Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#761 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 26 styczeń 2016 - 10:08

Prasa John Deere 550 Z tego co widziałem to w nowszych modelach jd jest wiecej listew a nie ma tych płaskowników przyspawanych skrętnie
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 06:09
  •  

#762 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 10:44

Prasa John Deere 550

soltys48

Oryginalne są z bardzo twardego materiału-ze starych coś próbowalismy kombinować to nawet bardzo spawać się ich nie dawało....

Specjalne śruby??Ja kupiłem na imbus chyba 140mm o twardości 12.8-yakie jak oryginalne i tokarz mi je podtoczył w taki sposób żeby się chowały w listwie tak jak oryginalne tzn ścierały będą się razem z listwą.Listwy są przykręcane w ten sposób,ze z jednej strony sruba wchodzi w listwę i przechodzi przez wałek i się wkręca w drugą, jak zrobisz z normalnych to będziesz miał problem z wkręcaniem

Właśnie ja nigdy ich nie odkręcałem dlatego się zastanawiam jak są zakręcone, bo czasem jak się za bardzo przekombinuje to sobie można szkód narobić.

Co do twardości tych listw to myslę że zwykła stal wystarczy, przecież nikt nie kupuje tych pras do kręcenia nie wiadomo ile kulek rocznie jak wytrzymają pare sezonów to można wymienić, myślę że nie będzie to bardzo kłopotliwe. No chyba że ktoś ma dostęp do twardego materiału to warto skorzystać bo wyjdzie dużo taniej jak nowe oryginalne a to nie jest jakiś skomplikowany element tylko płaskownik z otworami.

Nie rozumiem dlaczego miały by być problemy z zakręcaniem?

Edytowany przez Shogun, 26 styczeń 2016 - 10:49.

#763 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 10:47

Prasa John Deere 550

No własnie u mnie sa takie kwadratowe pręty troche skośnie przyspawane ,myślałem że to poprzedni właściciel sobie dorobił a tu wychodzi że to fabryczne .Skoro juz rozgryzamy temat listew to może który wie ile jakie wysokie sa te przyspawane pręty ,bo jak poprawiać ten wał to kompleksowo

#764 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 11:23

Prasa John Deere 550 Kolega wyżej napisał ile mają nowe
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#765 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 13:00

Prasa John Deere 550

Tak wyżej jest napisane ile maja grubości te przykręcane ,a mnie teraz chodzi o te przyspawane .Domyślam sie że tyle co te przykręcane ale nie jestem pewny 

#766 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 13:16

Prasa John Deere 550 Najlepiej to dać tyle co i te przykręcane dostawić nóż i gra

#767 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 20:04

Prasa John Deere 550

Kolego sołtys Pisałeś ze twoje listwy maja 24 mm grubości ,moje stare maja 8mm wiec byłem gotów kupić nowe z linku który podałeś ,ale dobrze ze byłem czujny i kazałem gościowi zmierzyc ich grubość i ku mojemu zdziwieniu okazało sie ze nówki maja 9 mm czyli tyle co moje Skąd ty wziąłeś te na 24 mm

http://olx.pl/oferta...57-IDa9sPt.html

Edytowany przez debrzyna, 26 styczeń 2016 - 20:05.

#768 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 26 styczeń 2016 - 20:06

Prasa John Deere 550

To chyba mam problem ,moje listwy wystają tylko 8 mm , i co teraz zarobić ?  ,sołtys ,a w wałku jest jakiś rowek na te listwy czy sa przykręcone na wierzchu 

rowka niema są tylko przykręcone

Właśnie ja nigdy ich nie odkręcałem dlatego się zastanawiam jak są zakręcone, bo czasem jak się za bardzo przekombinuje to sobie można szkód narobić.

Co do twardości tych listw to myslę że zwykła stal wystarczy, przecież nikt nie kupuje tych pras do kręcenia nie wiadomo ile kulek rocznie jak wytrzymają pare sezonów to można wymienić, myślę że nie będzie to bardzo kłopotliwe. No chyba że ktoś ma dostęp do twardego materiału to warto skorzystać bo wyjdzie dużo taniej jak nowe oryginalne a to nie jest jakiś skomplikowany element tylko płaskownik z otworami.

Nie rozumiem dlaczego miały by być problemy z zakręcaniem?

To nie jest zwykły płaskownik on jest od strony wałka wyprofilowany na półokrągło ale dla kowala to żaden problem,Kolego jeśli sam sobie je zrobisz to możesz sobie zrobić/nawiercic większe otwory tak żeby chował Ci się łepek od zwykłej śruby, jeśli jednak kupisz to na 100% nie przykręcisz ich na zwykłe bo po prostu zatoczenia pod śrubę są za małe-nawet oryginalne są przykręcone na imbusa

@debrzyna dzis wlazłem pod prasę i zmierzyłem mają dokładnie

- 23,6mm grubości w najgrubszym miejscu tj. tam gdzie zaczyna się przetłoczenie na walec

- 45mm szerokości

- długości nie dałem rady zmierzyć

- 25 mm jest od końca noża do początku walca/nie lestwy

Edytowany przez soltys48, 28 styczeń 2016 - 20:45.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#769 Share dziub

dziub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 12:54

Prasa John Deere 550

Czy ktoś wie ile waży belot sianokiszonki 120x120 z pracy jd 550?

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 31 styczeń 2016 - 17:49.

#770 Share michalmr99

michalmr99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 13:29

Prasa John Deere 550

Około 500-600 kg wszystko zależy od wilgotności zielonki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 13:42

Prasa John Deere 550 znajomy wazyl bele ze swierzej trawy po nowej pasowej prasie 1200kg

#772 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 21:28

Prasa John Deere 550

Sołtys daj jakiś namiar na takie listwy jak ty masz ?

#773 Share cezarebo

cezarebo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2016 - 09:57

Prasa John Deere 550 Witam a czy ktorys z kolegow majsterkowiczów przerabiał moze w prasie jd 550 z szerokim gardzielem kółka kopiujące aby byly skrętne?. Miesiac temu zakupilem wlasnie ową prase bedzie chodziła z C-360. Prasa ma tylko dwa wyjscia do hydrauliki wiec podbieracz, jego polozenie regulowane jest mechanicznie"korbką" i zastanawia mnie czy po opuszczenia podbieracza wówczas na uwrociach koła nie bedzią ryć w ziemi? Wiadomo ze zdarzyc sie to moze tylko w sienie, sianokiszonce. Dodam, że koła kopiujące są szerokie. Co wy o tym sądzicie?

#774 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 25 luty 2016 - 19:54

Prasa John Deere 550

Watpie czy beda ryc ziemie, moja tego nie robi.

#775 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:44

Prasa John Deere 550

u mnie również nic się nie dzieje

#776 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 25 luty 2016 - 21:14

Prasa John Deere 550

nie będą ryć wiele pras ma takie rozwiązanie i jest ok

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#777 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:28

Prasa John Deere 550

polecam tylko dorobić kalamitki w tulejkach gdzie kółko się waha i przesmarować 

#778 Share cezarebo

cezarebo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 18:01

Prasa John Deere 550 Przeglądalem wczesniejsze wpisy kolegow odnosnie funkcji miekkiego rdzenia. Nie wiem gdzie spradzic w prasie czujnik odpowiedzialny za jego uruchomienie ale na panelu sterujacym znajduje sie pokrętło od jego załączania wiec prasa musi posiadac ową funkcje. Jednak nie znalazłem nic kiedy się go uzywa chodzi tu o sianokiszonke lub słome. zastanawia mnie tylko czy miekki rdzen wylaczy sie sam automatycznie po rozpoczeciu beli czy jak to dziala i jak z tym pracowac

#779 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 20:57

Prasa John Deere 550

Najlepiej sprawdzić przy rozdzielaczu koło dyszla, powinien być zamontowany elektrozawór (a właściwie cewka) sterująca sekcją rozdzielacza która zmniejsza zgniot na początku i wyłącza się po osiągnięciu określonej wielkości, czujnik jest w osi ramienia napinacza pasów z prawej strony prasy, to krzywka regulowana załączająca krańcówkę, w katalogu części na stronie 76 jest to ujęte.

Jeżeli nie będzie cewki przy rozdzielaczu to możliwe że sterownik jest od innej prasy

Co do użytkowania to raczej rzadko się przydaje, właściwie widzę zastosowanie tylko w przypadku siana. Kiszonka najlepsza jest z pasówki zmienno komorowej bo zbijana jest od początku więc nie ma tu sensu używania funkcji miękkiego rdzenia. Co do słomy to każdemu zależy na jak najlepszym zbiciu bel z czystej ekonomii, mniej sznurka/siatki, oszczędność czasu i transportu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 16 maj 2016 - 20:47

Prasa John Deere 550

Witam. Mam takie pytanie, jak powinna być podłączona wtyczka do sterownika ? Tam przychodzi tylko + i - ? Bo wtyczka jest 3 pinowa. Kupiłem gniazdo i chciałbym to podłączyć, tak żeby niczego nie spalić i żeby to działało :)

Pozdrawiam 

Edytowany przez klama, 16 maj 2016 - 21:12.

KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958