Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ziele

ziele

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 20:24

Diesel czy benzyna ja uważam że disle są lepsze bo tańsze w utrzymaniu-i to jest dla mnie dobry powód.bo jeśli zamawia się ON do maszyn rolniczych to możesz tankować samochód u siebie w domu:D
pozdro:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 07:10
  •  

#62 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 20:40

Diesel czy benzyna

I tu się zgadzam.
Też się zgadzam. Czy z tym dbaniem to chodzi m.in. o to, żeby nie gasić od razu silnika po zatrzymaniu auta? Ponoć dobrze jest, jak silnik jeszcze popracuje ok. 30 sekund, zanim się go wyłączy. Ostatnio jadąc samochodem, często włączała mi się kontrolka VSC. Ledwo dojechałam do domu. Czy to mogło mieć związek z tym, co napisałam powyżej? W serwisie powiedzieli mi, że turbina w dieslu jeszcze pracuje, mimo że silnik zgaszony i doradzono mi, żebym właśnie nie wyłączała od razu silnika...

A co do komfortu jazdy w dieslu- po 8 godzinach jazdy głowa "pęka".

A i muzyki nienajlepiej się słucha w dieslu- no chyba, że ma się porządną tubę <_< głośniki i wzmacniacz ;) .

TO jest prawda,że w dieslu gdy wróci sie z dłuzszej podróży nie nalezy odrazu wyłanczac motoru,tylko dopiero po jakiejs chwili aż turbina"ostygnie".Co do głośnosci w ropniaku to wszystko zależy-jak już ktoś wcześniej zauważył od klasy auta. :)

#63 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:21

Diesel czy benzyna

TO jest prawda,że w dieslu gdy wróci sie z dłuzszej podróży nie nalezy odrazu wyłanczac motoru,tylko dopiero po jakiejs chwili aż turbina"ostygnie".Co do głośnosci w ropniaku to wszystko zależy-jak już ktoś wcześniej zauważył od klasy auta. <_<

Dzięęęki wojtus za odpowiedź! ;)
No...klasa auta- zgadza się... Lexusem jeszcze nie jeżdżę :)

#64 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 21:26

Diesel czy benzyna No ja też leksusem nie jeżdżę i nie mam zamiaru.Moja A4 w zupełności mi wystarczy.Pozdrawiam. <_<

#65 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 22:20

Diesel czy benzyna uważam że diesel lepszy. sam aktualnie mam zagazowańca(auto z silnikiem benzynowym z dołożoną inst. gazową) ...ale to nie to, diesle o wiele wytrzymalsze noi jak ktoś wspomniał i tak kupuje sie ON (bądz BIO diesel) do maszyn

#66 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 19:50

Diesel czy benzyna

TO jest prawda,że w dieslu gdy wróci sie z dłuzszej podróży nie nalezy odrazu wyłanczac motoru,tylko dopiero po jakiejs chwili aż turbina"ostygnie".Co do głośnosci w ropniaku to wszystko zależy-jak już ktoś wcześniej zauważył od klasy auta. <_<

W TDI od VW nalezy odczekać 30s.

#67 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 19:55

Diesel czy benzyna Ogolnie w autach z turbinami trzeba odczekac pewien czas, aby turbina sie uspokoila, bo jak od razu silnik zostanie zgaszony to automatycznie zostaje odciete smarowanie i zywotnosc turbiny drastycznie spada.(wydzieraja sie tulejki i wirnik potrafi zakleszczyc sie w obudowie <_< )
zreszta dzisiaj spotkalem sie z takim przypadkiem na praktykach w szkole ;)

Honda - The Power of Dreams :)

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 wrzesień 2007 - 20:23

Diesel czy benzyna Diesel mniejsze spalanie i duży moment obrotowy.minus więcej kłopotow(lipne paliwo) ,częściej wymiana np.rozrzadu.,wyższa cena.kłopoty zima ,droższa obsluga serwisowa.Jak VW to diesel a ferrari lub porsche?

#69 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 20:47

Diesel czy benzyna

Ogolnie w autach z turbinami trzeba odczekac pewien czas, aby turbina sie uspokoila, bo jak od razu silnik zostanie zgaszony to automatycznie zostaje odciete smarowanie i zywotnosc turbiny drastycznie spada.(wydzieraja sie tulejki i wirnik potrafi zakleszczyc sie w obudowie <_< )
zreszta dzisiaj spotkalem sie z takim przypadkiem na praktykach w szkole ;)

O o dzięki za wytłumaczenie. :)

No proszę!- uważasz na lekcjach :)

#70 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 20:47

Diesel czy benzyna

O o dzięki za wytłumaczenie. <_<

No proszę!- uważasz na lekcjach :)

akurat ja wymienialem ta turbinke ;)

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 20:59

Diesel czy benzyna Tym lepiej, że Ty ją wymieniałeś <_< - nie ma to jak teoria poparta praktyką!

#72 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 21:23

Diesel czy benzyna

my mamy Opla vektre 1.6 100km i mamy zamiar chipa kupić to moze ze 130 km będzie jechalismy nim 200km/h po autostradzie i jeszcze troszke miejsca było pomiedzy gazem a podłogą ;]

aha ciekawe ile jeszcze mogles pojechac 201 czy 203 km/h????? chyba zapomniales wspomniec ze rozpedzales sie pol godziny, naprawde ze 100 KM nie ma frajdy, emocji, ani adrenaliny, tymbardziej w aucie wazacym pewnie ponad 1200 kg, jeszcze w maluchu to ok <_<
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#73 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 22:14

Diesel czy benzyna

aha ciekawe ile jeszcze mogles pojechac 201 czy 203 km/h????? chyba zapomniales wspomniec ze rozpedzales sie pol godziny, naprawde ze 100 KM nie ma frajdy, emocji, ani adrenaliny, tymbardziej w aucie wazacym pewnie ponad 1200 kg, jeszcze w maluchu to ok <_<

Co Ci powiem to Ci powiem ale Ci powiem, my mamy a4 1.6, ujowy silnik ale do 180 jakoś idzie, max to niecałe dwie stówy( i nie jest tak strasznie z osiagnięciem tej prędkości). Vectra i A4 to niemal ten sam segment, i mozna poprównywać je ;] Niektórzy lubią wir w baku i śmigać szybko a inni płynniej i taniej;] Ale my już wiemy że następne bedzie a4 TDI, może i w tym roku, kto wie..
Wg mnie diesle już osiągnęły poziom benzyn, i myśle że kwestia tego czy ktoś chce mieć PB czy ON to tylko zalezy od tego że diesel nieco głośniejszy jest, za to dłużej i na mniejszej ilośćii gnojówy pojeździ niż benzyna. W benzynie sprint obywa sie z mniejszym mieszaniem biegów niż w dieslu, ale w dieslu ruszysz niemal z każdego biegu - elastyczność ;]

#74 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 22:23

Diesel czy benzyna

Co Ci powiem to Ci powiem ale Ci powiem, my mamy a4 1.6, ujowy silnik ale do 180 jakoś idzie, max to niecałe dwie stówy( i nie jest tak strasznie z osiagnięciem tej prędkości). Vectra i A4 to niemal ten sam segment, i mozna poprównywać je ;] Niektórzy lubią wir w baku i śmigać szybko a inni płynniej i taniej;] Ale my już wiemy że następne bedzie a4 TDI, może i w tym roku, kto wie..
Wg mnie diesle już osiągnęły poziom benzyn, i myśle że kwestia tego czy ktoś chce mieć PB czy ON to tylko zalezy od tego że diesel nieco głośniejszy jest, za to dłużej i na mniejszej ilośćii gnojówy pojeździ niż benzyna. W benzynie sprint obywa sie z mniejszym mieszaniem biegów niż w dieslu, ale w dieslu ruszysz niemal z każdego biegu - elastyczność ;]

cos ty <_< , wiem bo sam jezdze klekotem w golfie 3 (AFN).

i nie jest tak strasznie z osiagnięciem tej prędkości

prosze cie nie rozsmieszaj mnie, podejzewam ze w tym oplu to tak ze 100 sekund od 0-200 ;) :) :), wiem jedno ze gdy bede kupowal nastepne auto to nawet nie spojrze jesli cos bedzie mialo ponizej 200 KM (wszystko jedno czy dieslowskie czy benzynowe), chyba ze jakies klasy kompakt to gdzies od 170
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#75 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 wrzesień 2007 - 22:52

Diesel czy benzyna

cos ty <_< , wiem bo sam jezdze klekotem w golfie 3 (AFN). prosze cie nie rozsmieszaj mnie, podejzewam ze w tym oplu to tak ze 100 sekund od 0-200 :) :) :), wiem jedno ze gdy bede kupowal nastepne auto to nawet nie spojrze jesli cos bedzie mialo ponizej 200 KM (wszystko jedno czy dieslowskie czy benzynowe), chyba ze jakies klasy kompakt to gdzies od 170

No, 100 sekund to nie tak źle ;] A vmaxem nikt nie jeździ non stop, prędkość przelotowa to dla mnie 150-160, więcej nie ma sensu bo szkoda auta i paliwa;]
200koni w dieslu to już bedzie wymiatać ;) Dla mnie to ok 150 jest w sam raz do klasy małych limuzyn/sedanów, wiadomo że im wieksze auto tym wiecej moczu trzeba, jednak jeżdżąc bbenzyną jestem bardziej za dieslami ;]

#76 Share tores

tores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 15:12

Diesel czy benzyna disel pozatym na helence zawsze pojedzie tak samo jak na ON <_<

#77 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 wrzesień 2007 - 16:30

Diesel czy benzyna powyżej 15000 km opłaci sie mieć diesela a poniżej to tylko benzyniaki

#78 Share malek2312

malek2312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 22 październik 2007 - 21:51

Diesel czy benzyna teraz z silnikami robią cuda ale diesel to diesel jak chcesz deptać na trasie to ON najlepszy ale jeżeli chcesz palić kapcie i na krutke odcini to benzynka tylko spalanie rośnie

#79 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 23 październik 2007 - 12:56

Diesel czy benzyna diesel jest lepszy bo ma miejsze spalanie ale na benzynie samochod ma lepsze odejscie
Power by tradition

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 październik 2007 - 13:55

Diesel czy benzyna Ja uważam że nowoczesny turbodiesel ma lepsze odejście od benzyniaka o tej samej mocy, jednak wymagają obrotów powyżej 1800 obr. to zależy od silnika. Niektóre modele już od 1500 ciągną jak oszalałe :P
Diesel mając dużo wyższy moment obrotowy przy niższych obrotach łatwiej radzi sobie np. z przyczepką :D