Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw.

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 21:36

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. http://www.plantpres...ex.php/cPath/23

Proponuję Ci Krzysiek jako, ze jestes początkujący tak jak ja zakupić kilka książek z nich wiele sie mozesz dowedziec wiem bo kilka juz zamówiłem :P

Polecam i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. Dzisiaj, 12:14
  •  

#22 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 21:33

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. To jak przeczytasz to napisz czy coś się nauczyłeś :P Ja rozejrzę się w księgarni albo też postaram się zamówię, ale nie teraz w zimę szybko się ciemno robi to będzie czas na czytanie. :o

Jaki jest plon z hektara marchwi i cebuli. Ile ton można wykopać?

#23 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 13 luty 2008 - 17:40

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. Wiesz co rekordy były takie że posiał więcej niż zebrał, i chodzi tu o kilogramy a nie o sztuki. W moim gospodarstwie sadzimy ziemniaki od 25 lat i dalej nas cos czasem zaskoczy. A ty chcesz żeby ktoś na forum nauczył ciebie sadzić marchew cebule ziemniaki. A o każdej z tych upraw napisano po kilkaset książek. Jeden profeso mówi tak a drugi inaczej i badz tu mądry. Zawsze jeszcze mogą wystąpić jakieś niespotykane przypadki. I cał nauka może wziąść w łeb. Także lata doświadczeń a jak zaczynaliśmy sianie warzyw to się siało takim ręcznym jednorzedowym siewnikiem. I napewno nie jeden na tym forum tak zaczynał. I nie jeden go nie sprzedął z sentymentu dla spędzonych za nim godzin. A wydajńość była taka jak szybko szedłeś ale nie za szybko bo wtedy źle siał. Warzywa to poema.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1295 postów

Napisany 13 luty 2008 - 19:35

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. Ja mam mało warzyw, różnie od 1 ha do 5 ha. A marchew plonuje powyżej 50 ton.
FUNKMASTER

#25 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 13 luty 2008 - 22:11

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. zawsze miałem marchew wczesną pod osłonami . no i zawsze cena była w miare ok. Ale przy marchwi jest zuzo roboty no i potrzeba ludzi do pracu a u mnie z tym nie jest zaciekawie poniewaz ludzie chcą zeby im płacic 8zł za godzine :rolleyes: . ostatecznie zrezygowałem z uprawy marchwi .
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#26 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 23:10

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. ;)

Po dłuższych przemyśleniach doszedłem wniosku, że trochę pośpieszyłem się z założeniem tematy, bo to nic pewnego, ziemia drożeje, ludzie nie chcą jej sprzedawać. Myślę, że wszystko rozstrzygnie się w ciągu następnych 4-5 lat, gdyby udało się dokupić ziemi do choćby 10 hektarów, to czemu nie warto spróbować. A na razie dziękuje za pomoc. :)

Na razie ostatnie pytanie:
Szklarnia jest zaliczana jako pole czy budynek?

#27 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 sierpień 2008 - 19:37

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. planujesz już co będziesz robił za 5 lat ;) za 5 lat wszystko może się zmienić ! a w dzisiejszych czasach 10 ha kupić to jest trochę wydatku :o

#28 Share vvu

vvu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 14:48

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. No i jeszcze jaką ta ziemie kupisz. Ja mam srednio po 3 ha cebuli, ma spore wymagania, przewiew i wieksza wilgotnosc.
Szklarnia to wydatek min. 20 tyś 50m2. i jest to budynek który raczej trzeba ubezpieczyć (grad). musi mieć hartowane, grube szkło
Piec na miał kupowałem w tym roku ze zbiornikiem 6 tyś.

Według mnie nie pipraj się w warzywa bo zmarnisz sobie życie jak ja i mój tata.
Co do areału to nie szalej np mój sąsiad ma tylko 5 ha ale wszystko pod tunelami z pekiną i kalafiorami
kasy ma w hu. bo ma przechowalnie z agregatem i sprzedaje wszystko w lutym/marcu.

A ty jak chcesz wszystko od podstaw maszyny pole jeszcze zero praktyki to nie masz szans.
W mojej okolicy jak jeden gość ma 15 ha to tak sie dorobił na kalafiorach ze kupił stacje paliw
i teraz sieje tylko zboże.
ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

#29 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 30 marzec 2009 - 16:09

W mojej okolicy jak jeden gość ma 15 ha to tak sie dorobił na kalafiorach ze kupił stacje paliw
i teraz sieje tylko zboże.

Pisz tak więcej to wszyscy bedą kalafior sadzić :]

#30 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 30 marzec 2009 - 16:12

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. to ładnie musiał wyjśc na tych kalafiorach :blink: :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share vvu

vvu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 15:34

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. No jak im przyjdzie posadzić, związać i obrobić z 50 tuneli to stwierdzą jak każdy "nie ma nic za darmo"

#32 Share xXPronarXx

xXPronarXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 16:19

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. jakie warzywa zasiać na słabej ziemi dokładnie to od4-6klasy

Edytowany przez krzysiek16m, 08 styczeń 2011 - 23:10.
literówki

#33 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1863 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 19:07

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. na 4 możesz siać marchew, pora, cebulę, kapustne,

#34 Share vvu

vvu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 15:44

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. Tak szczerze to jak chcesz siac marchew cebule to musisz znalezc jakieś 20 hektarów.
do kapusty jakies 4-5 ha wystarczy ale musisz miec albo tunele albo przechowalnie.
kwestia jest tez taka jaka to ziemie bedziesz mial.

Co do ostatniego pytania to jak weźmiesz jakis milion kredytu i go potem splacisz to pewnie dasz rade.

#35 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:39

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. @vvu

ale głupoty piszesz :P

#36 Share marcinXD

marcinXD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:02

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. Kilku moich znajomych uprawia warzywa na ogólnej pow. gospodarstwa 2-5 ha i nieźle na tym wychodzą. Trzeba tylko chęci do pracy i własnych maszyn.

#37 Share vvu

vvu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 23:23

@vvu

ale głupoty piszesz :P

hm a mógłbyś sprecyzować bo jak narazie to odnoszę wrażenie że to ty usiłujesz zrobić z siebie idiote

#38 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:51

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. @vvu
abstrahując od tego, ze kolega xXPronarXx jest pewnie kolejnym wielkim prorokiem i pewnie juz wie ze w przyszłym roku warzywa beda tak drogie jak w tym roku :P to jednak wcale nie musi miec az 25 ha warzyw, a w tym 5 pod jakimis tunelami, zeby zarobic tyle ile wystarczyłoby na rozwój gospodarstwa w tym kierunku (chociaz gdyby wziął duzy kredyt, tak jak polecasz, to juz wtedy miałby troche trudniej).

Kolega marcinXD wyczuł co nie pasowało mi w Twojej wypowiedzi i ładnie to uzasadnił. Nie potrzebne sa hektary i ogromne inwestycje, a trzezwy umysł, chęci do pracy i samozaparcie.

I nie spinaj sie tak, ja tu zartobilwie, a ten sie zaraz obraza :P

#39 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 20:27

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. Kolego tu sie z toba nie moge zgodzic. Mozesz miec trzezwy umysł ale gospodarstwa niskohetarowe giną przy normalnym roku w którym nie ma kleski. Takie gospodarki nie maja prawa bytu w dzisiejszych czasach. Przy ciężkim roku jak nie bedziesz miał ilości tirowych danego warzywa to lądujesz po kredyt do banku, a jesli kolejny rok sie nie powiedzie to juz jest po tobie i co tu pisac głupoty o samozaparciu czy trzezwym umysle. Mozna miec najlepsze checi ale jak jest cenowa kleska to nic sie na to nie poradzi. A co do zaczynania na 2 ha produkcji warzywnej to nie ma co marzyc o sukcesie i nie ma co chłopaka pocieszac bo tak jest cena jednego ha dobrej ziemi to ok 35 tys a co mowic o 10ha a jak piachy kupisz to zapomnij o warzywach bo na takiej glebie nie ma produkcji warzywnej. Pozdrawiam mimo wszystko zycze szczescia:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share malgosiam

malgosiam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 17:02

Mam zamiar zająć się uprawą warzyw. Cięzko zaczynać uprawę warzyw na małym areale, kiedy liczą się tylko potentaci, ale fakt, jak jest jakaś klęska to ceny bardzo zwyżkują. Natomiast nie polecałabym brania pod uwagę ubiegłego roku, bo bazując tylko na tym, można się przejechać. A tym roku rzeczywiście Ci co mieli 15 ha kalafiora mogli stację paliw kupić, może z jednym dystrybutorem ale stację.. :rolleyes: