Polecane posty

12345678    0

Mam problem z prasą John Deere 550. Prasa podczas pracy podała sznurek ale ramie już nie wróciło. Pompa nie podaje oleju. Po jej wymontowaniu i sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest ok. ale jednak pompa nadal nie podaje oleju. W czym może tkwić przyczyna?? Filtr jest nowy, a olej czerwony, hydrauliczny, samochodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

zobacz jak jest naciągnięty pasek od pompy przy załączonym aparacie lub może być zapowietrzony układ hydrauliczny trzeba poluzować waż przy siłowniku u mnie jak nie chce wrócić ramię to kręcę tym pokrętłem od regulacji gęstości owijania sznurkiem i zawsze pomaga [ w lewo w prawo do oporu aż się ruszy].


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro wymontowałeś pompę to mogło się zdarzyć, że dobrze jej nie odpowietrzyłeś, bo jak napisał kiedyś endrju00711 jest z tym, trochę kłopotu, lub też zawór od gęstości owinięć jest zbyt "mocno" wkręcony. Mogło się też zdarzyć, że ramię nie przełącza dźwigni rozdzielacza i dlatego nie wraca. Może coś zardzewiało lub trzeba podregulować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991pawel    1

Witam mam tak mały problem z wiązaniem sznurkiem na automacie np. 3 belki owinie na automacie a na 4 nie chce trzeba samemu włączyć sznurek albo belki wychodzą nie równe i nie wiem co może być przyczyną proszę o jakieś wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym owijaniem to trochę dziwne, bo siłowniki wraz ze wzrostem beli pociągają cięgno, które zwalnia haczyk i owijanie wtedy rusza.  Może musisz lekko skręcić cięgno. 

 

Co do kształtu bel to niemal wszystko zależy od umiejętności operatora i wielkości i kształtu zgrabionego pokosu. Musisz pilnować wskaźników i właśnie może te wskaźniki wprowadzają Cię lekko w błąd. Otóż po podłączniu sterownika przy pustej prasie wskazówki powinny być na tej samej wysokości lekko nad czerwonym polem. Jeśli sa nierówno wyreguluj czujniki z tyłu prasy u mnie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991pawel    1

Bele są równe jednakowo dobite z każdej strony ,ale są różnej wielkości jak mocno naciągnąć ten pasek od pompki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pasek naciąga się sam wraz ze wzrostem beli. Co do różnej wielkości beli to może masz coś źle ustawione z tym pokrętłem od regulacji wielkości beli. Może brakuje jakiejś podkładki lub za lekklo dokręcasz to pokrętło i bela rosnąc sama przestawia rozmiar. Odłącz cięgno od ramion docisku i pociągnij je do góry i zobaczysz czy nic się nie przycina.  Tam jest chyba trójkątna blacha która pociąga haczyk i ona może się przycinać(może coś zardzewiało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

Mam pytanie: Czy w JD 550 da się przerobić owijanie pojedynczym sznurkiem na owijanie podwójnym? Pewnie nie wystarczy dołożyć drugą prowadnicę i zmniejszyć gęstość owijania? Może trzeba by pokombinować z wydajnością pompy? Chociaż prasami z podwójnym obwiązywaniem da się prasować na pojedynczym. Moje rozważania są teoretyczne - nie posiadam takiej prasy ale się za nią "rozglądam"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Da radę, sam mam tak przerobiona, ale już przez niemców, jedyna różnica jaka dostrzegam to dołożona druga rurka, i pokombinowane coś było przy zębatkach miedzy ramieniem a siłownikiem, pewnie o jeden ząbek jest przesunięty. Ile kasy chcesz przeznaczyć na tą prasę. Może uda mi się namówić siłę wyższą na zmianę na 570 albo 580 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

Około 15 - 16 tys. Oglądałem dwie: jedna mogłaby być, druga zupełnie odpada. Nie wiem czy bym się zdecydował na Twoją - nogę masz ciężką a konie coraz mocniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Z tym owijaniem podwójnym sznurkiem, jeżeli ktoś ma na 2 prowadnicach, to nie da się już owijać pojedynczym sznurkiem, bo będzie owinięta tylko połowa belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Heh przydało by się jeszcze z 25 km pod maska to wtedy można by poszaleć z 20 km/h w bardzo słabiutkiej słomie a tak więcej jak 15 nie wyduszę na równym i bez żagli :D:P te prasy są przystosowane do szybkiej pracy, a praca C-360 to była męczarnia ;) Co dodam do atutów to podbieracz mam przerobiony że znikł problem innych pras JD 550 z rozpoczęciem środka belki, do tego mam dorobiony nóż na jednym wałku za którym musisz patrzeć, jeśli nie chcesz mieć problemów z sianokiszonką :P Za 15 tyś to już warto rozmawiać z szefostwem :D

wertus@ Co się nie da ? Da się, ile razy miałem sytuację, że na polu już ciemno, a mi jeden sznurek się kończy a zostaje do zrobienia z dwie belki, to przecież aż szkoda drugi raz tam jechać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

A co i jak w tym podbieraczu przerobiłeś??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zęby dorabiane na wymiar były dłuższe ile szło wsadzić, teraz podbieracz "popędza" poczatek belki, do tego końcówki są lekko podgięte do góry i materiał lepiej podbiera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

To kupiłeś od jakiejś innej prasy te palce? Oglądałem ostatnio nową 854 to palce w podbieraczu ma proste co mnie zdziwiło trochę :blink:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

Możecie napisać jak przywieźliście lub Wam przywieziono JD 550. Chodzi dokładnie o to czy da się tą prasą wjechać na lawetę samochodową o szerokości 1,9m między kołami lawety, czy trzeba by ją tam czymś włożyć, np jakąś ładowarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam. posiadam prase 550 jd. gdy uniosłem komore do góry żeby poprawić pobieracz, po poprawce opuściłem do dołu. komora się zamkła ale zamki mechaniczne komory nie domkły się i górne ramie z pasami nie opuściło się. Co może być przyczyną? Czekam na odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

Ponieważ miałeś źle podpięte przewody hydrauliczne. Są tam siłowniki dwustronnego działania czyli do zamknięcia tak samo jak i do otwarcia potrzebny jest olej. Komora się zamknęła bo pod jej ciężarem wrócił olej. Miałem ten sam problem jak podpinałem do Zetora 3320 moją 550. Podpinaliśmy przewody pod pozycje 1 i 0 i było to samo co u Ciebie dopiero gdy podpięliśmy pod 1 i 2 to chodziło jak należy ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik321    0

Witam! Mam problem ze swoja prasa (john deere 550) ostatnio przy prasowaniu suchego siana podbieracz podawal siano do komory a pasy i walek wyrzucaly czesc materialu z powrotem na podbieracz... jaka moze byc tego przyczyna prosze o szybka odpowiedz bo nie dlugo musze prasowac nastepna lake i nie wiem co robic:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Witam u mnie jest podobnie ,jak bym zaczął jeździć do tyły to by mi całą belkę rozwinęło i dla tego w dodatku podbieracz bokami gubi .Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej też gubi po bokach mimo wszystkich zębów i lekko podgiętych końców ale jak prasuje się siano. Jak będzie w zielonce to się okaże. Myślę, że problemem może być wolna jazda w suchym materiale i przede wszystkim krótka trawa. Taką sytuację przynajmniej zaobserwowałem u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tupac12    0

Witam!!!!

Myśle o kupnie prasy JD 550 tylko się zastanawiam czy mój ciągnik nie będzie za słaby (Ursus 902).

Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

Powinien dać radę, znajomy prasuje taką fergusonem 255 i co prawda narzeka że mocy mało czasem ale 902 jest sporo mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Nie znam się co prawda na prasach ale nie porównujcie mocy U902 i MF255. Skoro ten Ferdek sobie radzi to 902 z pewnościa również. U znajomego taka prasa chodzi z Belarusem 820.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj