Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#841 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:02

Diesel czy benzyna Kolego to były silniki nie wysilone 70 pare koni z 2 litrów

Przebiegi 1 miliona w dieslu i 0,5 mil w benzynie to było normalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 19:00
  •  

#842 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:09

Diesel czy benzyna spoko, takie były, ale to zle ?
jezdziło sie powoli i dalej sie zajechało niz tymi nowymi szybkimi szrotami
dzisiaj kazdy gdzies sie spieszy, ciagle mało i mało, wszystko za małe, za słabe, za wolne
do czego to prowadzi ?
na pewno do niczego dobrego
poza tym nowy np. accord 2.0 ma 155KM przy silniku benzynowym wolnossacym, to tez pojezdzi bardzo długo, taki 1.4 tfsi to sie moze schowac przy tym jezeli chodzi o niezawodnosc
ten accord z tego linku miał 2.0 i 133 KM i zobacz jaki wyczyn

mówia ze LPG to zło :D :D :D

http://motoryzacja.i...uto,1867892,415

Edytowany przez koma666, 15 grudzień 2013 - 17:23.

#843 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:22

Diesel czy benzyna Pamiętam takie auta jak te z linków. Co z tego, że silnik chodził jeśli w aucie po 400 tys już sporo rzeczy nie działało. Zawieszenie było jak galareta. Rypiało skrzypiało itd. Fakt jakoś to jechało. Ale dzisiaj już nikt nie chce tak jeździć zwłaszcza jeśli ma kase.
Kumpel zrobił meganką 1,6 benzyna z 2001 roku ponad 400 tys. Miał ją od nowości regularnie serwisował. Silnik skrzynia chodziły. Psuły się d*perele ale auto jechało. Dla mnie auto jak wytrzyma 400 tys to już wystarczy. Dla sporej większości samochodów jest to przebieg osiągalny. Nie ważne czy cr czy fsi. Ważne aby kupić dobry egzemplarz. A nie jakieś zajechane co ma na szafie niby 170 tys a potem korba wyłazi. Wielu właśnie tak sobie na temat jednej marki zdanie wyraża a potem żali się po forach.
Nawiasem mówiąc silniki z cr spokojnie przejeżdżają 699 - 700 a nawet 800 tys km. Mam w pracy doczynienia z busami sprinter i crafter. Są od nowości i silniki bez poważnych remontów czy nawet wymiany wtryskiwaczy wytrzymują 700 - 800 tys. Serwisowane są regularnie w aso. Co dziennie jeździ inny kierowca. Skody fabie nawet z tak krytykowanymi 1,4 tdi 3 cyl bez trudu wytrzymywały 270 tys. 1,9 tdi 105 km tak samo. Tak więc pisanie o jakichś remontach nie poparte żadnymi przykładami jest bez sensu.

#844 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:27

Diesel czy benzyna co do cudnych niezniszczalnych tdi to własnie najwiecej ludzi beczy i szuka przyczyn róznych awarii i niedomagan tych silników, pełno jest for internetowych na ten temat, az sie uginaja od róznych problemów z tymi silnikami, wystarczy poszukac, ciagle tam becza ze to, ze tamto, czytac sie znudzi
skoro taki niezniszczalny jest ten tdi to po co mi korba wylazła bokiem ? silnik miał ok 400 tys, olej co 10 tys, nie butowany na zimnym itd
dzisiaj jak sie dobrze zareklamujesz to najgorszy syf sprzedasz
na tym to polega

Edytowany przez koma666, 15 grudzień 2013 - 17:32.

#845 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:33

Diesel czy benzyna ta lałeś olej co 10 tys- kaktus predzej wyrośnie...zajechałeś motor bez oleju a teraz głupoty wypisujesz

#846 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:35

Diesel czy benzyna Dodany obrazek

Takie tłoki to napewno tyle wytrzymaja

#847 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:36

Diesel czy benzyna Czemu stare silniki wolne? Kiedyś miałem audi 80 2.0 16v i dużo lepiej ją wspominam jak nowsze 16-zaworówki. Zrobiłem nią jakieś 70tys km na lpg bo na benzynie nie chodziła i silnik cykał do końca - sprzedaży . Dołożyłem może z 300zł w przednie zawieszenie i to wszystko. Łapałem się z golfem 4 TDI 130koni kumpla i szła łeb w łeb a w trasie nawet była szybsza. Paliła 10-15 l lpg .

#848 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:36

Diesel czy benzyna Miałeś tego golfa od nowości? Silnik czasami nie był rozbierany? W polsce bardzo dużo ludzi kupuje auta na które ich nie do końca stać. Jeżdżą nie zmieniając pasków rozrządu filtrów oleju itd. Jak już często leje się najtańszy olej, który może nie spełniac norm bo taki udało się wynieść gdzieś z pracy. Ostatnio kumpel do chłodnicy dolał płynu do szyb bo stało w bańce w pracy za darmo to wzioł myśląc, że to płyn do chłodnicy. Potem kupujesz auto do tak "dbającego" użytkownika i awarie gotowe. Duży przebieg i katowanie dodatkowo robią swoje. Przy pewnym przebiegu to się zbiera i jest awaria. Ponadto można trafić na autko, które ktos przed sprzedażą poskładał z części z allegro i potem korby się obracają.
Dlaczego kupiłes golfa 4 tdi skoro mogłeś kupić golfa 2 1,6 benzyna lub acorda jak ze zdjęcia? Czy ktoś komuś nie daje kupic takich aut?

Edytowany przez hubertuss, 15 grudzień 2013 - 17:41.

#849 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:40

Diesel czy benzyna Jeżeli ktoś nie wie to tłoki z silnika 14 16 v np audi, vw

#850 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:41

Diesel czy benzyna kozulek
nawet czesciej niz co 10 tys bo wg wskazan inspekcji olejowej, a tam wychodziło nieraz co 8 tys
a co to za wielki koszt ?
do 1.9 tdi wchodzi 4 litry plus filtr oleju plus wymiana max 150 zł

hubertuss
vw bardzo łatwo sprawdzic jaki ma przebieg
kupiony był w 2007 r z niemiec i do tego roku był serwisowany bo sprawdzilismy w serisie przez kolege
a przy przebiegu rzeczywistym 400 tys sie zesrał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:45

Diesel czy benzyna prawda jest taka ze nowe auta juz tego nie nalaja co projektowane 25 lat temu ale co to ma do rzeczy??mamy ciagle jezdzic starymi trupami,to moze wrocmy do trabanta,taka jest ekonomia przy projektowaniu i tyle,ostatnio czytalem ze alternator jet zaprojektowany teraz na ok 160tys km i co? trudno trzeba kupic kolejny. zreszta jak ktos pisal wczesniej jezeli auto dolata do 400 tys i trafia sie jakies awarie typy turbo czy dwumasa to i tak dobrze ,po co wiecej ,wtedy sie kupuje mlodsze lub nowe.ps nowe turbo benzyny niestety nie chca dolatac do nawet 200tys i kaput ,tak sa projektowane. koma666 biadolisz ze ci korbowod wyszedl w 12 letnim aucie co mialo 400tys ,ile ten golf jest wart,?pare tys wiec o co problem juz sie nalatalo,jak by ci wyszedl przy 200 to bym rozumial pretensje,nalatales tyle i czas na nowe

Edytowany przez szmergiel, 15 grudzień 2013 - 17:47.

#852 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:51

Diesel czy benzyna a tu tłok z toyoty lata 90
Dodany obrazek

#853 Share GrzechuIS

GrzechuIS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja; piłka nożna

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:56

Diesel czy benzyna Stare samochody sie nie psuły bo bardzo nie mialo co sie tam popsuć. Nie bylo turba, dwumasy elektroniki itp..Tylko co z tego?? To sa stare parchy, nie maja mocy nie trzymają sie drogi nie maja komortu...tym sie nie jeżdzi tylko sie toczy. Technika idzie do przodu. Sam kiedys miałem gola II 1.6d fakt nie psuł sie wcale ale jak teraz miałbym tym jeżdzić to tragedia...Wole mieć w miare nowoczesny mocny wóz niż nawet najbardziej bezawaryjne toczydełko.

Edytowany przez GrzechuIS, 15 grudzień 2013 - 17:57.

#854 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:56

Diesel czy benzyna Teraz jednymi z lepszych samochodów są Dacie,bardzo tanio można kupić prawie nowy samochód,przy 2 letnim aucie nie ma dużego ryzyka że będzie miał najechane 300-400 tyś km.Tutaj jest przykład:

http://otomoto.pl/da...-C31339906.html

Na pewno wytrzyma dużo dłużej niż VW,BMW albo Toyota za te pieniądze.

#855 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:16

Diesel czy benzyna Z tym vw czy toyotą bym nie powiedział. Zależy co kupisz. Jeśli jakiegoś golfa 5 1,6 fsi z małym i pewnym przebiegiem to bym nie powiedział. Tak samo jeśli chodzi o toyote corolle/auris w benzynce. Z bmką może być problem ponieważ za 30 tys ciężko znaleźć coś młodego z małym i pewnym przebiegiem. Chociaz nie twierdze, że dacia zaraz się rozleci. Wszystko zależy na co trafimy kupując używane autko.
Ten ostatni tłok jest od jakiegoś mułowatego diesla z lat 90 tych z pośrednim wtryskiem ropy. Nie ma co porónywać tłoka z nowoczesnego benzyniaka do tłoka ze starego diesla. Poza tym kształt to nie wszystko. Wiele zmieniło się w technologi obróbki materiałów, zmieniły się same materiały, oleje itd.

Edytowany przez hubertuss, 15 grudzień 2013 - 18:19.

#856 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:38

Diesel czy benzyna Nie wiem co chcecie od grupy VW ale mam cordobę z 2004r tdi 105 kupiłem w Belgii od prywatnego faceta w 2006r za 5tyś euro, teraz mam 140tyś, olej 5w30 zmieniany co 10tyś od wymiany do wymiany nic nie dolewam, z usterek wymienione to klocki ham, łożysko piasty, i stabilizatory toru jazdy, jestem zadowolony, autko mało pali proste w budowie także sam sobie naprawiam co i jak, teraz czeka mnie wymiana rozrządu, trochę kasy poleci bo pompę też pasuje wymienić. Mam też kangoo 1,4 w benzynie, przebieg 200 tyś, brał olej jak smok na 1000km litrę rozebrałem motor pierścionki popękały, wyglądało jakby ktoś motor przegrzał, z uszczelką i pierścieniami wyszło 300zł, teraz spokój, może z 100ml doleje od wymiany do wymiany, w piątek ładowałem na składzie 700kg cementu wlazła cała paleta, na Warszawę się ładuje bób nieraz 900kg i idzie. Wydaje mi się ze nie ma dobrych i złych aut, są tylko bardziej lub mniej zaniedbane, przez poprzednich właścicieli

#857 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:45

Diesel czy benzyna

Stare samochody sie nie psuły bo bardzo nie mialo co sie tam popsuć. Nie bylo turba, dwumasy elektroniki itp..Tylko co z tego?? To sa stare parchy, nie maja mocy nie trzymają sie drogi nie maja komortu...tym sie nie jeżdzi tylko sie toczy. Technika idzie do przodu. Sam kiedys miałem gola II 1.6d fakt nie psuł sie wcale ale jak teraz miałbym tym jeżdzić to tragedia...Wole mieć w miare nowoczesny mocny wóz niż nawet najbardziej bezawaryjne toczydełko.

Wyłącz trakcję w niektórych dzisiejszych furach to zobaczysz jak się trzymają drogi :) co do mocy też się nie zgodzę, miałeś golfa 1.6 D ale dostępny był też GTI 16v czy G60 co przy takiej masie wystarczało. Zresztą miał nie wiele gorsze osiągi jak IV SDI więc gdzie postęp?

Edytowany przez pawel885, 15 grudzień 2013 - 18:50.

#858 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:50

Diesel czy benzyna http://moto.wp.pl/ka...l?ticaid=111d8b

#859 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:08

Diesel czy benzyna Napewno lepiej się trzymają z wyłączoną czy włączoną trakcją niż te z lat 90 tych. Golf 6 zwykły lepiej się trzyma drogi niż 2 gti. Tyle w temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:20

Diesel czy benzyna

warto sie pchac w 2.5 td ?
ile to pali ? 10 ?
przy takim spalaniu to pełno benzyn na rynku z którymi nie bedzie zadnego problemu, w zime przy -30 siadasz i jedziesz

Jak jeździłem takim samochodem to 6-7l na trasie, w mieście wychodzi te 9-10l.
Co prawda to prawda,ale jak bym miał brać benzynę to bym musiał zagazować,a mi się bardziej opłaca jeździć ropniakiem ;)

Co do tej skodzianki to powinna pójść do muzeum VW.Skody same w sobie nie są złe,w szkole mamy ich z osiem samochodów.Wszystkie policyjnie to co do stanu technicznego to o matko bosko!
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.