Polecane posty

Sadek    1123

Jeżeli silnik nie pobiera więcej jak 10A to będzie OK.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr7ys    1

Witam mam problem ze prasą jd 550 mam ja 3 sezon i wiadomo nie raz się przypychało ale w tym roku to masakra przez 3 godziny 10 bel i za każdym razem mordenka z początkiem beli. Opisze co się dzieje mianowicie jak zaczynam to się zapycha ale siano spada z góry aż na te pręty co są nad podbieraczem te dociskajace i pasy wciągają siqno tam do środka między wały i 2 razy na bele muszę wyłączać wałek i tam wygarniac no i miałem przypadek że aż bela ustala a jak wywalelem to było widać że nazbierane materiału było przed samą belą tak jak by nie mogła tego wciągnąć. Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Też mam czasami problem z rozpoczęciem, ogólnie to beluje bez tych pretów dociskajacych


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr7ys    1

Ale w tamtym roku nie było problemów a w tym magia normalnie bez prętów gorzej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nagarniacze za podbierakiem i po problemie u mnie nie ma wogole takiego problemu jeszcze zobacze jak bedzie w suchej slomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W każdej prasie są bynajmniej powinny być


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oglądałem prasę 550 i powiedzcie mi jak to jest jeśli  podbierak jest hydr- mechaniczny  czy musiałbym wypinać siłownik czy po prostu wystarczy opuszczać na pokrętle i chyba tych węży nie musze podpinać wtedy do ciągnika ?   Ma podobno jakieś noże do kiszonki  że się nie owija kiszonka na wałek i jakieś noże z dołu i góry czy to dobra sprawa? Owijane jest siatką hydraulicznie jak to się sprawdza czy wszystkie są tak owijane? Jak ucina siatkę gdy kończy owijać ? Pasy wszystkie nowe, kilka zębatek z zewnątrz tak zadbana zamki na komorze. Trochę jest zużyty ten wałek co jest powlekany gumą (chyba napędzający) czy się da go wymienić ? Jak te nagarniacze wyglądają o których piszecie ( czy to te pręty ?) Bo tam są dospawane takie grube pręty na prosto. Co powiecie mi o tym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nagarniacze są tylko w tych z szerszym podbieraczem. Sprawdź czy tulejki nie są zużyte. W zbyt suchej trawie, takiej śliskiej są problemy z zaczęciem beli.

Jak prasa ma 3 przewody to wystarczy dokupić rozdzielacz obrotowy i w sklepie dobrać kilka przyłączy. Możesz lotem sobie łatwo sterować podbieracz-komora. Rozdzielacz to ok 70 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

Witam, mam problem z prasą john deere 550 podczas prasowania napinacz pasów podnosi sie do góry bele wychodzą niezbite chociaż zawór dokręcony na max czy przyczyną może być wyciek w hydraulice ciągnika?

Drugi problem to prasa nie chce owijać beli dopiero gdy poruszę ten pręt ze sprężyną ramie sie porusza wygląda jak by coś nie odbijało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

dzis zrobilem 40 belek siana probowalem z miekkim rdzeniem i bez i zero problemow z zaczeciem beli, jedynie pojawil sie problem ze nie chce czasem klapy domknac w zamki zamki nie chca wskoczyc w zaczask ale jak lekko cofne klape to domknie ktos wie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W miejscu gdzie zamontowane jest tłoczysko do komory mogły się zrobić zadziory i blokuje opadanie komory. W tej prasie jest tak, że przy zamykaniu komora ma opadać a tłoczysko przesuwać się na tej fasolce tuż przed zamknięciem. Dopiero po tym tłoczysko się chowa i domyka haki. Zadrzyj zadziory, przesmaruj i powinno działać. W mojej to aż komora przy zamykaniu podskakiwała jak się tłoczysko przycinało w tej fasolce. Zrobiło się to z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr7ys    1

Zastanawiam się czy jest możliwość zamontowania samemu zaworu od miękkiego rdzenia. Wiadomo że to jest jakiś elektrozawor sterowany krancowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Pewno można ale koszta będą wielkie sam zawór to 1200 zł a gdzie reszta wynalazków 

https://www.olx.pl/oferta/zawor-regulacji-sily-zbicia-do-prasy-john-deere-550-545-570-590-CID757-IDfdrw3.html

 

Mam prośbę do tych co maja odrzutniki bel przy swoich prasach Jaka jest ich długość licząc od osi prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj