Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#341 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:54

Prasa John Deere 550 Witam, czy któryś z kolegów podpowie mi jak powinien być podłączony zawór w prasie? przewody do ciągnika to wiem ale bardziej mi chodzi o te co są z tyłu do której części siłownika są podłączone? Te na trójniku i te pojedynczo podłączone? Bardzo proszę o pomoc.

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 18:05
  •  

#342 Share Laszek

Laszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 06:34

Prasa John Deere 550 No to teraz ja. Mam 550 od 2007 roku więc trochę już nią narobiłem. Kiedyś nie chciała mi wciągać przy rozpoczynaniu beli, ale zostawiłem tylko dwa pręty nad podbieraczem na drugim otworze skrajnym z każdej słomy i szła super. W tym roku zacząłem zwijanie siana i w miarę szła. Zrobiłem mało coś ponad 100 sztuk i strajk- sprzęt nie chce na początku obracać belą. Jednego może dwa jakoś obróci ale trzeciego już ni ch..a! Siano ustawi się pionowo w komorze i nie chce obrócić, jak ptzytrzymam na sprzęgle i gaz do oporu to wtedy zaczyna kombinować i owija się na wałku tym z dwoma listwami. Jak tą stalnice ustawiłem tak na piczy kłak od tych listew to i tak kombinuje jak może żeby się owinąć. Potrafi nawet zatrzymać WOM (zwijam Belarusem 1025 a w prasie mam wąski podbieracz) albo zerwać łańcuch ten krótki co napędza ten wałek. A łańcuch mam taki jaki powinien być. Jak tylko zacznie na początku obracać belę to mogę jechać jak do pożaru i wszystko ładnie wciąga. Co może być nie tak że nie chce obracać na początku? Skoro robię nią już 8 sezon to nie mówcie mi że prędkość pracy albo obroty nie takie bo w pierwszym roku użytkowania to może i bym nie wiedział co i jak. A te listwy na wałku nad podbieraczem to jakie macie? tylko metaowe czy oblane gumą? U mnie jedna jest metalowa a na drugiej na końcach były pozostałości gumy. Na samym początku jak ją miałem to też sławo wciągała to naspawałem na kancie tych listew kwadratowy pręt od okien 7X7 mm i szło dobrze. Teraz to już krew mnie zalewa. Radźcie coś!

#343 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 07:54

Prasa John Deere 550 W tym roku u mnie działo się podobnie jak podnieśliśmy ją na osiach po zmianie kół na niższe. Chciałem dodatkowo, aby powiększyła się gardziel nad podbieraczem, bo czasem można ją zapchać. Niestety było jeszcze gorzej. Powodem było za suche siano. Tam gdzie wałki były wilgotne i zielonkawe jeszcze nie było problemu a tam gdzie siano suche a trawa w nim krótka i śliska, bo łąka sąsiada to było jak piszesz. Jedyne wyjście to prasować wilgotny materiał, który trzyma się lepiej kupy i nie rozsypuje i nie ma problemu. W mojej prętów w podbieraczu nie ma w ogóle. Kiedyś prasowaliśmy i siano, było trochę z przerośniętej trawy, ale różnych szlachetnych gatunków i też dobrze wciągało zwłaszcza, że było grabione gwiazdówką a ta sami wiecie jakie wałki skręca. Wtedy to prasa wyrywa materiał sprzed podbieracza jak jedziesz za wolno.

#344 Share Laszek

Laszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 09:13

Prasa John Deere 550 Obróciłem listwy na wałku o 180 stopni tak że teraz nie ma tak wysokiego kantu i jest narazie dobrze, podejrzewam że w słomie będę musiał z powrotem obrócić ale to dopiero będę się martwić jak będą żniwa. A jeszcze teraz mam pytanie: jakiej grubości liswy macie na wałku nad podbieraczem?

Problem powrócił, jednego może drugiego dobrze zrobi ale przy następnym już się diabelstwo nie zacznie obracać na początku w komorze i można się ugryźć w chu...steczke. Jak znajde jelenia na tą prase z jeleniem to sprzedaje ją w cholere. Macie jakieś pomysły? I jeszcze jedno: jakiej długości macie palce na podbieraczu? Z tego co widzę to są 170 i 195mm. U siebie mam 170 i może jak by właśnie były te dłuższe to powinny lepiej napędzać masę

Edytowany przez SZYMANOX, 04 czerwiec 2015 - 21:43.

