Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#601 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 29 lipiec 2015 - 17:48

Prasa John Deere 550 A 2 gdzie idzie? Z drzewa akacjowego byś dorobił i też by chodziło. Jak możesz to wyślij mi numer do tego sklepu bo potrzebuje sprężyny chyba że znajdę używaną
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 04:39
  •  

#602 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2015 - 17:52

Prasa John Deere 550

PW. Tzn ja kupiłem w serwisie John Deere. Mają tam sklepik z częściami. Jak chcesz numer to pisz na PW. Może coś Ci poradzą. 

Jeśli chodzi o zdjęcie gdzie jest pokazane w którym miejscu jest ta rolka, to to jest "samoróbka", na 1 rolke, powinno być na 2. Przynajmniej u mnie tak było.

Edytowany przez Niewielkilecznieduzy, 29 lipiec 2015 - 18:01.

#603 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 20:28

Prasa John Deere 550 Tam gdzie pokazuje strzałka na dole płaskownika powinna być druga. Wszystko powinno być nieco inaczej założone, bo powinna być jeszcze sprężyna. Ja zastosowałem ze zgrabiarki gwiazdowej tę grubą i jest świetna. Dodatkowo dorobiłem zamiast drewnianej prowadnicy, która tylko ściągała smar rolkę z poliamidu, bo prawa część łańcucha jest za luźna i musi mieć podparcie. Tam jest nawet mocowanie do tego.

#604 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 lipiec 2015 - 20:41

Prasa John Deere 550

Jak wcześniej wspominałem zrobiłem to na "krótko" ;d czyli na 1 rolke bo 2 się zepsuła a jakoś robic trzeba było. Wiem jak powinno być ;) kupiłem 2 ;) 

#605 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 21:54

Prasa John Deere 550

witam mam problem ze wciąganiem słomy przy swojej 550 użytkuję ja od 3 lat ale takich rzeczy nie przerabiałem z nią co wjechałem w pokos to juz podbieracz zapchany nie wiem co może czy brak tych listew na wałku wciagających moze być przyczyną 400 zł za listwe to lekka przesada nie wiem co zrobić zeby to jakoś zaczęło w miarę wciągać za wszelką pomoc będę wdzięczny

#606 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 21:59

Prasa John Deere 550 Podbierak opuściłeś możliwie nisko?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#607 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 04:32

Prasa John Deere 550 Czasem pomaga podniesienie podbieracza. W tym roku słoma z jarych jest słaba, krótka i z tąd te problemy. Do słomy na walcu powinny być gumowe listwy a jak ich nie masz to może spróbuj dorobić coś innego. Zrób własne listwy z jakimiś nacięciami, wypustkami, które będą kręcić słomę. Podbieracz zapycha się właśnie dlatego, że nabierze słomy i walec nie jest jej w stanie obracać, bo ślizga się po niej.

#608 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 08:12

Prasa John Deere 550 U mnie słoma z jarych jest konkretna i mi się zabijało jak tata za wysoko podbierak opuścił. A te listwy to możesz metalowe , z teflonu lub mocnej gumy

#609 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 10:15

Prasa John Deere 550

podbieracz opuszczałem i podnosiłem prasowałem słome z pszezyta zamiast tych listew  zespawałem 2 druty 10 zebrowane i przewierciłem otwory i jadę na próbę a mam pytanie jakiej długości są te grzebienie za podbieraczem moze one są za krótkie

#610 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 12:56

Prasa John Deere 550 Te grzebienie raczej są ok bo może wytarły się minimalnie od nowości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share Adamek245

Adamek245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 16:49

Prasa John Deere 550

mam ten sam problem, co wjadę to sie zapycha. dzisiaj po godzinie wkur... się wpadłem na pomysł który zdał egzamin.  wjeżdzam w rządek na wolnych obrotach i słomę bardzo ładnie prasa wciaga. kilka metrów tak przejeżdzam i juz potem gaz do dechy i można prasowac

#612 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 19:05

Prasa John Deere 550

druty moze troche pomogły ale niewiele jutro wezmę i naspawam na ten wałek bo juz mi sie dzisiaj pomysły skonczyły

i zauważyłem ze nieraz jak złapała niewiele słomy to zaczęłą odrazu krecic i mozna było jechać ostro a czasami powolotku i full gaz i sie zapychała na podbieraczu nie wiem od czego to zależało  juz wszystkie opcje chyba wjeżdżania przeszedłem i nic trzeba było schodzic  z traktora i odpychać podbieracz

#613 Share Adamek245

Adamek245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:16

Prasa John Deere 550

a jak go odpychasz?:)

#614 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 21:01

Prasa John Deere 550 Pewnie ręcznie to odpycha :)

#615 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 22:37

Prasa John Deere 550

widłami wyciągne z boków prasy  i włączam napęd i powlutku ruszam i wtedy chwyta i do przodu

zabija mi sie miedzy spreżynami podbieracza u góry a tym 'grzebieniem' co dalej podaje

sprężyny w podbieraczu są w porównaniu z nowymi niewiele krótsze sprawdze jeszcze luz na rolkach w podbieraczu  sam juz nic nie wymyśle wiecej

.....

#616 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 07:27

Prasa John Deere 550

A masz te druty nad podbieraczem?

#617 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 08:43

Prasa John Deere 550

nie mam drutów wziąłem przejechałem spawem po tym wałku co sie zakłada te listwy i zobacze

listwy zaczynające kręcenie beli

#618 Share Adamek245

Adamek245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 19:12

Prasa John Deere 550

a nie łątwiej otworzyć komore ? ja tak robię, słoma sama wypadnie. kiedyś wybierałem od dołu rękoma i traciłem nerwy i czas. teraz otwieram komorę i w minutę mam czysty podbieracz. tym bardziej, że zapycha sie na pustej prasie to duzo nie wypda.    

U mnie są te druty, ale mam założony co drugi. jak mialem wszystkie to słoma na nich leżala, jak wyjąłem to znowu pchała sie pod igłę. 

wczoraj dospawałem jeszcze pręt do tego wałka co słomę kreci i już dzisiaj było oki. pozniej wstawie fotę jak to u mnie wygląda :) Pozdrawiam :)

#619 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 21:29

Prasa John Deere 550

naspawanie nic nie dało nie mam juz pomysłów

Adamek 245 mógłbys mi zmierzyć wysokość tych grzebieni

nie mam pojęcia co sie stało jej a czy skrócenie pasów miałoby wpływ  na to ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share Adamek245

Adamek245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 21:57

Prasa John Deere 550

skrócenie nic nie da, jutro wstawie fotke jak te pręty u mnie wygladają, bo sporo ich tam jest, częsc juz byla, a wczoraj jeszcze kilka dołożyłem i juz u mnie jest dobrze. jak zapycha na samym poczatku tylko to ten wałek nie chce bujnąć słomy. a zgniot na beli na ile masz ustawiony?

jutro zmierzę i Ci napiszę, ale za duzo wystawać nie mogą, bo będą o pas zawadzać