Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share phuandrzej

phuandrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 19:27

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów kolego ja ci wyśle te zdjęcia odezwij sie na maila phu.andrzej@interia.pl
lub tel 511577033

Edytowany przez phuandrzej, 09 wrzesień 2014 - 19:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Dzisiaj, 01:13
  •  

#42 Share Cais

Cais

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 21:07

Witam. mam problem z tym komputerem , dlaczego jak go zaprogramuje całego a później zgasze kombajn i wyłączę stacyjkę to cały sie rozkoduje.. każdy  dzień jak jadę kosić muszę go programować , jest w nim jakaś bateria czy coś co podtrzymuje ustawienia ?.

#43 Share BaKoS

BaKoS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Pokazowe

Napisany 01 lipiec 2015 - 16:14

Witam Cais jest z tyłu za osłoną przykręcaną na kilka wkrętów osłona i pod nią jest płytka scalona i w nią jest wlutowana bateria podtrzymująca pamięć tego komputera mogła się poluzować lub lut popękać i nie trzyma w pamięci danych.

Ja mam problem z liczeniem prędkości w "km" odlutowałem tą baterię i i przylutowałem lecz nadal nie pokazuje dokupiłem nowe magnesy i ten czujnik co ma przetwarzać (liczyć) na wałku napędowym i nadal nic nie pokazuje może ktoś coś lepiej wie?

#44 Share Cais

Cais

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 22:43

Ok. dzieki ;). a zaprogramowałeś go ? musisz wpisać odpowiedni czynnik do rozmiaru kół i modelu kombajnu jak tego nie będzie to itak nie będzie pokazywać , albo źle. miałem org książeczkę do niego było wszystko opisane.. dziś była by potrzebna ale nie wiem gdzie sie podziała :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Dzisiaj, 01:13
  •  

#45 Share BaKoS

BaKoS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 00:13

wszystkie dane mam w nim wprowadzone (przed wymontowaniem nagrałem filmik z ustawieniami) ale i mam już naprawione(wynalazłem jak to ma działać) tylko nie jeździłem jeszcze kombajnem więc 100% pewności nie mam ale komputer bynajmniej pokazywał prędkość xD jak bedę nim jeździł to napiszę czy działa i jak to naprawić ze sprawdzeniem :)

#46 Share BaKoS

BaKoS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 20:19

Okazało się, że łatwo sprawdzić czy działa tylko potrzebny był mi mocniejszy magnez (z twardego dysku z komputera Pc-ta) niż oryginalne bo nie wytwarzał tego pola magnetycznego odpowiedniego, teraz działa elegancko jak ruszę w pole to będę widział czy liczy wszystko :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share MioszBrudziski

MioszBrudziski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 13:41

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Witam panowie mam problem z tym informatorem zawiesił się i nie reaguje na płytkę ani na żadne przyciski i pokrętło co może być przyczyną i jak to usunąć ????

Dodaj odpowiedź