Polecane posty

Tak olej od docisku bierze się z ciągnika. Jak dźwigasz tył to najpierw pasy Ci na tym podnosi do góry a później idzie tył.  Co do wielkości nie wiem i  nie mam pojęcia:D Jak kupowałem to właściciel mówił choćby nie wiem co poniżej 80 cm nie da się owinąć.

 

A ja mam dalej to samo pytanie do posiadaczy jd550 czy ktoś wie jak  ma być podłączony ten wyrzutnik bel by to działało? 

 

Znalazłem na olx prasę co to posiada. Juz daję zdjęcie:

 

3e8616b867f466d25f9beb284180d592.png

 

Wymiary tej spręzyny i tego płaskownika z dziurami co tam jest  byłby mi potrzebne.

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy w prasie JD550 jest mozliwosc automatycznego owijania.Bo slyszalem ze jest mozliwosc w tej prasie automatycznego owijania w tej prasie.Jezeli jest taka mozliwosc to mozecie mi napisac jak to ustawic.

Dziekuje za pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do was. Balowałem dziś siano i ustawiłem bale by były jak najmniejsze  a i tak wychodziły 110cm  a chciałem 80cm. W czym tkwi problem? 

 

 

 Drugie pytanko też wam się tak źle baluje siano?  nie było tragedii jak czytam na forum  ale rewelacji też nie było na początku mi zatyka choć kilka razy normalnie załapało i ciągło do środka. Odkręciłem środkowy pręt  tochę się poprawiło ale i tak blokuje się może za szybko jechałem?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr609    1

Witam panowie podepne sie pod temat john deere 590 mam do was pytanko odnosnie cisnienia u mnie gdy zamykam komore i nabijam cisnienie wskazówka zegara wchodzi okolo 2cm na zielone pole w trakcie zwiekszania sie beli dochodzi do czerwonego pola w zaleznosci od ustawiania zaworem gestosci ale gdy przestane i prasa nie pobiera materiału lub kiedy owijam siatka widac ze wskazówka sie cofa z 1.5cm a słoma z 10cm po wiezchu nie jest dobita czy u was tez tak jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przyjrzałem się wskazówce jak już owijam, ale będę lukał jak siano będę balował.  U mnie zawsze całość jest ładnie dobita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

tez macie taki problem ze nie chce wam owijac siatka jak jest koncowka siatki na rolce ( gdy jest nowa siatka zalozona nie ma zadnych problemow) troche szkoda bo trzeba wyrzucic a siatka troche drogo wychodzi i ile wam wychodzi belek na jednej siatce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

łożysko wałka co obraca belą , kilka razy pękały pasy, skończył się pasek od owijania,dwa razy przetarł się przewód od hydrauliki i zregenerowałem rozdzielacz i siłowniki

tyle przez 8 sezonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

tez macie taki problem ze nie chce wam owijac siatka jak jest koncowka siatki na rolce ( gdy jest nowa siatka zalozona nie ma zadnych problemow) troche szkoda bo trzeba wyrzucic a siatka troche drogo wychodzi i ile wam wychodzi belek na jednej siatce?

Miałem identyczny problem w 590 ale tylko gdy używałem siatki John Deera (dziwne to) teraz prasuję na Hellasnet

 i nie ma żadnych problemów, mi wychodzi jakieś 170 bel (1,25) z rolki 2000m

Witam.A  wy mieliście jakieś awarie w prasach John Deere ? Bo jestem ciekawy co sie u was psuło  mellow.png  smile.png

w tym roku pękł wałek na ramieniu napinającym i wymieniłem 2 łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

prasuje zielonke po deszczu dla krow, ktoś wie dlaczego podczas belowania jak zrobi ok 0,5- 0,9 belke pasy się zatrzymują i sluchac jak piszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Wszedzie się woda dostaje i mokra trawa i się slizga miałem tak w tamtym roku


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
Dnia 15.08.2017 o 18:39, pierniczek03 napisał:

Mam małe pytanko do was. Balowałem dziś siano i ustawiłem bale by były jak najmniejsze  a i tak wychodziły 110cm  a chciałem 80cm. W czym tkwi problem?  Drugie pytanko też wam się tak źle baluje siano?  nie było tragedii jak czytam na forum  ale rewelacji też nie było na początku mi zatyka choć kilka razy normalnie załapało i ciągło do środka. Odkręciłem środkowy pręt  tochę się poprawiło ale i tak blokuje się może za szybko jechałem?  

Witam, w wielkości beli problemów może być kilka a najczęściej to źle wyregulowane cięgna lub za krótkie pasy, a co do zatykania podbieracza to standard zęby oryginalne są za krótkie i źle wyprofilowane (przeróbka - dorobienie nowych to kosz ok 400zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avanttura    6

Mam zamiar kupić   550-tkę  i proszę o radę na co zwrócić szczególną uwagę   przy oględzinach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avanttura    6

dojechałem do 36str , czytając o problemach  użytkowników  to  strach się bać  taką prasę kupować  :)

może by jaką łańcuchową wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Poczytaj troche o krone sipmie mh mchale claas i jeszcze kilka innych to stwierdzisz ze najlepiej nie kupowac tylko najac. Te prasy nie sa mlode i maja za soba dzuesiatki  tysiacy bel weiec moze sie psuc. Dam ci dobra rade nie nastawiaj sie na marke tylko na stan prasy 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam panowie zakupiłem prase JD 550  do wymiany są 3 spinki  pierwszy raz mam styczność z prasa pasowa, a mianowicie jeżeli będę chciał wymienić spinki wystarczy uciąć je i wyszlifować strukturę rombu i zakuć nowymi i będzie ok. ?? czy będę musiał tak zrobić ze wszystkimi aby miały ta sama długość ? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

poda ktoś numer katalogowy bądź jakies namiary na sprezyne która polaczona jest do tego sznurka za który się pociąga (wymuszone owijanie) ta sprezyna idzie prawie poziomo po takim jakby suwaku, musze taka zakupić orginalna, pomoze ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
daj zdjęcia o którą chodzi

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
9 godzin temu, farmer_89 napisał:

poda ktoś numer katalogowy bądź jakies namiary na sprezyne która polaczona jest do tego sznurka za który się pociąga (wymuszone owijanie) ta sprezyna idzie prawie poziomo po takim jakby suwaku, musze taka zakupić orginalna, pomoze ktoś?

Dlaczego oryginalną? Ja zakładałem  z metra tylko trzeba pokombinować i odp mocną  założyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mechanik powiedział żeby orginal zalozyc bo tym mechanizmem steruje dwie sprężyny i musza się one rownowazyc inaczej dzialac nie będzie musi być tak sama sprezystosc i wymiary ( nie chce mi zacząć owijac siatka, wcześniej mechanik dowiazal 1kg odważnik do tego sznurka który wymusza owijanie i było jakiś czas dobrze)

zdjęcie0141_LI.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

za przeproszeniem pier**li farmazony miałem 545 i przez 6 lat latało na obydwóch nie oryginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj