Polecane posty

sacrable    42

Dokładnie,a napinają się po zamknięciu komory. Stawiam na sprężyny, koszt 360 zł brutto/szt. Jeśli jednak nie sprężyny to pozostają dwie rzeczy: jakaś nieszczelność w hydraulice lub za długie pasy. Z kolei jeśli byłaby nieszczelna hydraulika - jakiś przeciek wewnętrzny to nie można by ustawić solidnego zgniotu, więc podkręcę i zobaczę co się dzieje, czy reaguje na większy zgniot a wydaję mi się, że reaguje należycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wencelpiotr    0

Witam drogich forumowiczów

W tym roku zakupiliśmy JD 550 ma ona podajnik na siatkę i co zdołałem się zorientować budowa bardziej przypomina 590

Prasa jeszcze nie była testowana w polu ale mamy jeden może i śmieszny problem, udało nam się na sucho sprawdzić system działanie puszczania sznurka ale nie wiemy jak przełączyć ze sznurka na siatkę

Szczerze to szukaliśmy jakiegoś przełącznika lub coś w tym stylu ale nic takiego nie znaleźliśmy

Można prosić o pomoc was abyście opisali jak wygląda taki proces przejścia ze sznurka na siatkę?

Dodatkowo dodam że panel z wskaźnikami przypomina ten panel z włącznikiem miękkiego środka

Czekam na szybka odpowiedź bo sezon się zbliża a nie chcemy uczyć metodą prób i błędów na polu w akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Sznurek i siatka chodzą jednocześnie musisz zdjąć sznurek tylko ale ramie i tak będzie chodziło ... Po zamontowaniu w podajniku siatki na sterowniku z tego co pamiętam zapalają się dwie kontrolki (albo 3) łacznie z czerwoną i owinięcie sygnalizuje również sygnał... A owijanie rusza samo kiedy belka dojdzie do wymaganej też załacza się sygnał i zapala się pomarańczowa kontrolka na sterowniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wencelpiotr    0

Dziękuję za szybką odpowiedź

Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie w jaki sposób sterować ilością owinięć siatką

załączam link do zdjęć zaworów które są chyba odpowiedzialne za ilość owinięć siatką i sznurkiem oraz do naszego panelu wskaźników

https://picasaweb.google.com/100979540048441690527/JohnDeere550?authkey=Gv1sRgCMegx6KVzsTjUQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr190497    0

Tematy połączone

 

Mam zamiar kupić prasę John Deere 550 i chce się dowiedzieć jak sprawuje się w sianokiszonce oraz jakie ma wady i zalety. Na co zwracać uwagę przy kupnie takiej prasy i proszę o opinie tej prasy

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ogólnie polecam tą prase tylko jak chcesz prasować sianokiszonkę to jak nazwa sama z siebie wskazuje siano-kiszonka czyli bardziej siano do niej musi być no i koniecznie musi być taka listwa zgarniająca w komorze bo inaczej wszystko się owija na wałku nagarniającym ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axjon    0

witam" przymierzam się do zakupu gehla 1475 tdc. z tego co wyczytalem to jest odpowiednik jd. sądząc po latach(2000) raczej już następców 550. i mam pytanie,

ta prasa ma hydrauliczny docisk pasów i podbierak, a owija elektrycznie, a są 3wyjścia na hydraulike i 3na prąd plus jedno wejście na prąd takie jak w ciągniki, może mi ktoś powiedzieć co jest do czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A__1    0

Witam,

Mam problem z owijaniem siatką w prasie jd 550. Otóż gdy zacznie się owijanie siatką to aparat wogóle się nie wyłącza, cały czas nawija siatkę i jej nie odcina. Pomoże ktoś ? :)

Edytowano przez A__1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejlud    0

Kolego Luke16 o jaką listew chodzi bo właśnie mam problem z owijaniem się wałka nad podbieraczem w wilgotnej trawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

nad podbieraczem przy walku powinienes miec taka listwe z nożem ktora "scina" nawinieta zielonke - jest przez cala szerokosc walca, wiec jesli jest nie da sie tego niezauwazyc. jesli nie ma powinienes miec otwory montazowe po bokach na scianie pod walcem (tak lekko w przod) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejlud    0

Dzięki za informację w galerii znalazłem zdjęcie jak wygląda dorobiona listew więc zabieram się do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Pomimo, że zrobiłem listwę, nadal czasami nawija się na wałek, jaką macie odległość listwy od wałka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

erciak u mnie prawie przerwy nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czy ktoś mógłby wstawić zdjęcie orginalnego noża bo ja mam wstawioną belkę 25x 50 mm i czasami potrafi się owinąć a ostatnio nawinęło mi się tyle że ta belka się zgięła i musiałem jechać z nią do kowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wencelpiotr    0

