Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bbolas

bbolas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 13:39

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie witam....u nas w chacie mamy zo56 z 85r.brakowało nam obrotów az wrescie ta pradniczka z lewej strony sie spaliła...teraz jest ok.....to było 7 lat temu..teraz pas ostatnio sie zaczoł chowac to była przyczyna łozysk oporowych...jak sa napinacze koł co ustawiaja obroty na młocarni....to co trzyma łozyska to od strony odrzutnika jest z kalamitka na przewodzie....jest od wewnatrz a od strony młocarni jest odrazu widoczne....jezeli sie nie myle to sa po 2 lozyska oporowe....jak sie wymieni to obroty troche wzrastaja.....koszt jest nie duzy ale jest duzo roboty...jezeli ktos bedzie robił przy młocarni cos to proponuje wymienic te lożyska....troche dodoaja...pozdrawiam bbolas...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Dzisiaj, 22:19
  •  

#22 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 08:31

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Obroty na młocarni na pewno są wystarczające, jeżeli pas na kole odrzutnika wychodzi ponad krawędź koła. Pozatym to słychać jak bęben kręci się ponad 1000 rpm. Silnik powinien chodzić około 2400 rpm. pod obciążeniem przy 2200 obrotach to zabawa nie koszenie a szczególnie w życie.

#23 Share MarcinJvD

MarcinJvD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 21:48

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie silnik powienien mieć 2200 nie wiecej.obrotow na mlocarni nie można uzyskac nie raz dlatego że wyginaja sie czesto dźwiegnie ktore jes rozpychaja.a dzieje sie tak jak ktoś na sucho kreci na chama i nie może przekręcieć.to jest główny problem.moze byc tak jeszcze ze talerze sie przekrzywiaja i nie uzyskuje upragnionych obrotow.trzeba wszystko dokladnie pomierzyć a nie strzelać na ślepo.

#24 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 10:16

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie przecież jest tabelka gdzie są podane
-szczelina klepiska z cepami
-obroty młocarni
-wiatr
(zalecane od upraw jaką chcemy mucić)

#25 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 13:45

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Kiedyś dawno temu przyjeżdżał do kombajnu mechanik z POM-u i tamten twierdził że w przypadku zużycia kół pasowych obroty spadną to w takim przypadku można je toczyć i na powrót uzyskać to co przewidział producent. Ale czy to się opłaci. teraz po 2000 motogodzin czuć ze na kole pas wyszlifował wgłębianie w które się chowa i nie pozwala osiągnąć odpowiednich obrotów. Pyzatym zbyt mocne naciągnięcie pasa powoduje spadek obrotów. Ale lepiej mieć napięty odpowiednio napęd i nieco mniejsze obroty aniżeli miałby się nadmiernie ślizgać pas. Przy 2400 rpm mam 1000 na młocarni i tak chodzi. Kiedyś może pokuszę się o wymianę tarcz kół pasowych.

#26 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 05 sierpień 2008 - 21:54

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie witam kolegów. mam problema z obrotami bebna. przed sezonem wywaliłem pasek bo był juz podjechany ale na starym spokojnie łapał 950 przy 2100 silnika bo na takich obrotach u mnie pracuje bizon. Ale po wymianie paska wychodził on ponad koła odrzutnika i obrotomierz pokazywał 850, a teraz pasek sie chowa i pokazuje 750 i za chiny nie moge zwiekszyć obrotów :) Dodam że to ustrojstwo od regulacji obrotów ociera juz o wew. talerz wiec dalej nie da sie pokrecic korbka ;) kombinowałem cudowałem dzis wieczorem bo miałem chwile ale nic moje regulacje nie daja :) O co w tym gó... chodzi :) Jescze sie wkurzyłem bo wykryłem padniete łozysko na wytrzsaczu i w dodatku dolny wał :) Az mi sie nie chce o tym myslec :) Jescze pół biedy jak popada sobie w nocy lub jutro :)

#27 Share chudy100

chudy100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 13:00

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Może wystarczy zwiększyć obroty bębna młócącego korbą znajdującą się z przodu??
w prawo-zwiększenie obrotów
w lewo- zmniejszenie obrotów
odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

#28 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 18:28

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Kolego a może odwrotnie założyłeś ramia bo jest różnica jak się je przekręci i wtedy mogą występować takie objawy.
Tablica w katalogu R-II/6 str 50 poz. 9

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#29 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 06 sierpień 2008 - 22:36

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie ramiona złaożyłem tak jak były przed wymiana paska. I zaraz poo wymianie wszytko było oki pasek wychodził ponad talerze odrzutnika. po kilku dniach koszenia obroty troche spadły i pas sie chowa jakies 8-10mm a podkrecic sie nie da tak jak pisałem wczesniej bo juz opiera sie o talerz

#30 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 06:41

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Pewnie pas był kiepski i się przydar, kiedyś tak miałem, zależy od pasa. Ostatnio pas się rozleciał a z obrotami nie było problemu, a nieraz pas dobry a obrotów brak. Może łożysko oporowe się rozpada?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 07:40

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Możliwe jest jeszcze że obrotomierz źle pokazuje obroty ja tak miałem w suprze.

