Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

Na normalnych obrotach i z normalną prędkością jak w czasie dalszej pracy jak za wolno się zaczyna materiał czasem nie może zacząć się obracać


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

zauważyłem że w tych prasach można zmienić obroty na 1000, robił to ktoś?

bynajmniej u mnie w prasie jest narysowane 1000obr/m i jest przekreślone a 500 jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

zauważyłem że w tych prasach można zmienić obroty na 1000, robił to ktoś?

Sam kupilem 550 niedawno i jeszcze z nia nie pracowalem, ale staram sie zglebic temat. 550 wystepuje w (co najmniej) 3 wariantach. Jesli chodzi o pasy i zlaczki sprawdz strone cordias.pl W serwisie JD moze CI pomoga, a moze nie. Ja mam kiepskie doswiadczenia. Jesli chodzi o 1000 obr., to z ciagnikiem o duzej mocy mozna wejsc na 750 lub 1000 obr. i czekac az cos strzeli. Ale po co? Jadac na nizszych obrotach silnika, a wyzszych na walku - oszczednosc paliwa jest watpliwa, a ryzyko awarii wieksze.

 

Dzienki. Sprawdzilem. Zamowilem na dwa mocowania. To co mi sie w orginalnym rozwiazaniu nie podoba, to czasochlonnosc naprawy. Zlaczki skrecane maja niewatpliwe zalety, ale jak jest z wytrzymaloscia? Te, ktore zamowilem kosztuja prawie 180 zl, Z drugiej strony orginalne tez, a do tego zaciskarka (u JD 2500 zl, gdzie indziej 400-600), pytanie co wytrzyma dluzej i o ile?

 

nooo prawie ze tak ale mi chodzi o sa,mo owijanie bo w 550 jest hydrauliczne a coś mi sie wydaje ze znajomy ma 545 lub 540 teraz nie wiem i ma obwiązywanie czy tam owijanie elektryczne

Niestety w JD okreslony model wystepuje w kilku wersjach. Owijanie moze byc hydrauliczne lub elektryczne... jedno jest pewne NIGDY wiecej nie kupie prasy BEZ zamkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Spinki skręcane wcale nie montuje się szybciej a wytrzymałość o d..e potłuc :( no i nieprawda że na polu można wymienić bo trzeba oszlifować końce wkrętów które przeszły przez pas i wystają a na polu ciężko o szlifierkę... :wacko:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Spinki skręcane wcale nie montuje się szybciej a wytrzymałość o d..e potłuc :( no i nieprawda że na polu można wymienić bo trzeba oszlifować końce wkrętów które przeszły przez pas i wystają a na polu ciężko o szlifierkę... :wacko:

Dzienki za rade. Chyba by mnie szlag trafil, gdybym po naprawie pasa na polu i tak musial zjechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordian    1

I znowu zwracam sie o pomoc. Gdzie dostac zlaczki do pasow? Bylem wczoraj w serwisie (Sycow), tam sa orginalne, ale zeby je zalozyc, potrzebny jest przyrzad za 2.500 zl.Super. Albo wezwac serwis (najblizszy 110 km).Super. Kto za to zaplaci? Albo wyslac pas do nich poczta (ok.6 dni zanim wroci).Super.Ponoc sa zlaczki skrecane, ktore mozna zakladac na polu. Czy ktos cos o tym wie?

 

 

TITAN 05

złącze 98 pln szt. http://www.mlt.pl/titan-05-zspcze-do-pasrolnictwo-99.html

Narzędzie 450 pln - szerokie do 240 mm szerokości pasa

 

 

 

instalacja kluczem płaskim + młotek - satysfakcja gwarantowana albo oddaje kasę za narzędzie!

 

Jak masz na polu jak poluzować pas i gdzie na płaskim i sztywnym położyć narzędzie to proszę bardzo - masz montaż w terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

 

 

TITAN 05

złącze 98 pln szt. http://www.mlt.pl/ti...lnictwo-99.html

Narzędzie 450 pln - szerokie do 240 mm szerokości pasa

 

 

 

instalacja kluczem płaskim + młotek - satysfakcja gwarantowana albo oddaje kasę za narzędzie!

 

Jak masz na polu jak poluzować pas i gdzie na płaskim i sztywnym położyć narzędzie to proszę bardzo - masz montaż w terenie.

Dzienki, wyglada ciekawie, a skoro sprawdzone, to nie bede wynajdywal kola na nowo. Aha kolo - przy mojej prasie podbierak jest opuszczany na korbke i NIE jest podparty zadnym innym kolem. Z prawej strony jest trzpien, ktory moze byc osia, a z lewej nie ma i ani sladu, by kiedykolwiek bylo. Troche nielogiczne, bo jesli kolo ciagnika lub prasy wpadnie w dziure, to podbierak bedzie ryl w ziemi. Jesli powinno byc kolo to o jakiej srednicy? (prasa JD 550 1990 r. wypr. we Francji, nr ser 295900)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a teraz pytanie za 100 punktów

jak zapewne wiecie w prasach JD jest 6 pasów

4 pasy są dłuższe a 2 krutrze (tak wynika z katalogu ze strony JD)

jaka powinna być kolejność poszczególnych pasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

witam a jaki olej jest w presie JD 550

w pompie atf czerwony do wspomagania

 

Żceby napiąc pasek od pompy wystarczy uchylić klape tak by otworzyła się lekko a pasy nie zluzowaly. Jeśli chodzi o odpowietrzenie jeśli przelanie pompy nic nieda najlepiej uruchomić prase uchylić klape tak by pasek się napiąlł a potem niestety na siłe poruszać dzwignią podawania sznurka (trzeba uważać bo prasa jest w ruchu). Najczęściej to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passatb4    0

