Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 14:32

Prasa John Deere 550 witam mam pytanie czy da się zamontować podwójne wiązanie sznurkiem do prasy john deere 550 która wiąże na pojedyńczy pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Edytowany przez tupac12, 02 marzec 2012 - 21:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 15:38
  •  

#62 Share ekozar

ekozar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 17:09

Prasa John Deere 550 podwujne wiązanie a jd550 to nic innego jak na końcówce ramieni a jes płytka z rosuwanymi rurkami i wysuwa się dwa sznurki zamiast jednego. zgniot reguluje się zaworem w dyszlu wygląda tak samo jak zawór to regulacji owijania sznurkiem wielkość beli suwakiem przy pompie . co do sznurka od uruchamiania wiązania zadziała dopiero jak napnie się pasek od napędu ktury napinają pasy poprzez dzwignie.
Ciągnik ? najlepiej ok 100km słabszy da rade ale wydajnośći niema i trzeba zmniejszyć siłe zgniotu. Ja jeżdziłem 100konym fergusonem z ciśnieniem pod czerwone to belki po 250- 300kilo zależ od słomy. Jeden dzień zapiołem 80 szwagra musiałem zejśc z ciśnienia . Ale i 60 widziałem przy pracy robił bele 120 ale słabo zbite choć lepsze od simpy i dwa razy szybciej :D . Przy zakupie uwarzajcie na podbierak są ruzne wersje niekture nieudane . sprawdzić trzeba pompe i jeśli jest podbierak hydrauliczny to silownik oraz stan grzebienia podającego słome . ogólnie polecam na własny urzytek w 3lata zrobiłem ponad 6000 bel . spinki na wkręty są ok jak masz wkretarke w polu zepniesz pas innymi trudno.

#63 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:46

Prasa John Deere 550 mam pytanie na jakim biegu proponujecie jeździć w sianokiszonce, w sianie, i w słomie ciągnikiem Ursus 902 pozdrawiam!!!

#64 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:14

Prasa John Deere 550 U mnie brat, gdy beluje sianokiszonkę to jeździ najczęściej 2 i 3 terenową. Jak na prawdę gruby wałek to i 1 używa. W sianie jest tak samo a słomy nie prasujemy więc nie wiem. Wszystko jeszcze zależy jak duże grabisz pokosy i czym grabisz. Wyższym biegiem nie da się jeździć, bo jest za szybko przez małą liczbę biegów.

#65 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 00:23

Prasa John Deere 550 witam czy ma ktoś namiary gdzie można kupić JD 550-tkę? jestem z okolic Międzyrzeca Podlaskiego

#66 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 16:55

Prasa John Deere 550 witam a jaki olej jest w presie JD 550

#67 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:22

Prasa John Deere 550 Witam;)
Mam pytanko mogl by mi ktos podac glowneroznice pomiedzy prasa JD 550 a 545?
Z tego co wyczytalem to 545 nie ma zamkow w tylnej klapie? Czyli dobrze rozumiem ze hydraulika w ciagniku jest tak samo obciazona jak np przy Sipmach Classic? (zamki hydrauliczne)

Edytowany przez zajac1, 08 marzec 2012 - 21:25.

#68 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:40

Prasa John Deere 550

podwujne wiązanie a jd550 to nic innego jak na końcówce ramieni a jes płytka z rosuwanymi rurkami i wysuwa się dwa sznurki zamiast jednego. zgniot reguluje się zaworem w dyszlu wygląda tak samo jak zawór to regulacji owijania sznurkiem wielkość beli suwakiem przy pompie . co do sznurka od uruchamiania wiązania zadziała dopiero jak napnie się pasek od napędu ktury napinają pasy poprzez dzwignie.
Ciągnik ? najlepiej ok 100km słabszy da rade ale wydajnośći niema i trzeba zmniejszyć siłe zgniotu. Ja jeżdziłem 100konym fergusonem z ciśnieniem pod czerwone to belki po 250- 300kilo zależ od słomy. Jeden dzień zapiołem 80 szwagra musiałem zejśc z ciśnienia . Ale i 60 widziałem przy pracy robił bele 120 ale słabo zbite choć lepsze od simpy i dwa razy szybciej :D . Przy zakupie uwarzajcie na podbierak są ruzne wersje niekture nieudane . sprawdzić trzeba pompe i jeśli jest podbierak hydrauliczny to silownik oraz stan grzebienia podającego słome . ogólnie polecam na własny urzytek w 3lata zrobiłem ponad 6000 bel . spinki na wkręty są ok jak masz wkretarke w polu zepniesz pas innymi trudno.

ekozar jakie 100KM?? Jakie słabe zbicie?? Ja 7211 osiągam takie zbicie w słomie że belka waży zawsze ok. 250kg... I też dochodzi spokojnie do czerwonego a jeżdżę różnymi biegami zależy wszystko od grubości pokosu ale z reguły 2, 3 szosowa.... Zawór prawie skręcony na maxa ... W sianokiszonce już trochę jęczy zetor ale zwalnia się i idzie .... a palca nie wciśniesz i niekiedy belkę 120 na 120 ukręce i ma ok. 800kg kiedyś nie mogłem podnieść turem... a mniejsze ciągniki typu c330 czy mf255 nie ma szans na podniesienie .... Prase mam albo 4 sezony albo 5 ... Zero awarii... Różnica między 545 a 550 to brak zamków ... przez co hydraulika bardziej dostaje w tyłek i musi być mocna... bo inaczej klapa się otworzy ... I powiem jeszcze tyle pierwszy rok jest najgorszy wszystko wkurza że nie można zacząć belki kręcić czy coś się owinie ... ale to jest kwestia nauki :D Z doświadczenia wiem że mieliśmy po 4ha dosyć tej prasy a teraz nie zamienilibyśmy ją na inną :D

#69 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 18:35

Prasa John Deere 550

mam pytanie na jakim biegu proponujecie jeździć w sianokiszonce, w sianie, i w słomie ciągnikiem Ursus 902 pozdrawiam!!!

W sianie i slomie to jak najszybciej ile ciagnik da rade, jak pojedziesz wolno to troche pokruszy.

#70 Share wasilewn2

wasilewn2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 14:33

Prasa John Deere 550 witam możecie mi koledzy powiedzieć jak jest z dostępem części zamiennych do tej prasy , czy łożyska są wymiarowe i gzie można nabyć części w mazowieckim . pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 17:37

Prasa John Deere 550 Witam mam pytanie gdzie są czujniki w presie JD 550 które pokazują na sterowniku po której stronie pokosu jechać i w jakim położeniu mają być wskaźniki na sterowniku z pustą prasą. Pozdrawiam

Edytowany przez tupac12, 14 marzec 2012 - 17:51.

#72 Share ekozar

ekozar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:08

Prasa John Deere 550 Możę zetorek daje rade ale jakom masz wydajność? Większośc pras z zachodu potrzebuje powtrzej 80 km i to jest fakt ,

czujniki są z tyłu .dzwignie z rolką . Co do łożysk nieszukałem zamieników bo dostępne są orginaly a są na sześciokąt więc o polskie trudno

#73 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 20:47

Prasa John Deere 550 ekozar wszystko zależy od materiału i od ilości jego na polu.... W słomie pszennej udało mi się osiągnąć wynik 20 minut na ha owijanie siatką belka 120 na 120...

#74 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 15:04

Prasa John Deere 550 Bardzo proszę o wytłumaczenie mi jak uruchomić na pusto wiązanie sznurkiem w presie JD 550

#75 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 21:20

Prasa John Deere 550 Normalnie się nie da. Musi w komorze być ilość materiału potrzebna na ukręcenie minimalnego rozmiaru belki.
Można by pokombinować i poszukać czujnika od wielkości belki i go oszukać. Można by też uruchomić wiązanie poprzez
opuszczenie i przytrzymanie koła napędzającego "aparat" do wiązania. Tylko ostrożnie z rękoma. Generalnie nie wolno
majstrować przy maszynach podczas ich pracy. Tylko pytanie po co komu wiązanie na pusto? Dla testu?

#76 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:36

Prasa John Deere 550

Normalnie się nie da. Musi w komorze być ilość materiału potrzebna na ukręcenie minimalnego rozmiaru belki.
Można by pokombinować i poszukać czujnika od wielkości belki i go oszukać. Można by też uruchomić wiązanie poprzez
opuszczenie i przytrzymanie koła napędzającego "aparat" do wiązania. Tylko ostrożnie z rękoma. Generalnie nie wolno
majstrować przy maszynach podczas ich pracy. Tylko pytanie po co komu wiązanie na pusto? Dla testu?

witam przytrzymałem to koło napinające, pasek był napięty a owijanie się nie rozpoczeło jak może być przyczyna tego proszę o odpowiedź

#77 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:12

Prasa John Deere 550 Hmm, nie wiem tak na odległość. Może to być zapowietrzony układ od owijania. A nie prościej podać materiał do komory? Masz chyba słomę. Choć może być problem z jej kruszeniem i może wyjść sieczka. Aha, no i ustaw rozmiar na minimum.

#78 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 07:48

Prasa John Deere 550 To koło napinające musisz solidnie przycisnąć, inaczej pasek się ślizga i owijanie nie idzie. Niedawno kupiłem 545, ręcznie trzeba było mocno się zaprzeć żeby owijanie ruszyło.

#79 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 15:21

Prasa John Deere 550 a jak odpowietrzyć układ od owijania??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawel89

pawel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:11

Prasa John Deere 550 a jak działa ten mechanizm owijania????? wie ktoś coś o tym??? od ilu owija automat???? i co to za dzwigienka do której dochodzi ramię na koniec cyklu owijania???? wie ktoś coś więcej:)????
gmhnbmbnm