#345 Share wencelpiotr

wencelpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 20:23

Prasa John Deere 550 Witam forumowiczów powracam z drobnym problemem
Zbliża się czas żniw więc chcieliśmy wymienić złączki w naszej 550
zdemontowaliśmy pasy i okazało się ze pasy maja następujące długości
Krańcowy 13,34m
a krótszy 13,20m
wiem że to nie prawidłowe długości
moje pytanie jest takie - czy mogę lekko jeszcze skrócić te pasy i założyć nowe spinki czy muszę już wszystkie dosztukowywać co za tym idzie dokupić spinki
Pozdrawiam i czekam za odpowiedzią :)

#346 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 20:45

Prasa John Deere 550 kolego wencelpiotr możesz spróbować,pod warunkiem,że nie będziesz robił maksymalnie dużych bel. Nic złego nie powinno się dziać jeśli nie przecholujesz z wielkością, bo pasy fabrycznie muszą wystarczyć na naprawdę wielką belkę . Tylko pamiętaj robisz to na własne ryzyko.

#347 Share wencelpiotr

wencelpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 06:34

Prasa John Deere 550 A może ma ktoś możliwość pożyczenia z kolegów z forum zaciskarki do spinek nawet za drobną opłatą - dodam że jestem z centralnej wielkopolski i pożyczył bym na dzień góra dwa :)

#348 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 19:35

Prasa John Deere 550 Odnośnie wielkości beli sprawdzicie sobie czy trzyma wam zapadka od napinacza paska napędu pompy, bo właśnie przy takiej mniej więcej średnicy możliwe jest owiniecie beli dzięki odpowiedniemu naciągnięciu paska.

#349 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 19:42

Prasa John Deere 550 Pasów raczej nie skracaj, jak będą za krótkie napinacz nie zejdzie całkowicie do dołu (tłoczyska siłowników się nie schowają całkowicie) i przy pustej komorze pasy będą "szorować" o siebie...

#350 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 23 czerwiec 2014 - 13:41

Prasa John Deere 550 W zimę skróciłem pasy, zachowując różnicę w długości i nic złego się nie dzieje. Bele cały czas robię około 130 cm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Lewus21

Lewus21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 16:51

Prasa John Deere 550 Witam kupiłem prasę john deere 550 ale belki wychodzą słabo zbite i chybabym się dowiedzieć czy to tym pokrętłem z przodu prasy zwiększa się zbicie beli (zdjęcie powyżej tematu)

#352 Share borek12

borek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 19:33

Prasa John Deere 550 Tak właśnie tym pokrętłem zwiększa się zbicie beli . Im bardziej wkręcisz tym bardziej będzie zbita .

#353 Share Raptus28

Raptus28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 18:35

Prasa John Deere 550 Odnośnie zbicia beli czy hydraulika ciągnika c360 (moja jest trochę słaba) ma jakiś związek ze słabym zbiciem beli?

#354 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 21:10

Prasa John Deere 550 Nie, zawór wkręć i będzie gitara.

#355 Share Raptus28

Raptus28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 22:05

Prasa John Deere 550 Ok dzięki

#356 Share Laszek

Laszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 12:08

Prasa John Deere 550 Pytanie odnośnie tego komputerka. Na początku czyli jakieś 7 lat temu chodziła ta kontrolka co miga ostrzegawcza że bela wnet gotowa do owinięcia ale później nie migałą tylko się lekko żażyła a później już wcale się nie świeciła. Rozkręciłem tego komputerka no i jest tam pzrerywacz na dwa styki i co ciekawe jest jeszcze dodatkowo jeszcze jedna kontrolka w środku ale nigdzie na zewnątrz nie wychodzi. Jak załączyłem czujnik przy wielkości balota to nic się nie miga a jak dodatkowo załączyłem czujnik od owijania to zapala się pomarańczowa tak jak powinna i dodatkowo ta co jest w środku z takim piorunem na szkiełku. Czy ona jest tylko po to żeby zrobić dodatkowy opór? Próbowałem podłączyć przerywacz od 360(sprawny) ale nic nie migało po załączeniu czujnika tego z boku co jest przy wielkości balota. Sam czujnik jest raczej dobry bo jak go załącze i tego od owijania to się zapala kontrolka a jak go rozłącze a załącze tylko od odijania to nic się nie dzieje. Od czego założyć przerywacz? Jak ktoś wymieniał to niech może tu wstawi link z allegro jaki konkretnie to ma być przerywacz. Z góry dzięki

#357 Share borek12

borek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 12:35

Prasa John Deere 550 Witam posiadam prasę john deere 545 i mam pytanie odnośnie tego czy w waszych prasach po podniesieniu klapy ona opada czy to normalne ?

#358 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 19:59

Prasa John Deere 550 Normalne to nie jest, pewnie dławik puszcza. Z lewej strony prasy, przy siłowniku masz rączkę od zaworu siłownika, jak chcesz coś robić przy otwartej klapie, przestaw w poz. zamkniętą.

#359 Share ludwik1983

ludwik1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 22:13

Prasa John Deere 550 witam mam taki problem jak zakładam nową rolkę siatki to owija ok a jak już jest połowa to na szerokośc pasa bela jest niedowinięta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share borek12

borek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 08:29

Prasa John Deere 550 JD 545 dlaczego środek beli jest zbity mocno a zewnętrzne warstwy już słabo zbite co może być przyczyną tego ??