Witam forumowicze ponownie

no i prasa przetestowana działa idealnie, prawie idealnie

zwijała siano aż się kurzyło pięknie owija sznurkiem nawet sprawdzaliśmy miękki środek co przy sianie okazał się przydatną funkcją. :)

Jednakże nadal jest jeden drobny problem a mianowicie siatka

Luke 16 robiliśmy tak jak mówiłeś i nici siatka nie chce ruszyć niby wszystko jest ok ale nic z tego

moze spowodowane jest to tym że posiadamy dwa zawory a zwykle 550 posiadają jeden zawór ?

post-53768-0-82339900-1370800698_thumb.jpg

post-53768-0-59227900-1370800721_thumb.jpg

post-53768-0-19297000-1370800729_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

p1030868kopiowanie.jpg

 

p1030870kopiowanie.jpg

 

wencelpiotr a pytanie do Ciebie jak robisz miękki rdzeń ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wencelpiotr    0

Witam

Luke16 dzięki za pomoc

Co do miękkiego rdzenia to włączamy go za pomocą przełącznika przy kontrolkach pomiędzy lampką "owijanie sznurkiem" a "STOP przepełniona komora"

Przycisk działa na zasadzie 0-1 jak był na 0 to bele wyszły bardzo zbite a na pracy w pozycji 1 bele posiadały miękki rdzeń

Kable ze sterownika dochodzą do zaworu który znajduje się w pojemniku na dodatkową siatkę i on jest odpowiedzialny za miękki rdzeń tak nam się wydaje :P

post-53768-0-10655000-1370937955_thumb.jpg

post-53768-0-82916100-1370937972_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Witam, mam problem z prasą John Deere 550, mianowicie w trakcie zamykania komory pasy wchodzą miedzy oś, a tylni, dolny wał. powoduje to, że są ściskane i boję się że w trakcie uruchomienia może nastąpić ich rozerwanie.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Podnieś na maxa do góry... potem gaz do oporu i dźwignia do zamykania klapy ... ale prasa musi być włączona ... Powinien napinacz naciągnąć je przy zamykaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

dzięki za info:) i powiedz mi jeszcze- to za kazdym razem jak wyrzucam balota to trzeba na max podniesc klape do góry i na dużych obrotach? Czy np może cos tam z hydrauliką nie tak? A czy w trakcie owijania siatką da się coś zrobić żeby ten siłownik od sznurka nie chodził?

No i jeszcze jedno, jestem tu świeży, no i połączyłem tematy czy coś i dostałem jakieś ostrzeżenie. O co to wgl chodzi no i sory jak coś nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tak tak na max obrotach klapa do góry i z powrotem przy zamykaniu też max obroty... Siłownik od sznurka zawsze będzie chodził... No chyba że go zdemontujesz :D

 

Po prostu utworzyłeś temat który istnieje i Moderatorzy podpięli go tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Mam pytanie w sprawie prasy, podczas belowania nawija mi się materiał na wałek nad podbierakiem, nawija się pod dwa skrajne pasy. chodzi o ten wałek na którym chodzą 4 pasy- skrajne i środkowe. Po zbelowaniu 5 bel jest tak 3-4 cm, wtedy otwieram komorę i rozcinam siekierą. Jest na to jakieś lekarstwo?

Jeszcze jedno, na początku sezonu zawijało się na wałek, ten w komorze, zamontowałem skrobak i nie pomogło, dopiero jak zmieniłem położenie nagarniaczy popychających materiał do komory na bardziej pionowe, pomogło, takie ustawienie macie także u siebie?

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Za mokre prasujesz i tyle :) Ta prasa lubi suche ... U mnie po zamontowaniu zgarniacza problem zniknął .... Pytanie jakie masz listwy na tym wałku metalowe czy gumowe ?? Muszę być metalowe do sianokiszonoki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Jeśli chodzi o wchodzenie pasów między oś a tylni wał to u mnie niczego takiego nie zauważyłem a zamykałem różnie: jak prasowałem zetorem 5211 to podczas otwierania i zamykania komory wałek był wyłączony, klapy nie podnosiłem na maxa do góry, robiłem to przy około 1600 obr/ min. i było OK. W tym roku pierwszy raz prasowałem pronarem 1025 i robiłem tak samo ale wałka nie wyłączałem (za dużo "roboty", ciągnik wyjątkowo nie ergonomiczny albo jeszcze się nie przyzwyczaiłem) i też było w porządku. Prasa bez "bajerów", wąski podbierak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj