Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 28 maj 2014 - 19:49

Prasa John Deere 550 Znam ten ból. Ponoć to przez nachylenie prasy, jak jest na zaczepie polowym, u mnie jest na górnym i czasem też się tak dzieje. Jak się już robi duża kupka przed podbierakiem, cofam i próbuję wolno jeszcze raz. Najczęściej pomaga. Przymierzam się jednak do prasy z rotorem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 19:04
  •  

#322 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 28 maj 2014 - 19:54

Prasa John Deere 550 No właśnie tak myślałem, nie ma to nic wspólnego z hydrauliką. Przyczyny szukaj w aparacie owijania, niech ktoś siedzi w ciągniku i powoli otwiera prasę a ty patrz na ten mechanizm kiedy napnie pasek i załączy pompę owijania (zwróć uwagę na te dźwignie i cięgła co łączą klapę z mechanizmem owijania)

#323 Share suzi2005

suzi2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:11

Prasa John Deere 550 A może pasek jest za luźny bo można go ręką zdjąć

#324 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 28 maj 2014 - 20:29

Prasa John Deere 550 pasek jest dobrze, jeżeli nie znajdziesz innej przyczyny to wydłuż te cięgna co CI pisałem wyżej. Są tam dwie regulacje: przy siłowniku i chyba gdzieś poniżej, ale wcześniej skupił bym się na tym suwaku od regulacji wielkości.

#325 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 maj 2014 - 18:33

Prasa John Deere 550 W tym roku (w trzecim roku uzytkowania prasy) spotkała mnie podobna sytuacja. U mnie pomogło uniesienie podbieracza do góry tak zeby tylko zbierał materiał z ziemi . Wtedy prasowany materiał był mocniej dociskany przez podbieracz do drutów nad nim i materiał był wpychany do komory z wiekszą siłą. ;)

Edytowany przez zajac1, 29 maj 2014 - 18:37.

#326 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 29 maj 2014 - 20:59

Prasa John Deere 550 Sprawdzałem jeszcze w instrukcji obsługi, wg. JD to za duży wałek lub za duża prędkość. Najczęściej miałem ten problem prasując słomę za NH z chyba 7-metrowym hederem.

#327 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 05 czerwiec 2014 - 13:31

Prasa John Deere 550 Podczas prasowania sianokiszonki nawija się dużo materiału na wałek nad podbieraczem, na ten, po którym chodzą cztery pasy, nawija się najwięcej na dwa skrajne. Po zrobieniu 5 bel bywa, że uzbiera się ze cztery centymetry. Macie na to jakiś patent?

#328 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:51

Prasa John Deere 550 U mnie podobnie chociaż sianokiszonki nie prasuję tylko niezbyt suche siano - owija się na tym wałku, po którym chodzą cztery pasy, na wałku wyżej, na tym jeszcze wyżej, w tym roku to nawet na wałku od napinacza. Co dziwne tylko po prawej stronie stojąc przodem do prasy. Jak jest suchy materiał problem nie istnieje. Czasami się oczyści i jedzie się dalej, tylko że ja dużo nie prasuję. Przy całodniowym prasowaniu byłoby to uciążliwe...

Wie ktoś może jaki jest rozmiar gwintu na przyłączu manometru, bo u mnie nie działa odkąd mam prasę i chciałbym kupić nowy?

#329 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 10:15

Prasa John Deere 550 Manometr nie działa, bo pewnie uszczelniania szlag trafił. Spróbuj zamknąć komorę i przetrzymać dźwignię rozdzielacza kilka sekund dłużej jak wskazówka podniesie się na 1-2 cm to wszystko w porządku z manometrem.

#330 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 12:19

Prasa John Deere 550 Może niezbyt jasno się wyraziłem - jest czarny, chyba olej się dostał na tarczę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 06 czerwiec 2014 - 12:34

Prasa John Deere 550 @wlamaj1 a jak masz rozmieszczone pręty nad podbieraczem? Musi być jakaś przyczyna, że tylko jedną stronę nawija na wałek.

#332 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 15:48

Prasa John Deere 550 Gwint jak na amerykański sprzęt przystało jest pewnie calowy z resztą jak w każdym manometrze. Problem w tym, że calowy amerykański i europejski to nie to samo. Dowiedziałem się o tym jak w sklepie z hydrauliką potrzeba było mi calowych amerykańskich nypli do podłączenia wtyczek euro na przewody. Najczęściej występujący gwint na manometrach to 1/4 cala.

#333 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:10

Prasa John Deere 550 Pręty mam co drugi i z prawej strony (stojąc przodem do prasy) nie ma pręta. Być może jest to jakaś przyczyna (chociaż wątpię), muszę kiedyś przełożyć pręty albo dołożyć.
Jeśli chodzi o manometr to pomierzyłem średnicę gwintu i wychodzi od 11,9 do 13,6. Na allegro są tylko 1/4 cala (z tego co na szybko zdążyłem się zorientować). Chyba się muszę bardziej zagłębić w temat...

#334 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 21:57

Prasa John Deere 550 Do dzisiaj sądziłem, że o 550 coś wiem. Robiłem usługę, pierwsze 20-25 bel wychodzi jak powinno (150 cm). Cofając, sznurek od załączania owijania zahaczył o protektor opony, zerwało go i każda następna bela dochodzi do 3, załącza się owijanie i wypada belka o średnicy ok. 80 cm. Nie pomaga zmiana ustawienia na suwaku (min-max), na logikę co ma owijanie do wielkości beli? A jednak. Problem podobny do tego, który wcześniej opisywał Suzi. Sprężyny na swoich miejscach, nic nie jest wygięte, ciśnienie ok. Czy komuś zdarzyło się coś takiego? Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pzdr.

#335 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 07:29

Prasa John Deere 550 może stycznik na suwaku od regulacji się zaciął?

#336 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 14:04

Prasa John Deere 550 Sacrable, to nie to. Bez względu na to, jaką wielkość beli ustawię na suwaku, przy 3 rozpoczyna owijanie. Najgorsze, że "na sucho" nie da się nic sprawdzić, czyli będzie rozwijanie bel i ponowne prasowanie. Już się cieszę. Na razie mamy oberwanie chmury, od 2 godzin deszcz i grad.

#337 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 15:59

Prasa John Deere 550 Sprawdzał ktoś jak zachowuje się mechanizm w czasie prasowania. Jak to się dzieje, że uruchamia owijanie, żeby móc uruchomić owijanie ten haczyk nad pokrętłem musi unieść się do góry zwalniając mechanizm. Żeby jednak od tego doszło to suwak z lewej strony ten węższy musi pociągnąć za suwak z pokrętłem ten szerszy. Być może ścięło kołek rozprężny, ten w pionowym płaskowniku nad filtrem. Haczyk dobrze dolega to kątownika poniżej, bo może w czasie drgań samoczynnie spada i uruchamia owijanie. Czy wszystkie ustawienia wyglądają jak na zdjęciach z poprzedniej strony? Suwak rozdzielacza powinien wystawać 0,5 cm nad rozdzielacz a "łopatka-płetwa" powinna być. jak na zdjęciu. Sprawdzaliście też czy dźwignie z prawej strony przodu prasy te przy ramieniu owijania poruszając się bez zacięć? Może coś się zgięło? Innych przyczyn nie widzę. Prasa jest tak prosta, że aż nie możliwie żeby tego nie naprawić.
http://www.agrofoto....0/page__st__300

#338 Share arekpl3

arekpl3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 16:20

Prasa John Deere 550 Stycznik nic nie ma do tego - jest od sygnalizacji tego ze niedługo zacznie się owijanie, pszyczyny szukaj w zaworze od owijania - tym do którego sznurek od ręcznego pszymocowany. Mi kiedyś sieczki się na zbierało pod napinaczem na pasku przy pompie i owijanie się załączało przy 80 cm zamiast 120.

Edytowany przez arekpl3, 10 czerwiec 2014 - 16:23.

#339 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:48

Prasa John Deere 550 Dzięki za rady, jak tylko pogoda pozwoli, będę walczył z problemem. Pzdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 17:08

Prasa John Deere 550 No i po problemie. Przyczyna była tak prosta, że aż wstyd pisać: ramię podajnika sznurka nie wróciło do pozycji wyjściowej. Wystarczyło popchnąć i po sprawie. Ponieważ owijam tylko siatką, nie zwróciłem uwagi na położenie tego ramienia. Suzi2005 miał taki sam problem, ciekawe jak sobie poradził? Jeszcze raz dzięki za sugestie.