Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#141 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 17:27

Diesel czy benzyna

audi to 80b4 19tdi 110km

do tego modelu nie wsadzali takiego silnika
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 14:54
  •  

#142 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 19:02

Diesel czy benzyna DIESEL to król...nie ma bata:D

#143 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 19:02

Diesel czy benzyna

do tego modelu nie wsadzali takiego silnika

kiedy weszła pierwsza a 4 a ten silnik juz brykał chyba od końca 95roku w golfie III wsadzali mój znajomek ma właśnie 110km Z końca produkcji , ( w b4 tdi miało przewaznie 90 koników to fakt) wychodziły modele b4 o oznaczeniu silnika z1 miały90km, ostatnie b4 i 1 a 4 wychodziły jednoczesnie ale o 110km w b4 trudno, chodziło mi o to ze najlepszy silnik 110 i zawieszenie b4 i starszych modeli audi
kujawy to jes to!!!!!

#144 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 19:06

Diesel czy benzyna Ja uważam ze diesel jest dużo lepszy TDI lub coś w tym stylu to ma kopa :D I tańsze niż benzyna :)

#145 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 19:40

Diesel czy benzyna

jak nie jak tak kiedy weszła pierwsza a 4 a ten silnik juz brykał chyba od końca 95roku w audi b4 i w golfie III wsadzali mój znajomek ma b4 w awancie i ma właśnie 110km a inny ma golfa III Z końca produkcji i tez wsadzony 110km takze napewno wsadszali, chyba ze chodzi ci o 2,5tdi to nie ale jak wszdzali 2,6E i 4,8E to i 2,5tdi by upchneli :D ( w b4 tdi miało przewaznie 90 koników to fakt)

Do B4 nie były wsadzane dizle 110KM... tam chodziły 1.9TD (75km) AAZ i 1.9TDI (90km) 1Z .. zobacz jakie oznaczenie ma silnik Twojego "znajomka" :) Wyjmij koło zapasowe i przeczytaj na naklejce wewnątrz wnęki na koło.
A co to za silnik 4.8E ;> ? Chodzilo Ci raczej o 2.8... ale nie był to najmocniejszy motor w budzie B4.. najmocniejszy to 2.2T 20V 315KM montowany w audi RS2
Pozdrawiam
P.S. Śmigał ktoś Touaregiem 5.0TDI V10?

#146 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 19:46

Diesel czy benzyna

Do B4 nie były wsadzane dizle 110KM... tam chodziły 1.9TD (75km) AAZ i 1.9TDI (90km) 1Z .. zobacz jakie oznaczenie ma silnik Twojego "znajomka" :D Wyjmij koło zapasowe i przeczytaj na naklejce wewnątrz wnęki na koło.
A co to za silnik 4.8E ;> ? Chodzilo Ci raczej o 2.8... ale nie był to najmocniejszy motor w budzie B4.. najmocniejszy to 2.2T 20V 315KM montowany w audi RS2
Pozdrawiam

juz poprawione po konsultacji znajomek podał oznaczenie silnika i sprawdziłem ma 90ps a nie 110 jak mówił , a z 4,8 musze znalećć link gość wstawił 4,8 od poprzedniczki a8, wsadzali 2,8 seryjnie

surowe oko fachowca :) pozdro
a golfem v12
kujawy to jes to!!!!!

#147 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:01

Diesel czy benzyna

juz poprawione po konsultacji znajomek podał oznaczenie silnika i sprawdziłem ma 90ps a nie 110 jak mówił , a z 4,8 musze znalećć link gość wstawił 4,8 od poprzedniczki a8, wsadzali 2,8 seryjnie

surowe oko fachowca :D pozdro
a golfem v12

Szukaj szukaj :) nigdy nie słyszałem o silniku 4,8... 4,2 ok ale 4,8?;>

#148 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:02

Diesel czy benzyna

Szukaj szukaj :) nigdy nie słyszałem o silniku 4,8... 4,2 ok ale 4,8?;>

postaram sie :D wiem ze w opisie pisało 4,8 a co to był za motor nie wiem nie zagłądałem pod maske (filmik z jazdy), nie kazdy jest fachowcem ale kazdy na czyms sie zna, jesli sie myle przyznaje do tego i oddaje chonory, pozdrawiam

ps 2,6 audi jak byś wątpił w to co widziałem
http://www.otomoto.p...how&id=C3839809
kujawy to jes to!!!!!

#149 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:32

Diesel czy benzyna

postaram sie :D wiem ze w opisie pisało 4,8 a co to był za motor nie wiem nie zagłądałem pod maske (filmik z jazdy), nie kazdy jest fachowcem ale kazdy na czyms sie zna, jesli sie myle przyznaje do tego i oddaje chonory, pozdrawiam

ps 2,6 audi jak byś wątpił w to co widziałem
http://www.otomoto.p...how&id=C3839809

nigdy nie śmiałem wątpić w istnienie 2,6.. ale osobiście wolałbym 2,8 bo można go zagazować bez obawy że rozwali kolektor (plastikowy):)przy strzałach "cyklonu" :)

#150 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:54

Diesel czy benzyna

Do B4 nie były wsadzane dizle 110KM... tam chodziły 1.9TD (75km) AAZ i 1.9TDI (90km) 1Z .. zobacz jakie oznaczenie ma silnik Twojego "znajomka" :D Wyjmij koło zapasowe i przeczytaj na naklejce wewnątrz wnęki na koło.
Pozdrawiam

z naciskiem na raczej o 2,8 ale nie mi oceniac co miałes na mysli. pozdro z kujaw
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 11:33

Diesel czy benzyna

surowe oko fachowca :P pozdro
a golfem v12

Co to za silnik V12 w tym golfie? Chodzi Ci raczej o W12 6.0.. wątpię żeby to dobrze jeździło chyba że ma idealnie rozłożoną mase.. ten silnik jest za duży do Audi A8 (D2).. nie prowadziłem nigdy takiej fury ale czytałem opinie że szybka jada może być niebezpieczna poza tym gdzie serwisować taki motor w PL? ;)

#152 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 12:48

Diesel czy benzyna

Co to za silnik V12 w tym golfie? Chodzi Ci raczej o W12 6.0.. wątpię żeby to dobrze jeździło chyba że ma idealnie rozłożoną mase.. ten silnik jest za duży do Audi A8 (D2).. nie prowadziłem nigdy takiej fury ale czytałem opinie że szybka jada może być niebezpieczna poza tym gdzie serwizować taki motor w PL? ;)

ten silnik umieszczony jest centralnie (650ps) jak w clio maxi o ile sie nie myle :P . pozdro ps szczeze mówiąc to wydaje mi sie ze dobrych serwisów w polsce mozna policzyć na palcach i nie mysle o jakis dziwnych autach tylko o normalnych, nawet jak maluchem jedziesz za szybko to jest niebezpiecznie mozna jechac 400 i bezpiecznie zarazem( tez nie prowadziłem ale miło by było to zrobić)
kujawy to jes to!!!!!

#153 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 14:59

Diesel czy benzyna

Do B4 nie były wsadzane dizle 110KM... tam chodziły 1.9TD (75km) AAZ i 1.9TDI (90km)

oj troszek wiecej rodzai silnikow ZS bylo montowane w b3/b4, np ciekawe tdi 75-80 KM bez coolera ;) , a AFN wszedl do produkcji w 96 roku dlatego nie moglbyc w b4, jesli sie nie myle to chyba w lutym w passacie b4 mial swoja premiere
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#154 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 15:04

Diesel czy benzyna

oj troszek wiecej rodzai silnikow ZS bylo montowane w b3/b4,

ja pisałem tylko o B4 a nie ogólnie o 80-kach.

#155 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 17:21

Diesel czy benzyna Benzyna czy diesel. Moim zdaniem to zależy od tego czego się wymaga od samochodu. Jeśli potrzebujesz oszczędnej bryczki to nie ma co na pewno diesel lecz jeśli ktoś wymaga prawdziwych doznań z jady i nie zależy mu na tym ile spali to na pewno benzyna i tu nie ma co zaprzeczać miałem już okazję pojeździć różnymi samochodami począwszy od pojemności 900ccm do 6000ccm i widzę tą różnice. Oczywiście nie porównuję tej najmniejszej jednostki do tej największej lecz coś na równym poziomie.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#156 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:28

Diesel czy benzyna

Jeśli potrzebujesz oszczędnej bryczki to nie ma co na pewno diesel

Benzyna też może być oszczędna, popatrz na konstrukcje "lean burn" Toyoty albo VTEC-E Hondy

#157 Share gutomir

gutomir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:36

Diesel czy benzyna ja mam AUDI A4 2.5 TDI V6 i spisuje sie rewelacyjnie ma kopa i niepali dużo jak na taki motor.Spalanie ok 7 litr

#158 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 22:42

Diesel czy benzyna To bardzo spokojnie jeździsz, kolega miał takie Audi i średnio wychodziło mu 9 l/100km, a przy dynamicznej jeździe przekraczało 10...

#159 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 15:16

Diesel czy benzyna

ja mam AUDI A4 2.5 TDI V6 i spisuje sie rewelacyjnie ma kopa i niepali dużo jak na taki motor.Spalanie ok 7 litr

Takie spalanie raczej ciężko osiągnąć... chyba, że na autostradzie i 90 km/h ;)
P.S. Jak sie miewa hydraulika silnika i odma ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2008 - 15:35

Diesel czy benzyna Ja mam Opla Vectre z silnikiem 1,7 DTI i średnia od tankowania do tankowania wychodzi max 7l (cykl mieszany+klima) i teraz jak będę kupować inny to też w diesel, gdyż jest ciągle zapas momentu obrotowego i super jazda!!