kubek258

Dopłaty do zakupu ciągnika

Polecane posty

kubek258    0

Jaką część kosztów mogą zwrócić za zakup ciągnika jeśli złożyło się wniosek do ARiMR o dofinansowanie zakupu ciągnika lub maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Mądre pytanie. Chętnie posłucham, bo też jestem tego ciekaw :D


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Jak rolnik ma do 40 lat to zwracają 65%, a jezeli powyżej to zwracają 50%. 


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

40 % ceny netto no i podatek vat jak rozliczasz się z Urzędem Skarbowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

unia może zwrócić od 40 do 60%

zależy od tego jak rozpatrzą wniosek nie tylko chodzi o lata bo jak ktoś ma poniżej 40 to nie zawsze dają 60% zwrotu mogą dać np.40%

do 40 lat max 60%

po 4o to wtedy 40%


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Krzysiek a w jakie sytuacji mogą obniżyć zwrot bo powiem szczerze pierwszy raz się z tym spotkałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obniżyć to chyba nie tylko chodzi o to jak rozpatrzą wniosek to wtedy ustalają ile dadzą

podam przykład brat cioteczny składał w zeszłym roku na zetora proxime plus 9541 brat ma niecałe 30 lat i dostał 50% zwrotu a oco im chodzi z tym to nie wiem bo powinien dostać 60%

dobrze że przeszedł na vat to se odliczył


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

O ile się nie myle to rolnki który nie ma 40 lat to otrzymuje pomoc 50%ceny netto.A rolnik który skończył 40lat to pomoc jest mniejsza 40%.Na obszarach ONW pomoc jest nieco większa .Vat to jest indywidualna sprawa każdego rolnika jak chce to może sobie odliczyć jeśli jest oczywiście Vatowcem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

poniżej 40 lat obszar gosp na ONW 60%

---------------------\\-------------------- OSN 50%

powyżej 40 lat obszar gosp na ONW 50%

---------------------\\-------------------- OSN 40%

 

Jeśli mówimy o ''modernizacji gosp rolnych''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

A to musi być nowy ciągnik?


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

bizonbs

Ciągnik nie musi być nowy nie może mieć więcej jak 5lat.

Filipo

Moim zdaniem nie jest to ograniczone wiekowo ponieważ mój tato ma 56lat i też dofinansowanie dostał tylko że 40% ceny netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

a na inne maszyny też jest dofinansowanie?


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie wiem czy napewno ale wydaje mi sie ze tak. Ale jesli sie myle poprawcie mnie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Tak na wszystkie maszyny rolnicze. A od ilu lat to nawet nie wiem... trzeba mieć odp. wykształcenie i już chyba można się ubiegać o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Czyli dla młodych rolników znikomy start, ale jest z UE ;D


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiek maszyn to max 5 lat , maszyna nie mogła być zakupiona z pomocy unijnej, sprzedawca powinien wystawić fakturę lub dokument potwierdzający te wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

ale czy te dopłaty sa powiedzmy do 65 lat?????????? czy powyzej takze??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym odświerzyć temat. Jeżeli mój brat ma 28 lat lecz ziemia nie jest na niego przepisana (ziemia na mame) czy może się starać o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Słuchajcie co to za pomoc jak biednego rolnika nie stać brać kredyt na 150-200tys. by się zmodernizować i upada a bogaty co jego i tak stać kupić za swoje się śmieje i za półdarmo kupuje co 5 lat maszyny nowe i traktory. Jaka tu pomoc zatem w modernizacji polskich gospodarstw?. Z tej cudownej pomocy to już nie jeden się powiesił i osierocił rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po pierwsze kto się powiesił ? Konkret podasz, pewnie dziad a nie rolnik, co robić się nie chciało.

Ja nie słyszałem o takich.

Jak kogoś nie stać na taki kredyt to się nie bierze. A ja znam że mają z 30-40 ha i kupują wszystko nowe, i jeszcze domy budują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj