Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do zakupu ciągnika

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 11:55

Dopłaty do zakupu ciągnika Jeśli chodzi o wiek maszyn to max 5 lat , maszyna nie mogła być zakupiona z pomocy unijnej, sprzedawca powinien wystawić fakturę lub dokument potwierdzający te wymogi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do zakupu ciągnika Dzisiaj, 03:26
  •  

#22 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 11:39

Dopłaty do zakupu ciągnika ale czy te dopłaty sa powiedzmy do 65 lat?????????? czy powyzej takze??????

#23 Share ursusc360blox

ursusc360blox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2013 - 12:37

Dopłaty do zakupu ciągnika Witam chciałbym odświerzyć temat. Jeżeli mój brat ma 28 lat lecz ziemia nie jest na niego przepisana (ziemia na mame) czy może się starać o dopłaty?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 01 luty 2013 - 14:08

Dopłaty do zakupu ciągnika Słuchajcie co to za pomoc jak biednego rolnika nie stać brać kredyt na 150-200tys. by się zmodernizować i upada a bogaty co jego i tak stać kupić za swoje się śmieje i za półdarmo kupuje co 5 lat maszyny nowe i traktory. Jaka tu pomoc zatem w modernizacji polskich gospodarstw?. Z tej cudownej pomocy to już nie jeden się powiesił i osierocił rodziny

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 01 luty 2013 - 18:24

Dopłaty do zakupu ciągnika Po pierwsze kto się powiesił ? Konkret podasz, pewnie dziad a nie rolnik, co robić się nie chciało.
Ja nie słyszałem o takich.
Jak kogoś nie stać na taki kredyt to się nie bierze. A ja znam że mają z 30-40 ha i kupują wszystko nowe, i jeszcze domy budują.

#26 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:28

Dopłaty do zakupu ciągnika Tomuś ale i pewnie w rodzinie rodzice na emeryturach zdrowi i dziadkowie zdrowi na emeryturach a do tego ktoś śle kase z zagranicy lub sam jeździ dorobić i grosz do grosza i inters się kręci :) Nikt nie jest z lewymi rekoma i jak by tak było kolorowo to na polskiej wsi nie widział byś złomostwa z zagranicy i traktorów typu C330, C360, T25, MTZ82 Tylko nowe traktory i nowe maszyny. A handlarze by złomostwa nie ciągneli bo komu?. To nie takie proste gdy przeciętny rolnik ma dochód 1000-5000zł. i połowe pola to dzierżawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share arcy

arcy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 22:32

Dopłaty do zakupu ciągnika Witam , jak jest z tymi dopłatami dla rolników chodzi między innymi o to chciałbym zakupić traktor używany oczywiście czy są szansę o dopłatę na zakup ?

pozdrawiam

#28 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 17:48

Dopłaty do zakupu ciągnika przypuscmy kupuje ciegniak za 100 tys brutto dostaje zwrote z uni 60% + odliczam sobie vat 23% , czy to znaczy ze wklad wlasny to 17% wartoci maszyny czyli 17 tys?

#29 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:17

przypuscmy kupuje ciegniak za 100 tys brutto dostaje zwrote z uni 60% + odliczam sobie vat 23% , czy to znaczy ze wklad wlasny to 17% wartoci maszyny czyli 17 tys?

Jak beda programy uruchomione to możesz dostać 40% (powyżej 40 roku życia) lub 50% (do 40roku życia) zwrotu z Unii jeśli spełnisz warunki
ZETOR TEAM

#30 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 20:46

przypuscmy kupuje ciegniak za 100 tys brutto dostaje zwrote z uni 60% + odliczam sobie vat 23% , czy to znaczy ze wklad wlasny to 17% wartoci maszyny czyli 17 tys?

Zwrot jest od ceny netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share harny666

harny666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:24

Dopłaty do zakupu ciągnika Cześć,
Już trochę rozczytałem się w tym temacie ale mam kilka pytań :P
Co jest potrzebne (papiery) aby można było się starać o dopłaty na zakup ciągnika?
Wcześniej coś wyczytałem że unia liczy 4km na hektar, czy jest to prawda i czy nie mozna starać się o zwrot za ciągnik który przewyższa tą moc ?
Czy są jakies przypadki odmowy dopłat ?
Jeśli tak to z jakich przyczyn ?
Czy są częste kontrole po pobraniu dopłat ?