Polecane posty

Panowie dajcie mi namiary  na gniazdo bym mógł podłączyć monitor z prasy do zasilania. Jak się to nazywa fachowo bo muszę dorobić w ciągiku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

pierniczek03 kupiles prase?

zapinam prase do proximy czy kolejność podlaczenia przewodow do ciągnika miałoby może znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajdziesz w agromie gniazdo 3 pin 12 V. Tak wygląda wtyczka.
http://sklep.agrogama.eu/instalacje-elektryczne/124-wtyczka-elektryczna-3-biegunowa-3-pin-meska.html
Kolejność podłączenia ma znaczenie. Jak pomylisz +z - to sygnał nie będzie piszczał tylko brzęczał.
Tu masz gniazdo.
http://sklep.agrogama.eu/instalacje-elektryczne/119-gniazdo-elektryczne-3-biegunowe-3-pin-zenskie.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ale wolę wszystko wiedzieć co i jak i się przygotować. Chyba że są jeszcze inne wtyczki do tych typów pras ?  bo znajomy ma mi z Niemiec coś ściągnąć :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Farmer_89

 

Siłownik z zewnątrz może być suchy a przepuszcza wewnątrz, jeżeli inne maszyny nie popuszczają to rozdzielacz w ciągniku jest sprawny.

 

 

Pierniczek03

 

Tak jak wyżej, gniazdo 3 pinowe, lub tak jak u mnie było zrobione jak kupiłem, w prasie zamontować zwykłą wtyczkę do gniazda świateł do przyczepy jak masz przy ciągniku sprawne gniazdo. Jedyny minus to musisz prasować na pozycyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Jeszcze nie ale wolę wszystko wiedzieć co i jak i się przygotować. Chyba że są jeszcze inne wtyczki do tych typów pras ?  bo znajomy ma mi z Niemiec coś ściągnąć :)

ja mam pod gniazdo zapalniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja używam. Na jd założyłem kilka takich i prasę sprzedałem. Teraz mam 5 w viconie i dają radę. Najlepszy stosunek jakości do ceny. Mato wydają się mieć moim zdaniem wadę. Wszystkie nity są gęsto w jednym rzędzie przez co łatwiej wyrywają się z pasa. Titan ma zszywki i tworzą 2 rzędy. Mają też drażek, który zawsze można wyjąć i wymienić lub rozłączyć pas. Przy mato jest linka i jak się wytrze to nigdy jej nie wyjmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Panowie jakby ktoś potrzebował pewnej prasy z gwarancją w naprawdę dobrych pieniądzach-prasa posiada siatkę jest z 1991r model 545 to zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zachwalasz publicznie , a sprzedawać to na priw . Dawaj zdjęcie , cenę , szerokość podbierak a , to pomożemy Ci sprzedać . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

podbieracz 1,5 cena 11 z całym wyposażeniem plus dodatkowy komplet pasów, te które są na prasie mają tylko po jednej spince zdjęcia zrobię to dodam do galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli warta zainteresowania , jak ktoś szuka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po co sprzedaje się starą? Żeby kupić nowszą, lepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie pytania mnie rozbrajają . Co ma napisać - że chce się tym szczęściem z innymi podzielić ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

a dlaczego sprzedajesz?

tylko i wyłącznie dlatego,ze na prow będzie nowa w tą tyle kasy zainwestowałem że i tak nikt mi tego nie odda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję małej pomocy. Chcę przerobić końcówki hydrauliki z szybkozłącza na normalne zakręcane połączenie bo nie będę w każdej maszynie przerabiał końcówki na nową. Pytanie jaki gwynt ma ten mały wężyk co idzie do otwierania klapy z tyłu ? 

 

I drugie pytanie  jaki dać bezpiecznik do gniazda co będzie pobierać sterownik ?  tam nigdzie nie pisze ile pobiera napięcia

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam jest calowy gwint chyba amerykański. Zabierz wąż, albo oryginalną wtyczkę, żeby dopasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to też zauważyłem ze to jakieś amerykańskie gwinty ;/ Trudno kupiłem przejsciówki tylko

 

 

Mam pytanie co do dyszla. Bo jest na dolny zaczep i tu pytanie lepiej jest mieć na dole czy na górnym zaczepie ? Mi się wydaje że dosyć nisko patrzy ta prasa  jak jest na dolnym i może przełozyć na górny będzie wyżej patrzeć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

wszystko zależy z czym ma współpracować tzn jak wysoko jest aczep w ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie ursus 3512 musi sobie poradzić w słomie bo nie chcę go męczyć na kiszonce a juz rozglądam się za czymś mocniejszym ale to nie takie łatwe bo badziewia na rynku jest dużo:D 

 

Tak samo prosiłbym jakiś schemat jak założyć siatkę, wiem że przez te dwie rolki trzeba ale to strasznie ciężko idzie i gdzie później dalej bo tam nic nie widać za tymi rolami co podawają siatkę brr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu podłączyłem sterownik do zasilania i miga mi pomarańczowa dioda dlaczego ona miga? I nie świeci mi kontrolka że lkapa jest zamknięta. Otwierałem i zamykałem ją i nic. Jak sprawdzałem prasę przed kupnem to wszystko działało. Za sterownikiem mam przełącznik do czego on służy ? 

 

Jeszcze jedno pytanko jak otwieram klapę z tyłu to z przodu jest na żółtym tle cyferki od 0 do 6 i jak otwieram to one się przesuwają. Do czego to tak dokładniej służy naciągu pasów? 

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj