Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#101 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 maj 2012 - 22:27

Prasa John Deere 550 Na normalnych obrotach i z normalną prędkością jak w czasie dalszej pracy jak za wolno się zaczyna materiał czasem nie może zacząć się obracać

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 15:21
  •  

#102 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 31 maj 2012 - 13:36

Prasa John Deere 550

zauważyłem że w tych prasach można zmienić obroty na 1000, robił to ktoś?

bynajmniej u mnie w prasie jest narysowane 1000obr/m i jest przekreślone a 500 jest ok

#103 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 31 maj 2012 - 20:32

Prasa John Deere 550 Możesz spróbować na 1000obr. ale wątpię czy prasa to wytrzyma :wacko:

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#104 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 00:09

Prasa John Deere 550

zauważyłem że w tych prasach można zmienić obroty na 1000, robił to ktoś?

Sam kupilem 550 niedawno i jeszcze z nia nie pracowalem, ale staram sie zglebic temat. 550 wystepuje w (co najmniej) 3 wariantach. Jesli chodzi o pasy i zlaczki sprawdz strone cordias.pl W serwisie JD moze CI pomoga, a moze nie. Ja mam kiepskie doswiadczenia. Jesli chodzi o 1000 obr., to z ciagnikiem o duzej mocy mozna wejsc na 750 lub 1000 obr. i czekac az cos strzeli. Ale po co? Jadac na nizszych obrotach silnika, a wyzszych na walku - oszczednosc paliwa jest watpliwa, a ryzyko awarii wieksze.

http://moto.allegro....2336668416.html

Cos takiego.

Dzienki. Sprawdzilem. Zamowilem na dwa mocowania. To co mi sie w orginalnym rozwiazaniu nie podoba, to czasochlonnosc naprawy. Zlaczki skrecane maja niewatpliwe zalety, ale jak jest z wytrzymaloscia? Te, ktore zamowilem kosztuja prawie 180 zl, Z drugiej strony orginalne tez, a do tego zaciskarka (u JD 2500 zl, gdzie indziej 400-600), pytanie co wytrzyma dluzej i o ile?

nooo prawie ze tak ale mi chodzi o sa,mo owijanie bo w 550 jest hydrauliczne a coś mi sie wydaje ze znajomy ma 545 lub 540 teraz nie wiem i ma obwiązywanie czy tam owijanie elektryczne

Niestety w JD okreslony model wystepuje w kilku wersjach. Owijanie moze byc hydrauliczne lub elektryczne... jedno jest pewne NIGDY wiecej nie kupie prasy BEZ zamkow.

#105 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 07:10

Prasa John Deere 550 Spinki skręcane wcale nie montuje się szybciej a wytrzymałość o d..e potłuc :( no i nieprawda że na polu można wymienić bo trzeba oszlifować końce wkrętów które przeszły przez pas i wystają a na polu ciężko o szlifierkę... :wacko:

#106 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 12:55

Prasa John Deere 550

Spinki skręcane wcale nie montuje się szybciej a wytrzymałość o d..e potłuc :( no i nieprawda że na polu można wymienić bo trzeba oszlifować końce wkrętów które przeszły przez pas i wystają a na polu ciężko o szlifierkę... :wacko:

Dzienki za rade. Chyba by mnie szlag trafil, gdybym po naprawie pasa na polu i tak musial zjechac.

#107 Share kordian

kordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 13:21

Prasa John Deere 550

I znowu zwracam sie o pomoc. Gdzie dostac zlaczki do pasow? Bylem wczoraj w serwisie (Sycow), tam sa orginalne, ale zeby je zalozyc, potrzebny jest przyrzad za 2.500 zl.Super. Albo wezwac serwis (najblizszy 110 km).Super. Kto za to zaplaci? Albo wyslac pas do nich poczta (ok.6 dni zanim wroci).Super.Ponoc sa zlaczki skrecane, ktore mozna zakladac na polu. Czy ktos cos o tym wie?

TITAN 05
złącze 98 pln szt. http://www.mlt.pl/ti...lnictwo-99.html
Narzędzie 450 pln - szerokie do 240 mm szerokości pasa

instalacja kluczem płaskim + młotek - satysfakcja gwarantowana albo oddaje kasę za narzędzie!

Jak masz na polu jak poluzować pas i gdzie na płaskim i sztywnym położyć narzędzie to proszę bardzo - masz montaż w terenie.

Załączone pliki

#108 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 16:41

Prasa John Deere 550

TITAN 05
złącze 98 pln szt. http://www.mlt.pl/ti...lnictwo-99.html
Narzędzie 450 pln - szerokie do 240 mm szerokości pasa

instalacja kluczem płaskim + młotek - satysfakcja gwarantowana albo oddaje kasę za narzędzie!

Jak masz na polu jak poluzować pas i gdzie na płaskim i sztywnym położyć narzędzie to proszę bardzo - masz montaż w terenie.

Dzienki, wyglada ciekawie, a skoro sprawdzone, to nie bede wynajdywal kola na nowo. Aha kolo - przy mojej prasie podbierak jest opuszczany na korbke i NIE jest podparty zadnym innym kolem. Z prawej strony jest trzpien, ktory moze byc osia, a z lewej nie ma i ani sladu, by kiedykolwiek bylo. Troche nielogiczne, bo jesli kolo ciagnika lub prasy wpadnie w dziure, to podbierak bedzie ryl w ziemi. Jesli powinno byc kolo to o jakiej srednicy? (prasa JD 550 1990 r. wypr. we Francji, nr ser 295900)

#109 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 21:33

Prasa John Deere 550 a teraz pytanie za 100 punktów
jak zapewne wiecie w prasach JD jest 6 pasów
4 pasy są dłuższe a 2 krutrze (tak wynika z katalogu ze strony JD)
jaka powinna być kolejność poszczególnych pasów

#110 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 03 czerwiec 2012 - 10:24

Prasa John Deere 550 krótsze są na drugim miejscu od brzegu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share ekozar

ekozar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 21:02

Prasa John Deere 550

witam a jaki olej jest w presie JD 550

w pompie atf czerwony do wspomagania

Żceby napiąc pasek od pompy wystarczy uchylić klape tak by otworzyła się lekko a pasy nie zluzowaly. Jeśli chodzi o odpowietrzenie jeśli przelanie pompy nic nieda najlepiej uruchomić prase uchylić klape tak by pasek się napiąlł a potem niestety na siłe poruszać dzwignią podawania sznurka (trzeba uważać bo prasa jest w ruchu). Najczęściej to pomaga.

#112 Share Passatb4

Passatb4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:48

Prasa John Deere 550 Może ktoś z was wie dlaczego na początku owijania beli ramię stoi w miejscu przez co sznurek owijany jest w tym samym miejscu (naliczyłem 12 owinięć) dalej podaje dobrze, w zależności od ustawienia gęstości sznurka.?

#113 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 06 czerwiec 2012 - 12:49

Prasa John Deere 550 ja zacznie się owijanie to wysiądź z ciągnika i popatrz na zazębienie siłownika z tym ramieniem, wyreguluj na siłowniku i po problemie, zdaje się ze będziesz musiał skręcić, tak żeby się szybciej zazębiało ale wtedy ramię chyba będzie mocniej do przodu wychodzić. hmmm muszę się znowu przyjrzeć... ale zrób tak jak ci radzę

#114 Share Passatb4

Passatb4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 20:46

Prasa John Deere 550 OK zrobię tak jak napisałeć i zobaczymy.

#115 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:58

Prasa John Deere 550 Pękł wałek Dodany obrazek moze ktoś wie gdzie kupić używany w wielkopolsce ?

#116 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:29

Prasa John Deere 550 ppiotr coś ty z tą prasą zrobił że ten wałek pękł, a najprościej to chyba będzie dorobić u tokarza

#117 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:51

Prasa John Deere 550 Pewnie owinęło się na nim dość mocno zielonego, a że koń mocno to prasa nie wytrzymała. Mam rację?
Nóż masz nad tym wałkiem?

#118 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:52

Prasa John Deere 550 Tylko sianokiszonke, pewie wada materiału, pękło tak ładnie prosto.

#119 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 08:46

Prasa John Deere 550 Czy jest jeszcze jakaś regulacja zgniotu poza tym zaworem z przodu w skrzynce? Skręciłem zawór do końca, środek robi całkiem dobry ale z wierzchu można dłoń bez problemu wsunąć. Co jest nie tak?
I jeszcze jedno pytanie, jak zaczynacie bal, to wjeżdżacie na pełnych obrotach (540 na wom) na wałek? Wczoraj pierwszy raz prasowałem pasówką i nie szło mi zaczynanie bel ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Passatb4

Passatb4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 20:32

Prasa John Deere 550 Na forum są różne zdania na ten temat.
Ja wjerzdżam powoli na sprzęgle i ok. 2000 obrotów i wychodzi dobrze, ale próbowałem też szybko wjedżać i też mi sie udawało.