Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 20:14

Prasa John Deere 550

To jest spowodowane zużytymi uszczelnieniami w rozdzielaczu lub na siłownikach. Nie leja jeszcze bardzo ale po mału puszczają i ciśnienie spada, na początku zwijania kulki średnica beli się szybko zwiększa i ciśnienie nie zdąży spaść przez co środek jest dobity, ale im większa się robi kulka tym wolniej się powiększa ze względu na zwiększający obwód i ciśnienie co raz bardziej nadąża spadać wraz ze wzrostem średnicy. Wystarczy że jeden oring gdzieś jest uszkodzony i taki efekt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 03:37
  •  

#922 Share prasa45

prasa45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 20:26

Prasa John Deere 550

Duży wydatek, dużo pracy i od czego zacząć?

#923 Share AruPiotrekuczak

AruPiotrekuczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na mój kanał na YouTube : https://www.youtube.com/channel/UCwJXaDlOTPwervbaUOoiQ9Q

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:02

Prasa John Deere 550

Shogun : U mnie owijanie sznurkiem jest elektryczne ręczne

#924 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:03

Prasa John Deere 550 Koszt nieduży jak kombinujesz sam. W serwisie cena zestawu uszczelnień to coś ok 800 zł.

#925 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 22:14

Prasa John Deere 550

AruPiotrekuczak

Jeżeli ręczne to w takim razie nie masz regulacji wielkości bo sam decydujesz kiedy chcesz owijać :P Nie wiem jak zrealizowana jest tam sygnalizacja osiągnięcia danej wielkości ale w takim razie tam bym szukał regulacji. Jest jakiś sygnał dźwiękowy gdy bela ma maksymalną średnicę czy jedyne co pokazuje wielkość beli to wskaźnik "cyfrowy"? Wiedziałem że te prasy są tak prostej konstrukcji jak budowa cepa ale nie myślałem że najmniejszy model jest aż tak uproszczony. Jest jakiś sterownik do kabiny?

prasa45

Wydatek nie jest duży, oryginalne zestawy uszczelnień kosztują dużo ale zamienniki są tanie i równie dobre. Zacząć musisz od określenia czy siłowniki puszczają czy rozdzielacz.

Do siłowników uszczelnienia są nietypowe można przerobić na standardowe lub zamówić w internecie na wymiar, temat był poruszany na forum.

W rozdzielaczu z tego co wiem to zwykłe oringi są, tak że rozmontować i zabrać po jednym każdej wielkości do dobrego sklepu z łozyskami itp. i dobiorą, nie powiem wymiarów ani ilości sztuk bo nie rozbierałem jeszcze rozdzielacza.

Mnie też czeka wymiana uszczelnień bo mam taki sam objaw, puszcza rozdzielacz ale w zimie na spokojnie sobie to zrobie bo nie robie kiszonek to mi się nie spieszy.

Edytowany przez Shogun, 18 lipiec 2016 - 22:24.

#926 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 18 lipiec 2016 - 22:40

Prasa John Deere 550 Chyba że też jakiś trafem tuleja jest zarysowana w tym miejscu kiedy bela osiąga prawie pełnie. No ale mniej prawdopodobne. Ja kupiłem prasę to lewy był wilgotny po zewnątrz i wymieniłem cały komplet wraz z podtoczeniem kosztowało 40zł
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#927 Share prasa45

prasa45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 22:58

Prasa John Deere 550 Wszystkie siłowniki są suche, to gdzie szukać
czegoś do wymiany?
Dodam jeszcze że omijam siatką na niskich obrotach i wolno jeżdżę bo c385 ma ciężko

#928 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 23:28

Prasa John Deere 550

suche są po zewnątrz ale przyczyna może być w środku czyli uszczelniacze na tłoczysku

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#929 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 08:20

Prasa John Deere 550

Dokładnie, siłowniki jak poszczają to na tłoczysku w środku. Jeżeli ci się nie spieszy to zrób tak jak ja i olej to do zimy, a jak bardzo przeszkadza to nawet wymiana wszystkich uszczelniaczy i na tłoczyskach i w rozdzielaczu to groszowa sprawa w porównaniu do cen samych spinek i pasów a będzie spokój na lata. ;)

Do siłowników dorabiaja w tej firmie i o ile się nie mylę to w siłownikach JD zastosowany jest typ OMK-MR: http://alfa-pl.com/u...elniajace-tlok/  Ile się cenią nie wiem trzeba by dzwonić ale raczej cena będzie taka jak za inne uszczelniacze, przesyłka pewno będzie kosztować niewiele mniej.

Do rozdzielacza to gdzieś czytałem na forum ktoś podawał wymiary, może nawet w tym wątku, ale nie chce mi się szukać, najlepiej tak jak pisałem wyjąć po sztuce i do dobrego sklepu czy hurtowni i dobiorą wszystko, oringi to naprawde grosze Z katalogu części wnoszę że jest ich 12-13 szt. a wymiana zajmie pare godzin komuś niewprawionemu, kłopotliwy jest tylko jeden oring na ośce od regulacji zgniotu, opisane było parę stron wcześniej ale jak nie cieknie z ośki to nie trzeba go wymieniać. Ja obstawiam że to rozdzielacz bo mam takie same objawy a tłoki trzymają.

#930 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 09:03

Prasa John Deere 550 ponawiam pytanie: co może być przyczyną w Jd550 że jedna belka jest dobrze zbita a druga już nie albo klika źle zabije a kilka dobrze? próbowałem szybciej wolniej jeździć ale to nic nie daje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 09:25

Prasa John Deere 550 I bez przerwy w belowaniu wychodzą różnie zbite bele?

#932 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 12:28

Prasa John Deere 550 KacperDemczuk

Jedyne co mi przychodzi do głowy to rozebrać i przejrzeć/wyczyścić rozdzielacz, musi się blokować przez co raz dobije a raz nie.

#933 Share AruPiotrekuczak

AruPiotrekuczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na mój kanał na YouTube : https://www.youtube.com/channel/UCwJXaDlOTPwervbaUOoiQ9Q

Napisany 19 lipiec 2016 - 21:24

Prasa John Deere 550

u mnie jest sterownik do kabiny ale tam jest tylko od owijania sznurkiem 

a ciekawe jakby zmierzyc belki i jakiś sygnał dźwiękowy założyć 

#934 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 22:32

Prasa John Deere 550 Masz w niej tak samo napinacz jak w 545. Załóż krańcówkę od przodu prasy tak by ramiona napinacza w odpowiednim momencie dotykały krańcówki i zapalały lampkę sygnalizacyjną.

#935 Share AruPiotrekuczak

AruPiotrekuczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 17:02

Prasa John Deere 550

a na wskaźniku 3 4 5 6 kiedy jest jaka belka

#936 Share KacperDemczuk

KacperDemczuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 17:22

Prasa John Deere 550 @Simson2812 tak bez przerwy zabicie prawie na max a belki wychodzą słabo zbite

#937 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 17:44

Prasa John Deere 550 No bo na zimnym oleju bedzie bardziej zbita

#938 Share zydor

zydor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 18:44

Prasa John Deere 550

a na wskaźniku 3 4 5 6 kiedy jest jaka belka

Jeśli jest dobrze ustawione to pełna "5" to jest 120cm pełna "6" 130. Ja to zrobiłem metodą prób; prasowałem i co jakiś czas stop i wychodzisz otwierasz prawą klapę i sprawdzasz stopień wychylenia siłowników przy przednim mocowaniu, wraz ze wzrostem balota siłowniki się wychylają przy zamkniętej klapie;  trzeba idealnie złapać moment końca wychyłu, wówczas balot ma 130cm; zaraz potem jak nie będą miały miejsca na wychył zacznie się otwierać klapa i to już podobno jest niebezpieczne, zawór hydrauliczny cały czas przy odpowiednio zadanym ciśnieniu (zagęszczeniu balota) popuszcza olej.Złapanie tego momentu że siłownik jest na końcu wychyłu i wówczas trzeba sobie odpowiednio skrócić sznurek aby w okienku sie pokazała cała "6" i nigdy nie prasować więcej . Mi się udało i wszystkie bele wychodzą 130cm, wprawy nabrałem po czterdziestu belach. Dodatkowo nieoceniona była pomoc mariana3p; wykombinował mi sterownik i przy wskaźniku wielkości balota zamontowaliśmy krańcówkę która  światełkiem i pipkaniem w kabinie informuje, że to koniec i trzeba uruchomić owijanie.

pozdrawiam

#939 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 20:41

Prasa John Deere 550 U mnie jak widać ostatni milimetr 4 to bela ma 120

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 lipiec 2016 - 20:44

Prasa John Deere 550

a ja sobie wyregulowałem i zaczynam od "3"i jak dojdzie do pełnego '6'to 120 ;)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem