Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obrotomierz niepoprawnie działa - Bizon Rekord

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 21 lipiec 2010 - 18:20

Obrotomierz niepoprawnie działa - Bizon Rekord Witam. Zwracam się do was bo mam problem. Otóż gdy kombajn chodzi na wolnych obrotach obrotomierz silnika nic nie wskazuje, ale gdy dam gazu na maxa tak jak do koszenia to wskazuje mi 500 obr/min. Zauważyłem to przed ubiegłym sezonem. Gdyby w ogóle nie chodził to prądniczka albo obrotomierz, a tak to nie wiem. Może mi coś doradzicie? Z góry dzięki.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Bizon z50

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 6700.00 PLN
  • 22 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obrotomierz niepoprawnie działa - Bizon Rekord Dzisiaj, 22:32
  •  

#2 Share RolniKStasiek

RolniKStasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 08:22

Obrotomierz niepoprawnie działa - Bizon Rekord Rozbierz obrotomierz przy silniku i posprawdzaj wszystkie kable styki itp.Jeśli dalej nie zajarzy to rozkręć go i zobacz w jakim stanie są trybiki i sam obrotomierz.

#3 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 25 lipiec 2010 - 11:58

Obrotomierz niepoprawnie działa - Bizon Rekord Trochę się nie rozumiemy. Przy silniku to jest prądniczka, a obrotomierz to zegar na pomoście kierowcy.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4024 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 12:26

Obrotomierz niepoprawnie działa - Bizon Rekord Prawdopodobnie prądniczka padła, sprawdź woltomierzem jakie napięcie podaje, lub pod ten przewód co idzie od prądniczki do zegara (ten odpowiedzialny za obroty) podaj + 24V zegar powinien wychylić się na maxa, jeżeli zegar się wychyli to prądniczka padła.

Lub zamień zegar od obrotów bębna z obrotami silnika (zegary są identyczne tylko skala inna).

Jeżeli prądniczka padła to możesz zastosować taką (jeżeli licznik motogodzin jest Ci zbędny) : http://allegro.pl/it...1_lumel_pl.html

Jak coś więcej to pytaj przez GG.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 12:54

Obrotomierz niepoprawnie działa - Bizon Rekord Przywiozę zegar od wuja i sie sprawdzi.