Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy benzyna

917 odpowiedzi na ten temat

#721 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 09:13

Diesel czy benzyna Tylko, że nie wielu zwłaszcza młodych kupi corsę w benzynie na któej zakup i utrzymanie ich stać. Za to bardzo wielu kupi w tej cenie zjechane bmw czy audi. A potem lament o awaryjności, że szmelc teraz robią i postarzają produkt. Większość aut ma mniej więcej zakłądany okres eksploatacji. Dojeżdżają przy normalnej eksploatacji do 200 - 300 tys km. To w zasadzie wystarczy ich pierwszemu właścicielowi. Któy albo auto sprzeda bo jest stare powiedzmy ma 10 lat. Lub ze względu na duży przebieg. Kupi sobie nowe lub 2 - 3 letnie i dalej się cieszy. Tak samo nie wiele osób dołoży do ceny kupując dany model za auto z pewnym przebiegiem. Lepsze powodzenie mają te z cofniętą szafą bo taniej. A czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Żal dopiero jest u mechanika.
Co do wycofywania wtrysku bezpośredniego z benzynówek a tym bardziej nie stosowania go to jakieś nie porozumienie..Może @elektrotechnik miał na myśli wtrysk pośredni. Chociaż też jest jeszcze stosowany. Tutaj jeden próbuje być mądżejszy od drugiego , więc trudno nadążyć. Bezpośredni wtrysk benzyny stosuje dzisiaj wielu producentów od sportowych ferrari po małe autka miejskie jak fiat cz renault. o Całym vag u i f1 nie wspominam.
Diesel na gaz to wynalazek. Instalacja kosztuje, gaz też trzeba spalać, problem z tankowaniem ciągnika bo z karnistra nie nalejesz. Korzyści z tej kombinacji nie wielkie. Więc nie zaśmiecaj tematu.

Edytowany przez hubertuss, 14 grudzień 2013 - 09:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy benzyna Dzisiaj, 08:16
  •  

#722 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 10:41

Diesel czy benzyna Zjechane 20-letnie audi czy toyota często jest wierniejsze właścicielowi niż nie jeden prawie nowy wóz.... Dlatego ja wolę kupić od Niemca np stare audi A6 C5 za 3000euro niż za tą kasę kilkuletnie mondeo czy prawie nowego fiata... Zobaczcie taksówkarzy - albo kupują nowy samochód co 3-5 lat albo latają starymi furami typu merc 124, audi 100 itp. Diesle dziś mogą tylko pomarzyć o przebiegach jakie mają 2.5 R5 audi czy japońskie 2-litrówki.

#723 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 grudzień 2013 - 10:42

Diesel czy benzyna Źle się wyraziłem co do tego wtrysku bezpośredniego. Faktycznie jest stosowany, ale koszty przewyższają zyski podobnie jak w dieslu. Ludzie przerazili się silnikami IDE i teraz nie chcą tego widzieć. Jedynie fanatyczni zwolennicy wieśwagena tym jeżdżą. A ludzie, którzy mają choć trochę pojęcia o samochodach markę VW omijają z daleka po ich wpadce z 2.0 TDI. Ktoś wcześniej napisał, że samochód jest wyznacznikiem prestiżu. To ja się pytam kiedy jest ten większy prestiż? Jak ktoś jeździ 15 letnim struclem audi w dieslu, czy jak np. ja rocznym Coltem w benzynie?

#724 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 10:45

Diesel czy benzyna Przebieg 200-400 tyś na zachodzie to norma. Wczoraj widziełem w 4 latku ponad 400, i podejrzewam że z 200 zrobi bez specjalnego broblemu. W Polsce do 200, a jak ma więcej to mówią że ponad normatywny przebieg. A przcież przebieg jest w Polsce na życzenie klienta.
Często jest tak że w Niemczech nie ma w samochodach żednych książek i kartek, licznik 120-150 tyś, wiadomo.
Diezle owszem ale do roku 2000, może 2001, potem lepiej benzynę.
W VW 2 litry D wystrzegać się, bo i 100 tyś może nie przejechać, często kończy się już na 80 tyś. Silnik 2005-2007.
Drugie kupić w Niemczech ładną młodą benzynę jest bardzo cieżko i przeważnie droższa niż diezel.
Wczoraj szukaliśmy ładnych benzynek do 1800 euro Niemieckich VW bo takie zamówienia są, to tylko diezle znaleźlismy z 4 szt.

#725 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 10:58

Diesel czy benzyna Tak jak wcześniej napisałem, jest dużo zwolenników szmelcwagena i takich aut szukają. Ja jeżdżę japończykami i koreańcami i jest dobrze. Ludzie jak mnie widzą to pukają się w głowę że to takie wynalazki, ale jak im tłumaczę, że roczny colt kosztował mnie 10 k PLN, i pali 6 litrów w mieście, albo dwuletni I10 mojej mamy, który kosztował 8 k PLN a spalanie w trasie wynosi 4l, to im się mina zmienia. Niektórzy zaraz zarzucą, że do japończyków drogie części i trudna naprawa, może i tak, ale jak w colcie mam 6000 km na liczniku to nie przewiduję naprawy. Pojeżdżę nim ze 3 lata, sprzedam go za więcej niż mnie teraz kosztował i kupię następnego. I mam bezawaryjne, tanie i dobre auto, przy którym w trakcie eksploatacji nie muszę nic robić.

#726 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 11:34

Diesel czy benzyna Dla kazdego prestiż oznacza co innego. Jednak widać, że społeczeństwo się uczy. Na ulicach widać coraz więcej coraz młodszych i mniejszych samochodów marek, które są tańsze w zakupie i utrzymaniu. Stare sztrucle kiedyś uważane za luksusowe limuzyny są coraz mniej chętnie wybierane.
Co do wtrysku bezpośredniego benzyny to w zasadzie przyszłość samochodów. Jak już pisałem w zasadzie wszystkie firmy mają go w ofercie no może nie wszystkie ale spora ich część. Od aut sportowych po małe miejskie. Korzyści to większa moc, mniejsze spalanie czystsze spaliny. Oczywiście są minusy. Ale czy produkcja seryjna jest wiele droższa od wielopunktowego wtrysku pośredniego nie powiedział bym.
Ja tam nie mam pojęcia o samochodach. Dlatego miałem a4 2.0 tdi BLB sprzedane przy 125 tys km. Kupiony jako 1,5 roczny przezemnie. Teraz jeździ nim dalsza rodzina. |Zero problemów. Wymiana oleju i filtrów. Silnik w porónaniu do 1,9 tdi 130 KM (mieliśmy kilka takich z przebiegami od 67 tys km do 120 tys km więc nie padalce) niby o 10 km mocniejszy. Jazda wyglądała jak by miał z 30 km więcej. Gdybym miał coś kupić z vag to tylko 2.0 z tych mocy. Oczywiście nie zajechanego trupa z allegro.
1,9 tdi 105 km to dla mnie porażka. Mam taki w octavi Ii Spisuje się bez zarzutów, ale mało, że pali tyle samo co 1,9 tdi 130 KM i 2.0 140 KM to dynamika pozostawia wiele do życzenia. Moge to porównać z jettą 5 2,0 tdi 140 KM BKD. Narazie ma 77 tys kupiona nie dawno więc nie mogę tu wiele napisać. Ale z serwisowej historii wynika, że silnik naprawiany nie był.
Podsumowując 1,9 napewno jest trwalszy od 2,0. Jednak osobom szukającym czegoś z vag do powiedzmy 200 tys z czystym sumieniem mogę polecić 2,0 tdi. Pod warunkiem, że przebieg jest pewny a auto należycie serwisowane. Jeśli chodzi o jazdę to inny świat w porównaniu do 1,9 a spalanie takie same jeśli nie ciut mniejsze.

#727 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 11:38

Diesel czy benzyna prawda jest taka ze japonczyki to samochody proste, duzo prostrze od niemieckich czy francuskich szrotów nafaszerowanych elektronika i dziwnymi rozwiazaniami technicznymi, ale polaczek jak zwykle pojecie ma blade, a to co niemieckie wychwala pod niebiosa, ja tez uwazam ze japonce mimo ze nie maja charakteru to sa auta najlepsze, poza tym uwazam ze ford w benzynie tez nie jest zły jezeli chodzi o stosunek ceny do jakosci, napewno lepszy samochód niz francuz
takze elektrotechnik masz racje
np honda accord, ten samochód bije wszystkie szroty europejskie na głowe w tej klasie pojazdów

hubertuss
dlaczego twierdzisz ze wtrysk bezposredni to przyszłosc silników benzynowych ? ja bym powiedział ze to jego koniec, gdyby ta technika była taka piekna to mitsubishi nie wycofało by sie z gdi.
jezeli chodzi o 2.0 tdi to tylko na CR, ale i tak bym tego nie kupił

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 11:44.

#728 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 11:45

Diesel czy benzyna Po pierwsze nie polaczek bo sam zakładam, że polakiem jesteś. Nie masz szacunku do samego siebie i na wszystkich do okoła plujesz.
Dzisiejsze japończyki to nie te z lat 80 tych i 90 tych. Dzisiaj wszyscy produkują taniej bo rynek tego wymaga. Kolega kiedyś kupił avensisa nowego w salonie. Jeździł kilka razy na usterki gwarancyjne. On jest zwolennikiem japońca i do dzisiaj jeździ. Ale powiedział mi wtedy że to nie ta toyota co kiedyś.
Ja do aut japońskich nic nie mam. Mało tego koreańskie włoskie czy francuskie bardzo się poprawiły. Można długo pojeździć kią czy citroenem zależy tylko co się kupi.

#729 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 11:49

Diesel czy benzyna bo taka jest prawda, polak swoje opluje a niemiecki wychwali, i ja mam miec szacunek do polaka?

co japonskich samochodów, to zasada jest prosta, samochod japonski najlepiej jak jest produkowany w japonii (ale tez nie zawsze) sprawdz gdzie produkowany jest avensis

prawdziwe japonce nadal sa najlepsze, jezeli chodzi o niezawodnosc, bo sa proste i dobrze poskładane

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 11:59.

#730 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 11:56

Diesel czy benzyna Czyli dobrze mówiłem nie masz szacunku do samego siebie, gratuluje. Ekonomia w europie i japoni działa tak samo. Musi byc taniej i lepiej wyposażone bo klient takiego szuka. Do tego ze względu na cła i transport bardziej opłaca się produkowac w europie nawet japończykom. Auta produkowane w japoni w europie a zwłaszcza w polsce w zasadzie się nie sprzedają bo są nie konkurencyjne.
Ja niczego nie chwalę i się tym nie podniecam, Samochód jak spodnie tylko droższe. Dzisiaj takie jutro inne. Miałem citroena c3 (jeździła nim mama). Dla mnie auto lepsze niż polo. Chociaż może mniej solidnie zrobione. Ale gdybym dzisiaj musiał kupić polo lub c 3 od razu kupił bym c3.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:04

Diesel czy benzyna nie zaczynaj swoich wywodów i odwracania kota ogonem
ekonomia ekonomia, a japonce sa duzo bardziej niezawodne od reszty i tyle na temat :P
jedynym problemem w benzynowych japoncach to rdza

PS jaki to szacunkowy sie znalazł :D

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 12:06.

#732 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:04

Diesel czy benzyna koma a jakie masz auto ? nie niemieckie czasem?... w każdym temacie w którym się pojawisz robisz ten swój słynny ,,syf,, nie wiadomo o co? aż na wymioty zbiera na te Twoje wypociny.... każdy ma inne upodobania czy też doświadczenia co do danej marki i wybiera pod swoje potrzeby .

#733 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:07

Diesel czy benzyna ford fusion 1.6
kiedys było golf 3 (szmelc) i 4 (w miare ok poza tym ze padł silnik tdi :D ) renault megane (szmelc)

co do syfu to ty chyba tez go robisz bo miałes długi urlop :D

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 12:18.

#734 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:16

Diesel czy benzyna na temat forda powiem tyle -omijam z daleka ;)

#735 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:16

Diesel czy benzyna Niestety, niektózy nie dpouszczają do siebie myśli, że ktoś może miec inne zdanie i doświadczenia. Japońskie są lepsze bo tak i tyle. Tylko rdzewieją Porozmawiasz z takim. Proponuje sprawdzić sobie ile aut wyprodukowanych w japoni sprzedaje się w polsce. Ile japońskich wyprodukowanych w europie a ile europejskich? I wtedy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego tak jest. Dlaczego tych dobrych tylko rdzewiejących benzyniaków z japoni tak nie rozrywają. Tu poprostu rządzi ekonomia. Inaczej japończycy nie budowali by fabryk w europie. Wogóle z tą rdzą to też jakiś zabobon. Nie widziałęm na kilkuletnich japończykach burchli tym bardziej płątów rdzy.

#736 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:20

Diesel czy benzyna nie macie pojecia i tyle o samochodach,
a ford w stosunku do swojej ceny oferuje wiecej niz szmelcwagen

hubertuss
skoncz te swoje bajki bo jak to czytam to mi sie cofa
co to ma do rzaczy ile sie sprzedaje w polsce ?
jak ma sie sprzedawac skoro tutaj nad wisła wszystko co niemieckie jest the best ?
przeciez od fendta nie ma lepszego ciagnika wg niektórych :D
a vw audi bmw to kwintesencja samochodu :D

myslisz ze niemiec bedzie kupował japonskie ?
nie! bedzie kupował niemieckie chcby były duzo gorsze bo jest cwany, nie jak polak
bedzie wspierał swoj kraj i swoje marki

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 12:33.

#737 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:34

Diesel czy benzyna Niemiec nie kupuje japońskich? Teraz właśnie wyszło jakie masz doświadczenie z samochodami. Więc się pytam skąd w Niemczech tyle japońskich i koreańskich aut? Jak jadę autostradą w niemczech to jedno na kilka aut jest niemieckie (w domyśle szmelcwagen), a reszta to honda, toyota, hyundai (tych jest bardzo dużo), kia. Po prostu te marki oferują lepszą jakość za tą samą lub niższą cenę. Bo rządzi ekonomia. Nikt dla zasady nie kupi czegoś gorszego i jednocześnie droższego. To już nie te czasy kiedy VAG kojarzony był z solidnością i jakością. Teraz jakość jest porównywalna z hyundaiem czy kia, jednak te drugie są duuuużo tańsze.

#738 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:36

Diesel czy benzyna akurat, haha
jechałes autobahnem ? :D
tam tylko audi vw bmw i merc lata
jakis tam procent sprzedazy stanowia auta azjatyckie, ale kilka procent pewnie i pewnie turki to kupuja :D

Edytowany przez koma666, 14 grudzień 2013 - 12:37.

#739 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:40

Diesel czy benzyna Widać, że nie masz pojęcia. Dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu, poza tym odbiegamy od tematu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 12:43

Diesel czy benzyna Gdyby auta z japoni były tańsze z pewnością więcej ich by ludzie kupowali. Polacy nie mają złego zdania o japońskich samochodach. Problemem są wysokie cła na pojazdy wyprodukowane w japoni i koszty dostarczenia ich do europy. Niemiec może kupowac sobie co chce. W polsce nie mamy swojego producenta samochodów. Chcąc wspierać przemysł możemy jedynie kupować fiaty, ople, niektóre vw. Chociaż nie śą to nasi narodowi producenci a jedynie fabryki firm zagranicznych. Nawiasem mówiąc oplas sprzedaje się dużo. Gdyby fiat produkował w polsce bardziej praktyczny model niż 500 tez na klienta by nie nażekał. Do niektóych nie dociera, że kult vw czy innych niemieckich marek powoli wygasa. Ludzie dzisiaj kupują co chcą. A inni żyją w swojm świecie i bredzą coś o kulcie vw. Proponuje wyjść na miasto gdzieś i zobaczyć, że co 2 samochód to nie vw.