Polecane posty

matti6    76

 czy ktoś z użytkowników prasy john deere 550 ma w posiadaniu ten wałek który jest na obrazku, chodzi mi o ten pierwszy który wychodzi z przekładni który jak widać się ukręcił. Jeśli ktoś ma i oczywiści byłby chętny sprzedać bardzo prosze o odzew w tej sprawie :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/686f1f92c63f5df1.html

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mauser    0

Czy ktoś może mi powiedzieć jak bez robienia beli sprawdzić jaką najmniejszą bele robi prasa John Deree 550?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prasa ukręci Ci wałek i 30 cm średnicy. Kwestia tylko tego, że prasa owinie go po osiągnięciu przez belę co najmniej 70-80cm zależnie od wyregulowania cięgien i długosci paska klinowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Normalny zakres bel dla JD 550 to 60- 180 cm. Sprawdzić można tylko metodą prób i błędów (błędów więcej). Niby prosta, wręcz prymitywna prasa, a czasami ma takie odpały, że nie wiadomo co z tym zrobić. Kopniesz i wszystko działa. Albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyjaśnij dlaczego chcesz to wiedzieć i do czego Ci to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mauser    0

Chciałem to wiedzieć przed zakupem prasy bo wole żeby wiązała mniejszego rozmiaru. Ale już kupiłem 550 która wiąże od 80 cm od takiego znajomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze można nieco podregulować, żeby owijała mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mauser    0

Czy może ktoś podać mi schemat komputera sterującego do prasy John deere 550. Bo kupiłem bez a nie chce mi się wydawać ponad 1000 zł. Może dał bym rade złorzyc sam.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też kupiłem bez, ale chciało mi się wydać 800 zł, bo bez niego to lipa. Możesz zmontować sobie, bo to prosty układ na krańcówkach. Zastanawiam się tylko jak chcesz robić równe belki nie mając wskaźników? Zrobisz na linkach jak w 545?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Mam pytanie. Kupiłem prasę JD 550 zrobiłem jedna belke około 70 cm i zaparkowałem. Popatrzyłem na inne i zauwazyłem że nie mam zegaru wskazującego ciśnienie, chwilą czasu założyłem zegar i podpiołem pod traktor i nabijam ciśnienie, puszczam dźwignię i zegar pomału opada. jeden siłownik delikatnie sączył i go wyjołem żeby zmienić uszczelnienie. Według was to to mogło być przyczyną? Rozdzielacz w traktorze raczej dobry bo sprawdzałem ursusem 2812 który ma 1000mtg a hydraulika sporadycznie używana. Czy to wina zaworu regulującego zbicie?

A tak się prezentuje; http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/542392-john-deere-550/

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janzda    2

witam 

czy ktoś z obecnych na forum zakładał bliźniaki do tej prasy?

dotaczaliście specjalny cylinder pomiędzy koła czy ma ktoś jakiś inny prostszy system? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Czy zawór odpowiadający za zbicie beli w prasie John Deere 550 jest taki sam jak w jd 580 i jd 590?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wg instrukcji całe rozdzielacze są inne i uszczelniacze także. Czemu pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Z wierzchu wyglądają całkiem podobnie. Pytam bo znajomy musi wymienić ten zawór


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaworu nie trzeba zmieniać. Jak zgniot jest słaby to wystarczy wymienić uszczelniacze. W wolnej chwili wrzucę schematy rozdzielaczy, chyba, że sam znajdziesz. Ja wymieniałem uszczelniacze i była poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Gdzie są te uszczelniacze? Daj co masz wszystko się przyda. Sam zawór nie ma uszczelnien po wykręceniu tego zaworu nie widać ale po rozebraniu widać za przepuszczanie oleju odpowidzialny jest gdzybek na sprężynie. Podobna zasada jak zawór w głowicy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno mowa o rozdzielaczu z przodu prasy? Ja nie przypomonam sobie żadnego grzbka czy nawet sprężyny. Na tym zaworze z pokrętłem jest oring a po obu stronach teflonowe pierścienie prowadzące. Dalej w środku jest tłoczek z oringami a po prawej pod śrubą oring podobnie zak w zaworze. Ja mam 550 bez siatki z 83 r. Na schematach też nic nie widziałem. Piszę z tel., ale jak będę przy komp. to podam wymiary ilość i namiary na firmy dorabiające oringi i pierścienie. To groszowe sprawy i przesyłki sa droższe, ale dostawa w 24 h od zamówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja wieczorem dodam zdjęcie i zobaczysz jak to jest u mnie i za puszczanie ciśnienia odpowiedzialny jest stożek


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to wygląda w katalogu. Innych rozdzielaczy nie widziałem. Ja mam ten drugi typ. Na schemacie jest błąd w opisie rysunku. 

post-6718-0-21491700-1426624804_thumb.gif

post-6718-0-01590600-1426624810_thumb.gif

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ja mam styczność z 2. To które usczelnienie wymieniałeś?post-45699-0-72665200-1426625923_thumb.jpgpost-45699-0-29996500-1426625977_thumb.jpg  Tak wygląda rozebrany zawór według mnie ojej puszcza stożk na którym na dalszej części są 2 uszczelniacze.

Edytowano przez simson2812

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawana jestem posiadaczem prasy john deere 550 niestety jest to moja pierwsza prasa rolująca i nie wiem co i jak. Potrzebował bym instrukcji obsługi do niej jeśli posiadał by ktoś i mógłby podesłąć na adres lucasr1990@gmail.com  był bym bardzo wdzięczny bądź też mogę ewentualnie kupić taka instrukcje i katalog częsci. Dzięki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj