damirac

Claasa Dominatora 108 SL maxi (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów

Polecane posty

damirac    0

witam,

zakupiłem w tym roku claasa dominatora 108 SL maxi, udało się zdobyć do niego komputer, jak już udało się go trochę opanować to okazało się że nie liczy hektarów, co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Mam taki sam problem jak kolega.

Mój bodinformator nie liczy hektarów tylko czas jaki jest załączony a jeżeli nacisne na hektary to cały czas wyświetla 0,00 i to samo jest z godzinami wie może ktoś o co chodzi ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damirac    0

a prędkość jazdy wyświetla?

nie wiem czy to pomoże ale złączam rysunek z instalacją czujników

post-6491-021342100 1279738337_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Aby licznik zaczął liczyć hektary to musi być:

sprawny,

właściwie ustawiony,

posiadać sprawne czyjniki położenia hedra i prędkości jazdy.

Położenia hedra znajduje się na przenośniku pochyłym a prędkości jazdu na kole tylnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damirac    0

zaraz po zamontowaniu komputera nie było prędkości i hektarów, prędkości nie było bo nie było czujnika, zdobyłem taki i zamocowałem (jest przy przedniej osi czujnik a na wałku chyba od przekładni magnesy, coś jak na rysunku załączonym wyżej) no i kilometry pokazuje już dobrze, nie mogę dojść jak jest z tym czujnikiem od opuszczania hedera, nie wiem gdzie on powinien być no i przez to nie mogę dojść czy działa i czy w ogóle jest. gdzie on dokładnie powinien byc? a moze tak jak wspomniałes mam cos zle z ustawieniami. poniżej ustawienia

 

Na załączonym obrazku (http://wyslijto.pl/plik/wjffnjtiku) są odnośniki do punktów proszę o komentarz do punktów.

 

1. przypuszczam że to jakiś chwilowy licznik hektarów, jeśli tak to jak go wyzerować?

2. to chyba ilość hektarów na godzinę, czy to jest czy to jest z całego żywota kombajnu czy jakiś ostatni czas, jak go wyzerować?

3. prędkość w danej chwili,

4. co to za km?

5. chyba suma godzin pracy kombajnu w całym jego czasie użytkowania, da się go wyzerować? Komputer pracował do tej pory na innym kombajnie, czy te godziny które się wyświetlają to godziny z tamtego kombajnu wcześniejszego czy z tego?

6. chyba podobnie jak 5 tylko hektary, da się wyzerować?

7. obroty maszyny, po co światełko przy nim?

8. obroty wentylatora, po co światełko?

9. co to?

10. chyba obroty silnika ale jest 0 cały czas

11. chyba jakiś licznik godzin ostatnich

12. chyba jest to część zespołu żniwnego jaką w danej chwili kosimy, po wciśnięciu czegos innego niż 1 zaraz powrotem wraca na 1\

13. co to?

 

po założeniu płytki programmierkarte:

Betriebsabfall- co to? (wyświetla się 5.00)

Vollastdrehzahl - co to? (wyświetla się 2000)

Arbeitsbreite – chyba szerokość zespołu żniwnego (wyświetla się 5.10)

Dist. Faktor – co to (wyświetla się 0.00)

Gasamtflache lachen – chyba całkowita powierzchnia wykoszona da się wyzerowac??

po założeniu płytki programmierkarte na pozycjach 6-10 nie ma nic na płytce napisane ale się wyświetlają jakieś liczby:

6-0

7-840

8-780

9-2000

10-0

Warnten- chyba jekies ostrzeżenia

Riemenschlupf- co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

A jak najprościej zprawdzić czy te czujniki działają ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszo27    0

tam powinno pisać która to zasilanie więc podłącz zgodnie z biegunowością i jeśli nie masz miernika uniwersalnego to weź w garść diode albo żaróweczkę tylko o bardzo małej mocy na minus żarówki dal minus z kombajnu a na plus żarówki daj ten kabel który pozostał w czujniku wolny, przystaw czujnik do magnesu i jeśli sie zaświeci żaróweczka to dział. Ja osobiście dla bezpieczeństwa polecał bym zamiast żaróweczki diode LED, mała żarówka tak z 3W nic nie zrobi czujnikowi ale przezorny zawsze ubezpieczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Mam miernik to zobacze ten czujnik

a co do instrukcji to tak jak kolega wyżej jeżeli ktoś ma to niech pośle to byłbym wdzięczny

jaroszs@inteira.eu


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damirac    0

Szymek123 a mozesz mi powiedziec gdzie dokładnie mam szukac czujnika od opuszczania hedera, bo ja się moge domyslac tylko, jest tam kilka czujników ale moze to nie to, a moze mógłbys jakąś fote pstryknąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

mam instrukcjie licznika ale po niemiecku, angielsku ..., jak heder jest spuszczony to swieci sie zielona dioda w prawy górnym rogu tam przy takim dziwnym rysunku

co do powyzszych pytan

 

Betriebsabfall- co to? (wyświetla się 5.00) procentowy dopuszczalny spadek obrotów zanim włączy sie sygnał dzwiekowy

Vollastdrehzahl - co to? (wyświetla się 2000) obroty silniki poodczas pełnego obciążenia

Arbeitsbreite – chyba szerokość zespołu żniwnego (wyświetla się 5.10)

Dist. Faktor – co to (wyświetla się 0.00) współczynnik drogi ile przejedzie pomiedzy impulsami

Gasamtflache lachen – chyba całkowita powierzchnia wykoszona da się wyzerowac??

po założeniu płytki programmierkarte na pozycjach 6-10 nie ma nic na płytce napisane ale się wyświetlają jakieś liczby:

6-0

7-840

8-780

9-2000

10-0

Warnten- chyba jekies ostrzeżenia

Riemenschlupf- co to? dopuszczalny poślizg pasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damirac    0

dzięki za pomoc:) cos już wiem, zobaczę co z tą kontrolką,

a mógłbyś tej instrukcji zeskanować czy zrobić zdjęcia jakimś aparatem/telefonem, dobre i po angielsku moze bym wiedział jak które wartości poustawiać, moze cos mam zle ustawione i dlatego nie oblicza hektarów

jak byś mógł wysłac cos z tej instrukcji to był bym bardzo wdzięczny, mail damirac6@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

z tym czujnikiem który to jest to nie jestem sam do końca pewny ja wytypowałem dwa jeden jest zabudowany na osi i ma taką sprężyne przyczepioną a drugi to jest zabudowany na siłowniku przenośnika pochyłego ale który to to niewiem jeżeli ktoś wie więcej na ten temat to prosze o informacje no i jeszcze jedno da się jakoś zmostkować ten czujnik wysokości ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

u mnie w jaguarze czujnik od licznika jest na spreżynie a na siłowniku od hedera jest czujnik ciśnienia oleju by w sianokiszonce był stały nacisk kół na podłoże -> stałe ciśnienie (autocontur)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Ok dużo mi dała ta informacja dzięki a jeszcze jedno !! jest gdzieś jakaś kontrolka że heder jest opuszczony ?? wyświetli mi się coś na panelu ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damirac    0

już doszedłem co i jak, u mnie nie było tego czujnika, a powinien być pod kabiną i na sprężynce podczepiony do przenośnika pochyłego, jest to czujnik który po opuszczeniu hedera sie załącza i daje sygnał do komputera, wtedy zapala się kontrolka w prawym górnym rogu komputera (zielona).

na poczatku zwarłem dwa kabelki które były przygotowane pod czujnik (chwilowe rozwiązanie), czujnik orginalny 100zł wiec olałem, kupiłem czujnik od swiatła stopu od jakiegos ciagnika czy czegoś (9zł), czujnik przykręciłem do kawałka ceownika a ceownik pod kabiną, sprężynę wymieniłem na bardziej podatną do sprężyny kawałek łańcuszka a łancuszek do przenośnika pochyłego. działa tak jak powinno:)

jesli będzie ktoś potrzebowął to moge zrobić zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

a wie może ktoś czy da się zmienić w komputerze szerokość hedera ?? i jak to zrobić ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

musisz miec karte do programopwanie wtedy zakładasz ja na poketło i ustawiasz pokretło na Arbeitsbreite i stawiasz przyciskami pod liczba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damirac    0

rzecz bardzo prosta

zakładasz na panel kartę programującą "programmierkarte" przełącznikiem nastawiasz na "Arbeitsbreite" teraz, pod ekranem na którym wszystko Ci się wyswietla masz przyciski "set" (dokładnie pod miejscem na pojedynczą cyfre) wciskając te przyciski w zależności od miejsca ustawiasz szerokośc w metrach jak ustawisz pożądaną wartość wszystko zapamiętujesz guzikiem z napisem "progr." szerokość hedera powinieneś wpisac pomniejszona o jakies 20-30 cm (na jakies zakładki czy coś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

wszystko ok tylko gdzie taką karte dorwać teraz mam ustawiony heder tak że na 1 ha dolicza mi 10 arów


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinlepa    0

Witam.

Zakupiłem nie dawno class jaguar 695. I mam taki problem z moim licznikiem. Nie liczy hektarów. nie pokazuje prędkości, ale za to pokazuje jakiś czas chyba pracy. W poniedziałek to sprawdzę dokładnie. Czujnik pod kabiną z łańcuszkiem podpięty - działa, czujnik prędkości zamontowany na przedniej osi z magnesami sprawdzony i działa. Więc co może być nie tak. Zauważyłem,że pokrętło na liczniku jest tak jak by było przestawione o jeden ząbek tzn jak ustawie na obroty silnika to pokazuje 0 a po przekręceniu w prawo na pozycje pomiędzy dwoma wskazaniami wtedy pokazuje mi obroty. Co może być nie tak???? Jakie czujniki są odpowiedzialne za kontrolę prędkości i licznik ha??? A może muszę jakoś przestawić komputer???? Interesują mnie schematy elektryczne instalacji i opis obsługi licznika a najlepiej programowania.

 

Był bym bardzo wdzięczny za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clasic    0

Witam! ja też nie dawno zamontowałem bordinformator w dominator88 po podłączeniu wszystko działało,pokazywało obroty młocarni i wentylatora lecz moja radość nie trwała długo bo po wyłączeniu silnika ustawiłem pokrętło informatora na obroty wentylatora i wcisnąłem przycisk program wtedy włączył się brzęczyk i wszystkie kontrolki zaczęły migać,więc wyłączyłem stacyjkę.teraz po włączeniu załącza się kontrolnie po czym na wyświetlaczu mam "0"i nie reaguje na przyciski a pokrętło we wszystkich pozycjach "0".ogólnie komputer tak jakby się zawiesił czy coś?!morze ktoś wie jak go odblokować.BARDZO PROSZĘ o pomoc.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clasic    0

he,he problem już rozwiązany w bardzo prosty sposób.Ten komputer można łatwo zresetować i przywrócić fabryczne ustawienia.A karta programująca to faktycznie kawałek plastiku z małym magnesem w środku,bardzo łatwo ją można zrobić i niewielkim kosztem. Nie trzeba wydawać 300 zł. w serwisie.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Claas Dominator. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

A gdzie przyłożyć ten magnes ?? w którym miejscu ?


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clasic    0

Sprawa bardzo prosta włączasz stacyjkę,bierzesz w łapkę magnez o średnicy 1 cm.przykładasz do komputera pod pokrętłem i szukasz miejsca kontaktu aż na wyświetlaczu uaktywnią się nowe funkcje dla pokrętła.Gdybyś nie znalazł to mogę wstawić fotki gdzie to jest i jak zrobiłem kartę programującą.powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj