Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać?

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 19 lipiec 2010 - 19:26

Jaki wybrać? witam. duzo jest napisane o astrze I i golfie III a chciałbym zeby jeszcze w ranking weszły inne samochody o których duzo nie ma(chyba ze szukać nie umiem :D ) myslę nad zakupem samochodu ;[ jezdziłęm juz maluchem tico i teraz kadetem początkowo myslałem zeby kupic astre I z popsutym silnikiem i przełożyć silnik z kadeta (mam w nim silnik od astry 1.4 gościu mówił ze silnik z 96 i w 96 był zakładany w papierach to wpisane jest musze powiedzieć ze ładnie ciągnie i wcale duzo nie pali w mieście 7.3 a na trasie 5.5/6). ale tak myśle czy nie lepiej kupić dobrego autka cena to do 8 tyś i tak mysle moze;
młodą astre I ?
vectre B ?
golfa III ?
polo III ?
a moze by lepiej dołozyć i kupić audi A6??
silniki jeśli w benzynie to bankowo w gazie i tak od 1,6 do 2,2 jak na dane auto to musi być to mocny silnik lubie poszaleć (z rozumem) chyba ze mocny diesel??( najlepiej zeby miało taki stosunek mocy do wagi samochodu jak ma tico po splanowaniu głowicy i na cienkiej uszczelce:D) moze polecicie coś innego?? :D dzięki za odp pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać? Dzisiaj, 01:38
  •  

#2 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 21:33

Jaki wybrać? za 8 tyś to poszukaj i kup golfa III z silnikiem 1.6 na 16V ma to jakieś 110km bardzo fajnie się zbiera lub jak ci się uda to polo III z tym samym silnikiem tylko że w tedy będziesz jeździł małym odrzutowcem a jeśli chcesz fajny samochód to poszukaj audi 90 w coupe masz tam 2.3 silnik jak poszukasz to i napęd 4x4 super autko czy w kabriolecie czy z sztywnym dachem
np takie audi
http://moto.allegro....niezawodna.html
http://otomoto.pl/au...-C14175958.html

#3 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 19 lipiec 2010 - 21:43

Jaki wybrać? Polecam audi 80. Tato ma b3, wujas i sąsiad b4. Taty jest z 89r. 1.6 w benzynce. Ma ją już chyba 4 czy 5 rok, wymienił do tej pory lewy przegub, świece, termostat, kawałek wężyka za 3zł, amorek, jakieś gumy na wahaczu, klocki hamulcowe, oponki, filtry i płyny eksploatacyjne. Na chwilę obecną jeździ i nie dokładamy do niej ani grosza. Super sprzęt, w środku nic nie trzeszczy, elementy dobrze spasowane, dobrze wyciszony i co najważniejsze praktycznie nie do zajechania tylko odradzam silnik 1.6 bo za słaby jest przy wyprzedzaniu troszkę brakuje mu mocy. Blachy ocynkowane, nic przy blacharce nie robiliśmy, rdzy do tej pory nigdzie nie ma. Wujas ma b4 1.9 tdi śmiga i żadnych problemów nie było tylko płyny eksploatacyjne wymienia, ogólnie sobie chwali i tego co mówił to jest bardzo oszczędny.
Części są tanie w porównaniu do innych marek Dodany obrazek

http://www.otomoto.p...ow&id=C14094432
Wieczny kawaler ;)

#4 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 21:57

Jaki wybrać? Ostatnio rozmawiałem ze znajomym mechanikiem na temat Golfa 3 i Astry 1, mówił że jeśli chodzi o awaryjność to są bardzo podobne i to najczęstsze modele goszczące w warsztacie. Jako lepszego wskazał Opla, a uzasadnił to tak że oba rdzewieją ale w astrze zawsze wiadomo gdzie rdza się pojawi a w golfie potrafi wyskoczyć w każdym miejscu :D
Z tych modeli co podałeś najlepsza jest Vectra B(komfort, stylistyka) i najłatwiej w niej o większe silniki.
@samczyk tata dużo km robi tą 80-tką? Pytam tak z ciekawości. Audi 80 to podobno ostatni niezniszczalny model Audi.

#5 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 19 lipiec 2010 - 22:05

Jaki wybrać? Niedużo 10-15 tyś rocznie. Obecnie ma 265tyś km na blacie, a ile handlarz cofnął tego nigdy się nie dowiemy, silnik pali na dotyk nawet w największe mrozy Dodany obrazek
Jeździł nią do Norwegii na zarobek. Robił do 4 tyś km w ciągu 1-1,5 miesiąca. Zrobił 2 czy 3 takie wyjazdy i nawet najmniejszej awarii nie było Dodany obrazek

Niedawno zrobiłem prawko, obecnie sporo nią jeździłem. Za tyle co ona warta to super samochód dla początkującego kierowcy, tylko ten silnik słaby 75 kuca na taką budę to troszkę za mało Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#6 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 04:03

Jaki wybrać? hmmm te adui to oki spoko sa ale rocznik jesli wszystkie takie to hmmm nawet starsze odemnie :D mysle jednak nad tą vectrą B a co powiecie na lagune? za te 8 tyś to i łada by była tak mi się wydaje kumpel kupił za 5 tyś w gazie jego brat za 6.5tyś tez w gazie ale automat a ja wole miec gajge w ręce ;[ dzięki dzieki za odp:)piszcie dalej:)

#7 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 08:09

Jaki wybrać? Laguna 1 też dobre auto, wygodne i ma dobre blachy, jeżeli znajdziesz dobry egzemplarz to warto. Tylko części w porównaniu np. z Oplem są o ok 1.5 raza droższe np. do Opla musisz dać 200 zł a do Renaulta 300 zł za tą samą część. Chociaż Renault jest 3 co do popularności marką w Polsce ( 1- VW, 2-Opel) to zaopatrzenie w części jest uboższe od konkurencji i dlatego wyższe ceny. No i Renault ma prostsze zawieszenie np. od Opla, a jednocześnie bardziej komfortowe.
Aha i w tej cenie możesz kupić Lagune 3.0 V6 :D

#8 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2010 - 08:44

Jaki wybrać? jak chcesz cos zrywnego to kup sobie astre gsi, aaa i co jest prostszego w zawieszeniu renaulta niz opla?

#9 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 08:53

Jaki wybrać? Prostsze,czyli chodziło mi o to że zbudowane z mniejszej ilości elementów. Najlepiej sobie porównać na żywo, pisze tak bo mam Opla i Renault. Ale wymiana zawieszenia i tak będzie kosztowniejsza w Renault.

#10 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2010 - 09:04

Jaki wybrać? a to czego nie ma renówka a co ma opel w zawieszeniu? w renówce jest o tyle prostsze zawieszenie ze zamiast wymienic łożysko wymienia sie cała piastę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 09:28

Jaki wybrać? Np. nie ma z tyłu sprężyn śrubowych na belce.
Bardziej chodziło o fakt że wiele osób mówi że zawieszenie w Renault jest bardzo skomplikowane, spotkałem się kilka razy z takimi opiniami, więc chciałem zaznaczyć że to zawieszenie nie wiele różni się od np Oplowskiego. Ot i tyle :D Nie twierdze że zawieszenie Opla to jakiś skomplikowany mechanizm ;[
W Oplu też powinno wymieniać się całą piaste, przynajmniej tak jest zalecane.

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 12:58

Jaki wybrać?

Aha i w tej cenie możesz kupić Lagune 3.0 V6 :D

Szwagru sprzedał na dniach 3.0 V6 Baccara za 6 tys., bardzo przyzwoity wóz za te pieniądze, wypasiony, wygodny, prawie 200 kunia w manualu daje rade ;[ myślę że ciekawa alternatywa bez dopłacania za znaczek na masce.

#13 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 14:30

Jaki wybrać? a co powiesz na Forda Mondeo MKII (1996-2000 zwany również MKI po liftingu) ostatnio takiego nabyliśmy w 2.5 v6 170KM z niemiec wyszedł z opłatami i rejestracją i wycieczką ok 6tys w całkiem przyzwoitym wyposażeniu

#14 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 15:03

Jaki wybrać? hmmm ford jak to mówią (gówno wort a fiat jego brat)ale to takie gadanie a co do forda mielismmy jednego i ciągle coś mu było ale tobył eskort no i zawieszenie nie na nasze drogi własnie nie zaznaczyłem ze zawieszenie musiało by być dobre tzn troche musze jechać polnymi drogami a dziury i tarka a asfalt mamy taki ze tylko sie rózni od polnej drogi tym ze się nie kurzy czyli i tak dziury... no i dobrze było zeby po jakimś czasie nie zaczeło mi się w nim kurzyć poprzez wyduszone uszczelki (np mamy peugot 106 i się nie kurzy a w clioI się kurzy a są z tego samego rocznika obydwa z z agranicy w poolsce 4 czy 5 lat o kadecie nie wspomnę...)

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2010 - 16:18

Jaki wybrać? @mirasek Laguna V6 fajna fura, ale zawieszanie typowo francuskie, więc szału nie ma. :D

#16 Share jezynek5211

jezynek5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszystko , co ma kola

Napisany 20 lipiec 2010 - 17:00

Jaki wybrać? za takie pieniądze apropo mondeo to kupisz v6 benzyna 170 koni chyba z lat 96-00

golfa bym odradzał-większosc z nich ma wyposazenie dodatkowe w postaci radia masa jest po kolizjach wypadkach a ich stan techniczny......
I LOVE YOU, @BICZYSS :*

#17 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2010 - 17:17

Jaki wybrać? ja sie pewnie powtarzam ale jak chcesz zeby to sie odpychało w miare proponuje opla astre gsi jakies 8s do setki albo golfa III gti tu jakies 8,3s

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 17:53

Jaki wybrać? to wybor jest bardzo prosty --> VW gti 16V :D

http://otomoto.pl/vo...-C14273864.html ja bym kupil cos w ten desen
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 18:10

Jaki wybrać? nie przesadzajmy to ma silnik o trochę duzej pojemności :D i odpada bo to dwójka ale co do dwójek silnik 1.8 niezle sobie radzi w tej kasice ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2010 - 18:11

Jaki wybrać? Koszty utrzymania "fałera" to raczej znaczne. :D