#32 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 22:53

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie pas "czerwony" - ten droższy niby lepszy i wyglada oki. włąsnie mysle może to cos złożyskiem ;)

#33 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 20:45

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Nie dawno przekładałem pas na młocarni założyłem jakiś niemiecki 2 mm szerszy od polskiego i nic to nie dało, obroty bębna 950 przy 2400 rpm. silnika, dopiero jak wysadziłem pas ok. 1cm z tarcz na odrzutniku to łapał 1000 obr/min, ale gdy wjechałem na pole pas się zrównał z tarczą i obroty wróciły na 950. Przekładałem odwrotnie ramiona łożyska oporowego na bębnie i też nic z tego

#34 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 22:19

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie a ja w swojej 56 załozyłem nowy pas i mam bez problemu 1100 na luzie .ale ustawiam tak zeby pod obciązeniem było ok .850 do 950 to zalezy od zboża.przyczyn może być kilka np. za podajnikiem ziarnowym jest podpora koła od odrzutnika z regulacją nakrętka na 24 klucz i musisz ją wykręcić tak żeby się koło od odrzutnika śćiskało,no i na kole od młucarni nie można przesadzić z napięciem spręzyny.nie wiem czy w rekordzie jest tak samo jak w 56 ,no i prądniczka też może kłamać jak jest.nawet jak coś z prądem masz nie tak to będzie żle wskazywać

#35 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 06:42

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Instalacja elektryczna w kombajnie nie ma nic wspólnego z instalacją obrotomierza od bębna, to jest oddzielny obwód.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#36 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 21:02

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie nie rozśmieszaj mnie,a prąd skąd jest???z instalacji kombajnu prawda?wystarczy że jest gorsza masa i już może oszukiwać zegar

#37 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 12 sierpień 2008 - 22:16

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie ja w tym sezonie juz 2 razy rozbierałem koło odrzutnika kosztowało mnie to dużo nerwów :D ale juz jest oki. przy pierwszym rozbieraniu ( do wymiany tuleja i piasta) nie pomyslałem o wymanie łozysk oporowych bo były oki, tylko ktos przed mna założył je odwrotnie i ja przy przekładaniu zrobiłem to poprawnie, pokosiłem dzien i po łożyskach ;) nadal obroty były za niskie i nie dało sie podkrecic regulacja stawiała opór a obroty nie rosły. dzis po rozebraniu okazało sie że przez pomyłke przy skrecaniu talerzy do piasty i tulei ( sa 2 rózne długosci srób które zakładałem nowe i jak składalismy kolega przez niedopatrzenie wsadził jedna dłuższa 50mm zamiast 40mm i to spowodowało blokade i talerze sie nie zsuwały do konca :D Dzis juz na spokojnie, bo padało wieczorem wczoraj wszytko złozyłem i juz jest oki. Obroty jak nalezy i regulacja jest tez oki.

#38 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 19:13

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie

nie rozśmieszaj mnie,a prąd skąd jest???z instalacji kombajnu prawda?wystarczy że jest gorsza masa i już może oszukiwać zegar

Na AF jest gdzieś schemat instalacji kombajnu, prześledź dokładnie schemat. I jak będziesz miał nadal wątpliwości to napisz.

Obrotomierz działa na zasadzie prądniczki i woltomierza wyskalowanego w obr/min.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#39 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 21:04

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie widze ze nie miałeś z tym problemu chyba, ale ok. u mnie kiedyś było gdzieś przebicie i musiałem nowe kable ciągnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 07:21

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Wymieniałeś całą instalację elektryczną?????????

Leci to tak zacisk prądniczki "M" do zegara do zacisku "M" a zacisk prądniczki "31" do zacisku zegara "31" i jeżeli jest tu potrzebna instalacja elektryczna kombajnu to wyjaśnij mi w którym momencie? (Schemat instalacji elektrycznej kombajnu Z058)

Sprawdź sobie tak zapal kombajn włącz młocarnię i gasząc kombajn szybko wyłącz kluczyk a zobaczysz że obroty bębna będą.

Tak jest to połączone przewodami, ale nie znaczy że jest to połączone z instalacją elektryczną kombajnu.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878