Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#701 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 19:46

Prasa John Deere 550

Teraz to już wiem że nóż ma być. Co do listw to rozwiązanie oryginalne, w instrukcji jest kilka typów różnych listw przykręcanych w to miejsce, do kiszonki są przewidziane stalowe (ale gumowe też się sprawdzają, nie będe przecież odkręcał co chwilę) a do słomy powinny być gumowe, do siana też są dobre.

Nóż przy gumowanych też można ustawić tak żeby sie prawie ocierał, to że są pokryte gumą przecież nie przeszkadza. Nawet jak będzie luzu te 2-3 mm miejscami (bo nie sa nowe) to itak już się nic nie owinie. To jest twarda guma mocno zawulkanizowana na tych płaskownikach.

Edytowany przez Shogun, 23 styczeń 2016 - 19:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 00:13
  •  

#702 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:15

Prasa John Deere 550

Te listwy to są bardzo ważne moja 545 nie chciała za żadne skarby zaczynać beli czy to kiszonka, czy siano a o słomie nie było mowy, wymieniłem na nowe i w tym roku ok 900 kulek i z żadną nie było problemu z zaczęciem, a te pręty nad podbieraczem mam wszystkie-3 dorabiałem z pręta, uważam,że odkąd je założyłem materiał w komorze jest jakby równiej podawany-może to tylko takie moje wrażenie

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#703 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:16

Prasa John Deere 550

a masz może jakies zdjecie tych listew? żeby wiedzieć jak to wyglada

#704 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:30

Prasa John Deere 550 Sołtys a czy w międzyczasie nie zmieniłeś gwiazdowej na karuzelę? Chyba nawet w instrukcji, której nie posiadam jest napisane, że do słomy potrzebne są listwy z gumą. Na gumowych słoma się nie ślizga tak jak na stalowej, więc i belę zacząć łatwiej. Cały problem w tym zapychaniu taki, że napcha materiału do komory i walec zamiast kręcić materiałem to się ślizga.
Niedawno rozważałem kupno NH z szerokim podbieraczem zamiast mojej 550 na wąskim i stwierdzam, że jednak zostanę przy jd. W tych nh rocznikowo nawet młode, ale za coś dobrego trzeba położyć 19-22 tyś. To już taniej znaleźć jd z szerszymi siatką. I tak przerzucę się pewnie na przyczepę, więc stara zostaje. Dałem za nią 11300 bez sterownika. Dokupiłem u innego handlarza po zakupie za 800 zł.Nic lepszego w tej cenie nie kupicie.

#705 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 01:01

Prasa John Deere 550

Ja jak kupiłem prasę to przy pierwszym wjeździe w siano od razu mi zapchał się podbieracz, druga próba to samo, więc odkręciłem wszystkie te pręty i więcej problemów nie miałem. Ale wałki dość konkretne, myślę że przy drobnym sianie te pręty są przydatne żeby się materiał nie "toczył" przed podbieraczem. Możliwe że zależy też od zgrabiarki, ja mam 7 gwiazdową "słoneczko" a ona bardzo skręca siano, przez co podbieracz dostaje od razu dużą ilość materiału nie zależnie od prędkości jazdy, przy karuzelowej chyba tego efektu niema.

Co do zmiany JD 550 na NH bym się mocno zastanawiał. ;)  Jak byłem oglądać jedną NH 644 bodajże (napewno średnica kulki do 1,8m), była w najlepszym stanie ze wszystkich NH które oglądałem ( a itak 2 pasy do wymiany i co najmniej dwa tryby od walców) tylko cena ponad budżet, wiedziałem że raczej jej nie kupie, ale oglądałem dokładnie i tak z rozmowy gościu sie wygadał przypadkiem że miał JD 550 i żałuje że sprzedał. Myślał chyba że tylko NH szukam a ja miałem już praktycznie ugadaną moją 550 w sąsiedniej wsi, więcej wątpliwości co do wyboru nie miałem :D

.

Edytowany przez Shogun, 24 styczeń 2016 - 01:08.

#706 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 19:36

Prasa John Deere 550

Sołtys a czy w międzyczasie nie zmieniłeś gwiazdowej na karuzelę? Chyba nawet w instrukcji, której nie posiadam jest napisane, że do słomy potrzebne są listwy z gumą. Na gumowych słoma się nie ślizga tak jak na stalowej, więc i belę zacząć łatwiej. Cały problem w tym zapychaniu taki, że napcha materiału do komory i walec zamiast kręcić materiałem to się ślizga.
Niedawno rozważałem kupno NH z szerokim podbieraczem zamiast mojej 550 na wąskim i stwierdzam, że jednak zostanę przy jd. W tych nh rocznikowo nawet młode, ale za coś dobrego trzeba położyć 19-22 tyś. To już taniej znaleźć jd z szerszymi siatką. I tak przerzucę się pewnie na przyczepę, więc stara zostaje. Dałem za nią 11300 bez sterownika. Dokupiłem u innego handlarza po zakupie za 800 zł.Nic lepszego w tej cenie nie kupicie.

NIe cały czas miałem gwiazdową-dopiero w tym miesiącu kupiłem karuzelę i już miałem tak dość prasy że chciałem ją wymienić na cokolwiek innego,i przez przypadek u handlarza oglądałem i patzre a tu takie mocno wystające z wałka dwa płaskowniki/listwy, kupiłem i powiem naprawdę warto, nic w komorze się nie zapycha wszystko idzie suuper

Ja jak kupiłem prasę to przy pierwszym wjeździe w siano od razu mi zapchał się podbieracz, druga próba to samo, więc odkręciłem wszystkie te pręty i więcej problemów nie miałem. Ale wałki dość konkretne, myślę że przy drobnym sianie te pręty są przydatne żeby się materiał nie "toczył" przed podbieraczem. Możliwe że zależy też od zgrabiarki, ja mam 7 gwiazdową "słoneczko" a ona bardzo skręca siano, przez co podbieracz dostaje od razu dużą ilość materiału nie zależnie od prędkości jazdy, przy karuzelowej chyba tego efektu niema.

Co do zmiany JD 550 na NH bym się mocno zastanawiał. ;)  Jak byłem oglądać jedną NH 644 bodajże (napewno średnica kulki do 1,8m), była w najlepszym stanie ze wszystkich NH które oglądałem ( a itak 2 pasy do wymiany i co najmniej dwa tryby od walców) tylko cena ponad budżet, wiedziałem że raczej jej nie kupie, ale oglądałem dokładnie i tak z rozmowy gościu sie wygadał przypadkiem że miał JD 550 i żałuje że sprzedał. Myślał chyba że tylko NH szukam a ja miałem już praktycznie ugadaną moją 550 w sąsiedniej wsi, więcej wątpliwości co do wyboru nie miałem :D

.

Z moją było podobnie-pierwszy zapchany, drugi też , potem raz wychodziło raz nie ale to w sianie jak poszła w słomę i było ok, z sezonu na sezon gorzej aż do tego czyli wymiany listew

@farmer_89 one wyglądają na wałku tak

http://olx.pl/oferta...html#ce2545774b

a ja kupowałem te

http://olx.pl/oferta...html#ce2545774b

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#707 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:08

Prasa John Deere 550

To znaczy które sa dobre a które nie

#708 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:09

Prasa John Deere 550

jak dobre w jakim sensie....?

3000 postów

#709 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:12

Prasa John Deere 550

Podałes dwa linki do listew wiec pytam które lepsze bo z tresci to nie wynika

#710 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:14

Prasa John Deere 550

czyli te listwy sa przykręcane do tego glownego walka? i ile ich jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:21

Prasa John Deere 550

Podałes dwa linki do listew wiec pytam które lepsze bo z tresci to nie wynika

pierwszy to jest cały wałek żeby pokazać gdzie one są

czyli te listwy sa przykręcane do tego glownego walka? i ile ich jest?

Tak są przykręcane do wałka głównego takimi specjalnymi śrubami a są dwie, i przykręca się je jedna do drugiej przez wałek tymi śrubami

3000 postów

#712 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:25

Prasa John Deere 550

Ale to są chyba dwa rożne wałki Ten z pierwszego linka to jest z tyłu a listwy sa na tym nad podbieraczem

#713 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:27

Prasa John Deere 550

i te listwy tez sa takie powlekane  guma?

#714 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:34

Prasa John Deere 550

Ale to są chyba dwa rożne wałki Ten z pierwszego linka to jest z tyłu a listwy sa na tym nad podbieraczem

nie!!!!!!!to jest ten wałek nad podbieraczem-przyjrzyj się dobrze

farmer tamte co brałem są całe metalowe

3000 postów

#715 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:38

Prasa John Deere 550

meze te z guma lepiej by się sprawdzaly?

#716 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 20:45

Prasa John Deere 550

przypuszczam,że obydwa typy będą równie dobre

jak takie montowali fabrycznie to znaczy,że muszą byc dobre-mam rację???

3000 postów

#717 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 21:01

Prasa John Deere 550

jak fabryka tak dala to pewnie masz racje i mówisz ze jak wymieniles te listwy to jak reka odjal? ( rozumiem ze posiadasz john 550?)

#718 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 21:10

Prasa John Deere 550

pisałem,że mam 545-ale zasada ta sama, bo to bliźniacze prasy z tym,że moja mniejsza listwy wymienione i z żadną belka w sezonie 2015 nie było problemu z zaczęciem ani z zatrzymaniem

3000 postów

#719 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 21:19

Prasa John Deere 550

wypytuje tak ponieważ posiadam prase pasowa rivierre 121 i mam w niej problem z rozpoczęciem beli w szczególności w słomie (o suchej zytniej nie wspomnę) mianowicie zapycha się nie chce zakrecic balota pasy się rozchodzą na boki, na tym glownym walku te listwy sa już trochę przytarte i ktoś wcześniej dospawal na ten walek kilka pretow, co o tym sadzisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 21:24

Prasa John Deere 550

może być to przyczyną u mnie żytnia idzie najlepiej

NIe sądzę żeby były to pasy-chyba,że są mocno wyciągnięte, w mojej karbowane wymieniłem w tym sezonie na bardzo mocne gładkie zamiast karbowanych i dalej wszystko idzie ok

Spróbuj nadspawać na tych prętach jak nie idzie ich wymienić tylko nie za wiele a jak się poprawi to więcej

3000 postów