Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 silnik bierze olej

83 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damien

damien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2010 - 12:36

C-360 silnik bierze olej Witam
Mam problem z c-360 a mianowicie pół roku temu zrobiłem remont kapitalny silnika. Po remoncie od razu zaczął ubywac olej na początku myslałem ze to którys pierscien pękł przy zakładaniu wiec zmierzyłem mu cisnienie w cylindrach na kazdym cylindrze cisnienie wynosiło 24,5 puzniej mysłałem ze zle są ustawione luzy zaworowe lecz i luzy są ok dzis wyjąłem tłoki z myslą ze moze którys pierscien olejowy jest pękniety bo olej w skrzyni jest strasznie czarny ale one są dobre juz niewiem co moze byc. Oleju ubywa tak około 1 litry na 30 litrów paliwa a ciagnik ma przejechane ok 140 mth bardzo prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 silnik bierze olej Dzisiaj, 09:34
  •  

#2 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 13:40

C-360 silnik bierze olej wszystkie uszczelki oraz uszczelniacze masz pozakładane prawidłowo?
W rolnictwie siła!!! :)

#3 Share piter330m

piter330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 15:01

C-360 silnik bierze olej a jaki zestaw naprawczy zastosowałes???

#4 Share damien

damien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 16:33

C-360 silnik bierze olej uszczelkii i uszczelniacze pozakładałem na 99% dobrze a zestaw naprawczy to THM

#5 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 20 lipiec 2010 - 18:26

C-360 silnik bierze olej Na thm to mi silnik dwa sezony wytrzymał
Nie odczuwasz żadnego spadku mocy?

#6 Share damien

damien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 18:40

C-360 silnik bierze olej nie cały czas jest tak samo jak było i jak ubyował olej tak ubywa a szkoda mi oleju bo zalałem go turdusem juz wszystko sprawdziłem i niemam pojecia czego bierze olej jesli ktos ma jakis pomysł niech pisze

#7 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 lipiec 2010 - 19:24

C-360 silnik bierze olej Na dotarciu jak trochę weźmie oleju to normalne. Ale jak już zrobiłeś tyle mtg i żłobie tyle oleju to już coś nie tak... Coś chyba nie tak z tym zestawem naprawczym... A jak go docierałeś?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#8 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 20 lipiec 2010 - 19:56

C-360 silnik bierze olej kolego THM to ostatni badziew :D jest tani i taka jego jakość... Nikimu nie polecałem i nigdy nie polece THM
Jak chciałeś zaoszczedzić to bedziesz wymieniał po raz drugi...
Jak robisz remoncik to zakładasz części lepszej jakości, nie warto brać tych tanich bo właśnie są tego takie skutki, jak wiadomo remoncik jest na pare lun parenaście następnych lat więc nie warto zbytnio na tym oszczedzać no chyba że za rok lub dwa chcesz znów się z tym bawić ;[

#9 Share damien

damien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 20:00

C-360 silnik bierze olej normalnie na początku paliłem go zeby sobie pochodził sobie pare godzin na pusto i tak przez ok tydzien później jeżdziłen z przyczepką np.po kukurydze itd

#10 Share damien

damien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 20:43

C-360 silnik bierze olej moze THM sa słabe ale on od początku brał olej i bierze a tym bardziej ze on nawet nie dostał w dupe to chociaz troche powinien pochodzic.mam jeszcze jedno pytanie czy moze dostawac olej przez pompe wryskową albo pierscienie mogą sie zle ułozyc w cylindrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bizon123

Bizon123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 22:48

C-360 silnik bierze olej Niemożliwym jest żeby dostawał olej przez pompę wtryskową, a co do pierścieni to nie mogą się one źle ułożyć na cylindrze co najwyżej mogą być źle założone od samego początku bo o ile dobrze kojarzę to jest na nich podane którą stroną mają iść do góry. Ja na twoim miejscu zaczął bym od zmiany oleju bo nie jestem pewien wiec nie będę się przy tym upierał ale turdus jest chyba olejem stosowanym do silników z zamontowana chłodnica oleju i dlatego po rozgrzaniu się silnik może ci brać olej. Dlatego radził bym ci zmienić go na jakiś gęściejszy i zobaczyć czy problem będzie nadal występował.
A tak na marginesie to po zapaleniu na jaki kolor kopci ci ten ciągnik ? widać po dymie żeby w paliwie był olej czy spaliny mają normalny kolor ?

#12 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 lipiec 2010 - 05:24

C-360 silnik bierze olej To nie jest napewno wina Turdusa, sam mam u siebie w obydwu 30-stkach zalany i prawie nic nie pobiera (na 250 mth mniędzy wymianami dolewam gdzieś tak od 200 do max 500 gram zalezy od wykonywanej pracy)więc przyczyna jest napewno inna

#13 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 21 lipiec 2010 - 23:01

C-360 silnik bierze olej Został sprawdzony luz między tłokiem a cylindrem? choćby szczelinomierzem. Możliwe, że jest zbyt duży. Ewentualnie pierścienie lub któryś z materiałów jest nie odpowiedniej jakości, może nie może się dotrzeć.

Prowadnice zaworów w głowicach mocno zużyte? Choć to raczej nie będzie ten powód.

Olej musi brać gdzieś na zestawach naprawczych. Nie jestem w stanie skupić swojego mózgu teraz, ale nic nie przychodzi mi do głowy. Skoro nigdzie nie cieknie... a głowice dobre. Nigdy mi się takie coś nie zdarzyło.

#14 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 15:20

C-360 silnik bierze olej Najlepiej sprawdź ciśnienie na tłokach,będziesz wtedy mieć wszystko jasne.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#15 Share damien

damien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 18:28

C-360 silnik bierze olej sprawdziłem na kazdym cylindrze 24,5 na zimnym silniku

#16 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 00:26

C-360 silnik bierze olej Przypomnijcie mi ile musi być książkowo bo nie pamiętam? Coś pewnie pod 30?

Może zbyt duże luzy na zamkach.
Ogólnie jak ubywa oleju czyli olej jest spalany to musiałbyś mieć mocno ulany kolektor wydechowy. Odpal sprzęt, niech pochodzi na wolnych obrotach bez wydechu. Odkręć go. Jeśli pluje olejem to coś jest nie tak z pierścieniami zgarniającymi olej. Niech to po rozebraniu pomierzy jakiś mechanik.

Przy takim braniu oleju na wolnych obrotach powinien wypluć olej. Najlepiej zdejmij wydech przed pierwszym odpaleniem.

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 06:50

C-360 silnik bierze olej Książkowe, dopuszczalne zużycie oleju silnikowego to 2% zużycia oleju napędowego przy wykorzystaniu mocy silnika w zakresie 70 do 100%. Na zdrowym silniku nie ma szans tyle połknąć. Kolektor możesz zdjąć i zapalić. Jak silnik ma dużą kompresję to może nie rzucać olejem w wydech bo się po prostu spali. Ale zobaczyć można. Taką ilość oleju może pociągnąć tlko między tłokiem a cylindrem jak pisze masato i raczej na tym bym się skupił. Myślę że powinieneś zdjąć głowice, wyjąć najbardziej zaolejony czy podejrzany tłok i dokładnie go sprawdzić. zmierzyć tłoka i tuleje, zdjąć pierścienie, włożyć do tulei i sprawdzić luzy na zamkach. Możliwe że producent coś spieprzył lub żle skompletował zestaw naprawczy. I zobacz czy w szczelinacz na pierścienie zgarniające olej są nawiercone otwory.
KPK Kumurun Team

#18 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 17:15

C-360 silnik bierze olej Jeżeli bierze olej w takiej ilości to musi pluć wydechem. Myślę, że w tym wypadku bierze więcej niż podczas dotarcia, także spalić takiej ilości nie powinien.

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 18:25

C-360 silnik bierze olej Ubywa 1 litr na 30 lirów paliwa...ok. To znaczy na około 5 godzin pracy silnika. Trudno powiedzieć czy powinien żygać. Może leci ale przez komin tego nie widać. Niech odkręci kolektor zawsze coś nam to powie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damien

damien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 19:30

C-360 silnik bierze olej wczesniej oleju nie widziałem a teraz nie moge zobaczyc bo wyjołem tłoki i zdjołem głowice ale wszystko jest ok ale jeszcze zobacze luz na zamkach