Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#161 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 11 luty 2008 - 15:27

Diesel czy benzyna Mój brat ma VW Golfa IV 1,9 TDI diesel a mój sąsiad (mojego brata kolega) ma Audi A3 2,0 silnik benzyna i diesel zbiera się szybciej od benzyny ;) Ale np. mojego ciotecznego brata Audi A4 zbiera się gorzej od Golfa IV mojego brata chociaż ze ma taki sam silnik 1,9 TDI :rolleyes: POZDRAWIAM barthez96
D-358 DT-239 DT-436 IH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 16:36
  •  

#162 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 11 luty 2008 - 15:33

Diesel czy benzyna dla mnie najlepszymi silnikami sa diesle. Mam sam VW passata B5 FL TDI 110 KM i jestem zadowolony z osiagow silnika. Jak jezdzimy po wsi z kolegami i sie scigamy to zawsze je uciekam chlopaka ale oni jezdza golfem III TDI ale 90 KM wiec nie ma co sie zabardzo dziwic.

#163 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 luty 2008 - 10:13

Diesel czy benzyna

Mój brat ma VW Golfa IV 1,9 TDI diesel a mój sąsiad (mojego brata kolega) ma Audi A3 2,0 silnik benzyna i diesel zbiera się szybciej od benzyny :rolleyes:

Pewnie kierownik audiczki nie umie jeździć.. albo coś było dłubane w klekocie ;), w serii jest to raczej niemożliwe.

#164 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 luty 2008 - 11:05

Diesel czy benzyna

Mój brat ma VW Golfa IV 1,9 TDI diesel a mój sąsiad (mojego brata kolega) ma Audi A3 2,0 silnik benzyna i diesel zbiera się szybciej od benzyny :rolleyes:

Jakie TDI siedzi w tym Golfie że objeżdża 2.0 150KM? Przychylam sie do opinii Vektorrra że kierownik Audi nie umie jeździć :) Miałem kiedyś Carine 2.0 133KM i vagowskie 1.9 TDI PD 130KM w podobnej budzie mogło mi naskoczyć :) a obecnie mam 1.5 90KM z padaczkowatą skrzynią i TDI 110KM mi nie ucieknie ;)

#165 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 12 luty 2008 - 12:54

Diesel czy benzyna Panowie jest sprawa, pilna!!!

Otóż padła mi ostatnio turbina w 1.9 TDI 130 KM na pompowtryskach i po założeniu nowej na niskich obrotach zrobił się straszny mół :angry:
Przedtem ciągnął od 1800 obr jak wściekły a teraz dopiero od 2500 obr. Następna sprawa że w pewnym momencie przy przyspieszaniu ( raz na kiedyś się tak dzieje) to jakby turbo odpuszczało i koniec przyspieszania, robi się gorzej jak wolnossący. Po zagaszeniu silnika i zapaleniu od nowa jest już "normalnie" a za niedługo znowu to samo.

Pomóżcie bo nie chce osobnego tematu zakładać, czy najlepiej od razu na serwis jechać :rolleyes:

#166 Share trollu

trollu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2008 - 12:59

Diesel czy benzyna a ta nowa turbina to po regeneracji czy nówka?

#167 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 12 luty 2008 - 13:04

Diesel czy benzyna Tą co teraz mam to po regeneracji z gwarką jest. Ale była na zamianę założona od dobrego silnika i to samo było, po prostu dla sprawdzenia

#168 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 luty 2008 - 13:08

Diesel czy benzyna

Otóż padła mi ostatnio turbina w 1.9 TDI 130 KM na pompowtryskach i po założeniu nowej na niskich obrotach zrobił się straszny mół :angry:
Przedtem ciągnął od 1800 obr jak wściekły a teraz dopiero od 2500 obr. Następna sprawa że w pewnym momencie przy przyspieszaniu ( raz na kiedyś się tak dzieje) to jakby turbo odpuszczało i koniec przyspieszania, robi się gorzej jak wolnossący. Po zagaszeniu silnika i zapaleniu od nowa jest już "normalnie" a za niedługo znowu to samo.

Sprawdzałeś jakim ciśnieniem teraz ładuje? Może to coś z wastegate, bo wygląda na to że puszcza ciśnienie :rolleyes:

#169 Share trollu

trollu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2008 - 13:12

Diesel czy benzyna turbo po regeneracji to troche śliska sprawa jest :rolleyes: ale jak sprawdzałeś na innej i to samo sie działo to trzeba może w komputerze sie pobawić.a pompowtryski dobre? turbina jeżeli ma dobre ciśnienie ładowania to powinna być ok.

#170 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 12 luty 2008 - 13:12

Diesel czy benzyna Nie sprawdzałem ale jak już załączy to super idzie. A może podciśnienie za późno zmienno geometrię ustawia :rolleyes:

Tak szczerze powiedziawszy to niezbyt się znam na tym a nie chcę żeby mnie w serwisie z kasy oskubali ;)

Pompki chyba dobre są, bo przecież wszystko na raz to raczej nie padło, do tej pory (205 tys km) nie miałem absolutnie żadnego problemu z tym samochodem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share trollu

trollu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2008 - 13:16

Diesel czy benzyna warto poszukać takich tematów na forach.napewno ktoś tez miał podobny problem.a w serwisie to wiadomo... kasa

poszukam na innych forach czegoś bo warto najpierw troche poczytac co i jak. wina może być np.w osprzęcie turbiny.tak to jest ze jak cos sie psuje to niegdy samo :rolleyes:

#172 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 12 luty 2008 - 13:17

Diesel czy benzyna Właśnie na jakieś forum mototyzacyjne muszę się wbić :rolleyes:

#173 Share trollu

trollu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 12 luty 2008 - 13:26

Diesel czy benzyna ja właśnie przeszukuje jedno forum ale za dużo tam nie piszą :rolleyes: a dla przyjemności to najwięcej czytam o bmw

chyba najszybszym i najpewniejszym (nie znaczy najtańszym) sposobem bedzie odwiedzic jakiś zakład gdzie można by auto pod aparature podpiąć i zbadać co sie dzieje.teraz masz tylko przypuszczenia co sie mogło stać.bez komputera diagnostycznego raczej ani rusz

#174 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 luty 2008 - 14:09

Diesel czy benzyna

Panowie jest sprawa, pilna!!!

Pomóżcie bo nie chce osobnego tematu zakładać, czy najlepiej od razu na serwis jechać :rolleyes:

Obawiam się, że trudno będzie cokolwiek poradzić bez diagnostyki vagiem. Skoro turbinka była regenerowana to kierownice raczej nei sa zapieczone.. Jestem "zielony" jeśli chodzi o mechanikę ale zacząłbym od sprawdzenia szczelności dolotu - sprawdź BARDZO DOKŁADNIE wszystkie połączenia (ruszaj tymi gumami we wszytkie strony). Jeśli okaże się, że łącznik gumowy jest dziurawy to możesz kupić zamiennik od URSUS C-360 odziwo pasuje ;) (troche zakrawa to o druciarstwo ale czynnik ekonomiczny bierze góre.. 4,5zł a nie 85zł w ASO).
Jeśli układ dolotowy jest szczelny to może to być: źle wyregulowana sztanga, padniety N75, zdychający przepływomierz.. ale to wróżenie z fusów... trzeba podpiąć sie pod kompa i zrobić pełną diagnostyke.

#175 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 12 luty 2008 - 15:32

Diesel czy benzyna

Pewnie kierownik audiczki nie umie jeździć.. albo coś było dłubane w klekocie ;), w serii jest to raczej niemożliwe.

Sąsiada Audi było bite :rolleyes: i to podobne strasznie ostro hehe :)
Dachowanie było ,ale to już w Niemczech nie w Polsce :)
D-358 DT-239 DT-436 IH

#176 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 12 luty 2008 - 20:40

Diesel czy benzyna Dzięki Panowie jednak najlepiej bedzie sprawdzić go na komputerze diagnostycznym, bo to szukanie igły w stogu siana :rolleyes:

#177 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 12 luty 2008 - 20:46

Diesel czy benzyna moim zdaniem najleprzy jest Diesel poniewarz są to oszczędne silnki mają stałe obroty przy ruszaniu w benzyniaku cza dodawac dużo gazu a tutaj to z dwójki ruszasz bz gazu

swoją drogą benzyniaki samochód też dobry ale jak włożysz w niego gaz to zaraz silnik szlak trafia jak myślicie???

#178 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4489 postów

Napisany 12 luty 2008 - 20:53

Diesel czy benzyna No racja ze w dieslu rusza sie z dwojki ale i w benzynie mozna swobodnie-a nie wiem skad stwierdzenie ze w benzynie trzeba duzo gazu przy ruszaniu dawac :rolleyes: Czy to diesel czy benzol to zeby szybko i efektownie ruszyc trzeba przycisnac ;)

A co do gazu-to nie slyszalem zeby silnik od tego sie zaraz rozlatywal-moze jest jakies tam minimalne szybsze zuzycie ale raczej znikome :) Kiedys byla gadka ze jak w samochodzie jest zalozony gaz to traci 10% mocy ale teraz podobno nie ma tego ubytku.

#179 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 luty 2008 - 21:45

Diesel czy benzyna

moim zdaniem najleprzy jest Diesel poniewarz są to oszczędne silnki mają stałe obroty przy ruszaniu w benzyniaku cza dodawac dużo gazu a tutaj to z dwójki ruszasz bz gazu

swoją drogą benzyniaki samochód też dobry ale jak włożysz w niego gaz to zaraz silnik szlak trafia jak myślicie???

Nic nie trafia na gazie, jest tak jak wszędzie bez regularnej obsługi. Policz ile więcej zapłacisz za nowego diesla i oblicz po jakim przebiegu zwróci się różnica w cenie, a te pieniądze przejadasz jak z lokaty w skarpecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 luty 2008 - 23:45

Diesel czy benzyna

moim zdaniem najleprzy jest Diesel poniewarz są to oszczędne silnki mają stałe obroty przy ruszaniu w benzyniaku cza dodawac dużo gazu a tutaj to z dwójki ruszasz bz gazu

Co do ruszania to przy podobnej pojemności silnika, czy diesel czy benzyna nie ma większej różnicy. Benzyną 2.0 bez problemu rusza sie z dwójki która zazwyczaj ma nawet mniejsze (dłuższe) przełożenie jak w dieslu. Nowsze konstrukcje wysokoprężne łatwiej zdławić na niskich obrotach jak stare wolnossące diesle z komorą wstępną.

Nie jestem zwolennikiem LPG, ale skoro po założeniu gazu zaraz klęka silnik to oznacza tylko że motor i tak był już na wykończeniu. Są auta co zrobiły 300 tys.km na gazie i jeżdżą dalej, jednak były regularnie serwisowane. Spadek mocy na LPG występuje w instalacjach wczesnych generacji, na sekwencji nie powinno być zauważalnych różnic. A ja mimo wszystko jeżdże benzyną i śmieszą mnie pytania w stylu "nie zakładasz gazu?" albo "nie lepiej było kupić jakieś TDI?" :rolleyes: