Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zwalczać perz właściwy?

373 odpowiedzi na ten temat

#241 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 17:13

Jak zwalczać perz właściwy? Witam. Mam pytanie pilne dnia 14 sierpnia wykonałem oprysk na perz na rżysku preparatem Roundup TransEnergy 450 SL i pisze tam że całkowite zamieranie roślin następuje po upływie 3 tygodni od oprysku. Natomiast pisze na ulotce pod hasłem następstwo roślin że można wykonywać zabiegi uprawowe jak i siew w przypadku zwalczania chwastów jednorocznych po 2 dniach a wielorocznych po 5 dniach ,widać działanie środka już na polu. Tak więc chcę usłyszeć waszej wypowiedzi. Bo chciałbym zrobić podorywkę i zasiać gorczyce i liczę na odpowiedź pilną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zwalczać perz właściwy? Dzisiaj, 22:44
  •  

#242 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 17:41

Jak zwalczać perz właściwy? Skoro tak napisali to tak jest .Roślina pobiera trucizne i zamiera niezależnie od tego czy podorywkę zrobisz po 1 tygodniu czy po 2 .
ZETOR TEAM

#243 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 17:44

Jak zwalczać perz właściwy? Jak będziesz widzieć że chwasty robią się żółte to możesz orać przeważnie wystarcza 10-dni,zresztą gorczycę na poplon można wysiać do 1 września.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 21:36

Jak zwalczać perz właściwy? Roundup nie zalega w glebie , rozkłada sie , itp,

#245 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 07:44

Jak zwalczać perz właściwy? to czyli można robić uprawy po objawach żółknięcia roślin? robił ktoś z was tak?

#246 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:51

Jak zwalczać perz właściwy? Niby można ale każdy woli poczekać aż roślina zostanie porażona cała na wierzchu i cała pod spodem, a czy przy pierwszych objawach porażenia liść korzeń też jest porażony tego nie wiem.

#247 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 16:57

Jak zwalczać perz właściwy? Miałem tak w tamtym roku z perzem że termin naglił i zaorałem po 7 dniach. Perz wtedy dopiero lekko się zrobił żółty. Po działało w tym roku zero perzu na tym polu.

#248 Share ur330

ur330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 17:39

Jak zwalczać perz właściwy? dzięki wszystkim za odpowiedź.

#249 Share inka__k

inka__k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 październik 2013 - 18:57

Jak zwalczać perz właściwy? Witam, wiosną tego roku rodzinka chciała zniszczyć perz traktując pole glebogryzarką i wiadomo jak to się skonczyło ;[ Teraz perz jest wszędzie.
I stąd moje pytanie: Czy mogę jeszcze w tym roku zrobić oprysk round*pem? Czy zrezygnować z oprysku jeśli wystąpia przymrozki? I jakim roundapem TransEnergy 450SL czy też 360 SL?

#250 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:49

Jak zwalczać perz właściwy? Za późno. Wegetacja już się kończy. Teraz skuteczność byłaby znikoma.

Edytowany przez bazalt50, 02 październik 2013 - 19:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 październik 2013 - 19:50

Jak zwalczać perz właściwy? Galupem lub kilerem 360sl, to to samo po co przepłacać, jeżeli średnia temp. będzie powyżej 5oC i wegetacja jeszcze będzie to pryskaj.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#252 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2191 postów

Napisany 02 październik 2013 - 22:06

Jak zwalczać perz właściwy? Ja w tym roku chciałem zaoszczędzić i pryskałem glifosem + siarczan amonu i nie jestem zadowolony ,z wierzchu perz usechł ale korzenie pozostały .orałem po 6ciu tygodniach pod siew i nadal korzenie pozostawały nie porażone .

#253 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 październik 2013 - 08:34

Jak zwalczać perz właściwy? Ja mam zwalczać perz właściwy końcem przyszłego tygodnia, o ile pogoda pozwoli. Narazie są niskie temperatury i zapowiadają przymrozki, a z tego co czytałem na internecie minimalna temperatura do działania glifosatu to 10 stopni.Po niedzieli ma być ciepło u mnie, więc wtedy muszę pryskać.

#254 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 październik 2013 - 18:08

Jak zwalczać perz właściwy?

Ja w tym roku chciałem zaoszczędzić i pryskałem glifosem + siarczan amonu i nie jestem zadowolony ,z wierzchu perz usechł ale korzenie pozostały .orałem po 6ciu tygodniach pod siew i nadal korzenie pozostawały nie porażone .

I Twoja wina że słabo wzięło. Siarczan amonu powoduje akumulacje glifosatu w liściach, czyli spaleniu ulegają liście, do korzeni glifosat nie dociera i nie są one ruszone.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#255 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2191 postów

Napisany 03 październik 2013 - 18:36

Jak zwalczać perz właściwy? No nie koniecznie zastosowałem oprysk 16 sierpnia w dawce 4l.+4kg siarczanu w temp. ok.20 st..chwasty schły powoli a końcowa forma uschnięcia nastąpiła po dwóch tygodniach pole zrobiło się żółte ale korzenie nie do końca obumarły ,tym bardziej że orkę wykonywałem póżniej niż przewiduje to producent środka .wcześniej pryskałem rondapem na innych polach i podziałało .

#256 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:09

Jak zwalczać perz właściwy? za sucho było i glifosat słabo podziałał

#257 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2191 postów

Napisany 03 październik 2013 - 20:22

Jak zwalczać perz właściwy? Raczej w Wielkopolsce przepadywało (suszy nie było) po zbiorach odczekałem aż odbije i dopiero zabieg , laikiem też nie jestem i starałem się wykonać oprysk w sprzyjających warunkach pogodowych i dokładnie ,ja bardziej stawiam na jakość środka , cena nie zawsze idzie w parze z jakością.

#258 Share inka__k

inka__k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 październik 2013 - 08:55

Jak zwalczać perz właściwy? Dzięki wszystkim za odpowiedź.
Jednak, po zastanowieniu, oprysk będzie wykonany wiosną. Tutaj gdzie mieszkam temperatura w nocy to 1-2 st, czasami nad ranem są już przymrozki. W dzień tez nie jest lepiej, bo temp. to 7-8 st w porywach do 10 st, a do tego wiatr. Szkoda pieniędzy.

#259 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 27 październik 2013 - 08:30

Jak zwalczać perz właściwy? Czternastego października opryskałem perz herbicydem Roundup Trans Energy 450 SL w dawce 3l środka na 210l wody i po pięciu dniach już było widać, że perz jest jakiś "blado zielony". A przedwczoraj jak byłem na polu to już było całe żółte. Opisuję to własne doświadczenie dlatego, aby przekazać, że późny zbieg może być skuteczny. Oczywiście pogoda była sprzyjająca. Przede wszystkim wysoka temperatura w dzień jak na miesiąc październik; w nocy też ciepło. A deszczu spadło, ale bardzo bardzo mało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 28 listopad 2013 - 15:05

Jak zwalczać perz właściwy? Ja opryskałem pod koniec sierpnia raund*pem, za 2 tyg orka i perz wogólenie nie wyginoł. Dawka to 3,5 l/ha. Pryskałem wieczorem kiedy było już chłodno dzień wcześniej spadł deszcz później przez 3 tyg nie było deszczu. Teraz zasiałem pszenżyto ozime i jest tego perzu niestety dość dużo.Dlaczego perz nie wyginoł? Czym opryskać od perzu w zbożu? nie dawno robiłem orkę zimową i niestety rówinież pojawia się perz pług sie zapycha, po prostu coś strasznego czasami miałem już dość tej orki. Jak sie tego pozbyć ? z kąd ten perz się bierze u mnie pole nigdy nie widziało talerzówki a i tak jest ten okropny perz. może coś źle robie uprawiając ziemię może zapłytka orka?(wcześniej orałem na 20 cm w tym roku troche głębiej ale za to miejscami wyoruje sie martwice) sam już niewiem... Czy można opryskać jakimś środkiem wiosną przed siewem zboża jarego? słyszałem że po żniwach dobrze jest zasiać na poplon ścierniskowy peluche podobno ona przeprawia ziemię?