Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Shogun    54

Teraz to już wiem że nóż ma być. Co do listw to rozwiązanie oryginalne, w instrukcji jest kilka typów różnych listw przykręcanych w to miejsce, do kiszonki są przewidziane stalowe (ale gumowe też się sprawdzają, nie będe przecież odkręcał co chwilę) a do słomy powinny być gumowe, do siana też są dobre.

Nóż przy gumowanych też można ustawić tak żeby sie prawie ocierał, to że są pokryte gumą przecież nie przeszkadza. Nawet jak będzie luzu te 2-3 mm miejscami (bo nie sa nowe) to itak już się nic nie owinie. To jest twarda guma mocno zawulkanizowana na tych płaskownikach.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Te listwy to są bardzo ważne moja 545 nie chciała za żadne skarby zaczynać beli czy to kiszonka, czy siano a o słomie nie było mowy, wymieniłem na nowe i w tym roku ok 900 kulek i z żadną nie było problemu z zaczęciem, a te pręty nad podbieraczem mam wszystkie-3 dorabiałem z pręta, uważam,że odkąd je założyłem materiał w komorze jest jakby równiej podawany-może to tylko takie moje wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys a czy w międzyczasie nie zmieniłeś gwiazdowej na karuzelę? Chyba nawet w instrukcji, której nie posiadam jest napisane, że do słomy potrzebne są listwy z gumą. Na gumowych słoma się nie ślizga tak jak na stalowej, więc i belę zacząć łatwiej. Cały problem w tym zapychaniu taki, że napcha materiału do komory i walec zamiast kręcić materiałem to się ślizga.
Niedawno rozważałem kupno NH z szerokim podbieraczem zamiast mojej 550 na wąskim i stwierdzam, że jednak zostanę przy jd. W tych nh rocznikowo nawet młode, ale za coś dobrego trzeba położyć 19-22 tyś. To już taniej znaleźć jd z szerszymi siatką. I tak przerzucę się pewnie na przyczepę, więc stara zostaje. Dałem za nią 11300 bez sterownika. Dokupiłem u innego handlarza po zakupie za 800 zł.Nic lepszego w tej cenie nie kupicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Ja jak kupiłem prasę to przy pierwszym wjeździe w siano od razu mi zapchał się podbieracz, druga próba to samo, więc odkręciłem wszystkie te pręty i więcej problemów nie miałem. Ale wałki dość konkretne, myślę że przy drobnym sianie te pręty są przydatne żeby się materiał nie "toczył" przed podbieraczem. Możliwe że zależy też od zgrabiarki, ja mam 7 gwiazdową "słoneczko" a ona bardzo skręca siano, przez co podbieracz dostaje od razu dużą ilość materiału nie zależnie od prędkości jazdy, przy karuzelowej chyba tego efektu niema.

 

Co do zmiany JD 550 na NH bym się mocno zastanawiał. ;)  Jak byłem oglądać jedną NH 644 bodajże (napewno średnica kulki do 1,8m), była w najlepszym stanie ze wszystkich NH które oglądałem ( a itak 2 pasy do wymiany i co najmniej dwa tryby od walców) tylko cena ponad budżet, wiedziałem że raczej jej nie kupie, ale oglądałem dokładnie i tak z rozmowy gościu sie wygadał przypadkiem że miał JD 550 i żałuje że sprzedał. Myślał chyba że tylko NH szukam a ja miałem już praktycznie ugadaną moją 550 w sąsiedniej wsi, więcej wątpliwości co do wyboru nie miałem :D

.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Sołtys a czy w międzyczasie nie zmieniłeś gwiazdowej na karuzelę? Chyba nawet w instrukcji, której nie posiadam jest napisane, że do słomy potrzebne są listwy z gumą. Na gumowych słoma się nie ślizga tak jak na stalowej, więc i belę zacząć łatwiej. Cały problem w tym zapychaniu taki, że napcha materiału do komory i walec zamiast kręcić materiałem to się ślizga.

Niedawno rozważałem kupno NH z szerokim podbieraczem zamiast mojej 550 na wąskim i stwierdzam, że jednak zostanę przy jd. W tych nh rocznikowo nawet młode, ale za coś dobrego trzeba położyć 19-22 tyś. To już taniej znaleźć jd z szerszymi siatką. I tak przerzucę się pewnie na przyczepę, więc stara zostaje. Dałem za nią 11300 bez sterownika. Dokupiłem u innego handlarza po zakupie za 800 zł.Nic lepszego w tej cenie nie kupicie.

NIe cały czas miałem gwiazdową-dopiero w tym miesiącu kupiłem karuzelę i już miałem tak dość prasy że chciałem ją wymienić na cokolwiek innego,i przez przypadek u handlarza oglądałem i patzre a tu takie mocno wystające z wałka dwa płaskowniki/listwy, kupiłem i powiem naprawdę warto, nic w komorze się nie zapycha wszystko idzie suuper

 

Ja jak kupiłem prasę to przy pierwszym wjeździe w siano od razu mi zapchał się podbieracz, druga próba to samo, więc odkręciłem wszystkie te pręty i więcej problemów nie miałem. Ale wałki dość konkretne, myślę że przy drobnym sianie te pręty są przydatne żeby się materiał nie "toczył" przed podbieraczem. Możliwe że zależy też od zgrabiarki, ja mam 7 gwiazdową "słoneczko" a ona bardzo skręca siano, przez co podbieracz dostaje od razu dużą ilość materiału nie zależnie od prędkości jazdy, przy karuzelowej chyba tego efektu niema.

 

Co do zmiany JD 550 na NH bym się mocno zastanawiał. ;)  Jak byłem oglądać jedną NH 644 bodajże (napewno średnica kulki do 1,8m), była w najlepszym stanie ze wszystkich NH które oglądałem ( a itak 2 pasy do wymiany i co najmniej dwa tryby od walców) tylko cena ponad budżet, wiedziałem że raczej jej nie kupie, ale oglądałem dokładnie i tak z rozmowy gościu sie wygadał przypadkiem że miał JD 550 i żałuje że sprzedał. Myślał chyba że tylko NH szukam a ja miałem już praktycznie ugadaną moją 550 w sąsiedniej wsi, więcej wątpliwości co do wyboru nie miałem :D

.

Z moją było podobnie-pierwszy zapchany, drugi też , potem raz wychodziło raz nie ale to w sianie jak poszła w słomę i było ok, z sezonu na sezon gorzej aż do tego czyli wymiany listew

@farmer_89 one wyglądają na wałku tak

http://olx.pl/oferta/dolny-walek-komory-prasy-john-deere-550-590-592-580-570-545-CID757-IDaiI2w.html#ce2545774b

a ja kupowałem te

http://olx.pl/oferta/listwy-na-walek-zaczynajacy-prasowanie-bel-john-deere-550-590-CID757-IDa9sPt.html#ce2545774b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Podałes dwa linki do listew wiec pytam które lepsze bo z tresci to nie wynika

 

pierwszy to jest cały wałek żeby pokazać gdzie one są

czyli te listwy sa przykręcane do tego glownego walka? i ile ich jest?

Tak są przykręcane do wałka głównego takimi specjalnymi śrubami a są dwie, i przykręca się je jedna do drugiej przez wałek tymi śrubami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Ale to są chyba dwa rożne wałki Ten z pierwszego linka to jest z tyłu a listwy sa na tym nad podbieraczem

nie!!!!!!!to jest ten wałek nad podbieraczem-przyjrzyj się dobrze

farmer tamte co brałem są całe metalowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

przypuszczam,że obydwa typy będą równie dobre

jak takie montowali fabrycznie to znaczy,że muszą byc dobre-mam rację???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jak fabryka tak dala to pewnie masz racje i mówisz ze jak wymieniles te listwy to jak reka odjal? ( rozumiem ze posiadasz john 550?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

pisałem,że mam 545-ale zasada ta sama, bo to bliźniacze prasy z tym,że moja mniejsza listwy wymienione i z żadną belka w sezonie 2015 nie było problemu z zaczęciem ani z zatrzymaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

wypytuje tak ponieważ posiadam prase pasowa rivierre 121 i mam w niej problem z rozpoczęciem beli w szczególności w słomie (o suchej zytniej nie wspomnę) mianowicie zapycha się nie chce zakrecic balota pasy się rozchodzą na boki, na tym glownym walku te listwy sa już trochę przytarte i ktoś wcześniej dospawal na ten walek kilka pretow, co o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

może być to przyczyną u mnie żytnia idzie najlepiej

NIe sądzę żeby były to pasy-chyba,że są mocno wyciągnięte, w mojej karbowane wymieniłem w tym sezonie na bardzo mocne gładkie zamiast karbowanych i dalej wszystko idzie ok

Spróbuj nadspawać na tych prętach jak nie idzie ich wymienić tylko nie za wiele a jak się poprawi to więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

prety mogę wyciac i ewentualnie wymienić te listwy na nowe o ile można takie dostać, a dlaczego pasy wymieniales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

stare miały po kilkanaście drutowych spinek i się rwały na potęgę a na oryginalne mnie najzwyczajniej nie stać, te kupiłem po 25,-/m +90,- spinka na każdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

u mnie są gumowe te listwy i jest ok tylko nóż muszę przykręcić bo mam samo mocowanie 


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

pasy wymieniłem narazie 4 koszt +-1200,-

simson jak będziesz mocował nóż pamiętaj żeby przykręcić go na samokątry bo lubi się często popuszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj