja 27. Ale nadal nie wiem jaki jest rozmiar paska. Dajcie chłopy znać.

#238 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1433 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 06:10

Kolego weź numer katalogowy zadzwoń do serwisu JD i powinni Ci powiedzieć ... Z resztą u mnie w sklepie z częściami rolniczymi po podaniu mu tego numeru zaraz by miał dane tego paska...

#239 MYCIO1

MYCIO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 12:26

hej mam pytanie czy da sie do tej prasy załozyć aparat do owijania siatką? Jak tak to gdzie mozna to dostać i ile mniej wiecej kosztuje?

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#240 sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 21:07

Aparat pewnie się da, a koszt to około 5.000 zł na wolnym rynku. Ceny serwisowej nie znam.

Zobacz także