damirac

Claasa Dominatora 108 SL maxi (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów

Polecane posty

Szymek123    1

Ok obadam to na wiosnę bo narazie mam akumlator wyciągnięty na zimę dzięki za wskazówki chyba że wstawienie fotek to nie problem to możesz wstawić acha i jeszcze jedno pokrętłem trzeba coś kręcić

Edytowano przez Szymek123

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clasic    0

Ok obadam to na wiosnę bo narazie mam akumlator wyciągnięty na zimę dzięki za wskazówki chyba że wstawienie fotek to nie problem to możesz wstawić acha i jeszcze jedno pokrętłem trzeba coś kręcić

te fotki to jeszcze nie wiem jak, łatwiej byłoby na maila.Pokrętło ustawiasz np.w pozycje neutralną,to jest pomiędzy "h"czas pracy a obroty silnika wtedy na wyświetlaczu nie masz nic,a w momencie kiedy znajdziesz to miejsce powinno pokazać się 0 lub 1.magnez musisz przyłożyć właściwą stroną czyli tą która lepiej przyciąga.Ja do wiosny nie czekałem teraz akumulator założyłem i kartę zrobiłem bo na wiosnę nie będzie czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziuxx    0

A panowie powiedzcie mi co mam zrobic jak bordinformator sie wogole nie wlacza? Mam kombajn commandor 228cs ale bordinformator i sposob podpiecia jest ten sam. Patrzylem czy to wina bezpiecznika ale na moje nieszczęście jest jak nowy. Pozatym jak zdjąć tą płytę z bezpiecznikami do której od spodu sie podpina bordinformatora? Ktos ma jakis sposób?

Edytowano przez kondziuxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

he,he problem już rozwiązany w bardzo prosty sposób.Ten komputer można łatwo zresetować i przywrócić fabryczne ustawienia.A karta programująca to faktycznie kawałek plastiku z małym magnesem w środku,bardzo łatwo ją można zrobić i niewielkim kosztem. Nie trzeba wydawać 300 zł. w serwisie.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Claas Dominator. smile.gif

Kolego powiedz jakie czynności należy wykonać po przyłożeniu płytki programującej posiadam takową do jaguara, mam taki sam problem nic komputer nie pokazuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clasic    0

Witam ! Jeżeli komputer jest "zablokowany" to przykładanie karty programującej nic nie pomorze,przynajmniej w moim przypadku tak było .Moja rada jest taka :wypnij wtyczkę, wymontuj go z maszyny następnie odkręć tylną klapkę komputera żeby dostać się do środka tam znajdziesz ogniwo podtrzymujące pamięć,teraz musisz odlutować to ogniwo i odczekać kilka minut {musisz się liczyć z utratą wszystkich danych pozostaną tylko ustawienia fabryczne}mi to pomogło a w żadnym serwisie claasa nie potrafili mi pomóc.Życzę powodzenia.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clasic    0

Kolego powiedz jakie czynności należy wykonać po przyłożeniu płytki programującej posiadam takową do jaguara, mam taki sam problem nic komputer nie pokazuje :/

 

Co z tym komputerem kolego jakieś postępy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clasic    0

tak udało mi się go naprawić, tak jak pisałeś udłutowałem tą baterię i ruszył :)

 

Cześć kolego cieszę się że moglem pomóc,pewnie zawiesił Ci się bo nie masz instrukcji,komputer choć prosty w obsłudze ma wiele różnych możliwości i łatwo można się pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

a ten przycisk set jest na palenu komputera czy płytki programującej??? bo mam zamiar zmienic heder na wiekszy i trzeba bedzie tez przestawic na bordzie w chce sie dowiedzies jak, na razie wiem ze wyjmuje sie plytke zaklada na panel i powiino sie cos wyswietlisc ,i trzeba naajechac na to co sie chce i kliknac set, ustawic i progr. tylko gdzie ten set i te przyciski do ustawiania, na plytce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clasic    0

a ten przycisk set jest na palenu komputera czy płytki programującej??? bo mam zamiar zmienic heder na wiekszy i trzeba bedzie tez przestawic na bordzie w chce sie dowiedzies jak, na razie wiem ze wyjmuje sie plytke zaklada na panel i powiino sie cos wyswietlisc ,i trzeba naajechac na to co sie chce i kliknac set, ustawic i progr. tylko gdzie ten set i te przyciski do ustawiania, na plytce????

Przykładasz kartę programującą ,pokrętło ustawiasz na szerokość roboczą (arbetsbreite) następnie przyciskami set (te pod wyświetlaczem) wpisujesz nową szerokość roboczą ,przyciskasz przycisk program i gotowe. programowanie wszelkich funkcji komputera najlepiej przeprowadzać z instrukcją obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz3109    0

Witam mam 108 maxi z hederem 5.10 i kołami rozmiaru 23.1-30 . Ja jak zakładam płytkę to na wszystkich punktch mam zero:

Betriebsabfall -0

Vollastdrehzahl - 0

Arbeitsbreite - 0

Dist.Faktor - 0

Gesamtflache loschen - 0

Riemenschlupf - 0

Warnton - 0

Może mi ktoś podpowie jakie wartości mam tu po wpisywać i co wcisnąć by zapamiętało to na stałe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DumBass    0

pocxzytaj temat od początku tam jest wszystko opisane co oznaczają poszczególne nazwy po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Podepnę się pod temat z prośbą o zdjęcia płyty głównej bordinformatora a mianowicie jej tyłu z wlutowanymi kablami. Niestety kilka z nich lata u mnie luzem a na ślepo nie da rady tego posklejać... W zamian za pomoc odwdzięczę się instrukcją obsługi do bordinformatora claas en/de/fr/it/ru .

Edytowano przez AdrianTertel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
phuandrzej    0

kolego ja ci wyśle te zdjęcia odezwij sie na maila phu.andrzej@interia.pl

lub tel 511577033

Edytowano przez phuandrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cais    3

Witam. mam problem z tym komputerem , dlaczego jak go zaprogramuje całego a później zgasze kombajn i wyłączę stacyjkę to cały sie rozkoduje.. każdy  dzień jak jadę kosić muszę go programować , jest w nim jakaś bateria czy coś co podtrzymuje ustawienia ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaKoS    1

Witam Cais jest z tyłu za osłoną przykręcaną na kilka wkrętów osłona i pod nią jest płytka scalona i w nią jest wlutowana bateria podtrzymująca pamięć tego komputera mogła się poluzować lub lut popękać i nie trzyma w pamięci danych.

Ja mam problem z liczeniem prędkości w "km" odlutowałem tą baterię i i przylutowałem lecz nadal nie pokazuje dokupiłem nowe magnesy i ten czujnik co ma przetwarzać (liczyć) na wałku napędowym i nadal nic nie pokazuje może ktoś coś lepiej wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cais    3

Ok. dzieki ;). a zaprogramowałeś go ? musisz wpisać odpowiedni czynnik do rozmiaru kół i modelu kombajnu jak tego nie będzie to itak nie będzie pokazywać , albo źle. miałem org książeczkę do niego było wszystko opisane.. dziś była by potrzebna ale nie wiem gdzie sie podziała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaKoS    1

wszystkie dane mam w nim wprowadzone (przed wymontowaniem nagrałem filmik z ustawieniami) ale i mam już naprawione(wynalazłem jak to ma działać) tylko nie jeździłem jeszcze kombajnem więc 100% pewności nie mam ale komputer bynajmniej pokazywał prędkość xD jak bedę nim jeździł to napiszę czy działa i jak to naprawić ze sprawdzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaKoS    1

Okazało się, że łatwo sprawdzić czy działa tylko potrzebny był mi mocniejszy magnez (z twardego dysku z komputera Pc-ta) niż oryginalne bo nie wytwarzał tego pola magnetycznego odpowiedniego, teraz działa elegancko jak ruszę w pole to będę widział czy liczy wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam problem z tym informatorem zawiesił się i nie reaguje na płytkę ani na żadne przyciski i pokrętło co może być przyczyną i jak to usunąć ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Witam panowie. Może mi ktoś powiedzieć co było grzebane przy claasie jesli na informatorze pokładowym pokazuje sume godzin ok 2800h a na liczniku tym cyfrowym przy zegarach 4600??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj