Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 08:16

Prasa John Deere 550 Na pewno mowa o rozdzielaczu z przodu prasy? Ja nie przypomonam sobie żadnego grzbka czy nawet sprężyny. Na tym zaworze z pokrętłem jest oring a po obu stronach teflonowe pierścienie prowadzące. Dalej w środku jest tłoczek z oringami a po prawej pod śrubą oring podobnie zak w zaworze. Ja mam 550 bez siatki z 83 r. Na schematach też nic nie widziałem. Piszę z tel., ale jak będę przy komp. to podam wymiary ilość i namiary na firmy dorabiające oringi i pierścienie. To groszowe sprawy i przesyłki sa droższe, ale dostawa w 24 h od zamówienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 07:07
  •  

#422 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 17 marzec 2015 - 08:49

Prasa John Deere 550 Ja wieczorem dodam zdjęcie i zobaczysz jak to jest u mnie i za puszczanie ciśnienia odpowiedzialny jest stożek
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#423 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:42

Prasa John Deere 550

Tak to wygląda w katalogu. Innych rozdzielaczy nie widziałem. Ja mam ten drugi typ. Na schemacie jest błąd w opisie rysunku. 

Załączone pliki

Edytowany przez Thomas2135, 17 marzec 2015 - 21:55.

#424 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:53

Prasa John Deere 550

ja mam styczność z 2. To które usczelnienie wymieniałeś?Załączony plik  CAM00409.jpg   180,43KB   3 pobrańZałączony plik  CAM00411.jpg   177,78KB   1 pobrań  Tak wygląda rozebrany zawór według mnie ojej puszcza stożk na którym na dalszej części są 2 uszczelniacze.

Edytowany przez simson2812, 17 marzec 2015 - 22:01.

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#425 Share EwelinaRaska

EwelinaRaska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 17:17

Prasa John Deere 550

Witam od niedawana jestem posiadaczem prasy john deere 550 niestety jest to moja pierwsza prasa rolująca i nie wiem co i jak. Potrzebował bym instrukcji obsługi do niej jeśli posiadał by ktoś i mógłby podesłąć na adres lucasr1990@gmail.com  był bym bardzo wdzięczny bądź też mogę ewentualnie kupić taka instrukcje i katalog częsci. Dzięki pozdrawiam

#426 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 19:05

Prasa John Deere 550

Chcesz i masz

http://www.allegromat.pl/aukcja172315

#427 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 07:57

Prasa John Deere 550

Na pewno mowa o rozdzielaczu z przodu prasy? Ja nie przypomonam sobie żadnego grzbka czy nawet sprężyny. Na tym zaworze z pokrętłem jest oring a po obu stronach teflonowe pierścienie prowadzące. Dalej w środku jest tłoczek z oringami a po prawej pod śrubą oring podobnie zak w zaworze. Ja mam 550 bez siatki z 83 r. Na schematach też nic nie widziałem. Piszę z tel., ale jak będę przy komp. to podam wymiary ilość i namiary na firmy dorabiające oringi i pierścienie. To groszowe sprawy i przesyłki sa droższe, ale dostawa w 24 h od zamówienia.

Za mocno kombinujecie, wszystkie uszczelniacze są dostępne w serwisie od ręki koszt na cały zawór ok 40 zł. Co do zgniotu warto sprawdzić też uszczelniacze w siłownikach hydraulicznych, wymieniłem w tamtym roku  w 590 i jest spora poprawa - stare były już mocno sponiewierane.

#428 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 11:39

Prasa John Deere 550 40 zł? Ja pytałem o taki zestaw na rozdzielacz i siłowniki jak w katalogu to krzyknęli 800 zł i nie wiem czy to był komplet.

#429 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 19:48

Prasa John Deere 550 W serwisie? Bo mi krzykneli ponad 300zł za uszczelniacze na siłownik. A gościu podtoczył 1mm i założył nowe uszczelniacze i kosztowało mnie to 60 zł

#430 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 06 maj 2015 - 19:03

Prasa John Deere 550

Witam

Może ktoś mi wytłumaczyć czym się różni prasa JD 550 z takimi popychającymi palcami za podbierakiem a ich całkowitym brakiem. Bo tak mam taką prasę która posiada takie kły i dłuższy gardziel i dopiero pasy. A oglądałem też 550 i tam tylko podbierak i już pasy. Doda że używam prasy tylko do słomy a z moją nie miałem nigdy problemów i ciekawe czy taka wersja bez tych ,,kłów" nie mam pojęcia jak to nazwać. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 06 maj 2015 - 20:32

Prasa John Deere 550

chyba te popychacz jak to nazwałeś występują w prasie z szerokim podbierakiem.

Mam pytanie czy po napięciu pasów i puszczenia dźwigni ciśnienie powinno utrzymywać się czy spadać nie wjeżdżając w pokos? Na ile bar belujecie sianokisoznke?

Edytowany przez simson2812, 18 maj 2015 - 22:45.

#432 Share ukaszRaski

ukaszRaski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 18:29

Prasa John Deere 550

Witam od niedawna posiadam prase johne deere 550. Dokupiłem na olx instrukcje obsługi niestety u jakiegoś fagasa który wciska kserówki marnej jakości po 80 zeta. Niewiele sie idzie doczytać jeszcze mniej dopatrzeć z rysunku. A chodzi mi o zmniejszenie rozmiau bela robi mi maxymalnie największe po czym włancza automatycznie sznurek do owijania a chciałbym zmniejszyć bele tak by owijanie włanczało się wcześniej i przy mniejszym rozm. Niestety w instrukcji pisze tylko o sterowaniu elektrycznym do zmniejszania (o mechanicznym jest na nieczytelnym rys) gdyby mógł ktoś doradzić jak zmniejszyć mechanicznie rozmiar beli. I kolejna sprawa to nie pasuje mi wtyczka od prasy jest mniejsza niz gniazdko w traktorze farmtrack 555dt by mogły działać zegary wskazujące rozkład materiału istnieje jakieś rozwiązanie na taki problem? Pozdrawiam

#433 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 19:28

Prasa John Deere 550 Belke zmniejszasz pokrętłem po prawej stronie prasy na takiej fasolce ok 10 cm długości są tam chyba numerki 3 4 5. Przesówając do tyłu masz mniejsze belki. Nie potrzebnie takie dziadostwo kupywałeś od tego gościa trzeba było pytać. A co do sterownika to są tam 2 kable możesz założyć wtyczkę od świateł albo kabinową takie jak masz w ciągniku albo podpiąć się pod bezpieczniki albo akumulator gdziekolwiek aby było zasilanie jak coś to dodam zdjęcie

#434 Share januszek0202

januszek0202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 23:48

Prasa John Deere 550

Witam, mam problem z prasa jd 590, mianowicie po podniesieniu komory do samej gory, chcąc ją opuścić najpierw idzie do dolu klapa a na samym koncu gorny napinacz ( z tego co mi wiadomo powinno odbywać sie to razem) przez co pasy przytrzaskują sie na odbijaku, a po ręcznym wsunięciu je w komorę i zamknieciu klapy startują dosłownie na samym koncu zakonczenia napinania, zastanawiam sie co moze byc powodem, moj traktor to renault 103.54 (95km) mysle ze nie ma problemu z wytwarzanym cisnieniem... sprawdziłem juz rowniez silowniki w prasie wszystkie uszczelniacze w środku stwarzają wraznienie dobrego stanu, odpowietrzałem układ, przepinałem wyjscia hydrauliczne w rozne miejsca, a nawet zmieniałem traktor, ciągle to samo, zastanawia mnie jeszcze jedna rzecza, gdyż nie dobija mi dobrze balotów na zewnętrznych warstwach, mimo tego ze regulacje mam wkręconą na maxa pokazuje na zegarze więcej wiecej niz poł zielonego pola, sporo jeszcze do czerwonego :/ na tej regulacji jest jeszcze kawałek gwintu, lecz przeszkadza tak jakby kontra za ktorą jest jeszcze jedna, nia juz mozna normalnie kontrować, tą wczesniej nie da sie ruszyc, licze na pomoc Dzieki z gory :)

#435 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 23:51

Prasa John Deere 550

Chyba mam ten sam problem. Po napięciu pasów na podwórku ciśnienie ci trzyma czy spada?

#436 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 04:57

Prasa John Deere 550 Jeśli chodzi o zamykanie komory rób to na wysokich obrotach. Problem zniknie. Pasy krecą się pod koniec, bo komora zamyka się szybciej niż opada napinacz. Jak dalej tak będzie to znaczy, że pasy do skrócenia. Co do miękkiej zewnętrznej warstwy to w mojej też tak jest. Zgniot ustawiony na 3/4 zielonego pola. Jak kończy się regulacja to znaczy, że musisz wymienić uszczelniacze na siłownikach i w rozdzielaczu. Ja w rozdzielaczu zmieniłem i była poprawa, bo wcześniej wskazówka w ogóle nie reagowała. Zostało wymienić na siłownikach, ale się nie chce, ale tu chyba szukałbym przyczyny miękkiej warstwy.

#437 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 06:30

Prasa John Deere 550

Przy zamykaniu klapy obroty ciągnika mam w ok. 1000-1200. Miększa zewnętrzna warstwa zależy od ilości owinięć siatki/sznurka. Napinacz musi opadać później, właśnie dlatego by nie przytrzaskiwać pasów.

#438 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 07:44

Prasa John Deere 550 Sznurek ma tu niewiele wspólnego. Kiedyś jak za mocno skręciłem to nie chciało wciągać. Napinacz nie może opadać na końcu, bo właśnie przytrzaśnie pasy.W mojej to jest różnie i raz opada razem z klapą a kiedy indziej pod koniec. Obroty to zależnie od ciąganika i sprawności hydrauliki. W mojej z U 904 przy 1200 to nie opóści napinacza. Trzeba podkręcić obroty do 1400-1600 to wtedy nic nie przycina. Czasem trzeba trochę podnieść jeszcze raz zamknąć. Niech kolega da znać czy pomogło.

#439 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 07:55

Prasa John Deere 550 Może być że zawór nie trzyma i dlatego to ramie tak się zachowuje, czy to raczej nie to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share januszek0202

januszek0202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 11:31

Prasa John Deere 550 Dzieki za odpowiedz ;) sprawdzilem teraz ze przy zamykaniu klapy musze dac od 1800 odrotow zeby cokolwiek dzialo sie z napinaczem w trakcie zamykania klapy, jesli zrobie to z mniejszymi obrotami opuszcza dopiero po klapie i przycina pasy, chyba troszke za duze te obroty az szkoda traktora tak ''rznąc'', moze rzeczywiscie wina gdzies lezy po stronie uszczelniaczy ale nie wydaje mi sie, ze tych w silownikach, bo wczoraj je rozbieralem i sa doslownie jak nowe, moze tych w rozdzielaczu ale podpowiedzcie jeszcze ktorych i jak rozebrac ten zawor od podkrecania gestosci bo go wyjmowalem i nie bardzo wiem jak. Pasy sa dlugosci katalogowej tez wywalalem wszystkie na ziemie 2 maja 13.33 a reszta od 13,47 do 13,50