Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#841 Share DjLukasss

DjLukasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 maj 2016 - 13:34

Prasa John Deere 550

Z za późnym rozpoczęciem owijania to na pewno coś na suwaku przestawione, lub się gdzieś zacina. Rozumiem że trzeba zwinąć więcej materiału żeby zaczęło wiązanie, przez co kulki są większe?

Jeżeli sterownik się włącza i wyłącza to najprawdopodobniej jest gdzieś przerwany kabel zasilający, najpierw sprawdzić we wtyczce czy dobrze dokręcone przewody, potem ruszać ( tylko porządnie, wyginać na wszystkie strony przez chwilę) kablem powyżej wtyczki i obserwować zachowanie sterownika, poruszać kablami przy sterowniku, tam najprawdopodobniej leży przyczyna, w wiązce przy sterowniku są te kable łączone i lubi łączenie puścić. Ja miałem urwany przewód masowy przy sterowniku na tym złączeniu i właśnie sie co chwile wyłączał. Może też gniazdo słabo łączyć, spróbować psiknąć jakimś "kontaktem".
Jeżeli ruszanie kablami nic nie zmienia i nie wpływa na działanie sterownika to spróbować podpiąć zasilanie bezpośrednio na wtyczkę z akumulatora (rozkręcić i podłączyć jakimś przewodem, tam jest tylko + i - (czerwony i czarny). Jeżeli nadal nic nie pomaga to zimny lut lub przerwany przewód w sterowniku.

Nic mi więcej nie przychodzi do głowy. Obstawiam łączenie kabli w wiązce przed sterownikiem, to jest trochę głupio pomyślane i lubi w tym miejscu puścić, ale radzę sprawdzić najpierw pozostałe opcje bo trzeba rozcinać ten fabryczny oplot a szkoda go psuć na darmo.

Jednak okazało się że coś nie łączy w ciagniku.
Jak spuścić dobrze olej z tej prasy?,bo przechodze na inny ciągnik i nie chce żeby sie wymieszał a na pewno jest brudny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 03:43
  •  

#842 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 30 maj 2016 - 20:08

Prasa John Deere 550

odkręć złącza zleci , a jak chcesz żeby wszystko to odkręć złącze to od "POWROTU"a to od "podnoszenia"pod ciągnik i klapa w górę a wąż bez końcówki do np wiadra i nowy olej wypchnie stary i masz czyste tylko do tego trza dwoje ludzi

Panowie a czy ktoś z Was rozbierał to

http://olx.pl/oferta...html#4d825b47bf

okazało się,że u mnie leci z niego jak z kaczego kupra i nie wiem jak go rozebrać

Edytowany przez soltys48, 30 maj 2016 - 20:12.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#843 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 30 maj 2016 - 20:53

Prasa John Deere 550

rozbierałem to:)

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#844 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 30 maj 2016 - 20:55

Prasa John Deere 550

opisz mi proszę w jaki sposób

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#845 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:07

Prasa John Deere 550

a pewien jesteś że to zawór w środku?? zaraz wstawię zdjęcie z rozbiórki i pewnie wszystko się wyjaśni 

Załączone pliki

Edytowany przez simson2812, 30 maj 2016 - 21:12.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#846 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:11

Prasa John Deere 550

tak pewien jestem bo leci po gwincie i prawdopodobnie oring się rozleciał jak mam rozdzielacz bez cewki czyli pierwszy 

http://www.agrofoto....22#entry1563173

3000 postów

#847 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:16

Prasa John Deere 550

Ponawiam pytanie, ktoś by mógł sprawdzić i pomierzyć? 

Kolego grubość drutu 1mm a sprężyna ma 33zwoje

Załączone pliki

Edytowany przez simson2812, 30 maj 2016 - 21:17.

#848 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:21

Prasa John Deere 550

Wielkie dzienki. :)

#849 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:27

Prasa John Deere 550

a pewien jesteś że to zawór w środku?? zaraz wstawię zdjęcie z rozbiórki i pewnie wszystko się wyjaśni 

tyle kolego to i ja rozebrałem chodziło mi bardziej o dojście do tego ringa co jest na tłoczku przy tej śrubie od regulacji...-rozumiesz??

3000 postów

#850 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 maj 2016 - 21:32

Prasa John Deere 550

musiał byś zkręcić z tej śruby od regulacji te pokrętła i jedno to co jest zaciśnięte aby dalej nie wkręcać a prościej będzie cienką tarczą obciąć dookoła 5mm od końca tylko płyto żeby przeciąć rurkę a śruby nie ruszyć zmieniasz i potem 3 punkty migiem w wodę żeby się uszczelniacze nie nagrzały i gotowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 31 maj 2016 - 06:36

Prasa John Deere 550 Co Ty mu radzisz? Zawór ma ciąć? A zastanawiałeś się jak to złożyli skoro nic nie jest spawane?
Podejrzewam, że trzeba odkręcić od strony pokrętła śrubę imbusową, bo coś mi ją przypomina i zdemontować pokrętła. Wkręcić śrubę z powrotem, ale znaleźć dłuższą i wkręcać tak jak do zwiększania zgniotu. Myślę, że powinno wkręcić się całe i wyjść od strony z oringami. Nigdy tego nie rozkręcałem, więc to tylko domysł. Podstawa to zdemontować pokrętło.

#852 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 maj 2016 - 06:43

Prasa John Deere 550 No taki sposób podałem jako pierwszy tylko jeszcze trzeba zkręcić to zabezpieczenie które jest po to aby zamocno nie wkręcać. Tam są chyba 3 albl 4 dołki tak jakby po zaciśnięciu prasą. A wspomniałem o cięciu bo kolega nie mógł pozkręcać tych zabezpieczeń

#853 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 31 maj 2016 - 19:47

Prasa John Deere 550

musiał byś zkręcić z tej śruby od regulacji te pokrętła i jedno to co jest zaciśnięte aby dalej nie wkręcać a prościej będzie cienką tarczą obciąć dookoła 5mm od końca tylko płyto żeby przeciąć rurkę a śruby nie ruszyć zmieniasz i potem 3 punkty migiem w wodę żeby się uszczelniacze nie nagrzały i gotowe

Co Ty mu radzisz? Zawór ma ciąć? A zastanawiałeś się jak to złożyli skoro nic nie jest spawane?
Podejrzewam, że trzeba odkręcić od strony pokrętła śrubę imbusową, bo coś mi ją przypomina i zdemontować pokrętła. Wkręcić śrubę z powrotem, ale znaleźć dłuższą i wkręcać tak jak do zwiększania zgniotu. Myślę, że powinno wkręcić się całe i wyjść od strony z oringami. Nigdy tego nie rozkręcałem, więc to tylko domysł. Podstawa to zdemontować pokrętło.

Więc tak Panowie @simson2812 ma racje trzeba ROZCIĄĆ ten zawór bo on jest skręcany na gwint a później zawalcowane!!!! Próbowaliśmy wkręcać i opierało się o próg w środku, myślałem,że wykręcenie coś da i ten tłoczek zejdzie z gwintu i d*pa przekręcił się gwint więc my to to lekko przerobiliśmy tzn została na tokarni obcięta górna część zaworu wraz ze śrubą i tłoczkiem,poprawiony gwint na śrubie(na tłoczku jest oring 13,1/1,65 i dwa teflony)i dorobiliśmy całą nową górę, która jest połączona z resztą zaworu na dorobionym gwincie.....

Mam nadzieje,że troszkę zrozumieliście ^^

3000 postów

#854 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:03

Prasa John Deere 550 Wrzuć zdjęcie jak to wygląda. Będzie dla potomnych.

#855 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:14

Prasa John Deere 550

jutro wrzucę ale już złożonego bo przy składaniu nie miałem głowy do zdjęć....

Ogólnie to ten zawór w środku wygląda jakby środek był w niego wkręcony a później jak to teściu określił "zwalcowane na ostro"żeby nie rozkręcać i w zasadzie ten oring na tłoczku od gwintu jest niewymienny, nawet na schemacie który udostępniliście Panowie góra zaworu występuje jako jedna część!!

3000 postów

#856 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:58

Prasa John Deere 550

no właśnie po południu przypomniało mi się że w tamtą stronę nie wyjdzie bo jest próg o który się opiera i bez cięcia to jest nie rozbieralne. My robiliśmy tak że utoczyliśmy z pręta pod uszczelniacze pręt ztoczyliśmy i nagwintowaliśmy i z czoła na 3 punkty złapałem nakrętkę. Wszystko mi się przypomniało tylko kolega Thomas trochę mnie z tropu wybił

#857 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:11

Prasa John Deere 550

to moje wydaje mi się na przyszłość praktyczniejsze bo w każdej chwili mogę rozkręcić ^^ ale czy lepsze to wyjdzie w praniu

3000 postów

#858 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:14

Prasa John Deere 550

robiliśmy na szybko :) A to grzybek trzymał tylko po tej śrubie się lało?? na grzybku żadnych rys nie było?

#859 Share cezarebo

cezarebo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:40

Prasa John Deere 550 Zaczął się sezon, zaczely sie i problemy. Przeczytalem wczesniejsze wpisy odnosnie problemow z automatycznym rozpoczeciem owijania beli, jednak wiele to nie rozjasnilo to w mojej glowie. Jednak staram polaczyc wątki;)... czujniki krancowe nie maja zadnego wplywu na rozpoczecie owijania balota sznurkiem tak?, one informuja nas tylko że lada moment powinien zalaczyc sie mechanizm( u mnie na sterowniku zaczyna pulsowac pomaranczowa dioda jednak iglica sie nie rusza, a na suwaku ustawione na podzialce ok 3.Zastanawia mnie tylko czy mechanizm powinien uruchomic sie po pierwszym sygnale blyskowym na starowniku czy po jakims czasie?. Jesli mechanicznie rozpoczne owijanie pomaranczowa lampka swieci ciagle i jednoczesnie slychac sygnal dzwiekowy ze iglica ruszyla.Nastepna dolegliwosc a z tym sie nie spotkalem tu nigdzie to sprawa tego typu, ze jak juz iglica wraca, jak juz owinelo bele to jest problem z samoczynnym odcieciem sznurka. Silownik nie popycha zapadki z nożykiem( jak kupowalismy ktos tam drutem cos zwiazal i chce to poprawic). moze to tylko dlugosc silownika trzeba wyregulowac poprosze o wskazowki. widzialem ze jest tam regulacja wyprzedzenie skoku iglicy ale to chyba bedzie oznaczalo ze sznurek bedzie od brzegu balota ok 20-25 cm czy sie myle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 12:27

Prasa John Deere 550

robiliśmy na szybko :) A to grzybek trzymał tylko po tej śrubie się lało?? na grzybku żadnych rys nie było?

i to i  to wymieniłem na grzybku złożyłem leje, rozbiórka i wymiana na gwincie a czy działa to się okaże po niedzieli jak pojadę prasować....

do ilu dobijacie ciśnienie???

3000 postów