Polecane posty

dcnt    13

Masz zegar sprawny ? jesli tak to patrz przy jakim cisnieniu prasujesz, przy zbyt cienkim pokosie i lekkich nieszczelnosciach w hydraulice, stopniowo spada cisnienie w prasie, wystarczy troche szybciej jechac tak aby cisnienie nie spadalo i po klopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Nie masz czasem opcji miękkiego rdzenia? Może się elektrozawór blokować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekGrny    0

Co mam zrobić gdy przy prasowaniu ustawiam na naj większe rozmiar beli i wychodzoł małe

Edytowano przez TomekGrny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

przy jakiej średnicy załącza się owijanie?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A bela wtedy jaką średnicę ma?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekGrny    0

88cm
I mieisze
Za tym co ustawia się wielkość beli jest sprężyna ona ma być luźno. Jak nie dojdę przyczyny to mogę zamienić na masy Fergusona

Edytowano przez TomekGrny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Zobacz czy ta zapadka zapina się

masz foto: 

 

post-45699-0-67207300-1466025553_thumb.jpg

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dester    0

Witam,

 

Mam problem z tą prasą, bo zablokował się podbieracz. Czy mieliście już podobne przypadki? Rozebrałem wszystko i poskładałem a dalej występuje ten problem. Czy wiecie jaka może być przyczyna.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

A czym to się objawia, nie obraca się czy nie chce opaść? Jeżeki nie obraca to czy przeskakuje sprzęgło, łańcuch czy po prostu stoi, da sie ręcznie go ruszyć? Mi nie chciał opaść ale to przez skrzywioną blachę boczną i wyrobione otworyów których tee blachy się przesuwają, musiałem poskakać żeby opadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dester    0

Po prostu stoi. Napęd jest przekazywany poprzez pasek klinowy i kółko napędowe nie jest w stanie ruszyć podbieracza. Można cofnąć trochę ale dochodzi do pewnego momentu ze jest stuk i jest zablokowane. Rozbierałem cały podbieracz i nie widzę co może blokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekGrny    0

Ja mam na łacuch pozbirak może też a naciągnąć
A łożyska sprawdzałeś w t25 jak rozwalił łożysko to koło robiło obrót i stawało jak rozebrałem zwoinice to mało Ktura była nie rozwalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saram    1

Witam. Mam taki problem że przy zwiększaniu średnicy na suwaku balot wcale nie wychodzi większy. Cały czas robi belki w granicy 1m, nawet jak nastawie na max to i tak balot wychodzi maly. Do tego jeszcze pomaraczowa dioda na sterowiku nie miga tylko od razu zapala sie światłem ciąglym i nastepuje owijanie. to owijanie idzie strasznie wolno i na końcówce ramie sie zacina(dodam że nie ma to zwiazku z gęstościa owijania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

mam problem z owijaniem . po zdjęciu pompy i napędzając ją wiertarką   ramie od owijania rusza i prawidłowo pracuje , ale tylko ją przykręcę spowrotem i napęd idzie z paska  za chiny nic się nie dzieje i ramię stoi  .. co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

pasek nowy .. dziś  jeszcze okazało się że  walnięty oring  w pompie , także jutro zostanie  wymieniony , złożymy i dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer74    1

Witam. Panowie proszę o pomoc jaka jest kolejność składania przy pompie hydr. w prasie jd 550 części przy zasilaniu do rozdzielacza, co idzie pierwsze sprężyna czy tłoczek czy odwrotnie, i którą stroną tłoczek do środka czy tą  z nakrętką czy odwrotnie. Proszę o wskazówki.

Dzięki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Panowie jakie macie belki pod nóż zgarniający, z jakiego materiału? U mnie jest płaskownik 40mmx30mm czy spokojnie wytrzyma? Bo chyba niektóre belki są z profila


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer74    1

Panowie, pomocy, pompa w jd 550 się zapowietrzyła, dolałem oleju, i nie chodzi ramię od sznurka. przy kręceniu wiertarką idzie ale bardzo powoli przy wykręconym zaworze na maxa, poza tym mogę ramie zatrzymać palcem, po założeniu pompy do prasy nic nie chce ruszyć, pasek jest nowy, wyciągałem zawór ze sprężyną ten pod przewodem od zasilania, nie wiem czy dobrze złożyłem, pisałem o tym 2 posty wcześniej. Czy to może walnięta pompa, nie chciałbym wyrzucać kasy na nową, bo może się okazać że to nie wina pompy, dodam że wewnątrz pompa wygląda ok, wymieniłem oringi. Pomóżcie jak możecie bo jeszcze nie zebrałem całego siana. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dester    0

Przyznam, że masz problem. Patent na włączenie owijania jest taki, że trzeba unieść klapę aby był prześwit jakieś 50 cm, bo w owijanie się włącza dla bel o średnicy 80 cm. Niech pochodzi i może się odpowietrzy. Pompa to prosty mechanizm musi kiedyś zaskoczyć jak jest w 100% sprawna. Życzę powodzenia!.

 

 


Panowie jakie macie belki pod nóż zgarniający, z jakiego materiału? U mnie jest płaskownik 40mmx30mm czy spokojnie wytrzyma? Bo chyba niektóre belki są z profila

Ja w swojej mam tylko ta belkę przysuniętą na maksa i powiem, że pare lat mi zajęło nauczenie się jak tą prasą belować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A jaki olej tam powinien być? Spróbuj odkręcić przewód przy siłowniku


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer74    1

Przewody odkręcałem, już nie mam pomysłów i sił. Czy da się jakoś sprawdzić pompę, bo koszt nowej niemały, w środku jest wszystko ok. podpowiedzcie jaka jest kolejność przy składaniu tego tłoczka i sprężyny pod przewodem zasilającym bo wyciągałem to tyle razy że już się pogubiłem, może tu jest przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Panowie ponawiam pytanie.  Jaki olej do pompy w JD do obwiązywania ? I zna może ktoś rozmiar paska napędzającego siatkę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj