Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 silnik bierze olej

83 odpowiedzi na ten temat

#61 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 13 październik 2012 - 13:05

C-360 silnik bierze olej @ rolniku360 ale silnik byl docierany gdy byl nowy, teraz ma okolo 1000mth, silnik nie jest pałowany, jeden gość mowi ze "pierścienie sie mogły pozapiekać" /?/, normalnie żre olej jak głupi, ale tak jak pisalem cisnienie jest, straty mocy nie widze zadnej.
Piszecie ze tłoki do wyjecia lub luzy na prowadnicach zaworów... ludzie co ten silnik widział !?- mało-1000motogodzin, moze przy remoncie były gówniane czesci załozone??
Orientuje sie ktos - jaka cena pierscieni+ tłoki+robocizna, lub robocizna +pierscienie jakies dobre...???

Edytowany przez GABBER85, 13 październik 2012 - 13:08.

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 silnik bierze olej Dzisiaj, 15:52
  •  

#62 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 październik 2012 - 15:26

C-360 silnik bierze olej A w jaki sposób był docierany?
Jakie były użyte materiały, zestawy naprawcze?
Masz termostat? Jaka jest temperatura pracy silnika?

#63 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 październik 2012 - 15:59

C-360 silnik bierze olej Damien , czeka Cię wymiana zestawów , najlepiej na ZETOR , bo według sondażu te zestawy teraz są najlepsze.
THM to najgorszy szajs.
Zdejmij kolektor wydechowy i zobacz czy przez głowicę wydechem idzie olej.
U mnie po kapitalce z zestawów MAHLE z wydechu głowicy troszkę się sączył olej ale to przy Mahle normalne bo rozmawiałem z mechanikiem.
On jedzie tylko na ZETORze teraz tylko takie zestawy zakłada , ale pierścienie wyrzuca i zakłada PRIMA-Łódz.
Mówił też że teraz Mahle robi badziewie i że kilka zestawów musiał wyrzucić , bo tak olej szedł do góry że masakra.
Mówi że taki zestaw jak ZETOR&pierścienie PRIMA jest nie do zajechania.

Co wy na to panowie mechanicy??? Seweryn , Roki ?---zgodzicie się z tym?

Edytowany przez POL1, 13 październik 2012 - 16:07.

#64 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 październik 2012 - 17:50

C-360 silnik bierze olej tuleje Krotoszyn tłoki Czechy a pierścienie polskie ale nie pamiętam producenta

#65 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 październik 2012 - 18:00

C-360 silnik bierze olej

-- POMOCY --
C-360 bierze olej, silnik ma ok 1000mth po remoncie . Niedawno sprawdzany byl stan 1,5 na miarce oleju... po orce i uprawieniu 3 hektarów jest ponizej pierwszej kreski na miarce, wziąl sporo oleju.. silnik suchy-brak wycieków, kopci i na wolnych obrotach i pod obciazeniem - wtedy bardziej czarnym dymem, cisnienie na zimnym 0,5-0,6 na cieplym mniejsze troche, mocny jest... wczesniej bral ale minimalnie od wymiany do wymiany...O CO CHODZI??

Dobrze napisałeś ciśnienie? Strasznie niskie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#66 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 październik 2012 - 18:15

C-360 silnik bierze olej pewnie w mpa

#67 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 13 październik 2012 - 18:28

C-360 silnik bierze olej Tylko że akurat ciśnienie nie ma nic do poboru oleju.
Na wolnych obrotach ma mieć 4.0 na wysokich obrotach do 5.5 --ja tak mam.
GoRAL mówisz o zestawie MAHLE ? bo chyba taki ma taki skład.

#68 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 październik 2012 - 18:37

C-360 silnik bierze olej Pisałem o swoim silniku tak mam ładnych parę lat i nic nie ubywa oleju

#69 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 13 październik 2012 - 21:42

C-360 silnik bierze olej

Damien , czeka Cię wymiana zestawów , najlepiej na ZETOR , bo według sondażu te zestawy teraz są najlepsze.
THM to najgorszy szajs.
Zdejmij kolektor wydechowy i zobacz czy przez głowicę wydechem idzie olej.
U mnie po kapitalce z zestawów MAHLE z wydechu głowicy troszkę się sączył olej ale to przy Mahle normalne bo rozmawiałem z mechanikiem.
On jedzie tylko na ZETORze teraz tylko takie zestawy zakłada , ale pierścienie wyrzuca i zakłada PRIMA-Łódz.
Mówił też że teraz Mahle robi badziewie i że kilka zestawów musiał wyrzucić , bo tak olej szedł do góry że masakra.
Mówi że taki zestaw jak ZETOR&pierścienie PRIMA jest nie do zajechania.

Co wy na to panowie mechanicy??? Seweryn , Roki ?---zgodzicie się z tym?

Z zestawami zgodzę się dzisiejsze Mahle to już inna bajka, możliwe że za to odpowiada ten czeski tłok nie wiem kto im robi...
Co do zestawów Zetora odniosę się do 30-stki bo najczęściej nimi się zajmuję są ich dwa rodzaje z którymi miałem styczność jeden to Zetor PDC cały czeski http://www.fotosik.p...b07cd8abaa.html drugi Zetor Polska tłok i tuleja czeska, a pierścienie ma już Primy http://www.fotosik.p...9eab72fbcd.html . Nie wiem czy sa takie do 60.
Teraz są jeszcze zestawy Chełmno Premium tuleje wytwarza Chełmno natomiast tłok produkcji Czeskiej PDC pierścienie Primy i Chełmno Premium Plus tuleja i pierścienie jak w poprzednim tylko tu mamy tłok Gorzycki.
I na koniec nowość od niedawna na rynku zestaw Ursus oryginal nie wiem co tam pchają :)

Edytowany przez Roki212, 13 październik 2012 - 21:47.

#70 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:46

C-360 silnik bierze olej Piszemy że do sprawdzenia luzy na prowadnicach, zdjęcie kolektora też może coś powiedzieć. Mówisz co on widział ledwo 1000? to czemu ciśnienia oleju nie masz, czemu żre olej? Napisałem ci że do wyjęcia prawdopodobnie będą tłoki bo taka ilość oleju może silnik spalić jedynie przez nieszczelne pierścienie. Napisałeś że był robiony remont. Ale co to znaczy? Dla jednego to wymiana kompletów, szlif wału, regeneracja głowic, pompy, wtryskiwaczy a dla drugiego remont to pomalowanie maski. O koszty też na razie nie pytaj bo nic nie wiesz. Rozbieraj silnik i tyle. Potem zobaczysz co będzie dalej. Nie licz na to że skończy się na dokręceniu śrubki.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 październik 2012 - 21:50

C-360 silnik bierze olej Ta my do c330 5 lat temu założyliśmy krotoszyn i po pięciu latach sitko z tulei woda do oleju i co to ma być 5 lat i ani nie widziała pługa ani nic a typ w sklepie mówi dalej że to najlepsze zestawy tylko że pewnie woda zakamieniona czy coś tam o_O teraz w ciapku i 60 mam zetorowskie i roczek i nic.Może ci się termostat nie otworzył i przegrzałeś.Albo własnie jakaś lipa ale mi się wydaje że to termostat

#72 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 październik 2012 - 22:11

C-360 silnik bierze olej Takiej ilości oleju (niby takiej chyba że wyolbrzymionej) ten silnik nie jest w stanie przepalić, kolektor wydechowy byłby zarzygany, prowadnicami ten silnik nie weźmie oleju bo wystają za wysoko, jak dla mnie gdzieś spierdziela, np. odrzutnikiem oleju, no chyba że są już simmeringi na wale, ale jak simmeringi to jak dla mnie silnik do rozebrania.

Miałem takie coś z 3 mies temu, nie było termostatu w silniku i uprażyło pierścienie na 3 i 4 tulei, ale z tłumnika wywalało aż olej.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#73 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 październik 2012 - 22:15

C-360 silnik bierze olej to co ty robiłeś :D ja c360 też mam bez i w orce po dniu wejdzie mi na zielone ale jak lekkie roboty typu siew czy bronowanie to nie ma możliwości :D pisałem pare postów wcześniej o simeringach czy tam odrzutniku ale napisał że po remoncie 1000 mth

#74 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 14 październik 2012 - 07:16

C-360 silnik bierze olej Zakładam że nie ma wycieku na silniku. A jeśli są to lanie za zawracanie głowy.
Jeśli chodzi o uszczelnienie wału na pokrywkach szczególnie tylnej to 60-ka jest pod tym względem nieszczęśliwa. Odrzutnik może być wytarty i puszcza olej a pokrywki często nie pasują. Otwory są tak nawiercone że przeciągają uszczelniacz. Trzeba je poprawiać, jak ktoś nie zwróci na to uwagi to nowy uszczelniacz za chwile cieknie.
Mat ma rację co do spalania dużej ilości oleju przez silnik 60-ki. Chyba że jakimś cudem.... temu powinien zdjąć kolektor. Zazwyczaj widać nagar z oleju na zaworach, krople oleju czy paliwo wylatujące ze spalinami i czy to wszystkie cylindry.
KPK Kumurun Team

#75 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 14 październik 2012 - 09:10

C-360 silnik bierze olej Nawet najlepszy zestaw naprawczy będzie na krótką metę jak masz nieszczelny filtr i układ dolotowy powietrza.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#76 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 14 październik 2012 - 10:29

C-360 silnik bierze olej POWOLI FORUMOWICZE
- cisnienie podalem w MPa bo taki mam zegar takze jesli cisnienie podchodzi pod 0.6 to chyba jest wysokie?
- silnik suchutki że aż dziwota...nigdzie sie olej nie przelewa bo sprawdzalem,
- jak byl docierany? pierwsze 50 mth byl jezdzony delikatnie..
-napisalem remont tzn. wszystkie szlify, dopasowania i środek nowy..sprzeglo pompa wody...
- temperatura ok tzn przy +30 latem wychodzi z zielonego w pomaranczowe, przy +20 -zielone

nie podwazajcie takich rzeczy jak termostat czy wycieki bo bym napisal o tym nie czepiajcie sie kolorów na skali temperatury bo chyba kazdy wie ze te 360 to JAK SIE UDAŁ kazdy ma inny dzwiek, w kazdym inaczej biegi wchodza itd itd...bo polskie... mozliwe ze słabe czesci byly zalozone, choc remont byl robiony u znajomego mechanika i zrobil on juz kilkadziesiat silnikow C360,
CZA BEDZIE ROZEBRAC...

>>>>>> 

#77 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 październik 2012 - 10:43

C-360 silnik bierze olej seweryn20

u nas wszyscy zakładają pokrywy z uszczelniaczem bo na górach przy gaszeniu odrzutnik nie zdaje egzaminu

#78 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 14 październik 2012 - 10:50

C-360 silnik bierze olej GABBER85 ---ano cza :( inny rady nima :lol:

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 14 październik 2012 - 13:21

C-360 silnik bierze olej Fakt w górach odrzutnik nie zdaje egzaminu. Miałem 4011 i przerabiałem ten temat.

Nikt nie podważa twojej wypowiedzi. Po prostu trzeba pisać dokładnie co się robiło i jak bo pojęcie remont jest różnie rozumiane. Jeśli chodzi o ciśnienie oleju w literaturze podane jest w kG/cm lub barach więc i przeważnie tak określają to w postach. MPa rzadko ktokolwiek podaje a ty w pierwszym poście nie podałeś jednostki. Stąd nieporozumienie. Ciśnienie masz wzorowe. czyli tylko góra do roboty. A na pewno do rozebrania na początek.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kar0711

kar0711

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 14 październik 2012 - 13:34

C-360 silnik bierze olej witam. Zrobiłem remont silnika w 355 tuleje tłoki itd. po przepracowaniu ok 15 mtg wymieniłem tłumnik na nowy a wtedy pojawiły się (tak myślę ze wtedy bo wcześniej jakiś nie widziałem) kropki oleju na masce i na łączeniu kolanka z tłumnikiem zbiera się olej i ścieka taki ładny czyściutki.