Polecane posty

Mauser    0

Problem z krańcówką koło podbieracza rozwiązany tylko jest jeszcze coś że krańcówka od wielkości bel jeśli nacisnę to powinna migać pomarańczowa kontrolka w komputerze a tam nic się nie dzieje. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A jak naciśniesz to słychać takie pyknięcie krańcówki?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A a żarówka dobra? Bo u mnie nie łączyła żarówka


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Dobrze by było jak byś sprawdził przewód od krańcówki do sterownika czy jest przepływ bo może być gdzieś załamany lub przetarty


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Połącz przewody przy krańcówce. Jak zaświecą to czujnik nie łączy. Cykanie nic nie oznacza, bo mogą być styki wypalone, albo zaśniedziałe. U mnie ostatnio nie działał jeden wskaźnik. Okazało się, że przerwany był przewód. Ile było szukania, żeby znaleźć przyczynę. Sprawdź też czy we wtyczce nie cofnął się bolec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mauser    0

Przewody zwierałem i nic nie świeci. ale sprawdzałem kontrolką to prąd jest Do krańcówki dochodzi.

Edytowano przez Mauser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pompeliusz    0

Tu jest schemat panelu do jd 550 i kilka zdięć.

 

http://chomikuj.pl/pompeliusz/Rolnicze/JOHN+DEREE/Panel+do+jd550

 

Panel sprawdzamy ;podłączamy do gniazda zapalniczki (auto ciągnik) i zwieramy drucikiem z końcówki złącza nr3  na końcówki

1 owijanie pomarańczowa ciągła,

2 gotowość do owjania pomarańczowa mrugająca,

3 masa

5 przepełnienie czerwona +sygnał

7 wskażnik lewy,

8 domknięncie komory bel zielona,

9 wskażnik prawy.

 

Katalog jd550

http://chomikuj.pl/pompeliusz/Rolnicze/JOHN+DEREE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Witam.

Napisze tu bo nie chce zakładać nowego tematu. Kupiłem prasę JD 550 i mam z nią taki problem że przyszczypuje pasy przy zamykaniu komory. Od razu napiszę że wiem że klapę zamykać trzeba na obrotach.

Wyczytałem że na jednym przewodzie hydraulicznym powinien być dławik. U mnie niema, ale w katalogu są dwie wersie 550 i w tej starszej (takiej jak moja) przy szybkozłączu nie ma żadnego dławika.

Co może być przyczyną? Był bym wdzięczny za jakieś zdjęcie tego dławika, u mnie przy szybkozłączach to strasznie ktoś pokombinował, jest kilka redukcji i nawet są spawane, coś tam było przerabiane. Ewentualnie jak by ktoś znał średnicę wewnętrzną tego dławika bo nigdzie nie mogę znaleźć a pewno tokarz by dorobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z dławikiem będziesz miał problem. W prasie są amerykańskie gwinty calowe i różnią się od europejskich. Nie dziwię się, że przy złączach kombinowane, jednak ja dokupiłem w hydraulicznym. Dławik jest wg katalogu za rozdzielaczem, tam gdzie przewodu idą na górę siłownika czyli na opuszczanie. Sprawdź czy prasa nie ma zapowietrzonej instalacji. Ja zamykambna wysokich obrotach i kłopotu nie mam mimo braku dławika. Przyjrzyj się dokładnie schematowi, bo jest dobrze przedstawione miejsce jak kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Prasę zamykam na obrotach na jakich prasuje czyli ok 1500.

Po zabezpieczeniu klapy przed opadaniem tym ryglem hydraulicznym, podaniu ciśnienia na zamykanie na chwilę i odbezpieczeniu to zamyka bez przycinania pasów, stąd wnioskuję że klapa zamyka się za szybko i niema ciśnienia na napinaczu?

Jak sprawdzić czy nie zapowietrzona, jak odpowietrzyć ewentualnie.

Chodzi o tą dysze na schemacie rozdzielacza, z tyłu?

Zauważyłem że po podaniu ciśnienia na prasę manometr dochodzi maksymalnie do połowy zielonego pola, po puszczeniu dźwigni trochę opada ale nie do zera, zgniot ustawiony tak na ok 2/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjLukasss    0

Witam.
Posiadam tą prase od niedawna, chciał bym zapytać o ustawienia zgniotu, czy dobrze myśle że to zewnętrzne grubsze pokrętło jest od ustawienia zgniotu a to w środku chudsze służy do zakontrowania czy na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak dobrze myślisz i nie chudsze tylko węższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a pomiędzy powinien być ogranicznik ale nie każda to posiada. Kilka pomocnych zdjęć. Ja założyłem samemy zegar ciśnieniowy. Na zawoże od lewo to masz regulacje zgniotu potem ogranicznik i kątra. A co do 1 zdjęcia to chyba mi brakuje tu jednej osłony jak by mi ktoś zrobił jej zdjęcie i zdjęcie mocowań był bym wdzięczny :)

post-45699-0-06559000-1436477857_thumb.jpg

post-45699-0-15896000-1436477868_thumb.jpg

post-45699-0-62954400-1436477881_thumb.jpg

post-45699-0-57524100-1436477895_thumb.jpg

post-45699-0-75299600-1436477906_thumb.jpg

post-45699-0-90060300-1436477917_thumb.jpg

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjLukasss    0

Dzięki za odpowiedź ...
A ta kontra musi być dokręcona do końca czy ma być blisko tego drugiego pokrętła?
Miał ktoś problem ze spadajacymi sznurkami z bala przy
zwijaniu bardzo suchej słomy po południu,
czy tak już jest z tymi prasami?
Wieczorem i rano jest wszystko dobrze zapewne dlatego że sloma jest wilgotniejsza.

Edytowano przez DjLukasss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

pokrętło od regulaci ustawiasz na tyle ile uważasz a kątrą kręcisz w prawo żeby dojechać do obudowy zawóru i zakątrować ale nie wiem czy to co kolwiek daje bo i tak napiera sprężyna którą dokręcamy więc się raczej nie odkręci :) Po bokach ci sznurek spada czy wszędzie jest lużno bo może na tym ramieniu co podaje sznurek jest taka blaszka która dociska sznurek może za słabo dociska i sznurek słabo się zaciąga na beli


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjLukasss    0

Tak, z jednej strony spada i czasami jest luźny.
Próbowałem dać większy opór na sznurki żeby były bardziej napięte ale to nic nie dało i przy tym nie chciało ucinać sznurków bo miało za ciężko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Jeżeli by lepiej nawijało a nie chciało ucinać to można dorobić jakąś regulacje żeby ta igła wcześniej dociskała w ten pręt który po pociągnięciu wysuwa nóż


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Witam co może być przyczyną że mimo tego że na przesówce od rozmiaru beli ustawie na największą to ramię od sznurka załącza się przy beli o wysokości około 1m


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skręcone zaa mocno suwaki. Pokrętło powinno być zaciśnięte na tym dalszym. Ten szerszy po pociągnięciu powinien lekko się przesuwać i nie pociągać pokrętła od razy tylko końcem podłużnego otworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To poluzować delikatnie i powinno być ok?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, źle zrozumiałeś. Nie pamiętam dobrze, ale najpierw jest śruba, potem tulejka szersza niż grubość suwaków, następnie podkładka i dopiero pokrętło. Tulejka zapobiega ściśnięcu razem suwaków. Potem zrobię fotki jak to ma wyglądać, gdybyś nie wiedział. Jak są ściśnięte to w trakcie wzrostu beli haczyk od razu zaczyna zsuwać się z zaczepu i dlatego nie zrobisz beli większej jak 100 cm. Tak wprost to pokrętło ma dociskać podkładkę i tulejkę do węższego suwaka. Ten szeroki powinien chodzić swobodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Wydaje mi się że u mnie jest tak jak mówisz?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj