Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 12 lipiec 2006 - 07:44

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie jakie powinny byc robocze (max) obroty silnika i jakie powinny byc max obroty mlocarni? bo u mnie chyba cos jest nie tak...

i wie ktos moze gdzie jest czujnik obrotow silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Dzisiaj, 01:38
  •  

#2 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 12 lipiec 2006 - 19:46

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie zimny silnik 2200 rozgrzany 2400 a młocarnie przeciez sam ustawiasz jak chcesz

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 12 lipiec 2006 - 20:28

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie wiem ze sobie ustawie jak chce ale jest pewien max ktorego fizycznie nie da sie przekroczyc. i mowisz ze po dodaniu max gazu obroty sa 2400?

#4 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 12 lipiec 2006 - 20:53

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Nominalne chyba nie powinny przekraczać 2300 obr/min. Większość bizonów idzie na 2200 ja w JD to nawet do 2100 schodzę. Mam wtedy max 1000 na młocarni i 800 na wentylatorze. To w zupełności wystarcza.
Jak się nie mylę to bizony mają czujnik obrotów koło wlewu oleju(chyba na 3 kabelki)
The Truth Is Out There

#5 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 17 lipiec 2006 - 21:59

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie czujnik obrotów młocarni znajduje sie z lewiej stronyna osi bebne młocarni taka puszka z trzema kabelkami
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 18 lipiec 2006 - 08:16

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie chyba nie powinny? jd roznia sie silnikami i przekladnieami wiec nei ma co proownywac. jest ktos kto moze podac realne wartosci dla rekordow i 100% pewne?

#7 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 15:28

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Obroty silnika 2200 obr./min.
obroty max. młocarni w nowym trochę ponad 1100obr./min. w używanym ale sprawnym można uzyskać niecałe 1100 obr./min.
2400 można usyskać jeśli ustawić dźwignię gazu za ząbek (oczywiście nieprawidłowe ustawienie) sporo ludzi tak robi i mówią jak im "kombajn lepiej idzie"
a potem rwą się różne podzespoły najczęściej w okolicach młocarni.

#8 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 13 sierpień 2006 - 18:08

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie tak za zabek jeżdza czest w życie ja nie próbowałem a na 2000obr/min to jeżdza w pszenicy jak jest sucha.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 21:07

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie a co moze byc przyczyna ze na 2200 obr silnika mlocarnia nie idzie wiecej jak 900? dodam ze pas i talerze sa nowe

#10 Share @rasso

@rasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 wrzesień 2006 - 20:36

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie przytalerzach tam są takie płaskowniki czy cus jak sie je na odwrut chyba załozy czy cus takiego to w tedy nie ma obrotów dobrych kiedys robili to u dziadka w zo56 i zkaładali odwrotnie az mechanik przyjechał co sie na tym zana i złozył i git wiem ze cos tam mozna załozyc na odwrut i nie chodzi w tedy dobrze tylko nie jestem pewien czy te płaskowniki a w zo56 są takie same chyba jak w rekordzie tte talerze albo przynajmniej podobna budowa a talerze moga tam sie detalami ruznic nie wiem dokładnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 12 wrzesień 2006 - 20:43

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie hmm no nie wiem bylo to rozbierane nie raz ale pasywyglada ok tzn. na jednym talerzu jest max w srodku a z drugiego prawie wychodzi na zewnatrz wiec wydaje mi sie ze jest dobrze

#12 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 02 listopad 2006 - 20:09

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Ja bym obstawił na czujnik obrotów bębna,te czujniki to niezawsze pokazują prawidłowo.

#13 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 grudzień 2006 - 23:36

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Dokładnie. Zmierzyć obroty młocarni tachometrem machanicznym....

#14 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 30 styczeń 2007 - 01:33

hmm no nie wiem bylo to rozbierane nie raz ale pasywyglada ok tzn. na jednym talerzu jest max w srodku a z drugiego prawie wychodzi na zewnatrz wiec wydaje mi sie ze jest dobrze

Przy nowym pasku przy odrzutniku pawinno być nie prawie tylko 1/5 na wierzchu. Ale to na pewno prądniczka żle pokazuje.
Przy ustawieniu obrotów młocarni na max i obrotach 2200 w każdym kombajnie pokazuje inaczej.

#15 Share tomcio748

tomcio748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 14:42

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Jeśli pas na odrzutniku wychodzi trochę ponad koło (nawet 2-3 mm) to spokojnie młocarnia ma około +- 1100obr/min. Sprawdzone i pomierzone czyli raczej wadliwa jest prądniczka tachometryczna albo sam zegar .

#16 Share prymus

prymus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 17:54

Jeśli pas na odrzutniku wychodzi trochę ponad koło (nawet 2-3 mm) to spokojnie młocarnia ma około +- 1100obr/min. Sprawdzone i pomierzone czyli raczej wadliwa jest prądniczka tachometryczna albo sam zegar .

ja też sie z tym zgadzam

#17 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 20:14

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Witam wszystkich Mam problem z obrotami bębna w ZO 56
Gdy pupiłem bizona to obroty wynośiły 1200 /min nikt nigdy od nowości kombajnu nie regulował obrotami bębna
kombajn jest z 83r i przepracował 860 mtg był nieużywany przez 6 lat gdy ja potrzebowałem zmiejszyć obroty do młucenia rzepaku to niebyło to łatwe ale udało się gdy ponownie chciałem zwiększyć obroty do 1100 obr/min to już nieszło jaka może być przyczyna tego że niewidzie zwiększyć obrotów powyżej 900/min bardzo prosze o porade w tej sprawie z góry dziękuje !!!
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#18 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 20:39

wiem ze sobie ustawie jak chce ale jest pewien max ktorego fizycznie nie da sie przekroczyc. i mowisz ze po dodaniu max gazu obroty sa 2400?

Możliwe że pas od młocarni jest zjechany i za to obrotów nie łapie. Po prostu głęboko wchodzi i jest inne przełożenie.
Sprawdź pasek młocarni :)

#19 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 20:55

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Pasek młocarni już wymieniłem i po tym się nic niezmieniło

Pewna osoba mówiła mi że przyczyną tego że nieda się uzyskać takich obrotów jest to że mogła zostać przekrzywiona rama która rozciąga koła pasowe
jest to możliwe ?

Używaj opcji edit!!

Edytowany przez robertbara, 14 marzec 2008 - 08:08.
Ort.

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 21:07

Obroty silnika i młocarni w Rekordzie Sprobuj kolo na odrzutniku tak scisnac zeby pas wychodzil 2-3 mm nad kolo, moze poprostu kola sa luzne i pas za gleboko wchodzi.........