Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damirac

damirac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 17:05

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów witam,
zakupiłem w tym roku claasa dominatora 108 SL maxi, udało się zdobyć do niego komputer, jak już udało się go trochę opanować to okazało się że nie liczy hektarów, co może być przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 18:37

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Mam taki sam problem jak kolega.
Mój bodinformator nie liczy hektarów tylko czas jaki jest załączony a jeżeli nacisne na hektary to cały czas wyświetla 0,00 i to samo jest z godzinami wie może ktoś o co chodzi ??
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#3 Share damirac

damirac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 19:52

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów a prędkość jazdy wyświetla?
nie wiem czy to pomoże ale złączam rysunek z instalacją czujników

Załączone miniaturki

• CLAAS.jpg

#4 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 08:19

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Aby licznik zaczął liczyć hektary to musi być:
sprawny,
właściwie ustawiony,
posiadać sprawne czyjniki położenia hedra i prędkości jazdy.
Położenia hedra znajduje się na przenośniku pochyłym a prędkości jazdu na kole tylnym.

#5 Share damirac

damirac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 09:02

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów zaraz po zamontowaniu komputera nie było prędkości i hektarów, prędkości nie było bo nie było czujnika, zdobyłem taki i zamocowałem (jest przy przedniej osi czujnik a na wałku chyba od przekładni magnesy, coś jak na rysunku załączonym wyżej) no i kilometry pokazuje już dobrze, nie mogę dojść jak jest z tym czujnikiem od opuszczania hedera, nie wiem gdzie on powinien być no i przez to nie mogę dojść czy działa i czy w ogóle jest. gdzie on dokładnie powinien byc? a moze tak jak wspomniałes mam cos zle z ustawieniami. poniżej ustawienia

Na załączonym obrazku (http://wyslijto.pl/plik/wjffnjtiku) są odnośniki do punktów proszę o komentarz do punktów.

1. przypuszczam że to jakiś chwilowy licznik hektarów, jeśli tak to jak go wyzerować?
2. to chyba ilość hektarów na godzinę, czy to jest czy to jest z całego żywota kombajnu czy jakiś ostatni czas, jak go wyzerować?
3. prędkość w danej chwili,
4. co to za km?
5. chyba suma godzin pracy kombajnu w całym jego czasie użytkowania, da się go wyzerować? Komputer pracował do tej pory na innym kombajnie, czy te godziny które się wyświetlają to godziny z tamtego kombajnu wcześniejszego czy z tego?
6. chyba podobnie jak 5 tylko hektary, da się wyzerować?
7. obroty maszyny, po co światełko przy nim?
8. obroty wentylatora, po co światełko?
9. co to?
10. chyba obroty silnika ale jest 0 cały czas
11. chyba jakiś licznik godzin ostatnich
12. chyba jest to część zespołu żniwnego jaką w danej chwili kosimy, po wciśnięciu czegos innego niż 1 zaraz powrotem wraca na 1\
13. co to?

po założeniu płytki programmierkarte:
Betriebsabfall- co to? (wyświetla się 5.00)
Vollastdrehzahl - co to? (wyświetla się 2000)
Arbeitsbreite – chyba szerokość zespołu żniwnego (wyświetla się 5.10)
Dist. Faktor – co to (wyświetla się 0.00)
Gasamtflache lachen – chyba całkowita powierzchnia wykoszona da się wyzerowac??
po założeniu płytki programmierkarte na pozycjach 6-10 nie ma nic na płytce napisane ale się wyświetlają jakieś liczby:
6-0
7-840
8-780
9-2000
10-0
Warnten- chyba jekies ostrzeżenia
Riemenschlupf- co to?

#6 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 18:28

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów A jak najprościej zprawdzić czy te czujniki działają ??
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#7 Share tomaszo27

tomaszo27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 18:50

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów tam powinno pisać która to zasilanie więc podłącz zgodnie z biegunowością i jeśli nie masz miernika uniwersalnego to weź w garść diode albo żaróweczkę tylko o bardzo małej mocy na minus żarówki dal minus z kombajnu a na plus żarówki daj ten kabel który pozostał w czujniku wolny, przystaw czujnik do magnesu i jeśli sie zaświeci żaróweczka to dział. Ja osobiście dla bezpieczeństwa polecał bym zamiast żaróweczki diode LED, mała żarówka tak z 3W nic nie zrobi czujnikowi ale przezorny zawsze ubezpieczony :)

#8 Share damirac

damirac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 19:05

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów a ma ktoś może instrukcje obsługi takiego komputera
http://www.agrofoto....image&img=71124)

#9 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 19:37

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Mam miernik to zobacze ten czujnik
a co do instrukcji to tak jak kolega wyżej jeżeli ktoś ma to niech pośle to byłbym wdzięczny
jaroszs@inteira.eu

#10 Share damirac

damirac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 19:45

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Szymek123 a mozesz mi powiedziec gdzie dokładnie mam szukac czujnika od opuszczania hedera, bo ja się moge domyslac tylko, jest tam kilka czujników ale moze to nie to, a moze mógłbys jakąś fote pstryknąć??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Dzisiaj, 21:42
  •  

#11 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 20:24

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów mam instrukcjie licznika ale po niemiecku, angielsku ..., jak heder jest spuszczony to swieci sie zielona dioda w prawy górnym rogu tam przy takim dziwnym rysunku
co do powyzszych pytan

Betriebsabfall- co to? (wyświetla się 5.00) procentowy dopuszczalny spadek obrotów zanim włączy sie sygnał dzwiekowy
Vollastdrehzahl - co to? (wyświetla się 2000) obroty silniki poodczas pełnego obciążenia
Arbeitsbreite – chyba szerokość zespołu żniwnego (wyświetla się 5.10)
Dist. Faktor – co to (wyświetla się 0.00) współczynnik drogi ile przejedzie pomiedzy impulsami
Gasamtflache lachen – chyba całkowita powierzchnia wykoszona da się wyzerowac??
po założeniu płytki programmierkarte na pozycjach 6-10 nie ma nic na płytce napisane ale się wyświetlają jakieś liczby:
6-0
7-840
8-780
9-2000
10-0
Warnten- chyba jekies ostrzeżenia
Riemenschlupf- co to? dopuszczalny poślizg pasów

#12 Share damirac

damirac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 20:38

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów dzięki za pomoc:) cos już wiem, zobaczę co z tą kontrolką,
a mógłbyś tej instrukcji zeskanować czy zrobić zdjęcia jakimś aparatem/telefonem, dobre i po angielsku moze bym wiedział jak które wartości poustawiać, moze cos mam zle ustawione i dlatego nie oblicza hektarów
jak byś mógł wysłac cos z tej instrukcji to był bym bardzo wdzięczny, mail damirac6@poczta.onet.pl

#13 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 17:10

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów z tym czujnikiem który to jest to nie jestem sam do końca pewny ja wytypowałem dwa jeden jest zabudowany na osi i ma taką sprężyne przyczepioną a drugi to jest zabudowany na siłowniku przenośnika pochyłego ale który to to niewiem jeżeli ktoś wie więcej na ten temat to prosze o informacje no i jeszcze jedno da się jakoś zmostkować ten czujnik wysokości ??

#14 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 18:38

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów u mnie w jaguarze czujnik od licznika jest na spreżynie a na siłowniku od hedera jest czujnik ciśnienia oleju by w sianokiszonce był stały nacisk kół na podłoże -> stałe ciśnienie (autocontur)

#15 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 19:17

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów Ok dużo mi dała ta informacja dzięki a jeszcze jedno !! jest gdzieś jakaś kontrolka że heder jest opuszczony ?? wyświetli mi się coś na panelu ??

#16 Share damirac

damirac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 14:22

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów już doszedłem co i jak, u mnie nie było tego czujnika, a powinien być pod kabiną i na sprężynce podczepiony do przenośnika pochyłego, jest to czujnik który po opuszczeniu hedera sie załącza i daje sygnał do komputera, wtedy zapala się kontrolka w prawym górnym rogu komputera (zielona).
na poczatku zwarłem dwa kabelki które były przygotowane pod czujnik (chwilowe rozwiązanie), czujnik orginalny 100zł wiec olałem, kupiłem czujnik od swiatła stopu od jakiegos ciagnika czy czegoś (9zł), czujnik przykręciłem do kawałka ceownika a ceownik pod kabiną, sprężynę wymieniłem na bardziej podatną do sprężyny kawałek łańcuszka a łancuszek do przenośnika pochyłego. działa tak jak powinno:)
jesli będzie ktoś potrzebowął to moge zrobić zdjęcie.

#17 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 21:48

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów a wie może ktoś czy da się zmienić w komputerze szerokość hedera ?? i jak to zrobić ??

#18 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 18:28

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów musisz miec karte do programopwanie wtedy zakładasz ja na poketło i ustawiasz pokretło na Arbeitsbreite i stawiasz przyciskami pod liczba

#19 Share damirac

damirac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 18:30

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów rzecz bardzo prosta
zakładasz na panel kartę programującą "programmierkarte" przełącznikiem nastawiasz na "Arbeitsbreite" teraz, pod ekranem na którym wszystko Ci się wyswietla masz przyciski "set" (dokładnie pod miejscem na pojedynczą cyfre) wciskając te przyciski w zależności od miejsca ustawiasz szerokośc w metrach jak ustawisz pożądaną wartość wszystko zapamiętujesz guzikiem z napisem "progr." szerokość hedera powinieneś wpisac pomniejszona o jakies 20-30 cm (na jakies zakładki czy coś)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 09:48

claas komputer (informator pokładowy) nie działa licznik hektarów wszystko ok tylko gdzie taką karte dorwać teraz mam ustawiony heder tak że na 1 ha dolicza mi 10 arów

Dodaj odpowiedź