Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#801 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:54

Diesel czy benzyna Ma poprawiać dynamikę silnika i wpływać na poprawę emisji spalin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 15:55
  •  

#802 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 11:00

Diesel czy benzyna Zgadza się kumpel kiedyś kupił w belgii za coś koło 1000 euro lekko uszkodzonego atosa. Samochód był w zasadzie jak nowy. Zmieniony został zderzak il lampy pomalowana maska. Lekko uszkodzone auta koreańskie czy innych mniej powiedzmy prestiżowych marek można kupić taniej.

#803 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 11:09

Diesel czy benzyna Ja posiadam audi a6 z 2004roku 3.0l 226km na ON i mogę polecić to auto. Mam go 4 lata i jestem zadwolony bo nie dokładam chociaż tanie nie było ale myślę że jeszcze kilka ładnych lat mi posłuży. To auto ma nawet orginalny akumulator i pali w -30 bez problemu na Rosyjskiej ropie

#804 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 11:12

Diesel czy benzyna Ja tam wyznaje zasadę że lepsze coś starszego klasy premium niż nowa masówka, czy to auto, wiertarka czy telefon.... Kumpel przesiadł się z kilkuletniej corsy na starą camry teścia i do corsy nie chce wracać, jedyny plus to spalanie ale ciągłe drobne awarie już go wykańczały nerwowo... A toyotą jeździ jak lord i tylko paliwo leje , nic nie skrzypi w środku, nic nie stuka...

#805 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 11:27

Diesel czy benzyna bo to toyota, to leje tylko paliwo
benzynowe hondy i toyoty sa praktycznie bezobsługowe, te nowe takze
a czemu ?
bo maja proste, sprawdzone rozwiazania, zwykłe silniki, bez turbo i wtrysku bezposredniego, jedyna komplikacja w tych silnikach to zmienne fazy rozrzadu, ale nie słyszałem zeby to sprawiało jakies problemy

takze radze wyleczyc sie ze starych ponad 10 letnich szrotów niemieckich, bo to sa skarbonki, tymbardziej i nie daj boze w dieslu

Edytowany przez koma666, 15 grudzień 2013 - 11:45.

#806 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:03

Diesel czy benzyna

Ja tam wyznaje zasadę że lepsze coś starszego klasy premium niż nowa masówka, czy to auto, wiertarka czy telefon.... Kumpel przesiadł się z kilkuletniej corsy na starą camry teścia i do corsy nie chce wracać, jedyny plus to spalanie ale ciągłe drobne awarie już go wykańczały nerwowo... A toyotą jeździ jak lord i tylko paliwo leje , nic nie skrzypi w środku, nic nie stuka...

I męczyć się ze starą skorupą. Lepiej kupić auto 2 letnie i zanim zacznie w nim coś stukać i piszczeć to będzie nim już jeździł inny właściciel. A cena i jakość podobna, ale tak jak napisałem wcześniej wszystko trzeba samemu zrobić.

bo to toyota, to leje tylko paliwo
benzynowe hondy i toyoty sa praktycznie bezobsługowe, te nowe takze
a czemu ?
bo maja proste, sprawdzone rozwiazania, zwykłe silniki, bez turbo i wtrysku bezposredniego, jedyna komplikacja w tych silnikach to zmienne fazy rozrzadu, ale nie słyszałem zeby to sprawiało jakies problemy
takze radze wyleczyc sie ze starych ponad 10 letnich szrotów niemieckich, bo to sa skarbonki, tymbardziej i nie daj boze w dieslu

Nie słyszałeś, bo miałeś w życiu 2-3 auta i tylko na temat tych aut, które miałeś możesz cokolwiek powiedzieć. A w każdym poście piszesz jakie to masz doświadczenia na temat różnych samochodów. Ja robię kilka aut w tygodniu różnych marek, a i tak nie mogę się zbytnio wypowiadać na temat np. usterkowości, przerabiam ich jeszcze za mało. Bo nawet jak przyjadą 3-4 auta do naprawy z tą samą usterką, to nie można powiedzieć, że ten model jest wadliwy, bo kolejnych tysiąc może pracować bezawaryjnie. A co do tych 10 letnich i starszych niemieckich złomów całkowicie się z Tobą zgadzam.

Zgadza się kumpel kiedyś kupił w belgii za coś koło 1000 euro lekko uszkodzonego atosa. Samochód był w zasadzie jak nowy. Zmieniony został zderzak il lampy pomalowana maska. Lekko uszkodzone auta koreańskie czy innych mniej powiedzmy prestiżowych marek można kupić taniej.

I tu znowu dochodzimy do tego, że pojęcie prestiżu jest względne. Bo dla niektórych prestiżem jest 10 letnie audi, a dla mnie roczny, praktycznie nowy colt.

#807 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:04

Diesel czy benzyna

To nie jest po to żeby poprawić kulturę pracy, tylko żeby chronić skrzynię biegów przed uszkodzeniem.

W bardzo małym stopniu (momentu obr. to ono nie redukuje a to on jest w głównym stopniu czynnikiem odpowiadającym za sprawność skrzyni) ma ono wiele innych zastosowań choćby redukcje wahań podczas sprężania

#808 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:08

Diesel czy benzyna

masz racje z tym kolem ,a zamiast padnietego turba lepiej zalozyc pompke od roweru za 5zl tez bedzie pompowac powietrze-bedzie tanio.ps. szukasz conajmniej 20 letniego auta i jeszcze wymogi ze ma byc w dobrym stanie i niedrogo_litosci!!! kolejny madry co ma w portwelu pare groszy i chce bog wie co, jak masz taka kase to zeby kola sie krecily to juz dobrze a jak masz jakies wymagania to sie wziasc za siebie i zarobic kase na cos dobrego(niekoniecznie mlodgo) kolejny byznesmann co chce tanio.moze jeszcze zeby rozrzad byl zrobiony? to pytanie juz zawsze mnie bedzie rozwalalo ,kupuje taki madrala auto oglada ,cmoka ,pod spod wlazi,narzeka ze nie jest idealne ,za 5-10% wartosci nowego i zawsze dopytuje czy rozrzad zrobiony bo to DROGO KOSZTUJE! :lol: nieudacznicy zyciowi

nie widzę nic dziwnego w tym że ktoś pyta kiedy był robiony rozrząd. Mało to razy ktoś kupuje samochód zrobi rozrząd pojeździ dwa lata zrobi 30tys km i sprzedaje. Ktoś kupi nie dopyta się i będzie robił a spokojnie by 30tys mógł jeszcze przejechać.

#809 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:10

Diesel czy benzyna elektrotechnik
nie trzeba miec 1000 samochodów zeby wiedziec które sa dobre, wystarczy internet i otwarty umysł, jak w necie wypowiada sie np. 10 tysiecy ludzi na temat danego modelu to mozna wnioski juz wyciagnac samemu, no chyba ze ktos nie potrafi czytac i szukac,
do tego poszukac raportów polskich jak i zagranicznych i mozna dowiedziec sie wszystkiego o samochodzie nie posiadajac go

z moim obsewacji wynika tak jak pisałem
ludzie najbardziej chwala auta japonskie honda toyota, lexus, mazda itp
niemieckie i francuskie to skarbonki
oczywiscie sa wyjatki od reguły, tak jak wszedzie
np. silniki hdi koncernu psa, sa całkiem dobre jak na francuzów, a silniki fiata jtd to bajka jak na fiata, tdi to szajs przy tym

Edytowany przez koma666, 15 grudzień 2013 - 12:11.

#810 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:14

Diesel czy benzyna

W bardzo małym stopniu (momentu obr. to ono nie redukuje a to on jest w głównym stopniu czynnikiem odpowiadającym za sprawność skrzyni) ma ono wiele innych zastosowań choćby redukcje wahań podczas sprężania

I tu się mylisz. Koło dwumasowe może skręcać się o ponad 90 stopni. I właśnie ono redukuje uderzenia na wałku sprzęgłowym spowodowane dużym momentem obrotowym i do tego zostało zaprojektowane. A do wyrównywania obrotów służy masa koła zamachowego i elektronika silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:15

Diesel czy benzyna Pisząc o markach prestiżowych miałem na myśli konkretne firmy a nie to czy większym prestiżem jest 10 letnie audi czy roczna kia. Podsumowując jednakowo uszkodzeone audi będzie droższe niż podobny model kii z tego samego roku i w tym samym wyposażeniu.

#812 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:18

Diesel czy benzyna hubertuss
wkoncu zrozumiałes o czym pisałem bravo !
ze w kii 2 usterki beda tansze niz 1 w audi

#813 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:20

Diesel czy benzyna Raport to raport, w renault 3 razy siądzie np silniczek wycieraczek a w vw raz korbowód wyjdzie bokiem i co ? Renault 3 razy awaryjniejszy

#814 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:22

Diesel czy benzyna Gdzie ja tak napisałem. Zostaw moje posty w spokoju. Dajesz tylko wyraz swojej głupoty przekręcając inne wypowiedzi. Jeszcze raz ci móie poproś rodziców, aby ci na głos czytali bo wogóle nie rozumiesz co ktoś pisze. Jeszcze raz pytam gdzie ja to napisałem? Tam chodzi o coś innego o zakup samochodu kumasz?
@koma lubi siać zamieszanie i się ze wszystkimi kłócić bo myśli, że jest najmądrzejszy. Raporty mogą coś podpowiedzieć ale jak pisałem. Można kupić auto będące w raportach mało awaryjne, któe jest wrakiem. I całkiem zadbane z dolnych miejsc na listach awaryjności. Do któego dołożymy więcej nie musze mówić?

Edytowany przez hubertuss, 15 grudzień 2013 - 12:25.

#815 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:27

Diesel czy benzyna

I tu się mylisz. Koło dwumasowe może skręcać się o ponad 90 stopni. I właśnie ono redukuje uderzenia na wałku sprzęgłowym spowodowane dużym momentem obrotowym i do tego zostało zaprojektowane. A do wyrównywania obrotów służy masa koła zamachowego i elektronika silnika.

Do tego dochodzi rozłożenie w czasie dużych przeciążeń silnika

#816 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:30

Diesel czy benzyna hubertuss
o tym piszesz, tylko inaczej ubierasz to w słowa

warto zadac sobie wiecej trudu i zobaczyc co w samochodach które niby sie psuja tak naprawde sie psuje i moze wcale te samochody nie sa takie złe mimo ze sa nizej w rankingu bo auto które ma niby wieksza ilosc usterek moze byc tansze w naprawie od tego co ma mniejsza ilosc usterek, bo wazne jest co sie psuje, np. w vw 2.0tdi psuły sie głowice a w renówce bedzie silnik wycieraczek, zarówki i jeszcze jakas tania usterka
kumasz ?

#817 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:30

Diesel czy benzyna

Nie pisałem że nie ale w małym stopniu. Głównym zastosowaniem dwumasu było zmniejszenie masy koła zamachowego przez co silnik miał duże wahania na wolnych obr. Są lepsze elementy korygujące moment obr choćby sprzęgło hydrokinetyczne

#818 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:35

Diesel czy benzyna @koma wszystko zależy od konkretnego egzemplarza. Sąsiad ma mazde premacy 2004r 2.0 diesel 101koni. Nie ma miesiąca żeby nie stała u mechanika. A do tego nie ma wcale przyspieszenia. Dopiero powyżej 100km\h czuć moc.

#819 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:38

Diesel czy benzyna

hubertuss
o tym piszesz, tylko inaczej ubierasz to w słowa

warto zadac sobie wiecej trudu i zobaczyc co w samochodach które niby sie psuja tak naprawde sie psuje i moze wcale te samochody nie sa takie złe mimo ze sa nizej w rankingu bo auto które ma niby wieksza ilosc usterek moze byc tansze w naprawie od tego co ma mniejsza ilosc usterek, bo wazne jest co sie psuje, np. w vw 2.0tdi psuły sie głowice a w renówce bedzie silnik wycieraczek, zarówki i jeszcze jakas tania usterka
kumasz ?

Miałeś 2.0 tdi? Popsuła ci się głowica? Co z nią się stało? Ja miałem auta z takim silnikiem i mi się nic nie psuło. Ale ty naczytałeś się na forach biadoleń użytkowników egzemplarzy z przebiegiem powyżej 300 tys i myślisz, że tak wszystkie mają. Jak kolega wyżej pisze wszystko zależy od egzemplarza. Może byc dobre audi i dobra renówka. Może być odwrotnie. Z tym, że oba auta podobnej klasy w dobrym stanie będzie różniła cena. Gdybym czytał opinie użytkowników zajechanych szrotów, myślących ,że mają auta z małym przebiegiem. To prawdopodobnie nic bym nie kupił. Bo wśród takich ludzi nie ma marki bezawaryjnej, wszystko się spuje.

Edytowany przez hubertuss, 15 grudzień 2013 - 12:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:42

Diesel czy benzyna damian4000
bo generalnie japonce kupuje sie w benzynie, wtedy masz gwarancje bezawaryjnosci (poza silnikami benzynowymi z bezposrednim wtryskiem)
chwala diesle 2.2 hondy

hubertuss
ludzie mieli problemy, był wielki szum na ten temat i duzo awarii, wszedzie o tym trabili
chodziło o silnik na pompowtryskach a nie CR
no ale ja jestem głupi a ty madry no nie ? :D

Edytowany przez koma666, 15 grudzień 2013 - 12:44.