Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

629 odpowiedzi na ten temat

#221 Share borus90

borus90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 22:38

Prasa John Deere 550 dzięki za info:) i powiedz mi jeszcze- to za kazdym razem jak wyrzucam balota to trzeba na max podniesc klape do góry i na dużych obrotach? Czy np może cos tam z hydrauliką nie tak? A czy w trakcie owijania siatką da się coś zrobić żeby ten siłownik od sznurka nie chodził?
No i jeszcze jedno, jestem tu świeży, no i połączyłem tematy czy coś i dostałem jakieś ostrzeżenie. O co to wgl chodzi no i sory jak coś nie tak :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 05:31
  •  

#222 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1636 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 08:05

Prasa John Deere 550 tak tak na max obrotach klapa do góry i z powrotem przy zamykaniu też max obroty... Siłownik od sznurka zawsze będzie chodził... No chyba że go zdemontujesz :D

Po prostu utworzyłeś temat który istnieje i Moderatorzy podpięli go tutaj :)

#223 Share erciak

erciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 17 czerwiec 2013 - 08:44

Prasa John Deere 550 Mam pytanie w sprawie prasy, podczas belowania nawija mi się materiał na wałek nad podbierakiem, nawija się pod dwa skrajne pasy. chodzi o ten wałek na którym chodzą 4 pasy- skrajne i środkowe. Po zbelowaniu 5 bel jest tak 3-4 cm, wtedy otwieram komorę i rozcinam siekierą. Jest na to jakieś lekarstwo?
Jeszcze jedno, na początku sezonu zawijało się na wałek, ten w komorze, zamontowałem skrobak i nie pomogło, dopiero jak zmieniłem położenie nagarniaczy popychających materiał do komory na bardziej pionowe, pomogło, takie ustawienie macie także u siebie?
Dzięki za odpowiedzi.

#224 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1636 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 10:46

Prasa John Deere 550 Za mokre prasujesz i tyle :) Ta prasa lubi suche ... U mnie po zamontowaniu zgarniacza problem zniknął .... Pytanie jakie masz listwy na tym wałku metalowe czy gumowe ?? Muszę być metalowe do sianokiszonoki..

#225 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:19

Prasa John Deere 550 Jeśli chodzi o wchodzenie pasów między oś a tylni wał to u mnie niczego takiego nie zauważyłem a zamykałem różnie: jak prasowałem zetorem 5211 to podczas otwierania i zamykania komory wałek był wyłączony, klapy nie podnosiłem na maxa do góry, robiłem to przy około 1600 obr/ min. i było OK. W tym roku pierwszy raz prasowałem pronarem 1025 i robiłem tak samo ale wałka nie wyłączałem (za dużo "roboty", ciągnik wyjątkowo nie ergonomiczny albo jeszcze się nie przyzwyczaiłem) i też było w porządku. Prasa bez "bajerów", wąski podbierak...

#226 Share borus90

borus90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:43

Prasa John Deere 550 Dzięki wielkie za odpowiedzi, jak w przyszłości będę mógł coś pomóc to chętnie. Bo narazie to mam pierwszy sezon prase i jeszcze za dużo o niej nie wiem. Wcześniej to tylko sipma kostkująca.
A podpowie ktoś jak najlepiej dobrać prędkość jazdy? Czy to prawda że jak sie zaczyna robić nowego balota to trzeba najpierw wolniej czy coś?

#227 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1636 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:46

Prasa John Deere 550 Jak najbardziej prawda.... trzeba powolutku wjeżdżać żeby pasy owinęły a potem ile fabryka dała ... w słomie nigdy nie było problemu z zaczęciem gorzej w sianie bo czasem potrafi pozgrzytać ale idzie później :)

#228 Share farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:58

Prasa John Deere 550 Witam. Panowie proszę o szybką odpowiedz jaki jest rozmiar paska do jd 550 do napędu podbieraka, bo mi się zerwal a siano czeka na zbiór.
Pozdrawiam

#229 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:30

Prasa John Deere 550 Hmm,pasek napędza podbierak? U mnie są łańcuchy. Pasek jest tylko od napędu pompki owijania sznurkiem.

#230 Share farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:33

Prasa John Deere 550 po prawej stronie mam 2 paski ; 1 do napedu pompki a ten drugi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1636 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 17:54

Prasa John Deere 550 Chyba pozycja 27 ;)
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#232 Share Pablo17

Pablo17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 18:41

Prasa John Deere 550 Witam :) potrzebuje pomocy natomiast w JD 550 nie działa siatka siłowniczek ruszy się jakieś 0,5 cm i dalej nic, jak ustawić te zawory ?i czy się da zmniejszyć zgniot oraz jak ustawić średnicę miękkiego rdzenia ? niby fajna prasa ale żeby się z nią oswoić trzeba zjeść beczkę soli :D a i jeszcze jedno mam ustawione średnicę beli na 1 a robi większe :(

#233 Share farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 01:09

Prasa John Deere 550 Tak to napewno pozycja 27. Ale nadal nie wiem jaki jest rozmiar paska. Dajcie chłopy znać.

#234 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1636 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 06:10

Prasa John Deere 550 Kolego weź numer katalogowy zadzwoń do serwisu JD i powinni Ci powiedzieć ... Z resztą u mnie w sklepie z częściami rolniczymi po podaniu mu tego numeru zaraz by miał dane tego paska...

#235 Share MYCIO1

MYCIO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 12:26

Prasa John Deere 550 hej mam pytanie czy da sie do tej prasy załozyć aparat do owijania siatką? Jak tak to gdzie mozna to dostać i ile mniej wiecej kosztuje?

#236 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 21:07

Prasa John Deere 550 Aparat pewnie się da, a koszt to około 5.000 zł na wolnym rynku. Ceny serwisowej nie znam.

#237 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 17:14

Prasa John Deere 550 Witam mam problem z moją prasą, a mianowicie nie działa zmiana rozmiaru belki non stop prasuje na 120 cm a rozkręcona jest na maxa. Dochodzi do 3 i zaczyna owijać. Od razu załącza się żółta kontrolka i zawija a w tamtym roku miałem tak, że najpierw kontrolka migała a teraz od razu zawija. Tak poza tym to dzisiaj po raz pierwszy zerwał mi się pas. Pół godziny i spowrotem na lące. Sory za czcionkę już czas na nowy komputer

#238 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1636 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 18:09

Prasa John Deere 550 yyy a czym "zmieniasz" rozmiar belki??

#239 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 20:36

Prasa John Deere 550 Podejrzewam, że zmienia zaworem regulacji gęstości beli :). Do zmiany rozmiaru służy pokrętło na suwaku z prawej strony prasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 07:05

Prasa John Deere 550 Nie no panowie nie róbcie ze mnie takiej gapy. Suwak się przesuwa ale nic to nie daje. Ma ktoś jakiś pomysł?