Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simson2812    423

A już do końca wkręciłeś? rozbierałem i wiem żę do pewnego stopnia można dokręcać a potem jest stopień i pokrętło dalej nie wepchnie sprężyny


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

to zetnij ją jakoś i wywal, zawór dokręcając do końca to poczujesz mocny opór bo póżniej jest stopień uniemożliwający dalsze wkręcenie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie po coś ją tam wsadziłi, glupi tego nie robią :D to mam troche mieszane uczucia, moze pojadę do serwisu i zapytam poprostu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

teoretycznie to jest po to aby zakątrować żeby się nie odkręcało przez drgania ale jest sprężyna i opór więc się i bez tego nie odkręci. Po to samo co i na łączniku centralnym kontra ;)


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że kontra to ta pierwsza od prawej strony, a te cos po srodku nie wiem po co, ale nie da sie tego ruszycz, a za tym jest dość duzo gwintu :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan875    0

Witam wszystkich. Chce kupić prasę balownice tylko nie wiem jaka. Będzie robić siano słomę i siano-kiszonki. kwote jaka mam to 15 tyś. doradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Spróbuj jakoś to zerwać a jak nie to podgrzac i próbować kręcić


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega ma już inny rozdzielacz niż w starej 550. Jak kupiliśmy swoją to pokrętło nie chciało drgnąć, bo zapiekło się na gwincie. Ścisnąłem to kluczem morsa i pociągnąłem i poszło. W 550 to pokrętło wkręca się do końca. Nie usuwaj kontry, nlbo to nic nie da. Wykręć najwyżej cały zawór i wtedy spryskaj wd, czy podgrzej po wyjęciu uszczelniaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

U mnie był trochę obmielony gwint i przerabiałem po swojemu


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytalem w serwisie tak kontra musi byc, zawor jest ustawiany maszynowo i wymierza maksymalny poziom dokrecenia da danej maszyne dlatego wstawili ta poprzeczke zeby nie przedobrzyć :) jak by ktos chciał, to wstawiam zdjecie wszystkich uszczelnień w srodku rozdzielacza koszt za 1 oring uszczelniajacy ten najmniejszy w serwisie to 8zł/szt., a komplet do jednego silownika to ok. 300zł, narazie wymienie w rozdzielaczu, zobaczymy czy duzo sie poprawi docisk :) kolego do 15 tysiecy, mzesz poszukac 550-ki na sznurek cos koło tej ceny chodząpost-154123-0-64131600-1434037845_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Wszystkie zawory z kostki wykręciłeś?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozdzielacz nieco inny niż w 550, i zawory także, ale widzę, że to chyba wszystko. 8 zł za oring warty 1,6 to zdzierstwo, ale do zakceptowania. Uszczelnienia na siłownik to przegięcie. Na tłoku jest oring i uszczlniacz płaski to koszt kilkunastu złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

8 zł za 2 teflonowe i jeden gumowy?? Na każdym zaworze jest taki sam?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak na kazdym zaworze jest dokladnie ten sam, 8zl za jeden gumowy :/ te teflonowe gość mowi, ze nie oplaca sie wymieniac one pelnią tylko zadanie naprowadzenia tych oringów, nic nie maja do uszczelniania 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a no ok:) kiedy składasz? u mnie spada ciśnienie ale mam zawór uszkodzony kolega dał mi namiary gdzie szlifują te zawory i może by coś pomogło


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sobotę jak oringi przyjda, bo akurat nie mieli na stanie ;) w poniedziałek pewnie bedę belował trawę to napiszę ile dałą ta wymiana ;) jak masz uszkodzone i to widać to najpierw zdecydowanie trzeba za to sie zabrać pozniej mysleć o nastepnym jak bedzie mala poprawa :/ Pozdrawiam 

Edytowano przez januszek0202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

pomiędzy zielonym polem a czerwonym ile to jest bar? Bo ja mam zegar założóny samemu i chciałbym mieć porównanie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Koledzy jaką wysokość ma prasa JD 550? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Od ziemi do najwyższego punktu?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Temat goracy to może i ja sie coś dowiem Jaki luz ustawiacie między rolka wciagajacą a zgarniaczem i co sie dzieje jak ta odległość jest za duza

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Luz powinien być jak najmniejszy żeby zcinało a u mnie jest samo mocowanie noża i jak się raz nawineło dużo to nie mogło się pomieścić to aż łańcuch przeskakiwał bo był luźno


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszRaski    0

A jak poradzić sobie z nawijaniem materiału na dolnym wałku tuż nad podbierakiem. Owija po prawej i lewej stronie tam gdzie pasy zachodzą z drugiej stronny i jak jest mokrzejsza sianokiszonka to trzeba co pare ali wchodzić i wycinać to co owineło. Przy górnej rolce widze że mam taki nóż co odcina a tamraczej nie może być takiego rozwiązania macie podobny problem? jak to rozwiązać?

 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Chodzi o ten wałek nie napędowy co jest na przodzie prasy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj