Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#741 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:47

Diesel czy benzyna

Niemiec nie kupuje japońskich? Teraz właśnie wyszło jakie masz doświadczenie z samochodami. Więc się pytam skąd w Niemczech tyle japońskich i koreańskich aut? Jak jadę autostradą w niemczech to jedno na kilka aut jest niemieckie (w domyśle szmelcwagen), a reszta to honda, toyota, hyundai (tych jest bardzo dużo), kia. Po prostu te marki oferują lepszą jakość za tą samą lub niższą cenę. Bo rządzi ekonomia. Nikt dla zasady nie kupi czegoś gorszego i jednocześnie droższego. To już nie te czasy kiedy VAG kojarzony był z solidnością i jakością. Teraz jakość jest porównywalna z hyundaiem czy kia, jednak te drugie są duuuużo tańsze.

Zgodzę się akurat z kolegą bardzo dużo w niemczech jest japończyków i koreańców to samo zresztą w Stanach mam rodzinę tam i tam znów więcej koreańców niż japońców Hyundai i Kia chcą zdobyć rynek robią lepiej i taniej i ciekawiej choćby Hyundai Genesis napęd na tył który podbija tam rynek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 11:51
  •  

#742 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 13:13

Diesel czy benzyna a ja proponuja pojezdzic wiecej niz 100km dana marka i dopiero mona sie wypowiadac bo ktos kto mial 1 lub 2 auta i to czesto nie za nowe to moze gadac ale o krasnoludkach a nie autach, wystarczy zrobic po ok 30tys km 4- 5 markami i juz swoje zdanie mozna sobie wyrobic obiektywne ale zaznaczam samochodami a nie padakami kupionymi jak to wiekszosc okresla "dobra cene" bo za ta "dobra cene " to mozna najwyzej kupic zemniaki na targu a nie pewne auto.ps. juz nie ma kultu vw widac to po cenach,nowe modelu juz nie trzymaja tak ceny jak dawniej,audi,bmw,honda to nadal jest wysoka póla i trzyma cene za dobre egzemplarze,wiekszosc musli ze jak da 20-30 tys to juz kupi super woz ,a fige!takie auto kupuja glownie ci co pozniej nazekaja ,bo to dla wiekszosci super woz co ma 6 -7 lat za ta kase,a prawda jest taka ze nowe auta z ww marek kupuja ludzie zamozni przewaznie intensywnie je eksploatuaj i sprzedaja po kilku latach wlasnie takim nazekaczom. ludzie co daja za samochody 80-120tys nie nazekaja tylko jezdza i sie smieja.sam sprzedawalem audi z 2005r to wiem kto to kupowal ,jak biadolil na koszty itd a placil ledwo ponad 30tys za auto co niestety mialo prawie 400tys km, kupic dobre audi ,bmw lub honde na jazde conajmniej 100tk bez duzych niespodzanek to nietety od 60-65tys wzwyz ,ale wtedy sie smiga i nie nazeka,sam kupilem 2010r co mial 104tys,w pol roku nalatane juz ponad 30tys i smiga jak mazenie ale jak dobije do 300 to juz pewnie mazeniem nie bedzie taka kolej zeczy.

#743 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 13:48

Diesel czy benzyna tylko ile traci na wartości taki za ponad 50tys zł? Nawet jeśli nic się nie popsuje to utrata wartości i tak więcej wyniesie niż naprawy takiego za 15tys zł a kilometry zrobisz te same. Mam stara corse b 1.4 benzyna z 97r jako samochód do jazdy po polach. W 8 lat zrobił ponad 150tys po dziurach. Zmieniane tylko elementy eksploatacyjne. Dałem za niego 12tys zł i nie wiem ile ma przejechane ale pewnie ponad 300tys. Jedyna wada to spalanie 6-7litrów w terenie. Miałem 6 lat golfa 3 1,9tdi zrobił u mnie w dłuższych trasach 170tys bez większych awarii. Jak go sprzedałem miał na liczniku 350tys km ale był kupiony od handlarza i miał pewnie 100więcej. Kupiłem go za 16tys a sprzedałem za 4tys zł. Teraz od roku mam golfa 4 1.9tdi 2001r 90 konny. Spalanie w trasie 5l na autostradzie 6l.

Edytowany przez damian40000, 14 grudzień 2013 - 13:58.

#744 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 14:14

Diesel czy benzyna Każdy liczy po swojemu. Kogo naprawde stać na droższe auta stac go też na straty związane z wiekiem. Generalnie tracimy na wszystkim do okoła z czego kożystamy.

#745 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 14:17

Diesel czy benzyna wlasnie jestes przedstwicielem typowo polskiego toku myslenia ",jak najtaniej i tyle w temacie" dopuki wiekszosc bedzie tak myslec to zawsze bedziemy smietnikiem europy zachodniej w sferze motoryzacyjnej. ps.przez takie myslenie rowniez kwitnie proceder oszukiwnia ludzi ktorzy chca wszystko super ,za niska cene,krcenie licznikow ,szpachloanie i spawanie ale maja to na wlasne zyczenie bo liczy sie cena i bardzo dobrze ze pozniej sie sypie ,sa problemy bo przynajmniej jakas dziedzina gospodarki sie kreci bo byloby juz prawdziwe Kongo,.kol hubertuss dokladnie sie z toba zgadzam ale zauwaz ile osob wlasnie takich jak napisales biadoli ze drogo ze sie psuje ze koszty?,prawie zaden,biadoli ten inteligent co cale zycie chce wszystko tanio

Edytowany przez szmergiel, 14 grudzień 2013 - 14:20.

#746 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 14:37

Diesel czy benzyna każdy niech liczy po swojemu. Ja liczę tak że potrzebny mi samochód na 5-7lat na 200tys km. I według mnie 15tys wystarczy na samochód jaki potrzebuje. Do tego włoże przez te lata w niego około 5tys zł. Każdy robi jak uważa. A kasę lepiej zainwestować w coś co przyniesie zyski a nie samochód który przez 5lat straci na wartości ze 30tys zł albo więcej a opony klocki paski płyny akumulatory i tak trzeba wymieniać czy to 3 czy 10letni.

#747 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 15:04

Diesel czy benzyna Ja nie mówie, że stare samochody są złe. Kupujesz corse za 7 tys to proste auto. Nawet jak się zepsuje tanio naprawisz. Jednak wielu kupuje za te 7 tys bmke czy audi. I to wcale nie najmniejszy model. Są one bardziej skomplikowane ibardzo drogie w naprawach. O to mi chodziło. Jak pisałem na początku, każdy powinien jeździć czymś na czego zakup i utrzymanie go stać. Przy zakupie nie trzeba kierowac się jedynie ceną. Czasami za tą samą kase gdy dysponujemy małym budżetem lepiej kupić rok starszy prostszy model w lepszym stanie.
Jeśli liczymy utratę wartości liczmy to procentowo. Ponieważ osoba mająca kase na droższe auto inaczej odczuje stratę 5 tys niż osoba, któa kupuje auto za 1/4 ceny tego droższego. Przez 6 lat straciłeś na golfie 75% wartości. Ojciec przez 4,5 roku jeździł passatem. Kupił 2 letniego, stracił nie całe 45 %. Z odsprzedażą nie było problemu.

Edytowany przez hubertuss, 14 grudzień 2013 - 15:09.

#748 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 15:25

Diesel czy benzyna opowiadacie bajki o tym ze polacy chca kupic jak najtanszy i przy tym jak najlepszy samochód i ze to zle ze nie kupuja nowych :D
wyjdz jeden z drugim ze swojego podwórka, przejedz sie do najblizszego miasta i popytaj tam ludzi ile zarabiaja, potem porozgladaj sie na ceny...
to normalne ze polacy szukaja taniego i jednoczesnie prostego i niezawodnego samochodu, bo niby skad maja miec na nowy skoro w polsce w supermarkecie sprzedawca zarabia 1000zł a w niemczech na tym samym stanowisku 1000 euro, a koszty zycia podobne i oczym wy marzycie ? ze polacy beda kupowac nowe auta ? :D
do tego przykład z polski: znajomy pracował jako operator koparki przy budowie drogi w polsce w niemieckiej firmie, zarabiał 20zł na godzine a niemiec na takiej samej koparce robiac to samo 15 euro, o czym dyskutowac ? :D

dalsza dyskusja na temat sprzedazy nowych aut w polsce nie ma sensu, problem lezy gdzie indziej

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 15:26.

#749 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 grudzień 2013 - 15:27

Diesel czy benzyna Czyli skoro mnie samochód kosztował 10k PLN i po 5 latach stracę połowę to i tak sprzedam go drożej niż go kupiłem.

#750 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 15:29

Diesel czy benzyna w jaki sposób kupiłes nowy za 10 tys ?

co do stanów to wogóle inny rynek inne wymagania, kiedy szrotwagen składał swojego golfa 2 to japonczycy juz w stanach sprzedawali swoje auta i mieli juz dobra opinie tam, poza tym samochody japonskie spotkasz wszedzie na globie z toyota na czele, a niemieckie to rzadza tylko w europie

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 15:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 grudzień 2013 - 16:03

Diesel czy benzyna Nie nowy, tylko roczny, uszkodzony. W niemczech dałem 1400 euro, do tego transport, naprawa i rejestracja. Wartość takiego w Polsce to 30-35k PLN. Jest tylko jeden haczyk: wszystko trzeba zrobić samemu.

#752 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 16:05

Diesel czy benzyna @koma666 Po pierwsze nikt nikomu nie każe kupowac nowych aut. Jak byś rozumiał co czytasz skumał byś, że cały czas chodzi o to aby auto było dopasowane do możliwości finansowych kupującego. Jeśli zarabiasz 1500 kupujesz corse za 7 tys a nie bmw 7. Skumałeś teraz? Jeśli ktoś ma 30 tys i chce paska czy jakiegoś forda. Nie powinien kupować najtańszego z danego rocznika. Lecz poszukac rok starszego z pewnym przebiegiem w tej cenie. łapiesz? Klepiesz w koło te swoje bezmyślne frazesy, nie czytasz, nie rozumiesz co inni piszą, sam w tym wszystkim się gubisz, sam siebie obrażasz. Ogarnij się troche. Piszę poraz 10 chyba auto powinno być dopasowane do możliwości i potrzeb kupującego. Jeśli nadal nie rozumiesz poproś rodziców, aby ci na głos poczytali to ponoć pomaga.
Auta japońskie dobrze sprzedają się w ameryce ponieważ są dobre to fakt ale też ze względu na niższą cene. Amerykańska motoryzacja nie jest tak konkurencyjna na świecie. Nawet w ameryce chętnie wybiera się auta z japoni czy europy.

Edytowany przez hubertuss, 14 grudzień 2013 - 16:08.

#753 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 16:26

Diesel czy benzyna hubertuss
zeby nie ty to ja bym sie pogubił na tym swiecie, ty tak wszystko potrafisz wytłumaczyc kazdemu, nie jestes czasem swiadkiem jehowy ? :D

#754 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 16:31

Diesel czy benzyna Niestety nie każdemu.

#755 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 16:33

Diesel czy benzyna @hubertuss masz rację sporo ludzi kieruje się tylko tym żeby samochód był duży miał jak największy silnik i żeby był tani a nie zwracają uwagi na stan techniczny. Nie myślą wcale o eksploatacji a często mają potem problem żeby je zatankować.

#756 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:17

Diesel czy benzyna

@koma666 Po pierwsze nikt nikomu nie każe kupowac nowych aut. Jak byś rozumiał co czytasz skumał byś, że cały czas chodzi o to aby auto było dopasowane do możliwości finansowych kupującego. Jeśli zarabiasz 1500 kupujesz corse za 7 tys a nie bmw 7. Skumałeś teraz? Jeśli ktoś ma 30 tys i chce paska czy jakiegoś forda. Nie powinien kupować najtańszego z danego rocznika. Lecz poszukac rok starszego z pewnym przebiegiem w tej cenie. łapiesz? Klepiesz w koło te swoje bezmyślne frazesy, nie czytasz, nie rozumiesz co inni piszą, sam w tym wszystkim się gubisz, sam siebie obrażasz. Ogarnij się troche. Piszę poraz 10 chyba auto powinno być dopasowane do możliwości i potrzeb kupującego. Jeśli nadal nie rozumiesz poproś rodziców, aby ci na głos poczytali to ponoć pomaga.
Auta japońskie dobrze sprzedają się w ameryce ponieważ są dobre to fakt ale też ze względu na niższą cene. Amerykańska motoryzacja nie jest tak konkurencyjna na świecie. Nawet w ameryce chętnie wybiera się auta z japoni czy europy.

twoje teorie legna w gruzach jak zaczniesz szukac uzywanego auta, sugerujac sie tymi wypocinami :D
okaze sie wtedy ze te drozsze w danym roczniku i z pewnym przebiegiem przewaznie pochodza od handlarza :D :D :D`

kupujac samochód uzywany, najpierw trzeba poszukac poprostu opini ludzi o danym modelu w internecie, popatrzec na rankingi niezawodnosci, nie jarac sie bajerami, sprawdzic ceny czesci, przeanalizowac komplikacje techniczna samochodu, co sie w nim psuje co jest trwałe, jakie moga wystapic koszty podczas eksploatacji itd
czasem samochód z wieksza iloscia usterek jest tanszy w eksploatacji niz ten z mniejsza
bo liczy sie jeszcze koszt usuniecia usterki
wszystkie wypasinoe fury z bajerami jak w samolocie beda sie sypac i beda wymagały duzych zastrzyków gotówki aby toto utrzymac w dobrym stanie technicznym, nie bez powodu 10 letnie wypasione audi bmw czy merc kosztuja mniej niz nowy samochód klasy b

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 17:50.

#757 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:50

Diesel czy benzyna Twoimi wypocinami napewno się nie sugeruje. Naprawdę poproś rodziców, aby ci poczytali co tu się pisze. Ludzie swoje a ty i tak klepiesz po swoiemu.jakieś bzdury. Wskaż mi więc w zacytowanym poście gdzie owa teoria legła w gruzach. Piszesz, aby pisać, aby twoje zdanie było ostatnie. Nie ważne że głupie, ważne aby było.
Żadko któy handlarz zaoferuje ci auto z pewnym, udokumentowanym przebiegiem do końca serwisowane. Auta od handlarzy są właśnie tańsze, aby złapać klienta. Na zachodzie auta z małym pewnym przebiegiem są tak drogie, że nie opłaca się tego ciągnąć do polski dla żadnego handlarza. Kupując auto zawsze możesz zoriętować się czy człowiek to handlarz czy właściciel, który kupił pojazd w polsce i regularnie go serwisował. Chociąż jak widać dla niektórych jest to czarna magia więc wypisują bzdury.
Podsumowując auto od pierwszego właściciela zakupione w polsce. Dla bystrzachów info, że to da się sprawdzić w papierach. Praktycznie zawsze będzie droższe od tych oferowanych przez handlarzy. Handlarz też czasami może mieć ładną sztuke ale cena nie będzie niska. @koma666 idź do przedszkola swoimi bzdurami dzieci usypiać, nie kompromituj się z każdym postem bo coraz większe bzdury piszesz. Co widać w ostatnim poście, który wyciągnołeś ni z tąd ni z owąt, gdy cię ładnie zgasiłem w poprzedmi wątku.

"kupujac samochód uzywany, najpierw trzeba poszukac poprostu opini ludzi o danym modelu w internecie, popatrzec na rankingi niezawodnosci, nie jarac sie bajerami, sprawdzic ceny czesci, przeanalizowac komplikacje techniczna samochodu, co sie w nim psuje co jest trwałe, jakie moga wystapic koszty podczas eksploatacji itd
czasem samochód z wieksza iloscia usterek jest tanszy w eksploatacji niz ten z mniejsza
bo liczy sie jeszcze koszt usuniecia usterk
i"

Najpierw tłumaczysz, że lepiej wybrac auto sugerując się rankingami niezawodności. A potem piszesz, że auta z większą ilością usterek są tańsze w eksploatacji bo łatwiej naprawić. Dwie porady jedna sprzeczna z drugą. A ja ci powiem, że obie są głupie na twoją miarę. Bo możesz kupić zajechane auto Które w rankingach jest mało awaryjne lub ładne któe niby w rankingach mocno się psuje. Jak już pisałem kompromitujesz się tylko.

Edytowany przez hubertuss, 14 grudzień 2013 - 17:54.

#758 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 17:51

Diesel czy benzyna prawda cie boli, nie lubisz jej jak diabeł swieconej wody :P
i nie opowiadaj juz tych historii o handlarzach bo kazdy to wie,
niemiec głupi nie jest i dobrego samochodu za grosze nie odda bo po co ?

masz za mało szarych komórek aby pojac to o czym napisałem
tłumaczył ci nie bede bo i tak wywrócisz swiat do góry nogami zeby twoje bzdury były najbardziej widoczne :D

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 17:59.

#759 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:00

Diesel czy benzyna jak prawda człowieku? klepiesz byle co i nie wiadomo po co?...kompleksy leczysz czy jak ? nie lepiej iśc do jakieś pracy - ogarnąc się jak normalny człowiek a nie biadolic i pluc na wszystkich i wszystko ....niby kim Ty jesteś że tyle pogardy masz w sobie dla innych i tego kraju ?- 5 hektarowy hodowco jednego HF :D

Edytowany przez kozulek2, 14 grudzień 2013 - 18:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:07

Diesel czy benzyna hubertuss
kozulek2
obydwoje jestescie ludzmi którym kiedys w innych tematach sie przeciwstawiłem i pokazełem wam ze wcale nie jestecie takie kozaki jak sie wam wydaje, a teraz jezeli macie tylko okazje to sami klepiecie byle co, niewazne czy ja pisze dobrze czy sie myle, piszecie byle mi na poprzek, po czym mówicie ze to ja jestem głupi, to jest wasz schemat działania :D i leczycie kompleksy wciskajac mi ciemnote ze nic nie wiem i próbujecie zmieszac mnie z błotem, prawda jest taka ze nie jestescie tacy do przodu jak wam sie wydaje

pewne słowa celowo z małej litery

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 18:18.