Arek

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie

Polecane posty

Tigon    1465

Właśnie ją tez skręcałem i rozkręcałem i jedyny efekt to pas się luzował lub napinał(w małym zakresie), ciekawe mnie ile ten górny talerz może się rozchodzić, widzę po tej górnej przekładni że ma inny kolor niż reszta i nie wygląda na stałą od nowości ,chodź kombajn mamy juz ~14lat i u nas było tam nic nie ruszane a qq siejemy od nie dawno i jest problem z za wysokimi obrotami

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Witam, nie wiem czy jest to problem czy nie ale mój bizon nie może zejść na niskie obroty bębna jakie bym chciał uzyskać przy zbiorze kukurydzy, w instrukcji pisze że obroty powinny być 500-600 min, ja max mogę zejść do 750 przy 2000 obrotów silnika , górny pas chowa się około 3 cm a zewnętrzna odległość między talerzami wynosi 70mm. natomiast talerze na bębnie schodzą się max do 85mm(mierząc zew. cześć talerzy), czy jest jakaś inna regulacja poza korba w kabinie i co może być przyczyną?

Albo zegar silnika fiksuje albo zegar młocarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1465

CHYBA nie bo jak pas na odrzutniki wychodzi coś koło 2mm to obroty są w granicy 1000, nie mogę nigdzie znaleźć ile powinny rozchodzić się talerze na odrzutniku albo ile powinien się schować pas w tarcze, wtedy można by powiedzieć że oszukuje obrotomierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

No to wszystko dobrze czyli zatarło się ramie od regulacji.Popryskaj odrdzewiaczem i popukaj młotkiem przez jakiś pręt żeby zbliżyła się bliżej do kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1465

Górna śruba regulacyjna skręcona na maxa( może chować się w stronę kombajnu ile chce), ramie które popycha talerz dochodzi do kombajnu i dopiera do 4 śrub obudowy łożyska, pas w tym czasie chowa się 3-4~cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

  Witam. U mnie w New Hollandzie 8040 (prawie ta sama budowa) przyczyną braku możliwości osiągnięcia niskich obr. młocarni (też luzował mi się pas) było nagromadzenie się pyłu żniwnego pomiędzy talerzami bębna. po rozłożeniu i wyczyszczeniu obr. chodzą płynnie od 400-500 do 1200 

   Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Zastanawia mnie czy silnik 3p od mf 255 bedzie pasował bez wiekszych przeróbek do MF tea 20. Ogólnie na 1 rzut oka nie widze różnicy. 
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj