Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#81 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 06:48

Prasa John Deere 550 Owijanie działa na takiej zasadzie, że po osiągnięciu przez belę ustawionego rozmiaru - minimum bodajże 0,8 m -uruchamia się pompka hydrauliczna i ramię podające sznurek przesuwa się od jednej strony do drugiej. Dźwigienka na końcu ustala miejsce na brzegu beli, w którym ma być grubiej owinięte i zarazem ustawia koniec owijania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 12:29
  •  

#82 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 13:06

Prasa John Deere 550 Witam Co powiecie o tej prasie po zdjęciach? Czy w 1998 robili w ogóle takie prasy jeszcze? Na co radzicie zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu? Kolego kozar wspominałeś coś o nieudanych typach podbieracza - o co dokładnie chodzi i jak rozpoznać te nieudane? Zależy mi na szerokim podbieraczu i te kółka z boku zdają egzamin czy trzeba szukać jednak szerokiego podbieracza?
http://otomoto.pl/jo...sa-A161207.html

#83 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 19:02

Prasa John Deere 550 tupac12

Ja podstawilem silnik elektryczny i zalozylem pasek klinowy na kolo pompy, i jeszcze chyba odkrecilem przewod zasilajacy rozdzielacz i wlozylem do banki.

#84 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 07 maj 2012 - 18:32

Prasa John Deere 550 Witam gorąco ;)
Mam do was pytanie, czy ktos wymienial przy swojej prasie (JD 545-550) paski klinowe napedzajace owijanie sznurkiem i podbieracz? Jesli tak to jaka jest ich cena (orginal-zamiennik), i czy ich rozmiary sa jakies nietypowe, czy raczej znormalizowane?

Z gory dziekuje za odpowiedzi;)

#85 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 maj 2012 - 14:32

Prasa John Deere 550 Witam!!
Dzisiaj pierwszy raz wypróbowałem swoją nową prasę JD 550 niby wszystko fajnie (sianokiszonka była dobrze zbita) ale przy owijaniu robiły się jajowate bele.W czym jest problem proszę o szybką odpowiedź.

#86 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 24 maj 2012 - 15:52

Prasa John Deere 550 Problem nie leży w prasie ale w umiejętnościach operatora. Prasy rolujące pasowe maja ta wadę ze należy bardzo dokładnie podawać materiał do komory bo w odróżnieniu od łańcuchowej jest on od razu zbijany bez przemieszczania w komorze. Jeśli kilka razy nabierzesz więcej materiału i nałoży się on na siebie to bela nie będzie piękna i okrągła. Mi tez kiedyś się nie udawało ale już jest lepiej. No i prędkość musi byc na tyle duża żeby masa nie była wciągana do maszyny tylko podawana na bieżąco.

#87 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 maj 2012 - 15:07

Prasa John Deere 550 Witam!!!!!
Ile obrotów na zaworze zgniotu ustawiacie przy sianokiszonce proszę o pomoc.

Edytowany przez tupac12, 26 maj 2012 - 18:31.

#88 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 26 maj 2012 - 22:06

Prasa John Deere 550 Tyle żeby wyszła zadowalająco zbita belka. Ja zawsze robię korektę zgniotu po pierwszej belce. Każdy materiał inaczej się prasuje. Inne parametry dla słomy, inne dla siana, a jeszcze inne dla sianokiszonki. Sianokiszonka też nie każda jednakowa, ponieważ może się różnić wilgotnością. Zgniot robię na czuja. Sprawdzam jak wygląda i jak się "maca belka" i koryguję, bądź nie.

#89 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 27 maj 2012 - 07:37

Prasa John Deere 550 jak siły w ciągniku wystarczy to sianokiszonkę robi się na maxa (maksymalnie wkręcony zawór to 4 obroty). osiągasz tym samym mniejszą ilość bel, zużywasz mniej siatki/sznurka, mniej folii i itd. JA robiłem na odkręconym na ok 1/3 obrotu ...bele jak kamień, do siana mam miękki rdzeń, a słomy jeszcze nie robiłem

#90 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 27 maj 2012 - 23:36

Prasa John Deere 550

Witam!!
Dzisiaj pierwszy raz wypróbowałem swoją nową prasę JD 550 niby wszystko fajnie (sianokiszonka była dobrze zbita) ale przy owijaniu robiły się jajowate bele.W czym jest problem proszę o szybką odpowiedź.

Niestey nie moge Ci pomoc, sam kupilem 550 tydzien temu. Moze Ty masz instrukcje obslugi? Jak powinna byc prowadzona siatka? Jaki olej do centralnego smarowania? Wolno mi kosic od 15 czerwca (program rolnosrodowiskowy) i nie chcialbym zostac z sianem w komorze i nie wiedziec co dalej.

Problem nie leży w prasie ale w umiejętnościach operatora. Prasy rolujące pasowe maja ta wadę ze należy bardzo dokładnie podawać materiał do komory bo w odróżnieniu od łańcuchowej jest on od razu zbijany bez przemieszczania w komorze. Jeśli kilka razy nabierzesz więcej materiału i nałoży się on na siebie to bela nie będzie piękna i okrągła. Mi tez kiedyś się nie udawało ale już jest lepiej. No i prędkość musi byc na tyle duża żeby masa nie była wciągana do maszyny tylko podawana na bieżąco.

Nikt kto zaczyna prace na nowej maszynie, nie jest ekspertem. Stawiamy pierwsze kroki. Kosze trawe, roztrzasam, grabie. Czy walek (prosty) bedzie na calej dlugosci taki sam? NIE. Co znaczy wciagana, a co podawana na biezaco? Czy jesli pomiedzy sianem (walkiem), a podbierakiem bedzie 10-15 cm miejsca to OK? Pracujesz na 550? Z jaka predkoscia (km/h) jedziesz?

Witam gorąco ;)
Mam do was pytanie, czy ktos wymienial przy swojej prasie (JD 545-550) paski klinowe napedzajace owijanie sznurkiem i podbieracz? Jesli tak to jaka jest ich cena (orginal-zamiennik), i czy ich rozmiary sa jakies nietypowe, czy raczej znormalizowane?

Z gory dziekuje za odpowiedzi;)

Niedawno kupilem 550 i pasek byl do wymiany, w pierwszym sklepie z czesciami dostalem nowy(kilkanascie zlotych).Masz moze instukcje obslugi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:28

Prasa John Deere 550 Paski juz kupione i założone;)
Instrukcji nie mam, a katalog czesci do pras JD 550,545,540 sciaglem z chomika, kosztowalo mnie to cale 2,46zl :D

Edytowany przez zajac1, 28 maj 2012 - 21:29.

#92 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 29 maj 2012 - 18:59

Prasa John Deere 550 A ja też mam pytanko ... Posiadam 550 już parę co prawda latek ale nigdy jakoś nie przywiązywałem uwagi do pewnego pokrętła ... W instrukcji też nie znalazłem ciekawej informacji tym bardziej że jest po niemiecku rozchodzi mi się o to pokrętło z zieloną lampką http://www.agrofoto....ere-550-zegary/ orientuje się ktoś do czego ono jest ??

#93 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 29 maj 2012 - 19:08

Prasa John Deere 550 Wydaje mi się, że jest to pokrętło od regulacji posuwu sznurka. Czyli regulacja szybkości posuwu prowadnicy sznurka.

#94 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:33

Prasa John Deere 550 Witam!!!
Mam taki problem mianowicie jak presuję sianokiszonkę to wygląda tak jakby bela była w środku zbita a pod koniec już nie i w konsekwencji na owijarce wychodzą jajowate bele nie wiem co może być przyczyną proszę o pomoc

#95 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 30 maj 2012 - 10:39

Prasa John Deere 550 I znowu zwracam sie o pomoc. Gdzie dostac zlaczki do pasow? Bylem wczoraj w serwisie (Sycow), tam sa orginalne, ale zeby je zalozyc, potrzebny jest przyrzad za 2.500 zl.Super. Albo wezwac serwis (najblizszy 110 km).Super. Kto za to zaplaci? Albo wyslac pas do nich poczta (ok.6 dni zanim wroci).Super.Ponoc sa zlaczki skrecane, ktore mozna zakladac na polu. Czy ktos cos o tym wie?

#96 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 maj 2012 - 16:57

Prasa John Deere 550 http://moto.allegro....2336668416.html

Cos takiego.

#97 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 30 maj 2012 - 21:41

Prasa John Deere 550

A ja też mam pytanko ... Posiadam 550 już parę co prawda latek ale nigdy jakoś nie przywiązywałem uwagi do pewnego pokrętła ... W instrukcji też nie znalazłem ciekawej informacji tym bardziej że jest po niemiecku rozchodzi mi się o to pokrętło z zieloną lampką http://www.agrofoto....ere-550-zegary/ orientuje się ktoś do czego ono jest ??

Twoja prasa posiada tzn "miekki rdzen"?
Bo wydaje mi sie ze gdzies juz kiedys na forum byla poruszona kwestia tego pokretla i ktos napisal ze te pokretlo sluzy wlasnie do ustawiania wspomnianego "miekkiego rdzenia" :)

#98 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 30 maj 2012 - 22:08

Prasa John Deere 550 Panowie ja też mam mały problem więc mam i pytanie, jak zaczynacie robić/zwijać bele? sam początek, szybko wjeżdżacie w materiał czy pomału i na jakich obrotach?
W zeszłym roku nie miałem z tym problemu, ale w tym roku nie mogę się z ta prasą zgrać <_<
wjeżdżam w materiał z różnymi prędkościami na różnych obrotach i zdarza się ze natka się siana w komorę ale się nie obraca w efekcie zatyka się podbierak i trzeba wyciągać <_<
no jakoś nie mogę jej w tym roku wyczuć -_-
doradźcie coś :)

Edytowany przez Filipoo, 30 maj 2012 - 22:12.

#99 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3465 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 30 maj 2012 - 22:16

Prasa John Deere 550 Według moich doświadczeń trzeba zdecydowanie i szybko wjechać w materiał, jak pomału to bela czasem sie nie może zacząć kręcić . @ ecopiotr nie polecam spinek z tego linku u mnie wytrzymały może ze 200 szt :(

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 30 maj 2012 - 22:24

Prasa John Deere 550 Szybko na dużych obrotach? jutro będę próbował jest jeszcze trochę do sprasowania