Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#141 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 22:21

Prasa John Deere 550 Nie wiem o co chodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 12:47
  •  

#142 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 11 październik 2012 - 15:21

Prasa John Deere 550 Jak się przełącza pomiędzy automatycznym i ręcznym owijaniem sznurka?

#143 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 11 październik 2012 - 21:44

Prasa John Deere 550 Nie da się wyłączyć(przełączyć) owijania automatycznego na ręczne. Owijania ręcznego używasz tylko, gdy ostatnia bela jest mniejsza od ustawionej. Jedyny sposób to demontaż cięgna, które jest między ramieniem napinacza a mechanizmem owijania. Kupiłeś już coś, że pytasz? Pisz do mnie na PW jak będziesz chciał wiedzieć więcej o prasie.

#144 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 29 listopad 2012 - 19:48

Prasa John Deere 550 Ktoś prędzej pisał czy Ursus 902 da rade z JD 550. Ja posiadam Ursusa c385 i JD 590 i spokojnie daje rade, 2 szososa cały czas i idzie bardzo ładnie. 1 HA -14 snopków 50 min prasuje :)
Case <3

#145 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:16

Prasa John Deere 550 Ja prasowałem z 550 zetorem 7211 ale teraz myślę że mocy będzie aż w sam raz na tą prase bo w jego miejsce wskoczył 8145

#146 Share bercik9894

bercik9894

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 17:18

Prasa John Deere 550 Zamierzam kupic tę prase i mam pytanie czy jest jakis prosty sposob aby sprawdzic czy dlugosc pasow jest własciwa?
Na jakie podzespoly wzrocic jeszcze szegolna uwage?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 18 grudzień 2012 - 18:56.

#147 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:21

Prasa John Deere 550 Długością pasów nie powinieneś zbytnio się przejmować. Jak będziesz sprawdzał jakąś to po zamknięciu klapy i całkowitym opuszczeniu napinacza, obejrzyj naciąg pasów. Naciśnij pas z przodu prasy i z tyłu też i wtedy wyczujesz naciąg. Pasy z tyłu nie powinny nadmiernie się uginać(myślę, że do 5cm lekkiego wciśnięcia jest ok) a jakbyś spojrzał niżej pod nią to nie powinny wisieć.

#148 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 17:50

Prasa John Deere 550 A jak prase sie otworzy podczas pracy to po zamknieciu pasy powinny ruszyc czy dopiero jak w komorze pojawi sie material ?

#149 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 18:15

Prasa John Deere 550 Powinny sie naciagnac i musza ruszyc

#150 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 18:00

Prasa John Deere 550 ok, to pewnie musze swoje troche skrocic, moze by je przycial na rozmiar orginalny, tylko cos nie moge sie doszukac jak to bylo z ta dlugoscia.
Jakby mial ktos jeszcze instrukcje do 550 to chetnie bym przytulil :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 11:07

Prasa John Deere 550 Jak u was pracuje ramie owijajace sznurkiem? U mnie podczas owijania grubszym sznurkiem ramie lekko "poszarpuje", tak jakby sznurek ciezko szedl... Jak jest z tym u was?

#152 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:32

Prasa John Deere 550 Nie wyrobiły ci się te metalowe prowadnice sznurka na ramieniu? Może tu tkwi przyczyna. Przy grubszym miałem też takie szarpnięcia, przy cienkim nie ma.

#153 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:55

Prasa John Deere 550 Własnie ze gdy kupiłem prase, byly w niej pozostalosci cienkiego sznurka i na nim bylo ok. Widocznie na takim sznurku jezdzil poprzedni wlasciciel. Gdy zalozylem grubszy pojawily sie te szarpania. Wtedy własnie zauwazylem te wytarte rowki ktore lekko zaspawalismy. Ale problem pozostal. Z tym mozna pracowac, tylko czy to nie jest szkodliwe? Moze jakos popuscic te dociski sprezynowe na ramieniu?