Może ktoś z was wie dlaczego na początku owijania beli ramię stoi w miejscu przez co sznurek owijany jest w tym samym miejscu (naliczyłem 12 owinięć) dalej podaje dobrze, w zależności od ustawienia gęstości sznurka.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja zacznie się owijanie to wysiądź z ciągnika i popatrz na zazębienie siłownika z tym ramieniem, wyreguluj na siłowniku i po problemie, zdaje się ze będziesz musiał skręcić, tak żeby się szybciej zazębiało ale wtedy ramię chyba będzie mocniej do przodu wychodzić. hmmm muszę się znowu przyjrzeć... ale zrób tak jak ci radzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

ppiotr coś ty z tą prasą zrobił że ten wałek pękł, a najprościej to chyba będzie dorobić u tokarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Pewnie owinęło się na nim dość mocno zielonego, a że koń mocno to prasa nie wytrzymała. Mam rację?

Nóż masz nad tym wałkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy86    9

Czy jest jeszcze jakaś regulacja zgniotu poza tym zaworem z przodu w skrzynce? Skręciłem zawór do końca, środek robi całkiem dobry ale z wierzchu można dłoń bez problemu wsunąć. Co jest nie tak?

I jeszcze jedno pytanie, jak zaczynacie bal, to wjeżdżacie na pełnych obrotach (540 na wom) na wałek? Wczoraj pierwszy raz prasowałem pasówką i nie szło mi zaczynanie bel ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passatb4    0

Na forum są różne zdania na ten temat.

Ja wjerzdżam powoli na sprzęgle i ok. 2000 obrotów i wychodzi dobrze, ale próbowałem też szybko wjedżać i też mi sie udawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Po tygodniu prob, niech szlag trafi John Deere , mnie, Unie, planete Ziemie, Uklad Sloneczny i cala galaktyke!!! Ale po kolei - piatek, pierwsze prasowanie - ustawienie prasy - wielkosc 4-5, obroty 1800, 2 polowa ( ciagnik Deutz DX 6.30 116 KM ), mruga pomaranczowa kontrolka, na skali pojawia sie 6!!! zrywa sie pas, owija na walek, zrywa po raz drugi. Wywalam nieowinieta bele. Ma ok. 180 cm, dobrze zbita, ale co mi z tego. Sobota i niedziela - naprawiam wszystkie pasy, wymieniam filtr i olej, odpowietrzam hydraulike. Dzisiaj - pierwsza bela - nastawiona na 3, osiaga 3-4 kontrolka mruga, ciagne za sznurek i nic. NIE OWIJA. Breszka uruchamiam owijanie i wywalam. Wychodzi dobrze zbita bela ok. 120 cm, siatka tylko po srodku, ok 15- 20 cm od krawedzi beli. Druga beka - wielkosc 4, po osagnieciu 5 ( kontrolka mruga ), owijam znowu breszka. Bela OK. 150 cm, Wiem dlaczego owijanie sie nie zalecza!!! Trzecia bela - ustawienie 4-5, przy tej wielkosci, zapala sie prawie jednoczesnie pomaranczowa i czerwona kontrolka - STOP - owijanie, funkcjonuje. Super. Bela dobrze zbita, ok 150 cm, 2 owiniecia siatka, tak mialo byc! Zamykam komore - zapala sie zielona i CZERWONA kontrolka, sygnal wyje i ja tez. CO Z TA PRASA JEST NIE TAK??? Czy ktos mial takie doswiadczenia? Co zrobic? Pomozcie, prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Passatb4    0

Nie wiem czy moja podpowiedź bedzie dobra, sam mam tą prasę pierwszy rok, ale może sprobować prasować kilka bel bez podlączenia nazwjmy to tego komputerka żeby nic nie świeciło, mrugało i piszczało. Ustawić rozmiar beli np. 4 i prasować ogłądając sie do tyłu aż do momentu podania sznurka, sam tak zaczynałem i zrobiłem z 15 bel oglądając sie do tyłu.

Na czerwoną kontrolkę w tym wypadku chyba niema co zwracać uwagę gdy się zaświeci zaraz po zamknięciu komory bo na chłopski rozum komora jest pusta, a ta kontrolka ma sygnalizować przepełnienie komory, chyba że może ona świadczyć o jakimś innym problemie, ale tego nie wiem, może ktoś bardziej obeznany w temacie coś dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matykoof    0

Również mam pytanie za 100 punktów, czy wiecie jaka powinna być długość orginalnych pasów w prasie lub czy wiecie gdzie mogę znaleźć katalog do pracy JD 540?!

Korzystając z tematu mam problem taki że gdy zaczynam prasować to pasy się zatrzymują i dalej nie chcą się kręcić przy wielkości balota okoła 60 cm, zdjełem 6 pasów z prasy i je zmierzyłem 4 są równe ale dwa są krótsze o 10 cm i te dwa krótsza pasy pracowały w tym miejscu tak jak opisał to kolega wyżej. Dodam, że problem powstał po tym jak w tamtym sezonie dwa pasy się zerwały, szczepiłem je i od tamtej pory prasa nie prasuje jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0

Witam!!

Zamierzam zrobić odrzutnik do presy JD 550 tylko nie wiem jaki długi zrobić, ile cm wystaje zza tylnią klape ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

@tupac 12, orginalny jest rowny z tylna klapa.

@matykoof, dokladna dlugosc pasow dla 540 to 10420 i 10230 mm. Katalog znajdziesz na allegro.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj