Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#181 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 11:32

Prasa John Deere 550 Ja,poprzedni rok z JD545 smigałem C-360 ;) W tym roku bede smigal Farmtraciem 675DT ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 18:06
  •  

#182 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:07

Prasa John Deere 550 Czy w jd550 pojdzie siatka 123 cm, czy musze szukac 120cm - taka jest teraz zalozona, przyszla razem z prasa.

#183 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 21:26

Prasa John Deere 550 nie bój się i spokojnie zakładaj ;)

#184 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 10:53

Prasa John Deere 550 dzieki, w okolicy juz innej nie kupie tylko ta 123, ale jak tak to ok.

#185 Share maciek844xl

maciek844xl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:40

Prasa John Deere 550 Waga sianokiszonki może przekraczać 700 kg, a poplon może dochodzić do 1t.

Edytowany przez maciek844xl, 10 marzec 2014 - 19:45.

#186 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 15 maj 2013 - 17:59

Prasa John Deere 550 Witam! Sezon zbliza sie wielkimi krokami, a wiec mam do kilka pytań co do JD550/545:
-Czy przekładnia kątowa wymaga obslugi? Jest w niej wogole jakis olej, ktory nalezy sprawdzac/uzupelniac?
-Czy podbierak ma jakies smarowniki/kalamitki?
-Jak smarujecie swoje WOM'y szerokokątne?

#187 Share farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 maj 2013 - 00:48

Prasa John Deere 550 Witam.
Mam pytanie nt. prasy jd 550, ogladałem taką prasę i wszystko jest ok, tylko brakuje tego panelu sterującego i moje pytanie czy można pracować bez niego? Z tego co zauważyłem to chyba można uruchamiać owijanie sznurkiem za pomocą linki. tylko zastanawiam się skąd będę wiedział że bela już jest gotowa i mozna ją owinąć? Proszę o odp. Pozdrawiam

#188 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 26 maj 2013 - 09:56

Prasa John Deere 550 Teoretycznie mógłbyś pracować bez "sterownika", ale jest to bez sensu. Poza tym, że kontrolki wskazują prawidłowe domknięcie komory, fazę zbliżania się do końca zadanego rozmiaru beli i momentu owijania to bardzo ważne są wskaźniki dobicia beli. O ile nawet niedoświadczony elektryk wykona sterownik z kontrolkami podłączonymi do wyłączników krańcowych, aby wiedzieć o w.w. funkcjach to zostaje jeszcze wspomniane równe dobicie brzegów. Możesz to obejść montując płaskowniki sterowane za pomocą linek jak w JD 540 i 545. Ja też kupiłem prasę bez sterownika za nieduże pieniądze, i w międzyczasie zakupiłem na allegro sterownik, jeden z dwóch które zostały handlarzowi po sprzedaniu pras, bo ktoś mało inteligentny nie pomyślał, że to ważny element prasy. Za swój 5 lat temu zapłaciłem 800zł i musiałem nieco zmienić przewody we wnętrzu, bo nie działał sygnał dźwiękowy i lampka owijania.Jeszcze jedno linką; pociągasz tylko, gdy bela nie osiągnie zadanego rozmiaru i kończysz właśnie prasowanie. Moment owijania zobaczysz, gdy ramię owijania ruszy z miejsca, wtedy należy się zatrzymać. Za ile jest ta prasa, że podoba Ci się nawet bez sterownika. Jeśli tanio to mógłbyś pobawić się w wykonanie go samodzielnie a jego brak wykorzystać do negocjacji ceny. Osobiście wolałbym poszukać innej kompletnej, lub niech CI szuka sterownika do niej, skoro przywiózł ją bez niego. Ktoś go musi mieć.
Co do smarowania prasy, to punktów smarnych jest niewiele. Przekładnia kątowa jak każda inna ma korek wlewowy i powinno się w niej sprawdzać poziom oleju. Chyba każdy wał przegubowy ma w krzyżakach zamontowane smarowniczki. Obracasz wałem tak długo, aż natrafisz smarowniczką na otwór w osłonie i będziesz miał dostęp, aby założyć główkę smarownicy. Podbieracza nie potrzeba smarować. Do nasmarowania jest tylko w nim łańcuch po prawej stronie. Nie ma chyba sensu tu wymieniać lokalizacji smarowniczek, bo chyba sam powinieneś je znaleźć.

#189 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 maj 2013 - 10:28

Prasa John Deere 550 tak przy okazji, musze w mojej jd wymienic 3 wstawki pasow na jeden dluzszy (spinki starte, i pasy naderwane bokami) w jednym z pasow.
Lepiej pas wyjac i zrobic to na rownym podlozy czy meczyc sie z nim na prasie. bede zakladal spinki ms-25 mam nadzieje ze po skreceniu mozna ta linke potem wyjac i zalozyc ja w spinke po zalozeniu pasa na prase.

#190 Share farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 maj 2013 - 10:29

Prasa John Deere 550 Thomas2135 dzięki za odp. w takim razie rezygnuje z tej prasy i szukam dalej.A jeszcze jedno czyli pracując bez sterownika muszę się gapić na ramię od podawania sznurka zeby nie przegapić momentu owijania?

Pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 26 maj 2013 - 10:32

Prasa John Deere 550 Ja sobie pracy bez tego sterownika nie wyobrażam ... on nam pokazuje kiedy musimy skręcić żeby strony były równo podobijane, pokazuje kiedy owija siatką/sznurkiem czy klapa jest domknięta ... farmer74 formalnie to byś musiał się patrzeć kiedy to ramie rusza... ale radze zrezygnować i poszukać innej...

#192 Share farmer74

farmer74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:12

Prasa John Deere 550 Dzięki będę szukał dalej. A powiedzcie jak w jd 540 kontroluje się czy bela jest gotowa do owinięcia bo tam chyba nie ma tego panelu co w 550?

#193 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 26 maj 2013 - 14:54

Prasa John Deere 550 Przy spinaniu pasów linkę możesz zawsze wyjąć. Radzę jednak jeśli już założysz pas i zepniesz złączki linką zacisnąć tępymi obcęgami czy kombinerkami końce złączek, bo po kilku sekundach linka zaczyna się wysuwać.
"Gapić" musiałbyś się na ramię owijania gdybyś nie miał tego panelu. Jeśli jest i działa to masz sygnalizację świetlną i dźwiękowa początku owijania.

#194 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 26 maj 2013 - 15:33

Prasa John Deere 550

tak przy okazji, musze w mojej jd wymienic 3 wstawki pasow na jeden dluzszy (spinki starte, i pasy naderwane bokami) w jednym z pasow.
Lepiej pas wyjac i zrobic to na rownym podlozy czy meczyc sie z nim na prasie. bede zakladal spinki ms-25 mam nadzieje ze po skreceniu mozna ta linke potem wyjac i zalozyc ja w spinke po zalozeniu pasa na prase.

Lepiej wyjąć pas , da się wyjąć linkę ze spinki .
Nie polecam SPINEK MS-25 , u mnie wytrzymały może ze 100 belek ;[
Teraz mam takie i wytrzymały już kilka tys szt
http://www.mlt.pl/ti...lnictwo-99.html

Edytowany przez mariuszd93, 26 maj 2013 - 15:34.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#195 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 26 maj 2013 - 22:51

Prasa John Deere 550 Czy ktoś z Was miał kiedyś taki problem, że balot i pasy stawały w komorze? Nic nie jest zapchane. Regulacja zgniotu nic nie daje, choć nie jest za mocno ustawiona - tak na średnio, reszta się kręci. Pasy ślizgają się. Sprzęgło wałka WOM jest w porządku. Stawiam na siłowniki zgniotu, przekładnie kątową. Jakieś pomysły?

#196 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 maj 2013 - 20:28

Prasa John Deere 550 ja raz tak miałem ale to było gdy zbierałem prawie zieloną zielonkę która poowijała się na wałkach i pasy zaczęły się ślizgać

#197 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:04

Prasa John Deere 550 Tak jak kolega wyżej wspomniał pasy ślizgają się na walcach. Czasem bywa tak, że prasa złapie zbyt dużo materiału, belka zrobi się owalna i będzie stawiać zbyt duży opór, aby obracać się dalej. Takie sytuacje jednak w tej prasie to tylko w przypadku zbioru mokrej lub świeżej trawy.

#198 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:07

Prasa John Deere 550 Ta prasa lubi suchość ... Ale u nas jest szał że jak rano się skosi to na wieczór jest do zabrania ... U mnie do JD suszy się ok. 2,5 dnia i widzę że są znacznie lepsze efekty w żywieniu ... Jak prasowałem prawie trawe to też różne cuda się działy...

#199 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:42

Prasa John Deere 550 Sianokiszonka była sporo podsuszona, bo około 3 dni. Prasa nie była zatkana nadmiernie zgromadzonym materiałem. Walce czyściutkie. Stawiam na razie na górne ramię napinające pasy, a dokładnie na sprężyny, które straciły trochę na wigorze. Jedna jest połamana, choć wcześniej dawała radę. Sprężyny powinny być ustawione na 793 mm +-1,5 mm. Moje mają ok 785 mm i jeszcze luźno latają. Może jest tak, że straciły sprężystość i nie napinają górnego ramienia od naciągu pasów. Popróbuję podłożyć po nie jakieś dystanse.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 28 maj 2013 - 16:55

Prasa John Deere 550 kolego lukasz ale w tej prasie zawsze pasy po otwarciu komory są luźne :P