#154 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 luty 2013 - 15:07

Prasa John Deere 550 Moglibyście mi podpowiedzieć jak działa funkcja miękkiego rdzenia w JD 550. Stosujecie ją przy belowaniu słomy, czy używacie w sianokiszonce. Pomaga ta funkcja w zaczęciu rdzenia beli? Można na przykład włączyć tę funkcję by bela zaczęła się kręcić i podczas jazdy wyłączyć? Proszę podzielcię się swoimi doświadczeniami.

#155 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 23 luty 2013 - 22:47

Prasa John Deere 550 Nic mi o tym nie wiadomo jakoby ta prasa miała taką funkcję.

#156 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 24 luty 2013 - 08:57

Prasa John Deere 550 U mnie jest coś takiego
http://www.agrofoto....ere-550-zegary/
właśnie ten przełącznik. Później wstawię zdjęcie swojego sterownika.

#157 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 luty 2013 - 09:01

Prasa John Deere 550 Funkcja miękkiego rdzenia polega na tym że środek beli czyli rdzeń jest zwinięty z mniejszym zagęszczenie {zgniotem}
w mojej prasie {VICON RV187} ustawia się na sterowniku od jakiej średnicy ma być normalny zgniot , czyli do jakiej średnicy ma być miękki rdzeń .
W JD 550 to nie mam pojęcia czy jest taka możliwość :ph34r:

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#158 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 luty 2013 - 13:14

Prasa John Deere 550 Sterownik wygląda właśnie jak na obrazku.
Przełącznik 0-1.
Pomaga ta funkcja w zaczęciu rdzenia beli? Można na przykład włączyć tę funkcję by bela zaczęła się kręcić i podczas jazdy wyłączyć? Proszę podzielcię się swoimi doświadczeniami.

Załączone pliki

#159 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 09:27

Prasa John Deere 550 Wiesz, że nie wiem do czego to może służyć. Nie masz w niej przypadkiem elektrycznego owijania a to służy do regulacji gęstości sznurka. Trochę słabej jakości fotka, ale czy na rysunku beli w jej środku narysowana jest spirala tak jak zwijana jest bela, czy jak widzę spirala jest jakby kwadratowa. Jeśli tak to być może rzeczywiście jest to funkcja miękkiego rdzenia. Jeśli ma ona taką funkcję to do rozdzielacza w zaczepie powinny iść jakieś przewody a w nim powinien być wkręcony elektrozawór. Spróbuj prześledzić dokąd idą kable. W zwykłej JD przewody idą do krańcówki owijania, następne do sygnalizacji końca beli, kolejne do krańcówki domknięcia komory a jeszcze jeden do samej góry na czujnik przepełnienia komory. Jeśli to funkcja miękkiego rdzenia nie radziłbym jej wyłączać w trakcie jazdy, bo możesz uszkodzić uszczelnienia. Ja kiedyś w trakcie jazdy, gdy brat je chał ciągnikiem i zbierał pokos zwiększyłem zgniot i prawdopodobnie wtedy ścięło oringi i pierścienie prowadzące. Najlepiej byłoby po uruchomieniu wałka wom przed rozpoczęciem zwijania włączysz miękki rdzeń, przejedziesz następnie np 10m wciśniesz sprzęgło na sekundę lub dwie, aby podbieracz nie wciągał więcej materiału(bela nie zwiększa się) a następnie wyłączysz tę funkcję. Może być też tak, że elektrozawór działa automatycznie i po nastawieniu o określony obrót potencjometrem sam wyłącza tę funkcję.Np po obrocie o 1/4 pokrętła rdzeń wyłącza się przy 40cm średnicy beli a jak zwiększysz na 3/4 obrotu miękki rdzeń wyłączy się przy średnicy 100cm. Jak duży zakres obrotu możesz wykonać tym pokrętłem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 09:41

Prasa John Deere 550 Jest to przełącznik 0-1.