Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa John Deere 550

1000 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 12345678

12345678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 20:53

Prasa John Deere 550 Mam problem z prasą John Deere 550. Prasa podczas pracy podała sznurek ale ramie już nie wróciło. Pompa nie podaje oleju. Po jej wymontowaniu i sprawdzeniu okazuje się że wszystko jest ok. ale jednak pompa nadal nie podaje oleju. W czym może tkwić przyczyna?? Filtr jest nowy, a olej czerwony, hydrauliczny, samochodowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa John Deere 550 Dzisiaj, 13:03
  •  

#2 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2010 - 10:37

Prasa John Deere 550 zobacz jak jest naciągnięty pasek od pompy przy załączonym aparacie lub może być zapowietrzony układ hydrauliczny trzeba poluzować waż przy siłowniku u mnie jak nie chce wrócić ramię to kręcę tym pokrętłem od regulacji gęstości owijania sznurkiem i zawsze pomaga [ w lewo w prawo do oporu aż się ruszy].
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#3 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3184 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 19:43

Prasa John Deere 550 Skoro wymontowałeś pompę to mogło się zdarzyć, że dobrze jej nie odpowietrzyłeś, bo jak napisał kiedyś endrju00711 jest z tym, trochę kłopotu, lub też zawór od gęstości owinięć jest zbyt "mocno" wkręcony. Mogło się też zdarzyć, że ramię nie przełącza dźwigni rozdzielacza i dlatego nie wraca. Może coś zardzewiało lub trzeba podregulować. 

#4 Share 1991pawel

1991pawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 10:45

Prasa John Deere 550 Witam mam tak mały problem z wiązaniem sznurkiem na automacie np. 3 belki owinie na automacie a na 4 nie chce trzeba samemu włączyć sznurek albo belki wychodzą nie równe i nie wiem co może być przyczyną proszę o jakieś wskazówki

#5 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3184 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 19:42

Prasa John Deere 550 Z tym owijaniem to trochę dziwne, bo siłowniki wraz ze wzrostem beli pociągają cięgno, które zwalnia haczyk i owijanie wtedy rusza.  Może musisz lekko skręcić cięgno. 

Co do kształtu bel to niemal wszystko zależy od umiejętności operatora i wielkości i kształtu zgrabionego pokosu. Musisz pilnować wskaźników i właśnie może te wskaźniki wprowadzają Cię lekko w błąd. Otóż po podłączniu sterownika przy pustej prasie wskazówki powinny być na tej samej wysokości lekko nad czerwonym polem. Jeśli sa nierówno wyreguluj czujniki z tyłu prasy u mnie pomogło.

#6 Share 1991pawel

1991pawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 19:11

Prasa John Deere 550 Bele są równe jednakowo dobite z każdej strony ,ale są różnej wielkości jak mocno naciągnąć ten pasek od pompki ?

#7 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3184 postów

Napisany 23 sierpień 2010 - 07:39

Prasa John Deere 550 Pasek naciąga się sam wraz ze wzrostem beli. Co do różnej wielkości beli to może masz coś źle ustawione z tym pokrętłem od regulacji wielkości beli. Może brakuje jakiejś podkładki lub za lekklo dokręcasz to pokrętło i bela rosnąc sama przestawia rozmiar. Odłącz cięgno od ramion docisku i pociągnij je do góry i zobaczysz czy nic się nie przycina.  Tam jest chyba trójkątna blacha która pociąga haczyk i ona może się przycinać(może coś zardzewiało).

#8 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 14:03

Prasa John Deere 550 Mam pytanie: Czy w JD 550 da się przerobić owijanie pojedynczym sznurkiem na owijanie podwójnym? Pewnie nie wystarczy dołożyć drugą prowadnicę i zmniejszyć gęstość owijania? Może trzeba by pokombinować z wydajnością pompy? Chociaż prasami z podwójnym obwiązywaniem da się prasować na pojedynczym. Moje rozważania są teoretyczne - nie posiadam takiej prasy ale się za nią "rozglądam"...

#9 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 17:06

Prasa John Deere 550 Da radę, sam mam tak przerobiona, ale już przez niemców, jedyna różnica jaka dostrzegam to dołożona druga rurka, i pokombinowane coś było przy zębatkach miedzy ramieniem a siłownikiem, pewnie o jeden ząbek jest przesunięty. Ile kasy chcesz przeznaczyć na tą prasę. Może uda mi się namówić siłę wyższą na zmianę na 570 albo 580 :D

#10 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 18:15

Prasa John Deere 550 Około 15 - 16 tys. Oglądałem dwie: jedna mogłaby być, druga zupełnie odpada. Nie wiem czy bym się zdecydował na Twoją - nogę masz ciężką a konie coraz mocniejsze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 14 marzec 2011 - 18:46

Prasa John Deere 550 Z tym owijaniem podwójnym sznurkiem, jeżeli ktoś ma na 2 prowadnicach, to nie da się już owijać pojedynczym sznurkiem, bo będzie owinięta tylko połowa belki.

#12 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:11

Prasa John Deere 550 Heh przydało by się jeszcze z 25 km pod maska to wtedy można by poszaleć z 20 km/h w bardzo słabiutkiej słomie a tak więcej jak 15 nie wyduszę na równym i bez żagli :D:P te prasy są przystosowane do szybkiej pracy, a praca C-360 to była męczarnia ;) Co dodam do atutów to podbieracz mam przerobiony że znikł problem innych pras JD 550 z rozpoczęciem środka belki, do tego mam dorobiony nóż na jednym wałku za którym musisz patrzeć, jeśli nie chcesz mieć problemów z sianokiszonką :P Za 15 tyś to już warto rozmawiać z szefostwem :D
wertus@ Co się nie da ? Da się, ile razy miałem sytuację, że na polu już ciemno, a mi jeden sznurek się kończy a zostaje do zrobienia z dwie belki, to przecież aż szkoda drugi raz tam jechać. :D

#13 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 14 marzec 2011 - 22:03

Prasa John Deere 550 A co i jak w tym podbieraczu przerobiłeś??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#14 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 17:49

Prasa John Deere 550 Zęby dorabiane na wymiar były dłuższe ile szło wsadzić, teraz podbieracz "popędza" poczatek belki, do tego końcówki są lekko podgięte do góry i materiał lepiej podbiera ;)

#15 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:15

Prasa John Deere 550 To kupiłeś od jakiejś innej prasy te palce? Oglądałem ostatnio nową 854 to palce w podbieraczu ma proste co mnie zdziwiło trochę :blink:
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

#16 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:32

Prasa John Deere 550 Dorabiałem na zamówienie w okolicznej firmie ;)

#17 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:34

Prasa John Deere 550 Możecie napisać jak przywieźliście lub Wam przywieziono JD 550. Chodzi dokładnie o to czy da się tą prasą wjechać na lawetę samochodową o szerokości 1,9m między kołami lawety, czy trzeba by ją tam czymś włożyć, np jakąś ładowarką?

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:40

Prasa John Deere 550 witam. posiadam prase 550 jd. gdy uniosłem komore do góry żeby poprawić pobieracz, po poprawce opuściłem do dołu. komora się zamkła ale zamki mechaniczne komory nie domkły się i górne ramie z pasami nie opuściło się. Co może być przyczyną? Czekam na odpowiedż.

#19 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 11:50

Prasa John Deere 550 Ponieważ miałeś źle podpięte przewody hydrauliczne. Są tam siłowniki dwustronnego działania czyli do zamknięcia tak samo jak i do otwarcia potrzebny jest olej. Komora się zamknęła bo pod jej ciężarem wrócił olej. Miałem ten sam problem jak podpinałem do Zetora 3320 moją 550. Podpinaliśmy przewody pod pozycje 1 i 0 i było to samo co u Ciebie dopiero gdy podpięliśmy pod 1 i 2 to chodziło jak należy ;)
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rolnik321

rolnik321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 maj 2011 - 17:49

Prasa John Deere 550 Witam! Mam problem ze swoja prasa (john deere 550) ostatnio przy prasowaniu suchego siana podbieracz podawal siano do komory a pasy i walek wyrzucaly czesc materialu z powrotem na podbieracz... jaka moze byc tego przyczyna prosze o szybka odpowiedz bo nie dlugo musze prasowac nastepna lake i nie wiem co robic:-(