Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#681 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 14:00

Prasa John Deere 550 Ja napisałem, że nie ma wpływu na automatyczne owijanie i pokazuje kontrolkami stan. Ja się patrzę n kontrolki i wszystko musi działać. Simson miał w swojej za słabą sprężynę i też nie działało automatyczne owijanie. Nożyk jest tam gdzie obcina sznurek. Cofnijcie go o 1-2 mm i zobaczycie czy utnie dłużej. Kontrolki sprawdzisz na sucho. Czujnik pod prasą przy siłowniku to sygnał ciągły, ten z prawej na suwaku przerywany. Zielona kontrolka to czujnik nad siłownikiem komory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 12:48
  •  

#682 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 27 grudzień 2015 - 14:22

Prasa John Deere 550 Ja patrzę na zegary od nierówności i tyle bo chyba od pomarańczowej mam krańcówke padniętą
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#683 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 23:24

Prasa John Deere 550

witam, szukam używanej prasy pasowej i mysle nad NH bądź john deere ( 540,545 bądź 550) która z tych byscie polecili i czym się roznia te modele john deere, mam jeszcze pytanie otoz oglądam prasy john  i one maja pasy karbowane a inne prasy maja gładkie, które sa lepsze i jaka robia roznice w pracy?

#684 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 23:28

Prasa John Deere 550

540 i 545 mniejsze modele a 550 robi bele 180cm i tą znajdziesz z szerokim i siatką jak chcesz a te mniejsze modele to raczej standard na wąskim 

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#685 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 23:41

Prasa John Deere 550

a te pasy w john dlaczego maja karby?

#686 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 00:07

Prasa John Deere 550

żeby lepiej materiał trzymały tak samo jak blacha płaska a blacha ryflowana 

#687 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 14:21

Prasa John Deere 550

Ja osobiście z czystym sumieniem mogę polecić JD 550. W tamtym roku na wiosnę kupowałem, dużo jeździłem, oglądałem, porównywałem. Nastawiony byłem na NH, i szukałem głównie tych pras. Po oglądnięciu kilku sztuk zajechałem po drodze obejrzeć JD 550 na szerokim podbieraczu. Dzisiaj stoi na moim podwórku.

Dałem za nią 14 tyś i w tej cenie to naprawdę nie kupił bym żadnej NH która była by w zadowalającym stanie. Wszystkie miały pasy wytarte na maksa, głośno chodziły i miały powycierane zębatki od walców. Plus jedyny to taki że prawie wszystko ustawiasz sobie na sterowniku w ciągniku (ale sterownik jest też minusem bo tylko w jednej z tych co oglądałem wszystko działało, dużo czujników i bywają problemy, zwłaszcza w przypadku pras u handlarzy ;)  )

JD ma bardzo prosta konstrukcję, żadnych czujników i w tych samych pieniądzach nie kupisz NH w podobnym stanie.

Wszystko zależy też od budżetu, bo podejrzewam że nowsze modele z siatką, ewentualnie rotorem to będą w podobnym stanie i cenie.

Różnią się tym że 540 i 545 robią bele o ile się nie myle 80-140cm a 550 80-180cm, ma też zamki na komorze przez co nie obciąża hydrauliki ciągnika, nie uchyla się klapa przy prasowaniu co zdarza się w mniejszych modelach.

540 nie miały (przynajmniej nie wszystkie) sterownika w ciągniku, żeby zobaczyć czy równo sie zwija materiał to trzeba patrzeć do tyłu na prasę, są tam dwa wskaźniki.

Edytowany przez Shogun, 22 styczeń 2016 - 14:22.

#688 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 18:36

Prasa John Deere 550

ogolnie posiadam prase pasowa rivierre 121 ale musze zainwestować w lepsza bo moja ma slabe pasy i się co chwile zrywają, jeszcze mam taki problem ze glownie w słomie ( największy problem w suchej) nie chce zawinąć balota i pasy się rozchodzą i się sloma pcha. a w john serii 500 nie ma takich problemów?

#689 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 18:40

Prasa John Deere 550

Problemy z sucha i długo leząca słomą to chyba wszystkie pasówki maja JD 540 też

#690 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 18:46

Prasa John Deere 550 Mi tam słoma nie stawiała takich problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 18:49

Prasa John Deere 550

A tak przy okazji .Mam komplet kół zębatych do 540

Edytowany przez debrzyna, 22 styczeń 2016 - 18:59.

#692 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:16

Prasa John Deere 550

przeglądam john, dlaczego one jak się patrzy od przodu to niektóre pasy ida prosto a niektóre po skosie i patrząc od tylu na bocznych pasach sa takie rolki i pasy sa bardziej skierowane do komory?

#693 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:12

Prasa John Deere 550

Z przodu musza być wszystkie  prosto z góry na dół , a te rolki z tyłu połączone są z ramionami z przodu na które paczysz czy ci równo zwija

#694 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:45

Prasa John Deere 550

ale w 550 nie ma tych ramion z przodu?

#695 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 22:56

Prasa John Deere 550 Bo sa czujniki i sterownik

#696 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 17:20

Prasa John Deere 550

W JD dwa pasy (drugi i przedostatni) są krótsze od pozostałych i trochę inaczej poprowadzone, taki wymysł konstruktorów ponoć ułatwia początek zwijania. Te dźwignie z rolkami naciskające na skrajne pasy z tyłu komory to czujniki nierówności beli, albo połączone linkami z wskaźnikami z przodu prasy albo z czujnikami i kablem do sterownika w ciągniku.

Co do problemów z rozpoczęciem zwijania to wszystkie prasy pasowe bez rotora mają problemy, a z rotorem też się zdarza bo widziałem na sąsiednim polu jak prawie nówka NH BR 7070 z rotorem się zapychała i nie mógł operator zacząć zwijać, nie wiem co było przyczyną ale co chwile wydzierał słomę z podbieracza ja skończyłem bez problemów i pojechałem. B)

W sianokiszonce swoją 550 nie miałem żadnych problemów (jedynie brak skrobaka na wałku dał o sobie znać pare razy  ;)  ), prasując siano trzeba troszkę zwolnić po wjechaniu w wałek, w przypadku słomy jak jest bardzo sucha to czasem się przypycha ale jak się zwolni i poczeka aż prasa wciągnie materiał to idzie jak burza. Generalnie jakichś większych problemów przez tamten sezon nie miałem, ważne żeby wymontowac wszystkie pręty z nad podbieracza bo głównie one powodują zapychanie.

Do słomy dobrze mieć zamontowane na dolnym wałku w komorze listwy pokryte gumą, one bardzo ułatwiają początek zwijania, mi się udało że były zamontowane ale nie we wszystkich prasach są, warto patrzeć na to zwłaszcza jak ma się prasować głównie słomę.

Edytowany przez Shogun, 23 styczeń 2016 - 17:24.

#697 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 18:03

Prasa John Deere 550

O jakich listwach pokrytych gumą piszesz .Proszę mnie oświecić . 

#698 Share Shogun

Shogun

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 19:19

Prasa John Deere 550

Listwy na dolnym wałku nad podbieraczem, nie wiem jak się fachowo nazywają. To "gumowane" płaskowniki przykręcane do tego wałka, zdjęcie z mojego problemu związanego z brakiem listwy zgarniającej, wiedziałem że czegoś brakuje skoro się owija ale nie wiedziałem czego i jak wygląda. ;)

Załączone pliki

#699 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 19:24

Prasa John Deere 550 Trzeba zamontować nóż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 19:36

Prasa John Deere 550

Ale nóż to ma sigac po listwach bez gum i to prawie sie o nie ocierając Gumy to chyba nie oryginalne rozwiazanie