Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zwalczać perz właściwy?

373 odpowiedzi na ten temat

#61 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:06

Jak zwalczać perz właściwy? Ludzie kiedy pryskac jak zima tuz tuż oprysk aby był skuteczny musi miec minimum 3 tygodnie wegetacji roślin. Pryskanie teraz to duże ryzyko trzeba było wcześniej o tym mysleć. Tym bardziej jak zaorzesz musi minąć conajmniej miesiąc zanim chwasty wzejdą. Możesz zaryzykować popryskać i orać na wiosne. W życie będzie sporo trawy i perzu w owsie pewnie to samo jesli to zaorzesz bez pryskania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zwalczać perz właściwy? Dzisiaj, 03:32
  •  

#62 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:17

Jak zwalczać perz właściwy? Zgadzam się z przedmówcą, pryskanie teraz to strata pieniędzy i marnowanie środka. U mnie w okolicy miał jeden takie pole, które wziął po pionierze :huh: to zaorał, skultywatorował i zebrał trawe cyklopem. Teraz ma tam kukurydze jak las. Więc da się jakoś przywrócic pole do porządku

#63 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:30

Jak zwalczać perz właściwy? Uprawa mechaniczna jest dośc nakładochłonna i nie przyniesie takich efektów jak chemia. Jeśli zielsko jest wysokie dobrze trudno będzie porzyorać. Może spróbuj talerzówką poczekaj troche zanim zamrozi na dobre do sotatniej chwili i potem zaorz głęboko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:31

Jak zwalczać perz właściwy? po pierwsze na opryski juz w tym roku jest ZA PÓZNO
Hmm a na wiosne to raczej perz nie zdarzy prawidłowo sie rozwinąć a siac na takie pola zboza jare mija sie z celem jak siac to jedynie zboza ozime
Pryskać najlepiej jest po zniwach na Stalerzowane ścierniko po czasie ok 2tyg. jak perz ładnie odbije

#65 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 08 październik 2010 - 18:10

Jak zwalczać perz właściwy? taka moja rada to nie talerzuj tego perzu bo bedzie go jeszcze więcej potniesz go na kawałki i to wszystko bedzie rosło. ja bym to zaorał nie głęboko i kultywator i brony i trzeba to wyciągnąć z tego pola i wywiezć

#66 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 08 październik 2010 - 18:58

Jak zwalczać perz właściwy? Ja teraz talerzówki raczej bym się "bał" dać, nie wiem jaki masz sprzęt, wez to delikatnie czymś porównaj i potem przedpłużki i orka na 30cm

#67 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 08 październik 2010 - 19:02

Jak zwalczać perz właściwy? Mogłeś pomyśleć o opryskach dwa tygodnie temu, teraz to już za późno chwasty już nie wegetują.
Wystarczyła by wtedy po opryskach głęboka orka na zimę.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#68 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 październik 2010 - 21:39

Jak zwalczać perz właściwy? Jeżeli koniecznie chcesz z tego pola coś zebrać to już nie pryskaj. Orka "po ramę" i na wiosnę siew. Będzie w tym dużo perzu i trawy ale coś skosisz. A po żniwach porządna dawka glifosadu i będzie ok.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#69 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 09 październik 2010 - 05:29

Jak zwalczać perz właściwy? A co powiecie na to jakbym teraz opryskał zdrowa dawka pole zostawił do wiosny i zasiał tam kukurydzy??
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#70 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 09 październik 2010 - 06:43

Jak zwalczać perz właściwy? Posłucham sie waszych rad i już nie będę pryskał tylko nie wiem czy teraz podorac a na wiosne kultywtorem i głeboka orka czy teraz odrazu głęboko zaorać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 październik 2010 - 07:25

Jak zwalczać perz właściwy? Tak czy tak trzeba to ziele czymś rozdrobnić pługiem bez przedpłużków napweno nie zoarzesz kilkuletniej trawy żeby to wygladało i skiby były poodwracane. Talewrzówka może i rozdrobni perz ale umożliwi dokładne przyoranie. Jeśli to dobra ziemia i był ugór można posiać qq opryskasz ją potem od jednolisciennych chwastów jakim jest perz. Co do tego kultywatora nie wiem czy to dobry pomysł wszystkiego nie wyciągniesz narobisz się paliwa napalisz a pewnie i tak oddajesz połowe lub całe dopłaty właścicielowi. Zwalczanie perzu w zbożach jarych umożliwia środek atribut koszt około 150 zł na h, generlanie zboże jare na pierwszy raz to zły pomysł tylko perz porośnie.

#72 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 październik 2010 - 08:38

Jak zwalczać perz właściwy? Z tą talerzówką to nie jest wcale zły pomysł. Czytałem że perz właśnie można tak likwidować, mianowicie po zbiorach 2 lub 3 razy talerzować z mniej więcej tygodniowymi przerwami aby pędy poodrastały i później głęboko zaorać aby go zadusić.
Tylko teraz to już za późno na tą metodę.

#73 Share marianmass

marianmass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:27

Jak zwalczać perz właściwy? Panowie mam takie pytanko. Czy da rade opryskać na wiosne perz przed zasiewem owsa na dzień dzisiejszy pole jet potależowane.

#74 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 22:48

Jak zwalczać perz właściwy? hahahhaha talerzowałes perz?????!!!;d

#75 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 00:26

Jak zwalczać perz właściwy? a czemu mialo by sie nie dac opryskac perzu???
na wiosne 5L rundupu ale zamiennika zeby taniej bylo i poczekac 2 tygodnie i mozna orac i siac owies bez problemu

#76 Share marianmass

marianmass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 09:45

Jak zwalczać perz właściwy? No mam talerzówke to talerzowałem. No oczywiście że moge pryskać tylko czy skuteczność będzie bardzo dobra owies trzeba zasiać do końca marca a czy perz wytwoży odpowiednią ilość liści żeby zdążyć z opryskiem.

#77 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 listopad 2010 - 10:05

Jak zwalczać perz właściwy? Perzu się nie talerzuje bo będzie jeszcze mocniej rósł.Perz najlepiej jest niszczyć kultywatorem z sprężystymi zębami.tylko że nie wiedzie się takim na ściernisko.Ja zawsze robie podorywkę pługiem.

#78 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 11:28

Jak zwalczać perz właściwy? Jak się zwalcza perz po zbiorze rośliny to nie powinno się robić żadnych uprawek jeśli sieje się roślinę ozimą bo nie wyrobi się w czasie. Po zbiorze trzeba odczekać z 2 tygodnie żeby perz odbił po skoszeniu, potem najlepiej Roundup Trans Energy bo działa szybciej i można już po tygodniu orać i siać rośliny, a ona działa dalej nawet po orce niszcząc kłącza.

Jak ma być roślina jara to też bym nie robił uprawek pożniwnych tylko dał zwykły Roundup bo będzie więcej czasu.
Najlepiej perz usuwa się siejąc kukurydzę, po 3 latach pole będzie super odchwaszczone.

Bizonbs, Wacek21, Filipo, darek13, asharot, Lukaszjarm, przemrolnik, bobek1, husqwarna, grzesiu09091987, kpiotr, skrok18 --> nie Randap, raunduop, Rounpud, roubndap, czy Rundup tylko Roundup

Zdumiewające jest że wśród wszystkich wypowiadających się tylko jedna osoba napisała poprawnie - Nikita_Bennet, reszty wiedza na temat oprysków pozostawia delikatnie mówiąc wiele do życzenia.

#79 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 13:19

Jak zwalczać perz właściwy? Widocznie ci rolnicy troche myślą i nie kupuja "Randapu" bo jest wiele środków zawierajacych glifosat o wiela tańszych wiec po co przepłacać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 13:49

Jak zwalczać perz właściwy? Czytać nie umiesz? Przecież sami piszą że stosują.
Sam glifosat to nie wszystko, kiedyś robiłem porówanie na jednym polu po ściernisku pszenicy na perz Roundup vs Klinik Duo i nigdy już więcej nie kupię zamiennika. Ba nawet zwykłego Roundupu już nie chcę, Trans Energy jest skuteczniejszy.

Poza tym nie stosowanie środku nie upoważnia do przekręcania nazw, tak trudno wygooglować jak się pisze poprawnie? Takie przekręcanie świadczy o mało fachowej wiedzy i jak ktoś wchodzi na forum to sobie może pomyślec że rolnik to tuman który nie wie jak się nazywa środek o którym mówi. Środki ochrony to niebezpieczne substancje i jednak powinno się dokładnie wiedzieć o czy się mówi.